Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Kako li ste se samo zakačili od toliko gluposti na live temi za moj post: koga dobiti U GOSTIMA ako ne Baskoniju? :lol_2:

 

Možda je trebalo da dodam uzimajući u obzir trenutnu formu i igru. Naravno da nije ista ekipa sa novim trenerom i videlo se odmah kako su prodisali. Nije mi bila namera da ih potcenim, jednostavno pričali smo o konkurentnosti u el, s tim u vezi potrebna nam je i neka pobeda na strani, kako su izgledali u poslednje vreme, smatrao sam da možemo iskoristiti njihovu lošu formu i napravimo brejk. Ali opet nisam ni računao na još 3 povrede.

 

Nemojte me vešati i živeli! :classic_biggrin:🍻

 

@oubrevo. započeo kao i uvek :classic_tongue:

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam dosadašnjim učinkom, igrom i stanjem na tabeli prezadovoljan pogotovo uzevši u obzir realne okolnosti vezane za povrede i raspored.

Mi smo imali samo 4 loše tekme ( Igokea, Olimpija gde smo iščupali pobedu i Alnau/Baskonija u EL) tako da je to zadovoljavajuće.

Kad se pogleda tabela EL jasno je da se prvih 6 ekipa izdvojilo i igrom i formom i teško će van 8 osim možda Makabija.

Sedmi i osmi su Asve i Monako koji mogu da se napadnu, ali sa druge strane Efes i CSKA nisu u 8 tako da je ta borba u našim okolnostima ( kvalitet rostera, finansije) Sizifov posao i to je bukvalno podvig ravan F4 dok su postojale grupe.

 

Mislim da bi i za EL bilo dobro da napravi neki model sličan ABA i da prošire PO do 10 ili 12 ekipa, pri čemu prve 2 ili 4 ne bi igrali prvo kolo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ako je upis inspirisan mojim glup je.

Rekao sam da su trenutno u losem stanju ne da su los tim.Dve apsolutno razlicite stvari.

A i generalno je upis promasaj jer nesto nisam video da se iko smejao rosteru Baskonije,vec su ljudi sa pravom dovodili u pitanje njihovu formu i igru.Niko nije rekao ma onaj Boldvin je smesan a razbio nas,pa Gidraitis itd.

Niko se nije smejao rosteru Baskonije, niti je iko rekao da se neko smejao, vec potcenio.

jedino cemu se neko smejao je ja tvojim postovima, ali gorko, gotovo kroz plac

 

da je inspirisan tvojim postom, citirao bih te, ali tesko da lik kao ti moze da inspirise nesto osim vec pomenute kiselosti

 

gorcina-kiselost, ako bih pogadjao rekao bih da taj ukus ima aparat za espreso kad se cisti, pa ona vodica dole

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

 u ovom sistemu takmicenja je najbolje praviti sto fleksibilniji roster sa sto vise kombo igraca koji onda mogu popunjavati rupe kad neko izostane zbog povrede ili korone. 

 

Na zalost nenamo nijednog kombo niti centarskog komba, a puni smo swingmena i nekoliko kako ih ono bese neko zove - tweenera? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mmajstor said:

 u ovom sistemu takmicenja je najbolje praviti sto fleksibilniji roster sa sto vise kombo igraca koji onda mogu popunjavati rupe kad neko izostane zbog povrede ili korone. 

 

Na zalost nenamo nijednog kombo niti centarskog komba, a puni smo swingmena i nekoliko kako ih ono bese neko zove - tweenera? 

Kalina može na dve pozicije,  Ivanović donekle i raspali Deda. Realno jedino Kalina i Deda, ali u pravu si.

Trebali bi da imamo i bar jednog 4-5 igrača, i jednog kombo beka.

Link to comment
Share on other sites

mislim da je poveći broj onih koji smo se potajno nadali tom brejku jučer. međutim usprkos svim našim nedaćama ekipa Baskonije je odigrala odličan meč u kojem se mi nažalost nismo ništa pitali. simple as that. a da li je ovo bio samo trenutak naše slabosti odnosno njihove posebne inspiracije i motiviranosti, to će pokazati vreme. na osnovu samo ove utakmice rekao bih da su oni nezasluženo tako nisko. a opet možda smo mi odigrali daleko ispod svojih mogućnosti pa su oni zato tako dobro izgledali. a postoji i ona igraš koliko ti protivnik dopusti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da je ovo bilo normalno EL kolo i da se ova utakmica igrala u cetvrtak ili petak, bilo bi drugacije. Mozda ne bismo dobili, ali sigurno ne bi onako kilavo izgledali. Prosto, ovo je ubitacan ritam. Verujem da se vecini klubova smucilo. Jos samo fali da uvedu cetvorokruzni sistem, da se igra 3 kola nedeljno, pa da igraci lipsavaju na terenu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Utisak utakmice mi je onaj Baskoniin centar sto ima 24 godine. Prelep horog i poluhorog. Vidim i da ima mekanu ruku spolja. Kuzmic mu nije moga nista. Cini mi se odlican talenat.

Sve ostalo sa utakmice bolje je zaboraviti. Sa ovakvom energijom u timu bi nas i Zadar dobio (plus nedostatak top scorera).

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ridji said:


Jbga neda junior da se ranije prokomentariše :baby:, za ovo se u NiŠ na baskeT kaže Ima li pičke na Ambasador 

 

hint: Ambasador hotel tj zgrada u centru koja je jedna od najviših u gradu

Ti li si Nislija?

Link to comment
Share on other sites

Jeste, Dobrić i Hollins su na oko 20-25% za 3 do sada u EL, ali ako mogu da podsetim da je Loyd, kao ofanzivni lider tima, prošle sezone na 29 utakmica imao 31.3% za 3. Što je daleko od nekog dobrog procenta.

Prošle sezone, uz već pomenutih 45.6% Dobrića, treba spomenuti i solidne procente Waldena (39%), Halla (41.4%), ali i (doduše na manjem uzorku) Simona (45.8%), Kuridže (35.1%), Lazića (35.4%), Davidovca (37.8%), pa i O`Bryanta (32.4%) i Reatha (35.4%). Na nivou tima smo trojke šutirali dobrih 37.8%, a sada slabašnih 28%. Znamo kako se rezltatski prošla sezona završila, pa se može zaklučiti da procenat šuta za 3, koliko god da bi svi voleli da je oko 40%, u sistemu Radonjića nije presudna stavka. Zato i služi sistem, onome ko ga ima, da zamaskira određene nedostatke koji su uslovljeni specifičnom slelekcijom igrača, povredama, padom forme, umorom itd.

 

USG%

Prošle sezone Jordan Loyd je imao 33.2, ove sezone Dobrić ima 25.6. Jasno je da njegov USG% neće drastično rasti tokom sezone, posebno kada se oporavi White i kada se više igrača uključi u napadačku igru (pre svih Pefi). Osim toga, on nije kvalitetan ball handler, pa ni na čisti posed lopte i kreiranje za sebe ili druge ne može da namakne veći USG, kao što je Loyd mogao.

 

2FG%

Prošle Loyd 51.9%, ove Dobrić 50%. Zanemarljiva razlika.

 

Da bi se sasvim približio ofanzivnom učinku Loyda iz prošle sezone, Ognjenu ostaje da podigne procenat za 3 sa ovih bednih 22.5% na bar "Loydovih" 31% (što je prilično verovatno), kao i da svoj ORtg probliži cifri od 100-105. ORtg mu trpi, pored lošeg šuta za 3, zbog toga što je stavljen u ulogu i asistenta, što u principu nikada u karijeri nije bio. Ali i u takvoj situaciji on ove sezone ima 1.7 TO po meču, dok je Loyd prošle imao 2.3. Naravno, uz veći USG% i veći broj asista (3.2 prema 1.1), ali i mnogo veću kompetitivnu prednost uslovljenu tehničkom superiornošću.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Horium said:

Jedna digresija, ali zivo me zanima.

 

Zasto se za nekog na dnu tabele kaze da je fenjeras?

 

Zar nije neko ko nosi svetiljku bilo kakve vrste uglavnom na celu?

Zadnji u koloni pesaka ili zaprezna vozila su morala imati fenjer pozadi da ih vide vozila koja dolaze i od tada je to ostalo.

  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, madafaka73 said:

Jeste, Dobrić i Hollins su na oko 20-25% za 3 do sada u EL, ali ako mogu da podsetim da je Loyd, kao ofanzivni lider tima, prošle sezone na 29 utakmica imao 31.3% za 3. Što je daleko od nekog dobrog procenta.

Prošle sezone, uz već pomenutih 45.6% Dobrića, treba spomenuti i solidne procente Waldena (39%), Halla (41.4%), ali i (doduše na manjem uzorku) Simona (45.8%), Kuridže (35.1%), Lazića (35.4%), Davidovca (37.8%), pa i O`Bryanta (32.4%) i Reatha (35.4%). Na nivou tima smo trojke šutirali dobrih 37.8%, a sada slabašnih 28%. Znamo kako se rezltatski prošla sezona završila, pa se može zaklučiti da procenat šuta za 3, koliko god da bi svi voleli da je oko 40%, u sistemu Radonjića nije presudna stavka. Zato i služi sistem, onome ko ga ima, da zamaskira određene nedostatke koji su uslovljeni specifičnom slelekcijom igrača, povredama, padom forme, umorom itd.

 

USG%

Prošle sezone Jordan Loyd je imao 33.2, ove sezone Dobrić ima 25.6. Jasno je da njegov USG% neće drastično rasti tokom sezone, posebno kada se oporavi White i kada se više igrača uključi u napadačku igru (pre svih Pefi). Osim toga, on nije kvalitetan ball handler, pa ni na čisti posed lopte i kreiranje za sebe ili druge ne može da namakne veći USG, kao što je Loyd mogao.

 

2FG%

Prošle Loyd 51.9%, ove Dobrić 50%. Zanemarljiva razlika.

 

Da bi se sasvim približio ofanzivnom učinku Loyda iz prošle sezone, Ognjenu ostaje da podigne procenat za 3 sa ovih bednih 22.5% na bar "Loydovih" 31% (što je prilično verovatno), kao i da svoj ORtg probliži cifri od 100-105. ORtg mu trpi, pored lošeg šuta za 3, zbog toga što je stavljen u ulogu i asistenta, što u principu nikada u karijeri nije bio. Ali i u takvoj situaciji on ove sezone ima 1.7 TO po meču, dok je Loyd prošle imao 2.3. Naravno, uz veći USG% i veći broj asista (3.2 prema 1.1), ali i mnogo veću kompetitivnu prednost uslovljenu tehničkom superiornošću.

 

 

 

 

Zaboravio si 46,7% Colomovih u EL.

Mnogo toga je Loyda razlikovalo, a ovako kako si ti to prikazao ispadose skoro pa isti.

Loyd je iznudio 146 faulova, Dobric 48 , primera radi. Asistencije isto ali to si i naglasio da Dobric nije neko ko moze da kreira. U svakoj kategoriji Loyd ima bolju statistiku, ukradene lopte, skokovi, asistencije... Jedino izgubljene lopte nisu na njegovoj strani, ali to je i logicno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...