Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Just now, Dropkick Murphys said:

Šta je uradio Trifunović? 

Za nas koji smo odavno zapalili cigaru posle seksa u prvom poluvremenu i nismo hteli novu turu. 

Plazio se prema našoj klupi. Čini mi se da je pogledom tražio Kalinu, valjda da ga ovaj izvadi i da ga Trifa poliže.

Link to comment
Share on other sites

Just now, berti said:

Zivi bili pa videli, Radonja ce isto sve da uradi opet sa debilskim izmenama.

Zašto bi menjao nešto što je radio u sve četiri utakmice.

Ne zna čovek drugačije. Dobar je čovek, dobar trener, dosegao je neki svoj maksimum. Toplo mu preporučujem sledeće sezone biznis ligu sa petorkom Marković, Lazić, Snimke, Mitrović i pošto na tržištu nema petica, npr. Cirbes.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

 

sam si rekao da ćeš se samobanovai na par dana i eto te nakon 10ak sati.

 

BUDI ČOVEK!!!

I? Gde sam prekrsio? Preksinoc sam napisao i evo me posle 2 dana, par dana znaci od 2 pa na vise.

 

Znas ono kad deca kazu "Sve sto kazes meni to se vraca tebi."

 

Ti si jednom rekao da mi neces vise odgovarati na upise pa si prekrsio to isto posle nekoliko dana.

 

Kada si ispravan covek poput Radonjica ti si smiren i u redu si sa svojom glavom. Kada si najtrofejniji trener na svetu i umesto da budes najveci gospodin, smeker, najsmireniji i najlaganiji lik na svetu a budes sujetan, egoistican, nemas obraza i casti, lazes na konferencijama i vredjas inteligenciju veliki deo ovog naroda(koji navija za Zvezdu) onda si Zeljko Obradovic.

 

Jos jednom, cestitke komsijama na pobedi, ne zelim da umanjim ovu veliku pobedu. Treba biti covek, a ja cu uvek biti bez obzira na sve.

 

edit: i nije nakon 10 sati  vec nakon vise od 40 sati sto svi mogu da vide. 

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Del Piero said:

Radonja se raspricao na KZS, nisam ga video ovakvog. Moze se reci popizdeo zbog poteza Trifunovica.

 

I ja sam popizdeo zbog njegovih poteza kada vadi dva najbolja igraca posle 5 minuta jer su Devilove pecurke pocele tad da ga rade drugo objasnjenje nemam. 

 

Neka se bolje rasprica o tome i gde je tu logika i sta je pokusao sa tim jer svaka opcija koju izvrtim u glavi mi samo unese dodatni nemir da tu nisu cista posla u necijoj glavi, izmedju ostalog i mojoj.

 

Edited by Tamburinjo
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Radonjić sjebao sa Markovićem koji nije imao rešenje za Madara, jedva je prevodio loptu. 

Željko je napravio prednost što je krenuo sa Smajlijem jer je znao da zvezda kreće sa Kuzom i da će imati kasnije prednost sa Lesorom. Sa druge strane Mitrović izuzetno dekoncentrisano, bukvalno je uveo i Lesora i njih u meč.

Druga postava sem Lazarevića sramotan pristup.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Live topik ni ovoga puta nije izneverio, gomila iracionalnih, pesimistickih i recency bias postova.

 

Najmanje mislim na postove kako je ovo sramota, bruka, sram bilo igrace, itd. To sam i sam pisao i mislim da ne postoje reci da se opise ovaj performans i posran osecaj koji smo svi imali.

 

Ova utakmica je bruka i tu treba stati. Ne moramo se zbog ovog meca posrati na citavu sezonu koja je bila korektna. U playoff serijama nema mnogo mesta za ocajavanje. Montepaski je izgubio 50 razlike od Olimpijakosa, a onda otisao na F4. Svaka utakmica je prica za sebe.

 

Neke primedbe stoje. Radonja ima sulude rotacije, Dobric ima previse loptu u rukama, Markovic igra previse, Kuzmic i Luka su unisteni od Lessorta i nije to bas lako gledati. Ali recenice kako je Partizan bolja ekipa, Zeljko utegao, brise patos sa Radonjicem, igraci cave, oni duplo talentovaniji od nas, razbice nas, favoriti su...

 

Bolja smo ekipa, iskusnija i imamo prednost domaceg terena. Favoriti smo u petoj utakmici. Ne toliki koliko bi se mozda ocekivalo jer je ovo zaista velika injekcija samopouzdanja za Partizan. 

 

Mi moramo da odreagujemo, da se saberemo i odigramo dobru utakmicu. Opet ce nam jedan mec odrediti sezonu, kao i prethodne dve kompletne sezone.

 

Bice veliki pritisak, sigurno najveci do sada. Poraz bi bio mala tragedija, zbog svih okolnosti, pocev od toga da smo vodili 2-0, pa onda preko ove blamaze, a na kraju i toga da igramo protiv Partizana, i to Partizana od kojeg smo bolji. Ali sve je na igracima, imaju taj mec i neka pokazu od cega su.

Edited by Del Piero
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Mec smo izgubili cim je Radonjic napravio izmene u 1/4, i zasluzili su pobedu. Ali to ne menja cinjenicu da ponovo na +8 za nas sudija zmuri na korake (makar jedni su bili Lesora ako ne i dva puta), a na metar od njega je, onda pusta onaj lakat u glavu gde oni odlaze na +8...

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Cavani said:

Ukoliko i izgubimo u petoj (verujem da necemo) to nece biti nista strasno jer imamo previse sistemskih gresaka da bi na duge staze prosli nekaznjeno. 

 

Ovo je poenta.

 

Mislim da je Radonjić udario u svoj limit, koji nije u stanju da preskoči.

 

Čak i ako u petoj dobijemo Partizan (a to će biti jako teško, jer imaju daleko kavlitetnije pojedince koji su napokon počeli da igraju kao tim), za dalji napredak mislim da sa Radonjićem na klupi (a i Čovićem kao glavnim) nemamo velikih izgleda za dalji boljitak, ni u regionalnom takmičenju, a pogotovo u EL.

 

Oslanjanje na domaću bazu s jedne strane jeste dobro, jer je kompaktnija i lakše se postiže timska hemija, ali s druge strane odnosi puno jer realno ta naša domća baza je suviše tanka za veće uspehe u Evropi, a dolaskom para i Obradovića u Partizan, ispostaviće se vrlo verovatno i u regionu.

 

Napravljene su apsolutno NEOPROSTIVE greške u doselekciji tima, nije doveden PRVI centar (Lesor je bio preskup za 50.000€, a Noko je otpisan iz smehotresnog razloga, jer je u tom trenutku bio bolestan), i umesto kvalitetnog trećeg pleja ili kombo beka (nešto kao Mur u Partizanu), doveden je (ovo zaista govorim bez vređanja) bivši igrač Marković, koji jednostavno VIŠE NEMA kvalitet koji je potreban nekoj ekipi koja se bori na ovom nivou takmičenja.

 

Namerno sam napisao gore "neoprostive" greške, je će se vrlo verovatno ispostaviti kao ključne za gubitak titule, a nije bilo baš nikakvog razloga da se naprave.

 

A napravljene su prvenstveno zbog toga što Dejan Radonjić jednostavno nije sposoban da izađe iz svojih strogo, rigidno zacrtanih okvira. On košarku sagledava u ekstremno uskom dijapazonu (ne kažem da ne poseduje znanje), ne poseduje širinu koja bi mu omogućila VIZIJU šta mu je potrebno da sastavi tim koji će NAPREDOVATI i postizati kako vreme prolazi sve veći kvalitet.

 

Ovaj kvalitet koji sada postižemo ISKLJUČIVO je rezultat toga što su igraču dugo vremena, sezonama zajedno, što se odlčno poznaju i što "klikću" jedan s drugim, a ne zbog KVALITETA koji poseduju.

 

To nas opet dovodi to toga, čak i ako se izvučemo iz ovog čabra, u sledećoj sezoni opet možemo, čak i sa jačim budžetom, računati da će tim biti slično sklopljen, ponovo sa nekim kozmetičkim izmenama (dovođenje kvalitetnog centra), ali će trenerska filozofija opet dovesti do toga da budemo nekonkurentni u Evropi za veća ostvarenja, a verovatno i u ABA, jer će se Partizan pojačati na pozicijama za koje smatra da su deficitarne.

 

Tako da, bez obzira na završetak serije, mislim da je došlo vreme za rastanak, kako sa Radonjićem, tako i sa Čovićem. Neophodna je sveža krv, vođstvo sa idejom i trener sa vizijom.

 

Bio bih najsretniji da Radonjić to može da postigne, prvenstveno zbog toga što je izuzetno dobar čovek i neverovatno pristojno ljudsko biće, te mi je strahovito drag. Ali, iskreno govoreći, ne verujem u to. Košarka se menja, zahtevi takođe, ko ne napreduje u tome, propada.

Edited by Laki21
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, 1945 said:

I? Gde sam prekrsio? Preksinoc sam napisao i evo me posle 2 dana, par dana znaci od 2 pa na vise.

 

Znas ono kad deca kazu "Sve sto kazes meni to se vraca tebi."

 

Ti si jednom rekao da mi neces vise odgovarati na upise pa si prekrsio to isto posle nekoliko dana.

 

Kada si ispravan covek poput Radonjica ti si smiren i u redu si sa svojom glavom. Kada si najtrofejniji trener na svetu i umesto da budes najveci gospodin, smeker, najsmireniji i najlaganiji lik na svetu a budes sujetan, egoistican, nemas obraza i casti, lazes na konferencijama i vredjas inteligenciju veliki deo ovog naroda(koji navija za Zvezdu) onda si Zeljko Obradovic.

 

Jos jednom, cestitke komsijama na pobedi, ne zelim da umanjim ovu veliku pobedu. Treba biti covek, a ja cu uvek biti bez obzira na sve.

 

edit: i nije nakon 10 sati  vec nakon vise od 40 sati sto svi mogu da vide. 

 

malo i kratko je bilo.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Abizolirni said:

Zamisli onda jedan PAO koji je visegodisnji osvajac EL, Fener i ostale "levate" sa ipak dosta dubljim dzepom a namaze ih jedan ABA ligas.

Ja sam zaista uživao u 80% naših utakmica u EL ove sezone. Ali ako je cena toga da opet gledamo ovaj isti tim, malo recikliran, ne želim to više.

Hvala na svemu, ali neka hvala.

Daj nekog Džonsa, par sličnih Indijanaca 2-3 domaća i cepaj FIBU.

EL samo kao truli milioneri, sa Džejmsom, Beronom, Bejkonom, Dejvisom, Tomkinsom, Gudurorom ...

Edited by pavijan2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, K.Dot said:

Uini objektivac, sada ne zna da li da se raduje ili da tuguje? Sa jedne strane drago mu je zbog Zoca a sa druge mozda ga deda vodio na zvezdine utakmice pa je sada u rascepu. Pisancija.

 

ako si gej, nastavi.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2022 at 8:48 PM, Kooineeperk said:

Ja mislim da ovo ide do majstorice. 😄

 

 

(svi ostali tipovi su vec pokriveni, a nisam video da je neko tipovao ovo, pa eto, mozda ispadnem "eto, rekao sam vam")

 

'ebalo me predvidjanje... da me... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...