Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Čak i kad nema Partizana u konkurenciji, pa i kad nema nikakvih problema na tribinama, najmanje se pominje košarka i činjenica da su ti klinci iz Mege na srce i talenat zasluženo pobedili kudikamo renomiranijeg protivnika.

 

I umesto da se navede činjenica po kojoj niko u Zvezdi, recimo, ne može ni lasom da uhvati Uskokovića, te šta je tom klincu falilo da bi uspeo u evroligaškoj ekipi, a i ko je stavio federe u noge Rudanu koji pravi apsolutni rekord u ofanzivnim skokovima pojedinca protiv Zvezde, pominju se neke bedastoće, nameštaljke, pa čak i fudbalsko prvenstvo...

 

Što znači da smo svi zajedno i dalje taoci recidiva najbliže prošlosti i finalnih duela sa Partizanom, odnosno da su nam teorije zavere i ostala vučićologija zaklonili zdrav vid do te mere da ne možemo bez predrasuda da konstatujemo ni najednostavniju činjenicu po kojoj Zvezda i Mega idu u majstoricu, što je dobro za ovdašnju košarku (ili barem svakako bolje nego da jedan tim stalno glatko pobeđuje).

 

Ali ne, ko šiša Megu, daj da baš u sve umešamo Čovića, Vučića, Ostoju, Terzića i deku Obradovića koji nuna unučicu, na šta se sablažnjavamo u vreme dok mnogi bogati svetski penzosi idu na Tajland upravo da bi držali takve devojčurke u krilu i radili im isto što i Željko, pa im niko "a" ne kaže u mnogo razvijenijim sredinama od ove naše...

 

Šta me, bre, briga i za Terzića i za Vučića (i kakve pobogu oni imaju veze sa Megom) sve dok su tu momci u crveno-belom dresu koje predvodi Dejan Radonjić??!?

 

A ni Obradović me ne zanima sve dok uredno plaća vlastite užitke, kao i oni penzioneri na Tajlandu...

Edited by Nek grmi jako
  • Like 6
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Nek grmi jako said:

te šta je tom klincu falilo da bi uspeo u evroligaškoj ekipi, a i ko je stavio federe u noge Rudanu koji pravi apsolutni rekord u ofanzivnim skokovima pojedinca protiv Zvezde

dimitrisu je falilo puno puno toga...fali mu i dalje

a rudan je jos jedan u nizu koga je luka proslavio, jbg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dimitris je ofanzivno fino napredovao. Ima i dobar pregled igre i pas. 

 

Jebu ga fizikalije i nekako se brzo umori. 

 

Sut mora da popravi, verujem da moze da podigne te procente.

 

U nekoj perspektivi ako nastavi da napreduje, za 5-6 godina, kad se generacija 94-95 penzionise, verovatno prvi plej repke.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, jaka blazic said:

 

 

i to u totalno nebitnom mecu koji smo ocigledno prepustili nasem saradniku i velikom sportskom prijatelju gospodinu misku. 

 

 

po meni nismo trebali ni igrati, ovo ce biti bas prejadna titula jer glavni konkurent ne igra i protivnici su nam nasa filijala i mega sa kojom smo u izuzetno prijateljskim odnosima.

ne znam zasto su komsije odustale, 99% tu ima i politike i sumnjam da je to zbog domaceg terena. zar je toliko bitno da imamo tu jednu vise titulu prvaka?

uopste sve sto se desava oko partizana je meni tuzno i jasno je da vrhovni vodja koji mrzi partizan sve cini da ih svede na vecitog dugog. u fudbalu im je klub rasturen, prvo im je rasturio tribinu, dozvoljavao sve ono sto su radili ubaceni db-ovci koji su kao glumili navijace. od ovog mutavog, pa velja, pa i dan danas ta tribina izgleda jadno i tuzno. ljudi se tuku na istoku i svi koji krenu protiv vodje, drzavna sportska televizija utisava ton na skandiranje protiv njega. cak i pustaju zvezdine pesme dok ide skandiranje (to se desilo u trecoj ili cetvrtoj utakmici, lagano je islo zvezda le). da je bolesno malo je reci. 

klub vode govna, kojim je totalno ok da budu drugi i koji su samo pijun u toj igri gde jedan covek drzi sve. nasa liga u fudbalu je totalno djubre, tu 90% tekmi zvezde i partizana je namesteno i protivnici nece ni da smetaju na terenu. jer sve je odavno poznato i zna se ko mora da bude prvak.

jos gore nego u vreme toleta kad su njima sudjeni penali kad god zatreba, kad se toletov barjak viorio na jugu i kad je tadic najvijao u areni.

izuzetno je licemerno da mi kao nesto slavimo domacu titulu u fudbalu ili da se radujemo nekakvom trofeju u kls i to bez komsija.

otisao sam predalko sa fudbalom, ali meni ova titula u basketu nece znaciti ama bas nista. kao da smo osvojili neki turnir.

bolje da smo se povukli i pustili da fmp/mega uzmu sebi trofej.

to bi bas bio smekerski potez.


 

 

 

Pa dobro ako ti tako kažeš, motaj kablove. Baš mi je žao Partizana a naročito KK. Nisu imali novac za krštenog trenera a za igrače da ne pričam. Bruka šta im se radi! Ovakav aparthejd nije dosad viđen na ovim prostorima. Zamisli ako im koševe odnesu i uzmu grb! Prosto nezamislivo! 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Zaista čudo neviđeno da jedna mlada, motivisana, odmorna i na kraju krajeva talentovana ekipa u jednoj utakmici pobedi umornog, demotivisanog i izduvanog rivala kome fale dva najbolja igrača sezone.

Nije čudo neviđeno, čudo bi bilo da mi dobijemo jednu utakmicu u gostima u plejofu. To što su nam falila dvojica nije nikakvo opravdanje, Megi su falila četvorica. Odluka trenera je da Kalinić ne igra, verovatno je umorniji od ostalih. Motivacije ne sme da fali, motivacija je i da što pre završiš ovaj plejof i odeš na odmor. Al izgleda da su bili u fazonu ko ga jebe ako i izgubimo utakmicu, tu je treća utakmica koju ćemo dobiti. Zabole i mene onda što će se dodatno umarati, na kraju krajeva to im je i posao. Ni nas na poslu niko ne pita možemo li, jesmo li umorni. Ako si prihvatio posao onda ga radi najbolje što možeš, nemoj da zabušavaš i biraš dan kad ćeš biti motivisan za rad a kad ne. E Davidovac je posebna prića, on 90% sezone prespava. Al uvek ima posebnih koji se izdvajaju, šta ćeš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Zaista čudo neviđeno da jedna mlada, motivisana, odmorna i na kraju krajeva talentovana ekipa u jednoj utakmici pobedi umornog, demotivisanog i izduvanog rivala kome fale dva najbolja igrača sezone.

 

Pa, nije bas cudo nevidjeno, ali nije ni daleko. Dva dana ranije smo tu istu ekipu dobili 40 razlike, a moglo je da ode i na 60 da nam je tako nesto trebalo. Jeziv je ovaj roster Mege, fali im kompletna prva petorka (Smit, Djurisic, Jovic, Kazalon, Matkovic), igraju sa pet poluprofesionalnih kosarkasa (Uskok, Borisa, Cerovina, Ruzencev, Rudan) i OKK decurlijom, krajnje sumnjivog talenta. Primiti 50+ poena od njih za poluvreme i izgubiti ga 20 razlike bio bi solidan blam sve i da smo igrace direkt sa plaze u japankama poslali na parket.

 

Ako nista drugo, mislim da je juce otpala svaka sansa za eventualni pokusaj Vajtove rehabilitacije, toliko tuzno i nemocno izgleda da je morao muceni Simon da prekine penziju na 15 minuta. U zivotu nisam mekanijeg i smusenijeg igraca video, ocito se ne bismo sa njim usrecili ni bez one grozne povrede, a tek posle nje je potpuno potonuo. Verujem da je u top 3 najplacenija igraca, a jedan Nerandzic je trenutno za njega ozbiljan kosarkas.

 

Isto tako, ako im 18 skokova Rudana (covek je na 3 skoka u proseku na nivou sezone) ne ukaze na potrebu da se dovedu najmanje dva centra, nista nece.

Edited by fradler
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ilić je pravi igrač po Radonjinom ukusu, dugačak, dobar atleta, dosta čvrst i borben, može da se iskleše u defanzivnu zver, što bi se reklo highly coachable, a ispunjava i čuveni uslov vezan za državljanstvo. Ono gde je svakako jako tanak je bilo kakva kreacija, znači kad nam se uguše primarne opcije on svakako neće moći da doprinese mnogo, hrkljušijada u najavi. Većina njegovih poena dolazi nekako iz drugog plana, iz spot upa, nakon ofanzivnog skoka, može da se rola ka košu (gde je onda centar u takvoj geometriji)... Ipak, teško je ne pozdraviti ovaj potez, igrač koji može da napreduje na obe strane parketa, a sve i da ne napreduje ni malo veoma iskoristiv za rotaciju. 

 

Primetio bih da mi Tarczewski tip centra nekako ne ide uz ovu Hollins - Kalinić - Ilić osovinu, sve i da plejmejker bude Larkin lično. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ilić je pravi igrač po Radonjinom ukusu, dugačak, dobar atleta, dosta čvrst i borben, može da se iskleše u defanzivnu zver, što bi se reklo highly coachable, a ispunjava i čuveni uslov vezan za državljanstvo. Ono gde je svakako jako tanak je bilo kakva kreacija, znači kad nam se uguše primarne opcije on svakako neće moći da doprinese mnogo, hrkljušijada u najavi. Većina njegovih poena dolazi nekako iz drugog plana, iz spot upa, nakon ofanzivnog skoka, može da se rola ka košu (gde je onda centar u takvoj geometriji)... Ipak, teško je ne pozdraviti ovaj potez, igrač koji može da napreduje na obe strane parketa, a sve i da ne napreduje ni malo veoma iskoristiv za rotaciju. 

 

Primetio bih da mi Tarczewski tip centra nekako ne ide uz ovu Hollins - Kalinić - Ilić osovinu, sve i da plejmejker bude Larkin lično. 

 

Petrusev ce uzeti vise minuta od Kaleba na petici, ako sve bude kako je zamisljeno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ilić donosi atletičnost, borbenost i skočnost iako je samo 202cm....ali je kao nacrtan za uparivanje sa Ivanovićem. Iz pika ide na obruč školski - neustrašivo, bez premišljanja i rizičnog tapkanja. Odlično ceni i koristi prostor i retko pravi faul u napadu. Ofanzivno je konstantna opasnost po protivnika kao korektor na skoku iz drugog plana...ima finu predikciju gde ide lopta. Ume da proda i lažnjak šuta za tri sa krila odakle realno ne predstavlja veliku opasnost i onda da probije pored osnovne i zakuca...i to uvek obema rukama. Naravno snažnije četvorke ne može da zagradi ili napadne ledjima i bledunjav je sa penala. Takodje će ih teže braniti ali kada mu stigne strana pomoći ume da zalepi blokadu. Sve to sada valja testirati i na najvišem nivou. Ne sumnjam da je spreman za ozbiljan rad kao i da grize za svaki minut. Kalina će verovatno sići na 4 ali po potrebi provoditi i neke minute na trojci tako da ovim potpisom se skoro sigurno opraštamo od Vajta ..teško da bi Miško pristao da Dalibora uda kao treću opciju na toj poziciji. Petrušev/Efes projekat jeste obojici doneo kintu i neko iskustvo kaljenja i igranja van komocije Mege gde su ga hranili loptama...ali teško da Petruševu nije pao rejting nakon ove sezone sa minornom ulogom i minutažom. Nakon 18% za tri na Gonzagi, već sledeće godine u Megi je nadrukao na 42% a sezonu u Efesu je završio sa 16% za tri sa 22mpg i to uglavnom u domaćici jer ima 9 EL tekmi i CV-u.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Wingwalker said:

Ilić donosi atletičnost i skočnost...kao nacrtan za uparivanje sa Ivanovićem. Na obruč iz pika ide neustrašivo, bez premišljanja i rizičnog tapkanja. Odlično ceni i koristi prostor i retko pravi faul u napadu. Spretne su to ruke i uvek je opasnost po protivnika kao korektor pri skoku iz drugog plana iako je samo 202cm visok. Pametna je to glava...ume da proda lažnjak šuta za tri sa krila odakle realno ne predstavlja veliku opasnost i onda da probije pored osnovne i zakuca...i to uvek obema rukama. Baš lepa vest.

Ima Ilic vise ,205,206.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Ima Ilic vise ,205,206.

I meni se cini da nema sanse da je ispod 205 !

Petrusev je po meni najbolji mladi igrac na toj poziciji koji moze da napreduje nevidjeno jer ima apsolutno sve ,potpisati ga na 3 god i garantujem lepu zaradu poslednje godine !!!!

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Volter said:

Zapeo čovek ciganin sam pa ciganin. Ako vi primate cigane na tribinu, to ne znači da ćemo i mi primati grobare. Džaba se trudiš.

 

u pravu si pogresio sam, ja sam sipmatizer-semenkar. 

prekini da me stalkujes, da sam hteo to sto ti tvrdis odabrao bi nik petar popovic npr.

 

9 hours ago, Chaos Is Me said:

Zaista čudo neviđeno da jedna mlada, motivisana, odmorna i na kraju krajeva talentovana ekipa u jednoj utakmici pobedi umornog, demotivisanog i izduvanog rivala kome fale dva najbolja igrača sezone.

 

megi nisu igrali tri najbolja igraca, ali neko je vec pomenuo, cak i cela petorka.

 

8 hours ago, Pantelija said:

Pa dobro ako ti tako kažeš, motaj kablove. Baš mi je žao Partizana a naročito KK. Nisu imali novac za krštenog trenera a za igrače da ne pričam. Bruka šta im se radi! Ovakav aparthejd nije dosad viđen na ovim prostorima. Zamisli ako im koševe odnesu i uzmu grb! Prosto nezamislivo! 

 

opet se njihova dominacija i sve sto je islo uz to kao to odnosenje koseva i grb pravda ovim sto vodja bolesne sekte radi.

jel nije ostoja vucicev piun? jel nije clan sekte koja se trudi da sve kontrolise i da u svemu ima glavnu rec? i ja treba da verujem da je sve cisto kad se sastanemo i da su oni eto tako zbog huligana napustili kls? jeste boje nas se, a naplupali nas kao niko u aba nikad 30 razlike i dali 112 poena pre destak dana.

oce to. 

dali/dozvolili su im pare, ogroman budzet, sve to stoji. evo kao sto vidimo i oni su u el, mozda je dogovor bio da se resi u majstorici? nista me ne bi iznenadilo u ovoj bolestini od drustva i drzave. 

jel moze meni neko da ogovori zasto se cova smeje i opusteno caska sa milijom na 39:39 u trenutku prekida i kad ostajemo bez navijaca?

znao je nesto sto mi ne znamo? 

 

7 hours ago, BojanaCZV said:

Ne smem ni da zamislim na sta bi topik licio, da Nejt nije dao tricu.

 

terali bi se svi povezani sa klubom od enkoridza do vladivostoka.

cova i radonja bi bili vredjani i premzivani govnima uzduz i popreko, kao i 90% tima. tipa cibona u areni, ali i to bi bilo nista u odnosu na to da smo ispustili 2:0.

neki bi to jedva i docekali, jer oni to cekaju vec dugo i svaku sezonu unapred znaju da nam sledi raspad. koji nikako da dodje, ali ove nove sezone i nove sanse. 

i pred proslu je bilo jao vidi panter, jao zeljko, jao ledej, jao ovaj onaj. kuku nama, mi dovodimo babu luku kog ni buducnost nije htela, volters je ec igrac, holins macka u dzaku, ostaje nam drvo kuzmic. i tako svake sezone. 

eto da smo imali lesora mozda bi i uzeli abu ove godine. ili dva igraca iz f4 tima. 

ovako...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...