Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

23 minutes ago, Cavani said:

Dejina cela reputacija, pa sto ne reci i posao je na tapetu u ponedeljak. Sva njegova koncepcija i hrkljus igra se tolerisala jer podrazumeva garant dominacije u Aba.

Ukoliko pobedi niko nece preterano pricati o losoj selekciji, promociji dozivotnih sidekick-ova u vedete, nedovodjenje beka i centra, pomalo anahronoj igri i vadjenju iz naftalina Cirbesa, Pefija, Simona. Bukvalno pukovnik ili pokojnik situcija za njega. Voleo bih da se izdigne i pobedi zbog njega samog jer je dobar covek i gospodin kojeg je zadovoljstvo imati na klupi, a onda dogodine da modifikuje svoju filozofiju ukoliko je moguce i nastavi gde je stao.

Ono sto mi uliva sigurnost je to sto sam ubedjen da ce igraci poginuti  za Radonju i za pobedu za sebe, jer da se ne lazemo za mnoge bi to bila labudova pesma na velikoj sceni, na EL sceni svakako.

Dakle, Kalina, Dzoni, Dobri, znate sta vam je ciniti i sta treba da se isuce u ponedeljak na parket. 

A ako to sada ne uradite, sto bi rekao Konan Varvarin, dodjavola i sa vama 🙂

 

Taj borbeni stav ekipe (koji je  doduse bio nepostojeci danas ) mi daje nadu da se i dalje pitamo. Siguran sam da ce biti prave reakcije. Ova ekipa nema mnogo sta i nije bas najbolje selektovana, ali nije bez muda i kicme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Potpuno neocekivana utakmica hahah ovome se nisam nadao ni u najgorem scenariju, ovo nisu ocekivali ni najveci pesimisti. 

 

Nadam se (iskreno se nadam) da je ovo samo bio nas los i njihov savrsen dan i da ce u ponedeljak biti skroz druga prica. Bukvalno se niko sem Holinsa nije pojavio na mecu, ukljucujuci i Deja. Svi smo bili saglasni ovde da ne mozemo odigrati gore od trece utakmice, ali videli smo da itekaaako to mozemo.

 

Prosto mi je neverovatno da smo cele sezone bili bolji od njih, dobijali derbije, neke i gubili ali su to bili egal mecevi, i od jednom vidimo mec gde smo mi u rangu Dinamika a oni USA Dream team i izgledamo potputno bespomocno da mi je bilo muka da gledam uopste. 

 

Sad stvarno mislim da ne mozemo ovakvu groznu partiju ponoviti, jebote uverili smo se da ovaj tim moze da igra sa puno jacim ekipama i da ih dobije, sad se treba presabrati, zaboraviti ali izvuci pouke iz ovog meca i pokazati zasto smo najbolji tim u regionu.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Hahah nasmeja me. Radonjic kao Konan a Zeljko kao Tulsa Dum vrhovna zmija. Bozo Koprivica i Dulo ona dvojca sa macolom i sekirom sto ih Konan utepa.

 

 

 

Jedino ako je 'ovaj covek gore' Branko Miljkovic upokojeni vec 60 godina 😁

Pa ima ona scena gde se Konan najponiznije moli svom Bogu kome se moli ceo zivot, a na kraju kaze "a ako mi to sada ne ucinis.. dodjavola i sa tobom!"

🙂

Nego da relaksiramo malo temu, jel znas onaj vic sa Konanom Varvarinom u banci semena, da se kulturno izrazim?

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Edward Louis Severson III said:

 

Pa ko je rekao da bi bilo zbog Radonjica. Ja kazem da ne treba dodatno dizati tenziju, nisam rekao da bi to bilo zbog bilo kog drugog nego zbog njega samog. 

 

Evo ispravio sam ti. Ovo  veceras je dokaz da srca i muda nemamo.

Ne slazem se sa ispravkom. Niko me nece ubediti da Kalinari, Deda, Kobra, Luka, Mitar nisu mudonje, jer su to milion puta do sad dokazali i to je ono sto kod groblja nema ni u najavi. Ok Lesor je jak kao bik, morao je odigrati jednu dobro, silovao je Luku u reketu,tu se nadovezao Markovic sa svojim nebuloznim tapkanjem u mestu u napadu i kola su otisla nizbrdo. Moramo odigrati na maksimumu agresivnosti , oterati Lesora da primi loptu sto dalje od kosa, smetati mu, a posle ce on sve sam uraditi, pravice korake i ostale gluposti jer je retard, u sta nas je vec vise puta uverio. Oni ce onda preci opet na Obradov tm ove sezone, iso kosarku i tu su gotovi. Ako to ne bude dovoljno nije ni bitno, ovaj tim je dosta dobrog uradio ove sezone, a pocev od toga sto je bio tim i sto se ciganska publika ponovo identifikovala sa timom kao i u prethodnom Radonjicevom mandatu,i to je velika stvar, to je ono sto je srz Radonjiceve Zvezde. Nikad se ne bi menjao za skup skupo placenih tamnoputih basketanera, pa ni po cenu EL, za to imam da pratim NBA. Na stranu sto se to nece dogoditi, tj bice opet Kalis

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

За све вас који шаљете депримацију на ову тему.

 

Дејо је победио две за редом у гостима код Дулоа.

 

Не знам чему оволика паника, као Дејо Калина Лука Деда и Добри уживају у губљењу 20 раз плус гледању оног билмеза што глуми лудило 8 сек до краја.

 

 

 

БИЋЕ РУТИНИРАЊЕ ЈЕБЕНО У ПОНЕДЕЉАК, желимира ни у румунију неће примити после мајсторице.

 

 

Опуштено циганииииииииии

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo alkohola je veceras trebalo da se preboli ovaj poraz. Sto je najgore nije me boleo poraz, ocekivao sam ga, bolelo me je sto nisam video zelju u nasim momcima, iskreno se nadsm da im je tu zelju probudio Trifunovic.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki21 said:

Naravno da je idiotska ideja protiv svakog iole pismenog trenera, a bez preterivanja smatram da ne bi prošlo ni protiv jačih KLS timova.

 

Ovo ne da je preterivanje nego je sasvim ekstreman stav.

 

Jace KLS ekipe su Vojvodina, Sloga i Zlatibor koje pitanje da li bi imale ijednu pobedu u ovakvoj (prosirenoj) ABA ligi.

 

4 hours ago, Kooineeperk said:

 

'ebalo me predvidjanje... da me... 

 

Ne znam zasto jer je predvidjanje bilo sasvim na mestu i to se i ocekuje u ABA ligi.

 

Jednostavno je tesko igrati protiv protivnickih igraca i sudjenja koje uvek odgovara protivniku. Pri cemu smo mi imali 26 slobodnih bacanja vise sto bi konacno trebalo da zapisi usta (valjda) navijacima koji nesrazmeru u broju slobodnih bacanja automatski pretvaraju u dokaz pristrasnog sudjenja.

 

Radonjic me je razocarao - trebalo je da se bavi onim sto je njegov posao. Licio je na Repesu koji je nakon poraza od 107:69 pricao o nekorektnom navijanju i vredjanju sa tribina. Apsolutno ce biti nebitno kako se Trifunovic ponasao ako (u to ne verujem, ali!) izgubimo i peti mec.

 

1 hour ago, Carl Johnson said:

Meni je bas ozbiljan SF bio da mi na Lesora, Balsu i Smailagica idemo sa ovakvim Kuzmicem i Lukom Mitrovicem.

 

Opet preterivanje.

 

Mitrovic je i u prvom i u drugom mecu imao 14 poena i indeks korisnosti 10. Sa druge strane, Koprivica je u 4 meca ukupno igrao nesto preko 25 minuta i dao ukupno 14 poena uz ukupan indeks korisnosti 11 (3,5 poena i 2,75 indeks u proseku). Smailagic, 4, 0 i 2 poena i 4, 1 i 0 indeks korisnosti (ne racunam 4. mec). Lessort je imao prosecan prvi mec, odlican drugi i uzasan treci mec. Apsolutno ne stoji da su centri bili bilo kakva prevaga u dosadasnjoj seriji u korist Partizana.

 

Ne racunajuci sudjenje i uslove za igru, imali smo dominaciju Crvene zvezde u prvom mecu, zatim dva egal meca i ovu sad katastrofu koja je podsecala na NBA mec kada ekipa vidi da je jako tesko doci do preokreta pa se cuva za narednu utakmicu (nazalost, gomila ligaskim EL meceva je pocelo da poprima ovaj sindrom).

 

Sasvim je u redu tvrditi da je Radonjic uzasno vodio poslednji mec, apsolutno jeste i apsolutno je zasluzio kritike jer je isekao ekipu i ponasao se kao da mu nije stalo da u 4. mecu zavrsimo seriju. Sa druge strane, ne znam kako neko moze da tvrdi da Radonjic cele sezone lose vodi meceve? Ista ova ekipa je dominantno igrala cele sezone u ABA ligi i odigrala ogroman broj egal meceva u EL.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam čime se to planira da ih rutiniramo u ponedeljak? Ako se računa na inat zbog Trifinog kreveljenja onda smo jebali zeca.
Dozvolili smo Željku da u tekmi kojom je izborio majstoricu izvuče maksimum iz svog tima...da u zadnje dve tekme natera Pantera da udeli po 5 asista i da nam se Avram i Lesor izuseravaju u svaku petorku koju smo poslali na parket. Mi nemamo opravdanja za ovu defragmentaciju jer nije do publike a i nije ni do sudija. Jednostavno su nas odučili od košarke.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, goldberg said:

 

Ovo ne da je preterivanje nego je sasvim ekstreman stav.

 

Jace KLS ekipe su Vojvodina, Sloga i Zlatibor koje pitanje da li bi imale ijednu pobedu u ovakvoj (prosirenoj) ABA ligi.

 

 

Ne znam zasto jer je predvidjanje bilo sasvim na mestu i to se i ocekuje u ABA ligi.

 

Jednostavno je tesko igrati protiv protivnickih igraca i sudjenja koje uvek odgovara protivniku. Pri cemu smo mi imali 26 slobodnih bacanja vise sto bi konacno trebalo da zapisi usta (valjda) navijacima koji nesrazmeru u broju slobodnih bacanja automatski pretvaraju u dokaz pristrasnog sudjenja.

 

Radonjic me je razocarao - trebalo je da se bavi onim sto je njegov posao. Licio je na Repesu koji je nakon poraza od 107:69 pricao o nekorektnom navijanju i vredjanju sa tribina. Apsolutno ce biti nebitno kako se Trifunovic ponasao ako (u to ne verujem, ali!) izgubimo i peti mec.

 

 

Opet preterivanje.

 

Mitrovic je i u prvom i u drugom mecu imao 14 poena i indeks korisnosti 10. Sa druge strane, Koprivica je u 4 meca ukupno igrao nesto preko 25 minuta i dao ukupno 14 poena uz ukupan indeks korisnosti 11 (3,5 poena i 2,75 indeks u proseku). Smailagic, 4, 0 i 2 poena i 4, 1 i 0 indeks korisnosti (ne racunam 4. mec). Lessort je imao prosecan prvi mec, odlican drugi i uzasan treci mec. Apsolutno ne stoji da su centri bili bilo kakva prevaga u dosadasnjoj seriji u korist Partizana.

 

Ne racunajuci sudjenje i uslove za igru, imali smo dominaciju Crvene zvezde u prvom mecu, zatim dva egal meca i ovu sad katastrofu koja je podsecala na NBA mec kada ekipa vidi da je jako tesko doci do preokreta pa se cuva za narednu utakmicu (nazalost, gomila ligaskim EL meceva je pocelo da poprima ovaj sindrom).

 

Sasvim je u redu tvrditi da je Radonjic uzasno vodio poslednji mec, apsolutno jeste i apsolutno je zasluzio kritike jer je isekao ekipu i ponasao se kao da mu nije stalo da u 4. mecu zavrsimo seriju. Sa druge strane, ne znam kako neko moze da tvrdi da Radonjic cele sezone lose vodi meceve? Ista ova ekipa je dominantno igrala cele sezone u ABA ligi i odigrala ogroman broj egal meceva u EL.

Ti o Zadru, ja o Sibeniku.

 

Poenta je da mi na centru imamo bivseg igraca i cetvorku, a oni 3 petice od kojih svaki ima odredjene kvalitete, a jedan je svemirski brod trenutno za nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Wingwalker said:

Ne znam čime se to planira da ih rutiniramo u ponedeljak? Ako se računa na inat zbog Trifinog kreveljenja onda smo jebali zeca.
Dozvolili smo Željku da u tekmi kojom je izborio majstoricu izvuče maksimum iz svog tima...da u zadnje dve tekme natera Pantera da udeli po 5 asista i da nam se Avram i Lesor izuseravaju u svaku petorku koju smo poslali na parket. Mi nemamo opravdanja za ovu defragmentaciju jer nije do publike a i nije ni do sudija. Jednostavno su nas odučili od košarke.

Ако. 

Link to comment
Share on other sites

@Carl Johnson

 

Ne racunajuci mogucnost rasta tokom sezone svakako ne bih menjao Kuzmica za Koprivicu. Prvi je dosta bolji u defanzivi, drugi ume lepo da napadne ofanzivni skok. U ozbiljnim mecevima je bolje imati prvu varijantu - kad vec ne mozes ni od jednog da izvuces neke poene ispod kosa.

 

Mitrovic vs. Lessort, tj. inteligencija (asistencije + mogucnost pronalazenja poena ispod obruca) vs. sirova snaga - ovde se slazem da je Francuz mogao da nam bude u 12 umesto mucenog Aarona (zaista deluje kao da nije deo tima, a i njegova pobeda nam je unistila sanse za TOP 8). U eri moderne kosarke meni se vise svidja Luka.

 

Nama sve pocinje i zavrsava se sa Kalinom. Ako on bude na nivou malo ko nas moze dobiti, ako podbaci mucimo se protiv bilo koje krstene ekipe.

 

Verujem u pobedu u 5. mecu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

@Carl Johnson

 

Mitrovic vs. Lessort, tj. inteligencija (asistencije + mogucnost pronalazenja poena ispod obruca) vs. sirova snaga - ovde se slazem da je Francuz mogao da nam bude u 12 umesto mucenog Aarona (zaista deluje kao da nije deo tima, a i njegova pobeda nam je unistila sanse za TOP 8). U eri moderne kosarke meni se vise svidja Luka.

 

U eri moderne kosarke ti se vise svidja cetvorka koja igra peticu zato sto van reketa moze da pogodi samo slobodno bacanje? Od atletske zverine koja je prosle sezone bila u petorci evrokupa?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mitrovic ne moze da igra cetvorku (osim kod Milojevica, ali on ga je dosta lose koristio u igri). On na 5 ima prednost jer odlicno cita igru i ume da napadne masivnije centre kad god za to vidi mogucnost. On je nesto kao sirotinjska verzija Jokica bez suta.

 

Sto se tice Lessorta, bio je i Reed nagradjivan u EC, pa bih jako dobro razmislio da mi reket zavisi od bilo koga od njih dvojice.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne postoji nista drugo osim da je logicno a ujedno i racionalno i zvezdaski da se sva koncentracija usmeri na ponedeljak, da se ne kritikuje sad nista a da se racuni svode u ponedeljak. Samo vera, nada i podrska.

 

Iskustvo u 5. mecu, generalno iskustvo i plej ofu Abe, neponovljivi procenti Partizana, domaci teren, bolje sudjenje nego u 3. mecu. Tu su sve nase prednosti, naravno imaju i oni adute, al ako smo mi u svom modu nema razloga da ne pobedimo losiji tim od nas.

 

Zvezda je da se pamti dugo, pobeda ili nista drugo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Carl Johnson said:

Bas lepo sto je Deji glavni utisak Trifunovic indijanac, meni je glavni utisak to koliko je lose vodio utakmcu.

 

Partizan nas je nadigrao, prebio, ponizio, izgledali smo kao pali s Marsa, u trenutku dok su pravili seriju u prvoj i drugoj cetvrtini, mi bukvalno nismo mogli blok da postavimo i Stefan Markovic se guzio s loptom izmedju polovine i linije za 3 poena umesto da ide kuci i cuva unuke.

 

Ovo je zapravo prvi derbi ove sezone u kojoj su komsije bili bolji rival(alal vera za tajming), i stvorili odlican momentum pred poslednju utakmicu u ponedeljak. Nadam se da ce igraci sto pre zaboraviti ovo i biti spremni da donesu jos jedan trofej.

 

(odličan post)

ja se nadam da je ovo samo radonjin način da motiviše ekipu i javnost (potpuno legit) a da će sebe motivisati razumevanjem i rešavanjem principa kojim su nas juče razneli. lessortova dominacija je samo egzekucija par varijanti istog napada na kojem su napravili 20 razlike još na pola druge četvrtine. ako to ne rešimo onda smo u problemu.

 

s'druge strane, avramović divlja praktično celu seriju i tu nema naročitog opravdanja, odnosno, nije baš skroz do trenera. jednostavno mora se igrati mnogo bolja odbrana na perimetru i ako je već hollins zauzet punterom, moramo naći način da se limitira avramović, pošto nije baš maradona u pitanju.

 

brine me i činjenica da je hollins odvalio četvrtinuipo, tj početak tekme (mislim da je ubacio makar 12 od 19pts za to vreme) a da nismo imali nikoga da to isprati. 

hollins je nama realno neka peta napadačka opcija i kada on ovako igra, obično mi dobijamo 15+ razlike.

 

umereni sam optimista, iako je, kao što kažeš, partizan u idealnom tajmingu za ovakvu tekmu. optimista sam ukoliko uspemo da napravimo korekcije u odbrani (to bi trebalo da je naš forte, jel'te) i da iz toga otvorimo tranzicionu igru, onda bi trebalo da bude daleko lakše igrati.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DownUnder said:

Rešenje je u zaustavljaju Lesora i Avramovica.

Sad za Lesora ne vidim da imamo odgovor ... Cirbes???

 

to bi bilo moje i tvoje rešenje, tj rešenje amatera: naći boljeg igrača da brani lessorta

ali kao što rekoh, daleko je važnije razumeti kako lessort dolazi u poziciju da lagano poentira, tj šta treba uraditi da se taj napad (tj varijante tog napada) iseku mnogo pre nego što on dođe u poziciju da igra dole 1na1 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

to bi bilo moje i tvoje rešenje, tj rešenje amatera: naći boljeg igrača da brani lessorta

ali kao što rekoh, daleko je važnije razumeti kako lessort dolazi u poziciju da lagano poentira, tj šta treba uraditi da se taj napad (tj varijante tog napada) iseku mnogo pre nego što on dođe u poziciju da igra dole 1na1 

Slažem se ...ali to je sad na Radonji...verujem da on sve to mnogo bolje vidi i da ima rešenje...nije ponedeljak tako daleko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra stvar u svemu ovome je sto ce i vazda mazgoglavi Radonja da shvati da ovako vise ne moze. Ako se i nekako iskobeljamo u ponedeljak, morace čak i on da napravi velik rez, pre svega u svojoj glavi.

Nasa buducnost zavisi mnogo i oko ostanka Kaline. Svakom normalnom igracu te reputacije bi se ovo sve smucilo i prekipelo, pa bi pobegao sto dalje od ovog mulja. No, Kalina je opičen lik i i svemu ovome mozda nadje neku sumanitu motivaciju da i dalje bude ovde. Valjda ce biti tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vi ste sada negde u raspoloženju ko mi 2013. - mi ne možemo da izgubimo, pretplaćeni smo na titule, po defaultu nam pripadaju.

 

I hate to break it to you - ne pripadaju vam.

To je sport, some you win, some you lose. Neće biti smak sveta ako izgubite, život će se nastaviti. Mi to najbolje znamo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nema sad šta da se priča i pametuje, igramo taj jedan meč i mi navijači smo tu da damo podršku ekipi da odigra kako treba i osvojii ABA ligu. Posle toga krece ona naša omiljena tema pa tamo do mile volje mozemo kombinovati igrače i dovoditi koga nam volja. Ja nemam sumnju da dobijamo petu zato što znam da će i Radonjić i svako od igrača imati uslove da pokažu da su bolja ekipa od projekta iz komšiluka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...