Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Ja bas nisam primetio da se ovde bilo ko kurci ili preti pobedom sutra. Mislim da nas je komplet, 100% napisalo da su oni i dalje favoriti.

Upravo. Zvezda je favorit i u ovom trenutku kvalitetniji tim. Ne talentovaniji, nego uigraniji, iskusniji i sa dužom klupom. Igraju kući pred svojim navijačima. 

Ali se da videti po izjavama svog predsednika i trenera da su se malo us*ali.

 

Naši koliko god da imaju žute minute Avramovića, Smajlagića i propalog Trifunovića ipak su shvatili da mogu bolje protiv Zvezde i generalno bolje od onoga što su igrali do sada. Dve ubedljive pobede, jedna u neizvesnoj završnici i na loptu od pobede u gostima su podigli samopouzdanje.

 

Ako se ne desi neko sra*je sa suđenjem, neće lako prodati kožu sigurno.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Arsenije Pesic said:

To opet neka tvoja pravila i činjenice? Možemo da pričamo samo o 280 minuta, ostalo puj pike ne važi?

Mislim da sam sve napisao jasno i precizno. Rekoh ti mozemo i o proslosti, da prebacimo na tatu, i da ti za jedan tvoj snimak ja saljem 3.

11 hours ago, Arsenije Pesic said:

Ali ok, evo jednog slučaja, ne znam koliko ćeš da mi priznaš za ovo, ne mora ceo  poen, ali bar pola, četvrtina?

Priznajem kao 1 poen. 😄

 

Ne mogu da ti priznam ovo stezanje misica, jer kad bi priznao ovo onda bi morali dodati jos 30ak od strane Partizana u toku ove sezone. Poslednji mec je samo Smajlagic bio 6 ili 7 puta u kadru sa istim potezom. Mislim da pisem jasno i precizno, napisao sam da mi je ok stezanje misica i pokazivanje sportske snage ne mislim meni licno potpuno ok ali da je zanemarivo. Onda sam presao na sledecu kategoriju sa dziberisanjem i onda sam presao na sledecu koja je po meni nedopustiva sa cim smo se i slozili.

11 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

Ali čoveče, pomeri se više iz tog narativa, evo priznajem ti pobedu sa preko 14 razlike, samo stani više. Ubih se objašnjavajući da nije to suština i da možemo ovako do sutra

Shvatio sam ja  tvoju sustinu, ali sam ti odgovorio na nacin na koji mislim da je pogresno predstavljena. Mislim da ti nisi razumeo moju sustinu, ili jesi, ali dolazimo do problema gde 95% ljudi na forumu gleda ko pise a ne sta se pise, sto je po meni osim sto je glupo pa i nepravedno. Kada bi znali realne licnosti pa i da razumem ovako mi je to ne znam kako da ti kazem... Razumes me, posto procitas sve sto napisem.

 

Sve u svemu slazem se da nema potrebe da nastavljamo a i ide derbi, svakako mislim da si imao dobru nameru i to postujem, ne slazem se sa delom stvari ali postujem misljenje.

 

Sve sto dodje nesportski od nase strane, a ne znam kolko je realno da u 5. mecu bude sve pod konac, ja ti to osudjujem unapred da mi se ne javljaju ljudi gde si sad da moralises itd.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, AgroLaki said:

Covicu je potrebno to blato, posto bolje pliva u tome od ostalih, pa kad je KKP bio bulja, dobro je dosao i Bokan.

Naravno, Covic i Vujosevic su par snova za takve radnje, s tim da Vujosevica nema skoro 10 godina u Partizanu, a tenzije su i dalje na nivou, sto znaci da je doslo vreme malo i Covic da odmori, da vidimo da li je mozda malo i do njega. 


Masite sustinu - nije Covicu to potrebno, nego velikom broju navijaca Crvene zvezde koji zeli da se oseca kao pristalica "ispravnog puta" tako sto navija za klub koji je ne samo uspesan, nego je i zrtva neprijatelja koji stalno pokusavaju nefer metodama da ga zbace sa trona. I onda kada se to desi nije kriv Covic, nije kriv prelazni rok, nije kriv FMP u kojem vise nema mesta za talente, nije kriv Antic ili Dangubic ili Alimpijevic. Krive su razne mracne sile, izopaceni ljudi koji podvode maloletnice, kriminalci koji vitlaju pistoljima i slicne pojave sa kojima nismo imali nikakvih problema dok su bili nesto poput KK Cukarickog - neambiciozan provincijski tim kojem je samo neugodno gostovati, ali nije neka pretnja.

 

Covic je tu samo kao demagog/populista koji bi pre 50 ili 100 godina ispaljivao sovinisticke ili rasisticke parole iako sam u njih uopste ne veruje. Nesto poput lika koji se zvao George Wallace, bio kandidat za predsednika USA pre 50 godina i autor "cuvene" fraze: "segregation now, segregation tomorrow, segregation forever." On uopste nije bio radikalni rasista, cak je i poceo kao umerenjak, ali je video da to ne prolazi kod glasaca i presaltao se na otvoreni rasizam/segregaciju.

 

Ovo se lako moze videti po sledecim izjavama Covica:

 

Quote

Naša najveća nesreća je što se mi srpski klubovi ne držimo zajedno, već vidite šta nam mešetari rade.

 

Ovo je nakon 3. meca finala ABA lige 2018. godine.

 

Quote

Da čestitam Partizanu ako osvoji regionalnu ligu? Znate kako, ukoliko ne bude mućke i krađe Partizan neće tako skoro osvojiti ABA ligu. A, čim je osvojite, čestitaću vam, ali pošteno

 

Ovo je nakon finala kupa 2019. godine.

 

Znaci, ovde su u pitanju dve dijametralno suprotne izjave, ali obe esktremno populisticke i usmerene tako da gode vecem broju navijaca Crvene zvezde.

 

Odgovori na pitanja zasto se Covic i Bokan ponasaju tako, zasto se Tedeschi nije ponasao tako nikada i zasto iz Partizana nema takvih izjava nakon odlaska Vujosevica je jasan - Crvena zvezda je od 2015. godine naovamo bila veliki favorit za osvajanje ABA lige i prakticno stavila sapu na trofej u tom takmicenju. Buducnost je iskoristila cinjenicu da je Crvena zvezda posrnula i zbacila je sa trona i kako i jedna i druga ekipa imaju veliki broj navijaca, tako je i pocela prepirka na relaciji Covic - Bokan. Za Cedevitu nikada nije bilo vezivano tvrdo jezgro navijaca kojima je san bio trofej ABA lige pa je i odsustvovala reakcija iz kluba.

 

Jedini razlog zasto se iz Partizana nisu ponasali tako je veliki pad tog kluba u prosecnost i nemogucnost da se bore za trofeje. Treba samo videti na sta to lici u fudbalu po izjavama trenera i clanova uprava, a u fudbalu je Partizan skoro uvek u borbi za 1. mesto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

eto kakvi ste vi partizanovci; nadate se da vam sudije neće svirati povlačenja za dres;

sram da te bude.

Ne nadamo se, znamo da će tako biti. Komšije sve već izanalizirale, bar što se sudija tiče nemamo razloga za brigu.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mfmilan said:

Ako je verovati SK, u ovom veku je na ovim prostorima samo jednom gost pobedio u majstorici, Partizan u Podgorici 2002. godine.

 

Znači, večeras rušimo i tradiciju.

 

Divim se optimizmu, i voleo bih da se pridružim, ali mi ni eye test gledanja KKP cele sezone a ni statistika ne pružaju previše razloga za optimizam, da ne govorim o već tradicionalnoj prednosti domaćeg terena u ABA.

 

U svakom slučaju, šta god da se desi - igrali smo kao shit cele godine uz povremene bljeskove, i to bi bilo to. Ja nisam očekivao ni majstoricu, tako da su moja očekivanja već premašena.

 

U svakom slučaju - napred mi 💪💪

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...