Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Snjofko said:

ABA liga - 6:6

 

Domaca liga - 21:21 i sad cekamo

Zamisli zoves svoj klub institucijom a rivalski klub prigradskim klubom iz Zeleznika a u istoriji imas podjednako nacionlanih i regionalnih trofeja... Ovo pricam za one koji bas potcenjuju Zvezdu a ima ih, ima ovde i dosta korektnih komsija.

 

Dobro imaju osvojenu El zbog toga su i veci na papiru, ali i mi konja za trku imamo sa osvojenim Evrokupom sto nije mala stvar a sto se tice El imamo vise pobeda na manje odigranih utakmica odnosno bolji procenat. Plus vise pobeda na gostovanjima u El na manje odigranih utakmica sto je takodje znacajan podatak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O tome je vec pisano i ja bih za tu titulu "najveci" dodeljivao bodove - 10 za osvojenu EL, 7 za prolazak na F4, 5 za osvojenu ABA, 2 za osvojenu KLS, 1 za kup (i 5 za osvojen EC + 3 za ulazak u finale). Na taj nacin bi izbegao da najveci ikada bude Split sa 3 osvojene EL iako nakon toga apsolutno nista nisu uradili.

 

Partizan je svakako najveci klub sa ovih prostora jer ima 1 EL i jos 3 F4. To nije neka sramota, to je cinjenica, kao sto je cinjenica da je i FKCZ najveci klub sa ovih prostora.

 

Na kraju, ne moramo svi navijati za najuspesnije jer su bili najuspesniji u proslosti, to nema nigde, pa sto bi bilo kod nas? KKCZ uvek ima sansu da osvoji EL jedne sezone (u narednih 10) i ozbiljno otvori to pitanje najveceg ikada. Do tada, nema dileme - KK Partizan ima tu titulu.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Treba dodati i da imamo jos 3 f4 Evrokupa ako se to moze tako nazvati, 2 finala i jedno polufinale.

 

Dobar argument je ako gledamo osvajanje El da li je Split veci klub od Partizana jer ima vise El, Cibona takodje. Ja mislim da nisu.

 

Zato ako se uzima sve u obzir Partizan je tik nesto veci od Zvezde jer mnogo argumenata ima neke sam iznad neveo da nisu puno veci kako se predstavlja.

Link to comment
Share on other sites

Sad gledam reprizu, znači čista silazna je bila blokada Lessorta na Hollinsu, ovo je moglo riješiti utakmicu na minut do kraja, a nisu se udostojili ni da pogledaju snimak, a Rumenoglu vrišti na sudiju, naravno tehničke bez.

Ovako je još sladja titula 🏆🏆🏆🏆🏆🏆

Edited by LazarusMNE
  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je neka greska, zar nisu bile price da:

 

Radonjic je tvrdoglavi trener koji je dobio otkaz posle cetvrte utakmice, dostigao je svoj maksimum, cak stavise, sve je gori i gori. Oducio ga Zeljko od kosarke i cele sezone kanali ekipu svojim losim odlukama a najvise je ukanalio samom selekcijom.  Zoc ga je razbio citavu seriju. 
A kako i da ga ne razbije kad je Lesor tas na vagi jer mi nemamo centre. 

 

 

 

Inace, malo se prica o tome, al' ovo je bila jos jedna kradja u reziji sudijske trojke. Ovoliko nesviranje koraka plus ona silazna koju nisu gledali, plus namerna Lesora, plus jos gomila stvari. 

Mi nismo pobedili samo Partizan, vec i sudije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Radonjić me je na kzn, nakon ove rolerkoster majstorice from hell, žestoko isprepadao kada se izvinio za potez Kaline jer nisam znao šta je ovaj uradio.

Podsećam da je isto flexovao nakon Holinsovog posterizovanja Lesora koji jednom nije propustio da nam pokaže bicepse i tricepse nakon svakog zakucavanja.

Nažalost Kalina nas je bespotrebno uskratio za luksuz da možemo bez trunke ustezanja i u svako doba da ih podsetimo da smo odbili svaki njihov poziv da se poigramo u blatu.

Što se tiče samog čina koji se ipak desio nakon već završene utakmice, Radonja je to rešio kao i njegov iskusniji kolega...izvinio se u ime kluba i mi imamo još par izvinjenja fore ako nam ustrebaju u KLS-u.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dulematic said:

Šta reći za Holinsa, ja ne znam, čovek je celu tekmu nogama sve ispratio, ukrao nekoliko lopti i možda ključnu na kraju. Pritajeni MVP u neku ruku. 

 

Još samo jedan detalj koji se zanemaruje, momenat kad Stef vraća trojku za vođstvo, bukvalno je otplato svoj ugovor time, bar u mojim očima. Hvala majstore, možda su motori oslabili ali su muda tu :heart:

 

i tu dolazimo do jednog od bitnijih nerazumevanja na relaciji radonja - fanovi: 

 

nije pefi ni cetvrt igraca koji je bio ali dejan zna sta su minusi dzonija i woltersa, plus je potegao svoju kamen tricu na kraju kao da je u top3 egzekutora, jer nije imao ko. 

 

nije ni hollins krem euroleague ali je, kao sto kazes, mvp na tajnom zadatku; kicma odbrane bez cijeg ucesca cela logika ne bi bila izvodljiva. 

 

(ne umanjujem ovim ucinak dobrica i dede pogotovo, samo se fokusiram na njih dvojicu, kao obelezene promasaje u selekciji, mada za hollinsa to ne vazi vec pola sezone) 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

...

i još samo ovo: svako ko misli da je isterivanje pravde bacanjem predmeta na teren i sudije opravdano a verovatno neki misle i da je pomoglo (jer ništa bolje ne objašnjava učinak nego konačni rezultat) = je u velikoj zabludi & deo je problema.

 

možemo da guslamo o istoriji sukoba ceo dan do podne ali treba pogledati sebe i priznati da smo u ovoj seriji mi te sukobe otvorili i mi ih završili.

što kažu the perks of having homecourt advantage, gde je HCA valjda jurena da bi se ispravljale krive drine a ne da ekipa ima bolje uslove u finalu.

 

svaka čast i kaliniću i mitroviću na temu, pogotovo nikoli koji je eksplicitno rekao šta je problem, bez nekih opštih mesta i trpanja svega u isti koš.

  • Like 10
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Iščupasmo pobedu. Zasluzeno. KKP je imao sansu pred praznim Pionirom da nas pobedi, ali tad smo utegli stvari i pobedili. Zadnja cetrvtina sa nemogucim cetvorkama, letecim izmenama, u kost, na krv. Radonjic zaista ispravio sve na kraju. Mislim da komsije za ovu pobedu ne mogu nista reci i ako ima krivice, moraju traziti istu kod sebe. Bacanja 100% kad je trebalo, hvala za to. Nisam mislio da cemo se izvuci. Markovic doneo jako velikim delom KRK, i dobrim delom ABA titulu. Dovoljno od njega. Zoc na kraju previse nedosledan kad govori o kosarci i/ili publici. On mora priznati da su na kraju uslovi za njega bili odlicni i da je nasa prednost odlukom Pukla/delegata bila ponistena. Prvenstvo je odluceno mnogo regularnije nego kada smo pobedili Buducnost onomad.

 

I dalje ostajem na tome da ova pobeda nama znaci vise nego komsijama, jer ovo njima nije bio Must, nama jeste. Mada i ovo ne znaci da se sledece sezone stvari nece opasno promeniti u njihovu korist.

 

Sudije u celini sa faulovima ne toliko lose, u 1. poluvremenu haos sa koracima. Greska kod silazne putanje, mada izaslo odlicno za nas jer smo posle dali dva poena i uz to dodatno potrosili vreme. Greske kod nekih faulova u 2. poluvremenu i pri kraju (sviranje faulova za njih i ne za nas). Tehnicka Radonjicu u onakvim uslovima besmislena ili barem prestroga, kad rec nije rekao sudijama nego Kuzmicu ili kome vec, ali fetišist Hordov (dao mu i u Novom mestu za isto Tehnicku) nije mislio isto. Misljenja sam da je Pionir nepotrebno u svoj svojoj celini ispraznjen. Pukl je pokazao da je nepokolebljiv i za to mu se na neki nacin ne da divim, ali imam veliki respekt. Covek ostao miran do kraja. Cak nije hteo ni da trci pri prekidu u svlacionicu, iako je bio pod baraznom paljbom.

 

Mislim da ce KKP sledece godine biti samo jaci i mi se s ovakvim bravurama u rosteru vise necemo izvuci. Nadam se da je odgovornima to jasno i da ce se raditi na tome da se adekvatno popunimo gde treba.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, n4l1m said:

ali kakvo kriminalno sudjenje, dovoljno je pogledati onu silaznu holinsa za +5 i oametnom dosta.

ponasanje igraca partizana jos skandaloznije, ovo sto kalinic na kraju im pokazo misice je nista, naspram onoga sta je trebao.

a i radonja se na volseban nacin izvukao, sa ovim centrima izvuci celu sezonu, odigrati pristojno el i pobediti "najboljeg trenera univerzuma" uz daleko veci budzet i kvaliteniji sastav na papiru.

Gledam sada snimak kucanja Holinsa. Lagano je Panter prosao pored, zakacio mu noge i ovaj je pao. Naravno, nista se nije sudilo. Vidi se na snimku da Holins dize ruke ka sudiji... Meni je Panter bio OK dok je igrao za KKCZ, Milan... ali je ili placen / instruisan da se ovako ponasa, ili je diabola. Bio je vrlo aktivan u 'nasrtanju' na Kalinu nakon Kalininog izleta do njihove klupe. 

Inace, dobra timska odbrana i duge ruke Holinsa... 

 

 

Edited by Inbox
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni je utakmica bila vrhunska.

 

Prva cetvrtina, odbrane izuzetne.

 

Poslednji minut, sjajan, bukvalno ne mozes nista vise da ocekujes od utakmice za trofej. 

 

Koliko su komsije odbijale da se predaju u 3 i 4, toliko smi u 5oj.

 

Pobedila je bolja ekipa, za tacno taj kos ili dva, koliko i jesmo bolji.

 

I ovo sto Dule kaze za Markovica, nije samo ta trica za 72:71, povukao je on i na kraju 2. cetvrtine, kada su komsije mogle dobro da se odlepe. To je bio jako kritican momenat, po mom misljenju.

 

Edited by BojanaCZV
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, drakon1 said:

Misljenja sam da je Pionir nepotrebno u svoj svojoj celini ispraznjen.

 

ja opet mislim da ova pražnjenja tribina mogu biti slamka spasa da se okrene novi list. pri tome ne mislim samo na aba, već na bilo koje takmičenje u kojem igraju zvezda i partizan.

 

mene ne interesuje toliko da li je pravedno isprazniti trećinu u četvrtoj pa celu halu u petoj:

jedini način da se buzdovani urazume je pražnjenje tribina na prvi incident ili bar prvi nakon upozorenja - a to se u većini slučajeva da uraditi na samom početku tekme.

 

o tome je i željko konkretno pričao na konferenciji za štampu (80% konferencije), iako se ovde doživljava kao salty i kao neko ko traži opravdanje.

uglavnom, to definitivno nije posao trenera ili igrača ali su dobili nedvosmislene izjave oba šta misle da treba da postane standard.

 

i kao što je princeton rekao još juče: prazni halu na 10 tekmi, na godinu dana, pa će i kontrola na ulazu biti savršena i reakcija pandura i obezbeđenja pravovremena i sve redom.

13 minutes ago, BojanaCZV said:

Meni je utakmica bila vrhunska.

 

Prva cetvrtina, odbrane izuzetne.

 

Poslednji minut, sjajan, bukvalno ne mozes nista vise da ocekujes od utakmice za trofej. 

 

Koliko su komsije odbijale da se predaju u 3 i 4, toliko smi u 5oj.

 

Pobedila je bolja ekipa, za tacno taj kos ili dva, koliko i jesmo bolji.

 

baš tako.

(nikad neću skapirati ovu logiku kada su mi lajkovi na rezervi: jednom uspem, dva puta jok i tako u krug dok ne dođe neko i ne napuni lajkove opet : ))

Edited by uini
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

ja opet mislim da ova pražnjenja tribina mogu biti slamka spasa da se okrene novi list. pri tome ne mislim samo na aba, već na bilo koje takmičenje u kojem igraju zvezda i partizan.

 

mene ne interesuje toliko da li je pravedno isprazniti trećinu u četvrtoj pa celu halu u petoj:

jedini način da se buzdovani urazume je pražnjenje tribina na prvi incident ili bar prvi nakon upozorenja - a to se u većini slučajeva da uraditi na samom početku tekme.

 

o tome je i željko konkretno pričao na konferenciji za štampu (80% konferencije), iako se ovde doživljava kao salty i kao neko ko traži opravdanje.

uglavnom, to definitivno nije posao trenera ili igrača ali su dobili nedvosmislene izjave oba šta misle da treba da postane standard.

 

i kao što je princeton rekao još juče: prazni halu na 10 tekmi, na godinu dana, pa će i kontrola na ulazu biti savršena i reakcija pandura i obezbeđenja pravovremena i sve redom.

Slazem se u potpunosti ako ce to biti prekretnica. Ipak za utakmicu juce bilo je prestrogo. Stroziji sistem se moze uvesti i na drugi nacin bez da se utice na regularnost utakmice. Ako se gleda cela serija i dve utakmice gde smo bili domacini i gde je bilo sranja, odluka je opravdana. Ako se gleda jucerasnja tekma za sebe, ne.

 

Obradovic jeste u pravu. Ali posle 3. utakmice se koncentrisao na igru i rezultat, a ne na (njihovu) publiku. On na to ima pravo da se razumemo, ali sinoc je cestitao i u istom dahu pa do kraja Konferencije za stampu skrenuo paznju u potpunosti na dogadjanja pored terena.

 

I ukazao na to da se on nikad nije prema nikome lose ponasao otkad se vratio u srbiju i spomenuo tu izmedju ostalog i da prema sudijama nikad nesto nije lose rekao....😁 Pa kad ga u 5 utakmica nijedanput ni ne opomenu,  ima covek pravo. I nije.

7 minutes ago, bodo said:

meni apsolutno najveće razočaranje ove serije je Đoni. nevidljiv naprosto,I da,  zadržite Hollinsa ko boga vas molim. Toliko zam zavoleo ovog momka. 

Jednu utakmicu je on prelomio za nas. Vise u ovom haosu ne znam da li 1. ili 2. Sledece sezone mora bolje, slazem se.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@drakon1, skroz si u pravu; 

ja samo kažem da meni u ovom razmišljanju nije prioritet da merim pravdu ili famozno licemerje, već se trudim da gledam na to kao na potencijalnu odluku koja može da vrati stvari u normalu.

 

ako nas to ne interesuje (ne tebe ili mene lično, generalno pričam) - već gledamo samo rezultat zvezde kao nešto što nam je važno -> mišljenja sam (možda tripujem) da je nama pražnjenje hale bukvalno pomoglo da se fokusiramo na igru i teren.

 

nema ničeg lepšeg kada te publika bodri i nosi pozitivnim navijanjem.

nema puno toga goreg od publike koja je stalno na ivici incidenta, tvoja ili tuđa nebitno je, i koja bodri tako što 60% tekme vraća konju glavu, jebe se k'o besna ili ima neku kurvu. a to je onaj šatro benigni deo.

 

tako da i što se rezultata zvezde juče tiče, mislim da su nam učinili uslugu (iako nije bila namerna) tim pražnjenjem, jer negativna energija i bes nikada nikoga nisu doveli tamo gde želi.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...