Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

8 minutes ago, Igor_ said:

Zaboravio si 46,7% Colomovih u EL.

Mnogo toga je Loyda razlikovalo, a ovako kako si ti to prikazao ispadose skoro pa isti.

Loyd je iznudio 146 faulova, Dobric 48 , primera radi. Asistencije isto ali to si i naglasio da Dobric nije neko ko moze da kreira. U svakoj kategoriji Loyd ima bolju statistiku, ukradene lopte, skokovi, asistencije... Jedino izgubljene lopte nisu na njegovoj strani, ali to je i logicno.

 

Da, "zaboravio" sam i Simanića koji je imao 50% sa 2 šutnute trojke.

 

Prvo, ja poredim Loyda iz prošle sa Dobrićem iz ove sezone. Tih 48 faulova nad Ognjenom je iz prošle sezone, dakle nije predmet rasprave. Drugo, kao što sam napisao, faulovi, ali i broj izvedenih bacanja kao posledica istih (4.4 prema 2 Dobrića), su dva parametra koja idu na ruku Loydovoj evidentnoj prednosti u ball handlingu (igrao i pleja dobar deo od tih 29 utakmica), veće slobode u igri, manje determinisanog ofanzivnog stila igre ekipe, većeg broja ulaza... Sve navedeno iz ovog pasusa utiče na očiglednu razliku u ORtg (111 prema 94).

 

Ovde nije bila namera da poredim profile dva igrača, jer su prilično različiti, niti da vagam ko je bolji, već da polemišem na temu da Dobrić, uz sve mane koje ima i prilično manji USG%, može da ima približno istu efektivnost u napadu kao i Loyd lane. Kada se kritikuje Ognjen, treba imati na umu da on ove sezone ima cela 2 šuta za 2 više nego prošle godine (4.6 prema 2.6), što je posledica promene pozicije i uloge u timu, na koju se on i dalje privikava. Dalje, ko je mogao da očekuje da će on prepoloviti procenat šuta za 3 iz prošle, uz samo 0.8 više šutnutih trojki ove godine? Razumeo bih da je te 3.6 šutnute trojke iz prošle sezone, umesto na sadašnjih 4.4 podigao na recimo 6 ili 7 po meču (Loyd imao 6.1), pa da se kaže da na većem uzorku on nije spreman za ulogu volume šutera. Ovako, njegovi očajni procenti se moraju pripisati nečemu drugom, npr. propuštenom delu priprema i početka sezone, što je za igrače Dobrićevog sklopa i kvaliteta mogo veći hendikep nego za neke druge igrače. Ja očekujem da Dobrić napreduje ofanzivno kako sezona bude odmicala, pa na kraju kad se podvuče crta, ćemo videti koliko su podsmešljivi komentari na račun ovog igrača bili na mestu.

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sad sam malo bacio pogled na sve utakmice ABA i EL.

 

Jedina 2 igraca koji su bili u sastavu na svim utakmicama su Kuzmic i Simonovic (pri cemu on u 2 utakmice i nije ulazio u igru). 

Protiv Partizana smo bili "najkompletniji" do sada, samo je Vajt bio na listi povredjenih, Ivanovic se vratio posle korone i odigrao jednu EL utakmicu pre Partizana a Markovic debitovao, dok je Zirbes opet zaigrao posle 3 utakmice mahanja peskirom.

 

 

 

image.thumb.png.d295a2033ee2df173efea571810ebb03.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam bio na forumu dva dana i opet mnogo propustio - previse je ovo zestok tempo i jednostavno treba vratiti stari format (ili prosto dve grupe od po 10, dva poslednja ispadaju iz EL, 4 iz EC ulaze).

 

Napisacu sada ono sto sam napisao i posle nase pobede protiv Panatinaikosa - nije ovo bila demonstracija moci Baskonije nego mi nismo igrali nista. Prosto, kao sto ono protiv Panatinaikosa nije govorilo mnogo o nama, tako ni ovo ne govori mnogo o domacinu koji nas je ugostio u proslom kolu.

 

Doduse, mi smo koliko - toliko odigrali za cast i ugled i smanjivali cak i na 13 razlike, ali prosto nema sanse, previse je tu umora, a i rizikujemo duze povrede. Ja ne bih ni vracao Mitrovica ili Woltersa za SC Derby, neka odmore pa da se spreme za sledeci mec u EL koji bi trebalo da dobijemo (da idemo na pobedu). Prosto je tako, svaki poraz na domacem terenu znaci gomilanje obaveza da se iznenadjuje u gostima, a tu niti imamo poznatu dvoranu, ni sudjenje ni publiku iza sebe. Samo jako na domacem terenu, a u gostima sta se uradi.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Horium said:

Jedna digresija, ali zivo me zanima.

 

Zasto se za nekog na dnu tabele kaze da je fenjeras?

 

Zar nije neko ko nosi svetiljku bilo kakve vrste uglavnom na celu?

 

4 hours ago, Clash said:

Zadnji u koloni pesaka ili zaprezna vozila su morala imati fenjer pozadi da ih vide vozila koja dolaze i od tada je to ostalo.

 

Zadnji vagon u vozu je po propisima morao da ima fenjer kako bi bio vidljiv iz daleka, kako ne bi došlo do naletanja. Da bi se razlikovao od svetla kraj puta, fenjer je bio obavezno crvene boje.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

 

Zadnji vagon u vozu je po propisima morao da ima fenjer kako bi bio vidljiv iz daleka, kako ne bi došlo do naletanja. Da bi se razlikovao od svetla kraj puta, fenjer je bio obavezno crvene boje.

U Amsterdamu postoji ulica crvenih fenjera...ne mogu sad nikako da ukapiram kakve veze voz ima sa tim.

Link to comment
Share on other sites

Sad malo gledam nas raspored u EL i mnogo je zajeban sa tim da igramo sa Uniksom i Olimpijakosom kuci i na strani za Zenitom. Ovo sa centrima je vec zapanjujuce i tvrdoglavo.  Jedino sto je dobro sto do NG, bukvalno nemamo ni jedan tezak mec u ABA ligi, ali zato u januaru imamo tri teska meca u ABA.

 

Zanimljivo da su nam Ivanovic i Nejt najbolji strelci a Ivanovic ima najbolji index. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Laki21 said:

 

 

Zadnji vagon u vozu je po propisima morao da ima fenjer kako bi bio vidljiv iz daleka, kako ne bi došlo do naletanja. Da bi se razlikovao od svetla kraj puta, fenjer je bio obavezno crvene boje.

 Znači u ovom modernom vremenu kad neko drži fenjer,  to bi se zvalo stop svetlaši

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kooineeperk said:

Uvek. 

 

Kad sam mogao protiv Baskonije ovo ce biti laganica... 

Svakako , iz prostog razloga što su očekivanja skoro nikakva u poređenju sa mečom u utorak. To je bar stav verujem većine nas , navijački gledano. Ali igrači sigurno ne razmišljaju niti bi trebali kao mi i poput pravih sportaša trebaju ići na pobedu , potpuno rasterećeno a neću pritom koristiti meni lično tako glupu frazu "da nemaju šta izgubiti" . Možda se iz toga rodi jedna naša dobra utakmica pa šta bude, bude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...