Jump to content

Finalni par će biti  

38 members have voted

  1. 1. Finalni par će biti

    • Italija - Engleska
    • Italija - Danska
    • Španjolska - Engleska
    • Španjolska - Danska
      0
  2. 2. Titulu osvaja

  3. 3. Volio bih da osvoji



Recommended Posts

Ja sam indiferentan u duelu Danske i Engleske, što se mene tiče - samo da ne osvoje Italijani. 

 

Mada kad čujem "it's coming home" kreće lagana euforija, kakva pesma za sva vremena, red samo-ironije i tuge, red loženja svojstvenog samo Englezima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Realno bih voleo da danci prođu večeras iako sam navijao za čehe protiv njih.

Mada talijani da uzmu trofej englezima na sred Wembley-a bi imalo posebnu draž. XD

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače juče mi se motala po glavi jedna misao. Španci su mogli da ponove uspeh Portugala sa prošlog EP i da uđu u finale, i ako su samo jednu utakmicu dobili posle 90 minuta. Kakva bi bila nepravda da Italija posle 4 pobede ispadne od njih.

Čak i Danci imaju bolji skor - 3 pobede i dva poraza.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Cenim da ce veceras biti jedan hladan tus za it's coming home ekipu.

 

Engleska osim Nemacke na ovom turniru nije imala pravi test, bili su neubedljivi u sve tri utakmice u grupi. Nadam se da ce im Danci dati taj gol, pa posle da vidimo.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Ja sam indiferentan u duelu Danske i Engleske, što se mene tiče - samo da ne osvoje Italijani. 

 

Mada kad čujem "it's coming home" kreće lagana euforija, kakva pesma za sva vremena, red samo-ironije i tuge, red loženja svojstvenog samo Englezima.

 

italijani su majstori fudbala bez da imaju majstora. nije to lako postici.

 

englezi, kao tebi italijani, nisu moja solja caja. osim gari nevojvodjanski linekera, ostatak celog tog nasledja mi je truleks.

mada gotivim kako se navijaci loze na fudbal ali sam fudbal mi je ciao.

Link to comment
Share on other sites

Ova ekipa Engleske mi nikako ne ulazi u ekipu za koju bih mogao da navija. Dobar golman, solidni bekovi, odlični štoperi i zadnji vezni, brzanac Sterling, dobar napadač ali bezličan i ništa od igre, sve se svodi na zatvaranje protivnika, presing i čekanje greške i naravno prekid i skok. pišu se razni hvlospevi o FGodenu i onom iz Aston Vile ali oni nisu ni blizu jednog Hodla, Vodla, Bekama koje smo znali da kritikujemo ali smo znali i zašto se navija za njih. Istina ponajpre zbog Linekera i ludog Gaskojna, oni su davali šmek ekipi pa se nisu primećivali Adams,Pirs i sadašnji selektor.

Danaska je uvek spremna da iznenadi, igraju svoj fudbal i ako uspeju da održe rezultat u prvom imaju velike šanse da odu u finale. Mada domaćini su namazani svim bojama!  

Link to comment
Share on other sites

Englezi kao domaćini sve naprave da si osiguraju najlakši mogući put do titule.

 

Na SP 1966. i EP 1996. sve utakmice su igrali na Wembleyu, na ovogodišnjem Euru sve osim četvrt-finala.

 

Na SP 1966. su imali najviše dana odmora od svih reprezentacija, pri čemu su između prve i druge utakmice u grupi imali 5 dana odmora, a Francuzi 2 dana

Na EP 1996. su opet imali najviše dana odmora, između prve dvije utakmice 7 dana, a najjači konkurent Nizozemci 3 dana.

Na ovom prvenstvu jedino će Talijani imati više odmora, ali oni su prve 3 utakmice igrali u Rimu, pa u Londonu, pa u Münchenu, pa još 2 u Londonu.

Link to comment
Share on other sites

Znači na ovom turniru smo imali reprezentacije koje su bile supergosti ( putovanje iz matične države na svaku utakmicu), gosti (kamp u jednoj od država domaćina), domaćini (2 ili 3 utakmice doma) i imamo Engleze koji sve (osim jedne utakmice) igraju na Wembleyu. 

Ne znam šta bi mi bilo draže, da ih Danci danas otresu, ili da uđu u finale pa tamo puknu korak do cilja.

Također dijelim mišljenje o Englezima s većinom. Navijao sam za Linekera, Gazzu, Platta, pa kasnije ponekad i za Owena, Gerrarda, Lamparda, Rooneya i ekipu jer su znali imati legendarnih tekmi, ali za ove danas ne mogu navijati nikako. Još kad pročitam kako se o likovima koji nisu jednu jedinu veliku utakmicu odigrali piše kao da su Brazilac Ronaldo, CR, Messi, ili u najmanju ruku Mbappe, ne mogu im željeti ništa osim poraza.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Treba razlikovati turnirski tip takmičenja od regularne sezone. Na turnirima se igra 5-6 mečeva. Tu mogu da zablistaju neki manje kvalitetni igrači, mogu da se pokažu dosta bolje od objektivno kvalitetnijih fudbalera. Foden skoro da i ne igra na ovom prvenstvu, ali ne mora to ništa da bude presudno za njegovu karijeru. Odigrao je fantastičnu prošlu sezonu za Siti. Na većem broju mečeva uvijek bolje ispliva kvalitet. Ne bih ja potcjenjivao njega, Maunta i Sancha. To su ozbiljno talentovani igrači, a tek su praktično na početku karijere. Ima Engleska ozbiljnu budućnost. Razumijem da ih ljudi ne vole, nijesam ni ja fan, ali Engleska definitivno ide uzlaznom putanjom u fudbalu. Mislim da je to vidljivo za svakoga ko gleda objektivno na stvari.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Danska ništa ne menja u odnosu na 1/4, opet je Dolberg dobio prednost ispred Poulsena. Obzirom na 3 beka neće se zalećati tako da možda i ovo bude prilično dosadna utakmica.

 

Kod Engleza Saka umesto Sanča ali to ne menja bitno njihovu igru. Biće i oni defanzivni pre svega. Pretpostavljam da ćemo gledati reprizu ENG-NEM pa ko prvi napravi grešku u odbrani.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Treba razlikovati turnirski tip takmičenja od regularne sezone. Na turnirima se igra 5-6 mečeva. Tu mogu da zablistaju neki manje kvalitetni igrači, mogu da se pokažu dosta bolje od objektivno kvalitetnijih fudbalera. Foden skoro da i ne igra na ovom prvenstvu, ali ne mora to ništa da bude presudno za njegovu karijeru. Odigrao je fantastičnu prošlu sezonu za Siti. Na većem broju mečeva uvijek bolje ispliva kvalitet. Ne bih ja potcjenjivao njega, Maunta i Sancha. To su ozbiljno talentovani igrači, a tek su praktično na početku karijere. Ima Engleska ozbiljnu budućnost. Razumijem da ih ljudi ne vole, nijesam ni ja fan, ali Engleska definitivno ide uzlaznom putanjom u fudbalu. Mislim da je to vidljivo za svakoga ko gleda objektivno na stvari.

Jedno je da je neko talentovan igrač a drugo koliko pokazuje na terenu.  Ovi gore pomenuti sigurno znaju da igraju fudbal a neutralne posmatrače mogu da pridobiju dobrim potezom i sjajnim golom a ne frizirom i ßminkom.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

E sad već možemo da očekujem lep meč. Verovatno ne u 1. Delu jer danci igraju prilično sigurno u odbrani ali u nastavku će sigurno biti dosta šansi na obe strane. Dolberg mi deluje malo odsečeno, možda je Poulsen bolje rešenje za kontre.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...