Jump to content

Finalni par će biti  

38 members have voted

  1. 1. Finalni par će biti

    • Italija - Engleska
    • Italija - Danska
    • Španjolska - Engleska
    • Španjolska - Danska
      0
  2. 2. Titulu osvaja

  3. 3. Volio bih da osvoji



Recommended Posts

11 minutes ago, Perkos2 said:

Očekivano navlačenje za domaćina koji osim sirove snage nema baš previše fudbala ali i to će biti dovoljno da osvoje EP.

Već neko duže vreme su fizikalije i taktika pokazali da mogu biti jači od kreacije i dinamike. Jbg. Ko zna kakav bi fudbal bio recimo 80ih da su to još tad uvideli i da su stvarali fizički mašine na terenu. Ostaje i danas lep potez, precizan šut, pa i dribling poneki kao highlight utakmice, ali se fudbal dosta promenio kad se pogleda celokupna slika. 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Evo i ovaj sudija u SK studiju kaže da je ovo greška sudije. Doduše u jednom snimku se vidi ugao iz kog je glavni sudija gledao i iz njegovog ugla definitivno ovo izgleda kao školski primer penala. Ali ono što je VAR uradio je kriminal. Nije čak ni pozvao sudiju da pogleda snimak nego onako navijački potvrdio penal. Ovo nije ni faul, ovo je klasična simulacija i trebalo je žuti da dobije.

 

Da stvar bude još gora, UEFA je sudijama rekla da na ovom EP ne sude uopšte penale za lakše kontakte a mi imamo nepostojeći penal u polufinalu, težak kiks koji nažalost ne može da se ispravi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cilemile said:

Makkelie je sudio nedavnu utakmicu Srbija-Portugal 2-2 (nepriznat Ronaldov gol), a Strahonja kaže da je i Blom bio uključen, iako ne znam kako jer u kvalifikacijama nema VAR-a, a nije bio ni pomoćni sudac.

A da on beše sudio nama....Pa bio je penal onda.

🤣

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se cinilo da ono nije penal, nisam video ni na usporenom da je bilo ko od one dvojice Danaca uopste usao u kontakt sa Sterlingom.

 

Sramni Englezi. Imaju potencijal da igraju 50 posto lepsi fudbal, ali sa ovim magarcem na klupi i dekadentnom postavom su uzas. Dosli su do finala jer imaju stvarno dobru odbranu, kolko god da se potcenjuju ovi njihovi defanzivci, pouzdani su, cvrsti, ne grese i slicno. 

 

U finalu naravno za Italiju. 

Link to comment
Share on other sites

Drugi pomocni sudija(Mario Diks) kom se desio taj zajeb za gol Ronalda, nije pomocnik na EP zbog toga. Morao Makkelie da ga pusti niz vodu zbog pritiska javnosti. Tu se zajebo i ovako mu se vraca. Budes kolegijalan i preskocis zajedno sa njim EP, jer je SP za manje od 18 meseci. Bolje da uopste nije sudio EP, jer ce ga veca stvar proganjati u narednim godinama.  Ako sam dobro procitao, mozda gresim, cesto su njih dvojica saradjivalii.

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, BattleBender said:

Čist penal, šta seru ovi, 2 kontakta.

Skenjao me penal, ali cist faul

 

Znam da ne trollaš i cijenim tvoje mišljenje pa bih te molio da obrazložiš? Zar je svaki kontakt penal?

Btw ovaj u VAR sobi je crtao linije na Villarreal-Dinamo u EL prošle sezone.

Link to comment
Share on other sites

Da li je danski selektor mislio da će sa onoliko izmena poboljšati igru Danske? Valjda misli da imaju širok, ujednačen roster kao Brazil, te da se tolike pretumbacije neće odraziti na kvalitet igre. 🤔

 

Druga stvar koja mi nije jasna, jeste njihovo insistiranje da loptu prenesu na polovinu protivnika, striktno se držeći aut linije. To je naročito bilo vidljivo dok su napadali s desna na levo. Zabiju se uz desnu aut liniju i onda se tu stvori šuma igrača oba tima, te nema kud lopta da se proturi. A nikome da padne napamet da ćušne ka sredini ili raširi malo dugim pasom na drugu stranu terena.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, bistru vodu mutim said:

 

Znam da ne trollaš i cijenim tvoje mišljenje pa bih te molio da obrazložiš? Zar je svaki kontakt penal?

Btw ovaj u VAR sobi je crtao linije na Villarreal-Dinamo u EL prošle sezone.

Sterling je bio ometen, napravljena su 2 kontakta koja su svuda po terenu čist faul.
Prvo ga je jedan udario po listu, pa drugi igrač butinom po butini.

Skenjao me jako penal, pogotovo što je bilo na Sterlingu, koji me nervira ceo meč.

Apsolutno razumem navijače i nas koji to komentarišemo, nama se može ovakva ostraćenost, ali ovi u studiju, ono je užasan neprofesionalizam. Žurnal/Telegraf komentarisanje...
Samo je onaj čovek što je trener (zab sam ime) lepo rekao da je bio kontakt i da moze da bude penal.

Jednostavno, svi smo previše želeli da ne bude penal, ali džaba.
Sterling je takav kakav je, zato i igra u City, zna da mrla, snalazi se. Kad ti on udje u one sitaucije, jednostavno se ne zalećeš onako.
Godinama mi je užasno razmišljanje "Jeste bio kontakt, ali nije morao da padne".
Ne, odbrambeni igrač ima dužnost da u datom momentu proceni da li će njegov pokret u narednim milisekundama da izazove kontakt. Kad ti se tu muva Sterling, moraš da predvidiš da će da stigne da postavi nogu negde, gde u nekom momentu nije bila. Sa druge strane, napadač, ovde Sterling nema obavezu da izbegava protivničke noge kao minsko polje, i da izgubi balans zbog toga.

Druga i treća sekunda, šta ovde ljudima nije penal?
Bukvalno mu je pomerio potkolenicu kontaktom, to Sterling sam nije mogao bez spoljne sile.
 


 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja prvi Sterlinga ne mogu da vidim ocima jer zmija i ljiga. Navijao sam za Dance, ali ovo moze bez problema da se svira kao penal. Posebno kad se uzme u obzir lagano domacinsko sudjenje. Iznenadilo me je bas ovoliko kukanje kad sam dosao na net posle tekme.

 

Steta sto je Smajhel pokusao da hvata zivu loptu Kejnu, zato se i odbila pravo nazad. Da je izbio u stranu ko zna sta bi bilo.

Edited by threepwood
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Harry Maguire, momak koji zasluzuje maltene spomenik.
Kroz šta je prošao ove godine, ajde što je završio u zatvor braneći svoju porodicu, nego ga je mnogobrojna suluda armija navijača Uniteda omalovažaval svakog dana. Tom polusvetu su samo Vidić i Ferdinand dobri.
Ko preživi debilanstvo prosečnog United-ovog navijača, taj može sve, i zaslužuje sve.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Pikford nije i nikad neće biti neki veliki golman. Ko god prati PL malo pažljivije zna da on zajebe u Evertonu svake sezone po desetak golova. Za njega su čak ova turnirska takmičenja idealna, tu se možda na tih par mečeva neće razotkriti njegov kiksaroški mentalitet. Večeras je primio gol iz slobodnog, lopta je završila blizu sredine gola. Ovo je 99% gol koji ide na njegovu dušu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Dvije lopte u terenu prije samog "penala". Pa ovo je komedija vec. 

 

Screenshot 2021-07-08 001735.png

Ovo menja stvari, i ovo je već skandal.

Ukoliko VAR po nekakvim glupim pravilima ne sme da obraća pažnju na to, onda je to glupo pravilo.
U svakom slučaju skandal što se tiče sudije, koji gleda u to.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ovo je samo Englezima penal i to ne svima. Uostalom igra je trebala biti zaustavljena prije same situacije jer su bile 2 lopte u terenu.

A i onaj nad Kejnom sto nije dosudjen je isto samo Englezima.:lol_2:

Meni je ocigledniji bio penal koji nije dosudjen od ovog drugog, a kako su u prvom slucaju dosli do toga da je faul u napadu ostaje misterija

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJORDJE said:

A i onaj nad Kejnom sto nije dosudjen je isto samo Englezima.:lol_2:

Meni je ocigledniji bio penal koji nije dosudjen od ovog drugog, a kako su u prvom slucaju dosli do toga da je faul u napadu ostaje misterija

Sekundu prije te situacije je bio faul na Dancu. Tako da to nije mogao biti penal nikako

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Sekundu prije te situacije je bio faul na Dancu. Tako da to nije mogao biti penal nikako

Taj deo mora da mi je promakao. Sto se dve lopte na terenu tice bila je slicna situacija u LS i VAR je jednostavno odbacio. Ranije je bila samo jedna lopta na terenu , pa ako ode u publiku cekas da je vrate. Sada kada ima 10 lopti to se pravilo ne primenjuje striktno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...