Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Navijaci su navijaci, evo u Francuskoj su uradili sto puta goru stvar

 

 

Zna se vrlo dobro da je kriva drzava za sve sto se desava.

 

Uostalom, koliko je ljudi juce bilo, 5000? Jel uletelo nekoliko hiljada predmet na teren ili desetak?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, medobrundo said:

Ne znam kako će igrači pronaći energiju i motivaciju sa besmislene utakmice koje slede. Taman ljudi završiše iscrpljujuću seriju, koja je otišla u 5 utakmica; i sad potencijalno treba opet da igraju još 5 utakmica jedni sa drugima.

 

Isto kao i prosle godine situacija. Plus sada jos lakse nadjes motivaciju jer ces igrati protiv Partizana sa Zeljkom a ne protiv Mege.

 

Mislim da igraci dobijaju neki manji bonus i za Kls pa eto jos jedne motivacije.

 

Plus sada imamo nesto siri roster od prosle sezone pa tim lakse. Protiv Mege mogu i Simonovic i Cirbes da odigraju. Mega igra bez nekoliko vaznih igraca. Finale je tek za 10 dana tako da regenerisace se.

 

Ivanovic koji je doveden da resava bitne meceve a resio je samo 1 u ovoj finalnoj seriji a nije se ni naigrao puno bi prvi mogao da pronadje motivaciju na primer i dodatno opravda narednu godinu ugovora. Vajt da odigra neke dobre minute i casno se oprosti od Zvezde i ostane nam u lepom secanju. Dobric i Davidovac ocigledno uvek jako inspirisani protiv Partizana ma o kom mecu se radilo. Bice motivacije, Radonjic je to-sinonim za sva 3 trofeja.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

@drakon1, skroz si u pravu; 

ja samo kažem da meni u ovom razmišljanju nije prioritet da merim pravdu ili famozno licemerje, već se trudim da gledam na to kao na potencijalnu odluku koja može da vrati stvari u normalu.

 

ako nas to ne interesuje (ne tebe ili mene lično, generalno pričam) - već gledamo samo rezultat zvezde kao nešto što nam je važno -> mišljenja sam (možda tripujem) da je nama pražnjenje hale bukvalno pomoglo da se fokusiramo na igru i teren.

 

nema ničeg lepšeg kada te publika bodri i nosi pozitivnim navijanjem.

nema puno toga goreg od publike koja je stalno na ivici incidenta, tvoja ili tuđa nebitno je, i koja bodri tako što 60% tekme vraća konju glavu, jebe se k'o besna ili ima neku kurvu. a to je onaj šatro benigni deo.

 

tako da i što se rezultata zvezde juče tiče, mislim da su nam učinili uslugu (iako nije bila namerna) tim pražnjenjem, jer negativna energija i bes nikada nikoga nisu doveli tamo gde želi.

 

Искрено ја сам тек по пражњењу хале постао уверен да добијамо јер ћемо се прво на паузи мало прибрати, а после играти мирно без тензије са трибина. Мислим да је наш домаћи терен баш мач са две оштрице, има ту повременог доброг навијања за Звезду и правог притиска на другу екипу звиждањем, али већински цела хала као маса мумла тензично чим заређамо пар грешака у континуитету, нарочито кад противник тад постигне неке тешке кошеве или ухвати скокове у нападу, и буквално толико одмажемо својим играчима којима у том тренутку кад нешто сјебу последње што треба да му 7 хиљада људи надркано тензија и говори погрешио си, погрешио си, погрешио си...

 

Нажалост ја сам убеђен да овде неће бити никаквог побољшања што се тиче понашања јер ниједан од два клуба то не жели и то се види на свакој конференцији, а у случају нашег клуба чешће у саопштењу, где се као флоскула сервира неко извињење, АЛИ... и онда преувеличавање свега што је друга страна урадила, а онда и манипулисање неким безначајним стварима која ипак за циљ имају да оправдају и оно лажно извињење које су дали за поступке свог клуба, играча или навијача. Мислим овде не желим да заузмем никакав високоморалан став, јер сам ја део истог тог система који се налази у колу мржње, јер могу да коментаршем нормално и да похвалим ствари које су добре, објективно да сагледавам ствари, да се свађам са својим друговима циганима како се понашамо као стока, да пиздим на одлуке судије, па кад видим да нисам у праву да кажем да нисам и да се опет расправљам са свим својим друговима како то могу да кажем, али ипак на крају дана желим победу у серији, малтене по сваку цену, јер дођем до става говна смо фолирантска (овде итекако не мислим само на навијаче, него што је још поразније на кошаркашке људе) и једни и други и пошто мени моје говно мање смрди ипак желим да се његов смрад осећа у Евролиги и следеће године.

 

Ја немам речи да опишем колико волим Деја Радоњића, тај његов поштен и марљив однос према раду, храброст и самоувереност коју поседује да су ствари које ради исправне па макар да на крају и не испадне онако како смо ми желели, преузимање одговорности, без скривања иза других, за сваку одлуку коју донесе. Свака ти част мајсторе, изабрао си момке у које си само ти веровао, а како се види по уписима овде неколицина и даље не верује у њих, али сте нам свима доказали да сте кадри стићи и утећи и на страшном месту постојати.

 

  • Like 9
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, vepar said:

ali holins koji se na 40 sek i tri razlike zalece na kos i dobija rampu

 

bek i centar su prioritet ekipe, mozda i neki 4/5 igrac

 

 

Oooooo dobro si se javio - sta kazes sada o sezoni? 😄 

 

 

BTW taj kos je morao biti priznat, tu su sudije napravile gresku (da ne kazem pokrale nas). Bar toliko elementarnog znanja o kosarci moras da imas, ili ti je strim zakucao pa nisi dobro video. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bice to iskustvo ravno gledanju japanskog psiho trilera-drame. Sedis u bioskopu, muka ti od onog sto gledas, sve te boli fizicki, mozak ti je utrnuo od besmisla, ali kao omadjijan sedis i dalje i blenes u platno, nemocan da posegnes rukom za kokicama, a jos manje da izadjes iz bioskopa. I potiho molis Boga da se pojavi razvodnik u liku Sase Pukla i nalozi ti da napustis prostor, jer si zalepio zvaku za sediste[emoji41]
Taj rad...bro...
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je i Radonja malo promesao karte za ovu zadnju utkamicu i da je i to imalo prilican uticaja. Prvo mislim da je tek u ovoj utakmici sklonio Dobrica sa Avramovica kao primarnog cuvara, jer ga je ovaj sve 4 prethodne prilicno urnisao. Mislim da je sinoc Dobric bio na Panteru ili Muru a ne na Avramovicu. Takodje je i Lesor mnogo bolje branjen, vecinu sto je dao je bilo posle ofanzivnog skoka, ledjima mozda 1 ili 2. Sa druge strane ZOC je pomagao uglavnom sa Lazica i Dede, koji su ga castili sa kriminalnih 2-13 za 3 iz prilicno cistih suteva . Mi smo na kraju ovo dobili je Partizan nije otisao na +10 u prvom poluvremenu sto je realno po igri i trebalo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast Luki i Kalini na izjavama neposredno posle završetka utakmice.

 

Lično, ne bih imao ništa protiv da se klubovi dogovore da finale KLS igraju pred praznim tribinama. Time bi se uputila snažna poruka

celokupnoj košarkaškoj javnosti u Srbiji. Takođe, dobila bi se prilika da igrači reše međusobne nesporazume bez dodatnih tenzija sa strane, a mislim i da bi gledali još kvalitetniju i bolju košarku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kroz iglene usi smo se provukli sa ovom budzologijom od tima ... to samo Radonja moze da odradi. Ajd jos taj KLS da uzmemo, pa onda pamet u glavu ... nece ovo da prodje jos jednom.

Kao prvo, da ostane Radonja .... onda obavezno odustajanje od Dobrica na beku i vracanje na 3, to nam je bila ubedljivo najveca greska u selekciji ... tako smo ostali bez kreacije spolja.

O tome koliko nam je potreban centar i da smo u sustini igrali bez prvog nam je lepo objasnio onaj nesretni Lesor ... na momente sam pomislio da mi se prividja Adetokumbo

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, uini said:

jel pomenuo iko da je bio vodja navijaca iz dijaspore, nikola vucevic 

Htedoh da dodam sinoc, Zvezda ne gubi kad se Sergej kupa i kad nas gleda/bodri Nikola Vučević

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Inace, Radonjic je uspeo da pobedi seriju u kojoj smo za 10 dana odigrali 5 utakmica sa Kuzmicem, Mitrovicem i Dedom na poziciji centra. Kuzmic koji fizicki ne moze da se sastavi, Mitrovic koji je celu karijeru igrao na 4 i Davidovac koji fizickom konstitucijom ne lici na centra. Sa takva tri "centra" pobedio je najboljeg evropskog trenera koji na istoj toj poziciji ima tri centra razlicitog profila koja su mladja i energicnija od nasih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali koliko je Deda jak, jebo ga pas ludi...šta je taj čovek prešao u Zvezdi za sve ove godine. I kako je to podnosio i iznosio.

 

Film da se snimi. Kapa dole legendo.

 

Da nasledi Nešu Ilića u klubu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

On the other hand...klub da traži ekspertsku analizu suđenja pete utakmice.

 

Da nam objasne vajni stručnjaci kako se ocenjuje suđenje u kojem jedan klub oštetiš nepriznavanjem cistih poena u poslednjih 2 minuta

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, djurava said:

Mislim da je sinoc Dobric bio na Panteru ili Muru a ne na Avramovicu. 

 

u pravu si & to mi je ujedno bilo sumanuto na kraju tekme;

hollins u igri a čuva nekog ćoškatora, dok punter preti da razbaca dobrića svud po parketu.

 

mislim, dobro je na kraju ispalo ali ne bih preporučio u finišu tekme opet  ( :

Link to comment
Share on other sites

Užasno iscrpljujuća serija na svim poljima, Kalinićeva i Lukina izjava sve to lepo sumiraju. Bili smo bolji taman za to malo. Ipak imamo manje amplitude od komšija koje su bile apsolutno dostojan rival a imaju u rezimeu i ono jedno razbijanje u game 4. Nas je samo nešto bolje gađanje trojki delilo od toga da ovaj meč ne bude tako neizvestan, ali jbga treba to pogoditi, ušle su na kraju te trojke kad je bilo najpotrebnije, sve važnija od važnije (Kalinić, Pefi, Wolters). Dejan Radonjić je izgurao svoju priču, ekipa krvavokolenaša je opet odnela prevagu nad lepršavijim i napadački potentnijim timom, međutim mislim da je i Radonjiću jasno da je ovo bilo kroz iglene uši i da bi sve bilo mnogo lakše da smo imali nešto kompetentnije opcije na 2 i na 5. Željko se kladio na napad, na Puntera i ovaj nas je zamalo dobio još jednom simultankom. 

 

Slažem se da je pražnjenje hale "skinulo okove" našim igračima, pritisak je stvarno bio ogroman. Ne mogu da shvatim ljude koji se protive odluci o pražnjenju, u momentu prekida je na sudije padala prava kiša predmeta sa tribina. Mogu reći da ovi forumaši koji su na neki način kritikovali odluku sudija da prekinu meč nisu ništa drugačiji od ovih koji su bacali predmete na teren, kakva je to relativizacija nasilja zbog neke sportske utakmice i rezultata, normalan čovek može samo da se zgrozi na tako nešto.

 

Kalinićev potez na kraju je za osudu, nije bilo potrebe za tim i mislio sam da je bar on sa njegovim bogatim iskustvom i pametnim odlukama iznad tog brloga. Iako je jasno da je imao motiv do neba, da je osećao ogroman pritisak kao lider tima (što se i vidi na onim snimcima slavlja koliko mu znači ova titula), nije smelo da dođe do onog majmunisanja. 

 

Ovom timu ne treba mnogo za velika dela, jedan potentan strelac i jedan stabilan centar. Ako bismo i mi i KKP hipotetički zadržali isti roster i sastali se za godinu dana, mislim da bi nas oni lagano rešili, prosto imaju veći prostor za rast, dok su neki naši igrači već "u crvenom". 

 

Najviše sam srećan zbog Radonje, takva legenda od čoveka se retko rađa. 

 

I da, kakav antologijski potez je ona trojka Stefana Markovića, tu su neke nebeske sile umešale prste i uvele stvari u ravnotežu. Malo stvari je izvesno u derbijima a jedna je da seks novac davi dovac dobija match up pa makar naspram sebe imao i Kevina Garnetta iz prajma. 

 

 

  • Like 22
  • Love 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

u pravu si & to mi je ujedno bilo sumanuto na kraju tekme;

hollins u igri a čuva nekog ćoškatora, dok punter preti da razbaca dobrića svud po parketu.

 

mislim, dobro je na kraju ispalo ali ne bih preporučio u finišu tekme opet  ( :

Na kraju tekme i zadnji napad verovatno si u pravu, ali je generalno vecu stetu pravio Avramovic na Dobricu nego Panter. Panter ce da opali i preko Dobrica i preko Holinsa ako da da, al ovako si bar Avramovica iskljucio , koji je po meni bio kljucan u obe pobede  Partizana, 4 utakmicu u seriji ne racunam , tu smo bili razbijeni  na svim pozicijama

Link to comment
Share on other sites

Mnogo stresna serija,tone izgrickanih noktiju,čupanje dlaka sa glave (ko ih ima naravno,ja ih jedva imam) i kidanje ionako tankih živaca.

Prelep osecaj jutros.

Radonja je pronašao posle prekida dobitnu formulu,smirio je ekipu,da nije bilo par sumnjivih odluka na našu štetu,sinoć bi utakmica otišla na dvocifrenu razliku.

Pefi je 90% navijača nervirao,delovao je nonšalantno u većini utakmica,ali kao u finalu kupa,sinoć je uneo energiju,stabilizovao nas napad,odigrao korektno u odbrani i pokrenuo nas posle one trojke iz pika.

Sta reci o Dedi,momak celu sezonu luta i onda dodje okršaj sa komsijama,gde se pretvara u monstruma i opet postaje enigma za njih,nemaju resenje.

Usaglasavam se sa pojedinim forumasima,Holins je MVP iz senke.Kakvu odbranu igra ovaj momak,provlači se kroz svaki blok,pravi ogromne probleme napadačima sa svojim dugim rukama,Panter se nije naigrao košarke u prva dva meča dok ga je čuvao Ostin.Isporuci i u napadu,definitivno bih ga voleo i dalje gledati u našem dresu sledece sezone.

Kalina lider.Možemo mi komentarisati njegov potez na kraju meča,ali tu mu je pao ogroman teret sa ledja.Prvi put u karijeri je u ulozi lidera,mnogo mu značilo da uzme i Abu sa svojim klubom,i uspeo je.Kapa dole majstore.


Malo se odmoriti i uzeti KLS za kraj,i da proslavimo na Kalemegdanu.Zvezda!

 

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Obi-Wan said:

Ali koliko je Deda jak, jebo ga pas ludi...šta je taj čovek prešao u Zvezdi za sve ove godine. I kako je to podnosio i iznosio.

 

Film da se snimi. Kapa dole legendo.

 

Da nasledi Nešu Ilića u klubu.

Kako ide pesma " jebeš pare,jebeš pare Dobrić-Davidovac" ta dva momka su suvo zlato 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Боги said:

Само за тебе, увек уз тебе! 

 

Било дражих, али ова најслађа. Честитам цигани!

 

Kakva je sad ovo navala "zaboravljenih" asova. Sinoč Dravot, jutros Bogi.

 

Češće svratite da se družimo, a ne samo kad se osvajaju titule

 

❤️

 

3 hours ago, Čvarkov said:

 

 

Vidi se da u Kalini ima pravog domačina. Pazi da neko slučajno ne pretera na prazan stomak. Pomera meze na drugu stranu stola, pa onda Hollinsu objašnjava da ne brine, stiže nova tura uskoro. Hollins očigledno več naviknut na to kako stvari stoje na našim proslavama, u fazonu "sve ok, tebra" 😄

 

❤️

 

 

1 hour ago, uini said:

jel pomenuo iko da je bio vodja navijaca iz dijaspore, nikola vucevic 

 

On i Gačević. Zvuči suludo, ali da mi neko ponudi koga bi pre doveo u klub od njih dvojice, stvarno bi se teško odlučio

 

48 minutes ago, djurava said:

Mislim da je i Radonja malo promesao karte za ovu zadnju utkamicu i da je i to imalo prilican uticaja. Prvo mislim da je tek u ovoj utakmici sklonio Dobrica sa Avramovica kao primarnog cuvara, jer ga je ovaj sve 4 prethodne prilicno urnisao. Mislim da je sinoc Dobric bio na Panteru ili Muru a ne na Avramovicu. Takodje je i Lesor mnogo bolje branjen, vecinu sto je dao je bilo posle ofanzivnog skoka, ledjima mozda 1 ili 2. Sa druge strane ZOC je pomagao uglavnom sa Lazica i Dede, koji su ga castili sa kriminalnih 2-13 za 3 iz prilicno cistih suteva . Mi smo na kraju ovo dobili je Partizan nije otisao na +10 u prvom poluvremenu sto je realno po igri i trebalo. 

 

Dobro zapažanje. Lazarević je odradio odličan posao na Avramoviću. Velikim delom zbog usmeravanja u njegovu desnu stranu, što je neko i pisao na forumu pre ove utakmice, da bi trebali raditi kad se brani Aleksa.

 

Da, Lesor takodje podvajan jako efikasno na low postu. Jedino ona jedna situacija kad mu je Deda pustio previše prostora uz čelnu liniju. Večinu štete u majstorici je učinio na ofanzivnom skoku.

 

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

...

 

I da, kakav antologijski potez je ona trojka Stefana Markovića, tu su neke nebeske sile umešale prste i uvele stvari u ravnotežu. Malo stvari je izvesno u derbijima a jedna je da seks novac davi dovac dobija match up pa makar naspram sebe imao i Kevina Garnetta iz prajma. 

 

 

 

Ne kažu džabe, sreča prati hrabre. Pogledaj samo sa kakvim samopouzdanjem je on uzeo onu prvu tricu (pa i drugu, doduše 😄). I to u kakvoj situaciji. Lomi se najvažnija utakmica, ti u slaboj šuterskoj formi, posle velikih (donekle zasluženih) kritika na račun igara ove sezone... Lik se najladnije diže na tu tricu iz driblinga i ona upada ko kap. ❤️ 

  • Like 7
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...