Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

5 minutes ago, Luchifer89 said:

Samo da izjavim, da se uopšte ne gadim na divlju kartu za EL.

Kad smo mogli da prihvatimo istu za EC, možemo i za EL.

Red je da i naš kapiten Rade čuje divoušn dok sa razglasa arene...

 

Aj to, nego sto sad nakon ove serije, vise mi ne bi bilo ni neprijatno da je dobijemo. Nekom logikom ekipa moze samo da napreduje, a za mnoge igrace u timu su neophodni jaki mecevi u kontinuitetu za njihov razvitak. Zvezda je evroligaska ekipa, i ovih 5 meceva u 10 dana je neki pokazatelj da bi to sve moglo da prodje i bez nuzno rezultatskog blama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo da izjavim, da se uopšte ne gadim na divlju kartu za EL. Kad smo mogli da prihvatimo istu za EC, možemo i za EL. Red je da i naš kapiten Rade čuje divoušn dok sa razglasa arene...

 

 

A i zašto bi bili gadljivi na EL wild card...nie dlakava. Verovatno bi sledeće sezone asfaltni sloj bio još tanji, aksciza na gorivo nešto deblja a i navijači bi ubrzo doterali liniju...pa kad nam Arenu sred duplih i odloženih EL kola zajašu Mejdeni, Moskovski vojni hor, Dizni na ledu i ostali namudjeni spektakli...da se vazda razgolićavamo po Vesićevim revitalizovanim Pionirima nelagodnosti bez.  

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, uini said:

 

vazi. pipni chovi i ostoji u euroleague, pa ces videti posledice 

 

tvrdim da na euroleague derbiju ne bi padalo nista. 

Pisalo se pre par dana na nekoj od tema, manji bi problem bili huligani.  Kakvi god da su, ta poluvojna struktura kod njih bar obezbeđuje da kad se napravi neki dogovor uglavnom ga poštuju bez većih problema. Tako je bilo i kad smo igrali EL pa i na fudbalu. Problem su slobodni strelci, jer se divljaštvo toliko raširilo da sad svako može da radi šta hoće. Da ne pričam da kod nas grupa a i klub trenutno imaju uticaj na mali deo publike, a u ostatku ima priličan broj nenormalnih.

 

I to se može srediti, naravno, samo je potrebno vreme.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Šizofrena sezona za vas kao i čitav sastav. Amplitude kod vas su ogromne, što i jeste logično za prvi put sastavljene timove, pa makar i kvalitetne. Tu se ide u rasponu od game 4 gde ste nas unakazili do čitavih četvrtina i poluvremena gde izgledate kao neka ekipa iz portorikanske lige - samo banditska košarka. Kao što sam rekao na KKCZ temi, da ostanu isti ovakvi sastavi mislim da biste nas relativno rutinski rešili za godinu dana. Vaša ekipa i dalje ima izvestan "unlocked" potencijal. Ono što definitivno nemate u ovom sastavu je hladna glava i neki prihvatljiv bball IQ, neku iskusnjaru koja će promeniti tok meča drugačijim potezom nego izolacijskim šutem preko ruke. Mislim da će u tom smeru ići doselekcija na leto, pass first plejmejker, a bogami fali i neko 3&D krilo. Imali ste možda takve na rosteru (Kurucs, pa i ne može me niko ubediti da je Dangubić lošiji igrač od naših prašinara), ali da ne ulazim u to jer ne znam šta se dešavalo iza kulisa. Željko je sam birao da se odrekne tih opcija. Pokušao je od Zagorca da napravi neko defanzivno krilo, delimično i uspeo (Zagorac je igrao možda i najbolju odbranu u karijeri u ovoj seriji), međutim u napadu je Zagorac čisti kriminalac i igrač više za protivnika. Punteru nema šta da se prigovori, trpao je junački ali ima lagan frame i ne voli kontakt pa smo ga koliko toliko izbacili iz zone komfora (o čemu svedoče i providni pokušaji da iznudi neka bacanja izbacivanjem nogu pri šutu). Nema se šta zameriti ni Avramoviću i Lessortu, obojica su odigrali odlične serije i uglavnom pravili prednost svako u svom match upu. Dakle, ovoj ekipi fale bolji role playeri i neki veteran koji bi imao status lidera iz svlačionice, to Punter karakterom nije bez obzira na košgeterske sposobnosti, a provereni luzer poput Zagorca tek takođe nije. Ne treba se praviti da je ovo jeftin ili mlad tim, odlučujuće momente su igrali najskuplji i najkvalitetniji igrači što je i logično. Vaši udarnici su igrali ogroman broj minuta u ovoj seriji. Željko svakako zna šta mu treba dalje, ekipa je svakako u ovoj seriji izgledala mnogo bolje u globalu nego u većem delu sezone, a na momente igrala perverzno napadački. Imajući to u vidu, možda je to još veći razlog da žalite jer vam je malo falilo, ali ima tu razloga i za optimizam, ko gleda drugačije. Koprivica, Madar, Vukčević, Smailagić - sve su to trenutno felerični mladići ali već za koji mesec mogu da budu nosioci na ovom nivou, barem neki od njih.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Pisalo se pre par dana na nekoj od tema, manji bi problem bili huligani.  Kakvi god da su, ta poluvojna struktura kod njih bar obezbeđuje da kad se napravi neki dogovor uglavnom ga poštuju bez većih problema. Tako je bilo i kad smo igrali EL pa i na fudbalu. Problem su slobodni strelci, jer se divljaštvo toliko raširilo da sad svako može da radi šta hoće. Da ne pričam da kod nas grupa a i klub trenutno imaju uticaj na mali deo publike, a u ostatku ima priličan broj nenormalnih.
 
I to se može srediti, naravno, samo je potrebno vreme.
Isto misljenje delim. Problem je stanje svesti ogromnog broja pojedinaca koji ce bez pardona baciti na teren upaljac. Nazalost, to je velikim delom posledica i stanja svesti celokupnog drustva i jedan ozbiljan problem za sve nas i van sportskih okvira.

U EL verujem da ce organizovane navijacke grupe bar malo pozitivno doprineti da balvani koji slusaju njih ne ubacuju predmete. Iako, mislim sve najgore o tim "organizovanim navijacima".

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luchifer89 said:

Samo da izjavim, da se uopšte ne gadim na divlju kartu za EL.

Kad smo mogli da prihvatimo istu za EC, možemo i za EL.

Red je da i naš kapiten Rade čuje divoušn dok sa razglasa arene...

A i zašto bi bio gadljiv? Igranje Evrolige je u interesu Partizana. Ti koji pišu da su gadljivi iskreno sumnjam da je tako, to je više gluma kako bi se pokazala neka moralnost. Još samo fali da neko napiše kako se treba solidarisati sa ruskim klubovima. Nije se ni sa nama niko solidarisao, mi kroz istoriju da smo se manje busali u grudi, tražili pravdu, i da smo gledali svoj interes, bolje bi prošli. Daj Bože da Partizan igra naredne sezone u Evroligi. Željan sam konačno da vidim derbi u kojem neće biti baklji kao u Kupu u Nišu, gde neće utakmice trajati po 4 sata, biti ovoliko prekida...

Link to comment
Share on other sites

Meni je licno zao sto smo bili u sansi da uzmemo, izgledali smo pristojno u poslednje 3-4 utakmice, ali iskreno, ako se vratimo na drugu utakmicu serije u Podgorici, ovo je kao premija. Ono sto nisam video, da rastemo kao ekipa kroz sezonu, manjak iskustva i manjak inteligencije u igri.

Ako Zeljko ostane, videcemo sta ce biti sledece godine i kako ce izgledati ova grupa (ako i ona ostane), mada i tu nisam optimista.

 

Stvari van kosarke, kolko god bile odvratne, ne treba da cude, reprezentuju tacno onako na sta nam lici drzava i drustvo uopste. Normalna drzava bi to lako resila. Resila bi i ova nasa nenormalna, da hoce, ali nece, ovako pusta da se ljudi glodju i mrze, da ne misle o normalnim svakodnevnim stvarima

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma nismo gadljivi ali je ljepše kad osvojiš na terenu.

Dobra stvar je što sve nosioce imamo potpisane i za narednu sezonu a ugovori ističu tačno kome treba, s tim da bih Lesora produžio na još sezonu.

Umjesto Moora neki stabilan plej a na trojci potpuni remont. Ostalo nek ostane tu gdje jeste.

Ako ubodemo prvog pleja i prvu trojku kako treba možemo se šibati sa svima u EL bez problema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vama je najveća dobit ove serije Madar. Defanzivno 1 na 1 već sad može sa svima , pogubi se nekad u timskoj odbrani, ali sasvim razumljivo uzevši u obzir godine. 

Napadački je ekstremno opasan sa poludistancom koju ne maši. Nije tipičan plej, ali u kombinaciji sa nekim high bbiq igračem koji vam je generalno falio biće top

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Pisalo se pre par dana na nekoj od tema, manji bi problem bili huligani.  Kakvi god da su, ta poluvojna struktura kod njih bar obezbeđuje da kad se napravi neki dogovor uglavnom ga poštuju bez većih problema. Tako je bilo i kad smo igrali EL pa i na fudbalu. Problem su slobodni strelci, jer se divljaštvo toliko raširilo da sad svako može da radi šta hoće. Da ne pričam da kod nas grupa a i klub trenutno imaju uticaj na mali deo publike, a u ostatku ima priličan broj nenormalnih.

 

I to se može srediti, naravno, samo je potrebno vreme.

Da li je taj dogovor napravljen sa svim grupama...dozvoljeni, zabranjeni, semenkari?

Link to comment
Share on other sites

Nista, da se i ja pridruzim cestitkama komsijama, a sto se nas tice nemam blagu predstavu u kom ce to smeru ici.

Igrace imamo potpisane, ali izbori su prosli tako da cisto sumnjam da Zek i Punter ostaju. Mozda jedan od njih ako igramo EL i u tom slucaju bi apsolutno gledao da to bude Zek.

E da, i Edo na 3

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Son_of_a_gun said:

Ma nismo gadljivi ali je ljepše kad osvojiš na terenu.

Dobra stvar je što sve nosioce imamo potpisane i za narednu sezonu a ugovori ističu tačno kome treba, s tim da bih Lesora produžio na još sezonu.

Umjesto Moora neki stabilan plej a na trojci potpuni remont. Ostalo nek ostane tu gdje jeste.

Ako ubodemo prvog pleja i prvu trojku kako treba možemo se šibati sa svima u EL bez problema.

U Ec mozete ali u EL sa svima da se sibate,jako tesko druze ,rekao bih nemoguca misija

6 hours ago, Milos 3.14 said:

Vama je najveća dobit ove serije Madar. Defanzivno 1 na 1 već sad može sa svima , pogubi se nekad u timskoj odbrani, ali sasvim razumljivo uzevši u obzir godine. 

Napadački je ekstremno opasan sa poludistancom koju ne maši. Nije tipičan plej, ali u kombinaciji sa nekim high bbiq igračem koji vam je generalno falio biće top

Plej koji ne ume da prenese loptu i velike sanse ima da istu izgubi za mene je suvi prosek ,mozda ne treba da igra na toj poziciji ali nema sut za beka ,od njega ne ocekujem nista posebno iskreno ali od Koprivice ocekujem da bude blizu nivoa Milutinova!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Wingwalker said:

 se vazda razgolićavamo po Vesićevim revitalizovanim Pionirima nelagodnosti bez.  

 

 

 

 

 

Jos samo da Grba&Vesic otkriji da Pionir ima sistem za ventilaciju , mozda ga osposobe za naredni ciklus EL :classic_biggrin:

 

9 hours ago, Luchifer89 said:

Samo da izjavim, da se uopšte ne gadim na divlju kartu za EL.

Kad smo mogli da prihvatimo istu za EC, možemo i za EL.

Red je da i naš kapiten Rade čuje divoušn dok sa razglasa arene...

 

Jos samo da mu Ostoja/Zoc/Zoran ponude produzenje ugovora...

 

BTW, ne znam kako zasto I zbog cega trenutno nemam poriv da komsiji crkne krava, ali ja vam, onako iskreno,  zelim da dobijete WC...  spektakla ( posebno na tribinama) nikad dosta .

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko Pancev said:

Plej koji ne ume da prenese loptu i velike sanse ima da istu izgubi za mene je suvi prosek ,mozda ne treba da igra na toj poziciji ali nema sut za beka ,od njega ne ocekujem nista posebno iskreno ali od Koprivice ocekujem da bude blizu nivoa Milutinova!

 

Kako mislis plej koji ne ume da prenese loptu i velike sanse ima da istu izgubi? Jebiga, bilo bi glupo da sada kopamo po play-by-play boxevima ali utisak koji je Madar ostavio u ovoj seriji definitivno nije to.

 

Meni su glavni plusevi iz ove serije to sto je Madar pokazao sve suprotno od toga sto kazes 😄, kao i Avramovic i Punter koji su uspevali da budu daleko vise korisni po tim nego stetni. Dodao bih tu i Lesora, ali nekako mislim da su prethodna trojica direktno zasluzni za to sto je i on bio vise koristan no stetan. 


Ovaj tim definitivno nije potpuni fijasko kakav se cinio dobrim delom sezone, odnosno kada su se uloge jasnije definisale i igraci poceli da kupuju iste, plafon ekipe je znatno porastao. Ostaje i dalje rupa na krilu kao i stabilniji, pass-first plej kao neki nedostaci, tako da sam ja poprilicno optimistican za narednu sezonu.

I da, Zagorac me je jako nervira vec jako dugo, ali moram da pohvalim energiju koju je imao. Ipak, neverovatno je koliko je inferiorno izgledao svaki put kada je imao loptu u rukama, cak i kada je sam na trici visio. Mocnih 0/6 za tri (mislim da je svaka bila otvorena) a svaki put sam se ponadao da zbog uradjenog na drugom delu terena i defanzivnih zadataka koje je odradio manje-vise odlicno merituju barem jednu. Razmisljajuci o nekoj njegovoj ulozi u timu, prosto ne vidim sta bi nam doneo osim potencijalno kvalitetnog mahanja peskirom i donekle elokventnih izjava. Nekada talentovani skorer koji je u medjuvremenu ofanzivno oronuo i pre 15 dana uspeo da bude okej defanzivac moze verovatno samo na kraj klupe i to je to. edit: osim ako volsebno ne vaskrsne sto bih jako voleo, ali bas nerealan scenario

Edited by kendrick
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zagorac je poprilično nevešto reagovao kod onog pik n popa kada je Kalina dao trojku pri kraju meča. Ne ceni se igrač po jednom potezu, ali ipak u finišu petog meča, očekuje se da neko ko je defanzivno orijentisan ne sme sebi da dopusti tako smešno ispadanje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Moja prognoza za Zagora je kapiten Mege. Ne toliko što ne bi imao mesto u 12, nego i zbog odnosa Željko Miško, a i Zagor mi je taj lik koji bi bio ok da kenja klincima, mislim da bi se i on našao u toj ulozi.

Inače bio sam veliki fan njegove igre na onom prvenstvu gde su on i Gudura dominirali. Misterija mi je šta se desilo sa onim ofanzivnim potencijalom

Link to comment
Share on other sites

@Darko Pancev Madar je dosta visok i muči se na prenosu lopte kao svi takvi plejmekeri od Jarića do Markovića. Ključno je da on ne gubi te lopte, a na sve je prilično mlad ili bolje reći nedovoljno iskusan da istrpi intenzitet ovakvih utakmica posebno uzevši u obzir stil koji Ra forsira i pritisak koji njegove ekipe vrše na spoljnu liniju

Link to comment
Share on other sites

Madar ima tek 21 godinu, i sasvim dovoljno skila, a Bogami i sportskog bezobrazluka, da bi ga nipodastavali. Plejmejkeri i centri kasnije sazrevaju, a kod njega se itekako vidi potencijal za napredovanje. Meni je u ovoj seriji izgledao kao legitiman plej za vase ambicije, narocito gledajuci perspektivu u buducnosti.Na deficitarnom evropskom trzistu plejeva, mladac od 21 godine, koji je brz, prodoran, ima odlicnu poludistancu, sasvim solidan, iako neizbrusen ball handling, igra agresivnu odbranu, gde cesto ponesen iskustvom ispadne, ali je ipak pegla, ima korektan, ne i idealan pregled igre, nikako nije za potcenjivanje, i ako ima pameti kod vas, sa njim treba ozbiljno raditi, i povecavati mu protagonizam iz meseca u mesec. Sut van poludistance mu je klimav, ali i to se da navezbati, nije totalni kamenjar, uostalom jedan Jovic i Pefi su izgradili respektabilne karijere suta bez. Dakle, odricati se Madara i svoditi ga na pomocno osoblje bi bio zestok pucanj u sopstvenu nogu

Edited by Gudura
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...