Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

7 minutes ago, Laki21 said:

 

1. skorer

2. centar

Centar hitno, videli smo na sta lici igra kad Kuzmic mora maltene sam posto je Cirbes neupotrebljiv. Ali zasto mislis da nam je potrebniji skorer? Uz Vajtovih 10-tak lakih i centrovih aj da kazem 10-tak lakih poena to ce biti sasvim respektabilno ako svi budu zdravi. Evo vidimo i da je Ivanovic sposoban da isporuci 20 poena. Ako rezimiramo 

Wolters je konstantno do sada bio oko 15 pa na gore 

Dobric oko 10-tak standard a moze on bolje da sutira svakako 

Kalinici proslu 22 

White ja garantujem da kad se vrati, moze najmanje 10-tak konstantno jer imamo jako dobre  plejmejkere i nadavace se uz Markovica svakako. 

Luka moze da natrpa 

Kuzmic isto ima dosta dvocifrenih partija kve sezone

Taj novi centar ce biti valjda sposoban da 10-tak

Imamo mi sasvim dovoljan broj dobrih igraca i kao sto smo videli, u svakoj utakmici neko drugi iskoci kao najbolji skorer. 

Mislim da bi dovodjenjem izrazitog skorera izgubili taj ubitacni odbrambeni segment koji imamo jer nema tog ultra skorera koji moze da trpa konstantno inigra odbranu.

Nekako mi se cini da konstantno zaboravljate da smo stalno povredjeni i da igramo zaista astronomsku odbranu a pored takve odbrane je normalno da igraci ne mogu bas da pogadjaju u ogromnim procentima. Znamo svi kad igramo basket koliko se trosimo ako  i kako nekad ne mozemo da pogodimo kos posle jurnjave u defanzivi jer jednostavno umor, ruka drhti.. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

Stvarno nas bije  maler sa povredama. I taman kada pomisliš da nam je forma krenula uzlaznom putanjom usledi bolno spuštanje na zemlju.

 

Nije ovo samo maler, nego i rezultat toga sto nismo doveli centra na vreme (Cirbesa ne mogu ozbiljno da racunam). 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Ova utakmica ništa posebno nije pokazala što se tiče Zvezde, jer smo danas bili preumorni - istrošili smo se u prethodnih par utakmica.

 

Ipak, očigledno je od ranije da nam fali (ili makar da bi nam dobro došao) jedan bek koji je pouzdan šuter za 3, koji ume sam nešto da iskreira, poludi itd. Takođe je očito da je Holins top defanzivac i jedan od glavnih razloga naše (ne računam ovaj meč) granitne odbrane. Mislim da je Radonjić zaslužio naše poverenje, jer je po pravilu ispravljao sopstvene greške u selekciji u prethodnom mandatu. Zato biram da mu verujem i sad - ako on bude smatrao da nam je Holins višak i da drugi igrači mogu nadomestiti njegov doprinos u odbrani, tj. ako odluči da dovede nekog beka drugačijeg profila, to će mi biti ok. 

Ukoliko pak odluči da Holinsa ostavi i da samo izvrši preraspodelu minuta, tipa Ivanović full time na dvojci i sl., opet dobro. Ako pak on hoće da menja, ali nemamo para za dobrog igrača ili nema slobodnog beka sa karakteristikama koje traži Radonja (a da nije mačka u džaku, što Radonja maksimalno izbegava), onda jbg - ništa novo, toliko puta nam je malo falilo da nešto više učinimo, navikao sam. Pa i u tom slučaju mislim da imamo dovoljno džebane da ostvarimo pristojan rezultat u EL, posebno ako dovedemo Lesora. 

 

Da, Marković će sigurno igrati mnogo bolje za npr. mesec dana. 

Edited by displejnejm
Lapsus
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:


mozda isti onaj sto je izvesnog bjelicu placao 450k?

Izvesni Bjelica je u tom trenutku bio legit EL igrac dosao na pocetku sezone a ne u npvembru posle 3.5ppm u EC. Bjelica je u trenutku dočaska kod nas i bio 3 puta skuplji igrac nego Markovic sada

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, displejnejm said:

Ova utakmica ništa posebno nije pokazala što se tiče Zvezde, jer smo danas bili preumorni - istrošili smo se u prethodnih par utakmica.

 

Ipak, očigledno je od ranije da nam fali (ili makar da bi nam dobro došao) jedan bek koji je pouzdan šuter za 3, koji ume sam nešto da iskreira, poludi itd. Takođe je očito da je Holins top defanzivac i jedan od glavnih razloga naše (ne računam ovaj meč) granitne odbrane. Mislim da je Radonjić zaslužio naše poverenje, jer je po pravilu ispravljao sopstvene greške u selekciji u prethodnom mandatu. Zato biram da mu verujem i sad - ako on bude smatrao da nam je Holins višak i da drugi igrači mogu nadomestiti njegov doprinos u odbrani, tj. ako odluči da dovede nekog beka drugačijeg profila, to će mi biti ok. 

Ukoliko pak odluči da Holinsa ostavi i da samo izvrši preraspodelu minuta, tipa Ivanović full time na dvojci i sl., opet dobro. Ako pak on hoće da menja, ali nemamo para za dobrog igrača ili nema slobodnog beka sa karakteristikama koje traži Radonja (a da nije mačka u džaku, što Radonja maksimalno izbegava), onda jbg - ništa novo, toliko puta nam je malo falilo da nešto više učinimo, navikao sam. Pa i u tom slučaju mislim da imamo dovoljno džebane da ostvarimo pristojan rezultat u EL, posebno ako dovedemo Lesora. 

 

Da, Ivanović će sigurno igrati mnogo bolje za npr. mesec dana. 

Pa poludeo Ivanovic, al nam nista nije vredelo.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemojte da zajebavate. 

 

4 poraza za redom ne mozemo vola u kupusu da ubodemo - svi vicu fali nam suter. 

 

Dobijemo Pao i Asvel - odjednom nam ne treba nam niko, da stedimo pare

 

Ponizi nas Baskia - opet nam fali suter. 

 

Pa jel fali ili ne fali, ovako je bez veze od utakmice do utakmice da se menja misljenje kako vetar duva. Vec sam vam rekao da ce kuknjava opet da krene cim krenu porazi. Jel hocemo iskorak ili necemo? 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nabrajanje koliko su igrači ovog rostera potentni u napadu je, izuzevši do sada Kalinu i Nejta, cedjenje suve drenovine po pozicijama, kako smo gde kratki. Bili bi sada u vrhu tabele sa ovom odbranom da su svi igrači dostupni sve vreme i da svi uvek isporuče te ipak maksimalne cifre. Naravno da će u drugom delu sezone uigranost biti na višem nivou ali se pitaju i sabirni uticaj zamora i istrošenosti ovog tempa i spartanske odbrane...kao i ispadanje iz rotacije zbog kovida ili povrede. Da skratim...dajte centra ipak jer ako Kuz pauzira samo dve nedelje...Luka će, kakav je uporan, ispasti ubrzo za njim sa 32mpg.

Link to comment
Share on other sites

Bice jos ovakvih utakmica. Sezona je preteska, a i sistem takmicenja je toliko sugav da i top ekipe redovno sebi dozvoljavaju poraze sa stoka razlikom.

 

Dolaskom Markovica Dzoni se pomera na 2, gde ce biti napadacki produktivniji. To bi trebalo da rastereti i Holinsa za kojeg verujem da moze bolje od ovoga. Dobric je tu iz drugog plana. Nema prostora za razmisljanje o nekakvom skoreru niti je to potrebno ekipi. Dilema da li je umesto Holinsa trebao doci drugaciji igrac moze da postoji, ali je to zavrsena prica.

 

Nama hitno treba prvi centar i njegovim dolaskom ce Kuzma i Mitar biti sveziji i produktivniji. Bez obzira na sve sto je bilo ja bih obe ruke digao za Noka na 2 godine.

 

Mnogo mi se dopada sto veliki broj igraca ima ugovor i za narednu sezonu. Od bitnih nema samo Volters i to bi bilo dobro promeniti. 

Edited by Profesor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja posle svega vidjenog u derbiju ne bih dirao hollinsa ni po koju cenu, u napadu jeste situacija sa njim daj šta daš ali u matchup-u sa partizanom on nam moze biti mozda i jedan od kljucnih igraca, ono kako je uhapsio puntera koji nam je na papiru bio najozbiljniji  problem jednostavno nije bilo prijatno za gledati, bukvalno ga je poništio i počistio kao nekog fizički inferiornog kadeta

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...