Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

4 minutes ago, Dzep said:

 

Divim se optimizmu, i voleo bih da se pridružim, ali mi ni eye test gledanja KKP cele sezone a ni statistika ne pružaju previše razloga za optimizam, da ne govorim o već tradicionalnoj prednosti domaćeg terena u ABA.

 

U svakom slučaju, šta god da se desi - igrali smo kao shit cele godine uz povremene bljeskove, i to bi bilo to. Ja nisam očekivao ni majstoricu, tako da su moja očekivanja već premašena.

 

U svakom slučaju - napred mi 💪💪

 

Bold 1 - ovo je više bila zajebancija, apsolutno nemam očekivanja za večeras (zato što ne znam šta da očekujem ni od nas ni od njih).

 

Bold 2 - isto. Ovo večeras je samo bonus.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam ocekivao ni ove 2 pobede, tako da se nadam da su one dovoljne za mir u kuci i ostanak Zeljka sto je najbitnije.

 

Sto se tice veceras, mislim da su iskusniji tim koji ce biti pod manjim pritiskom, sve su to igraci koji su osvajali gomilu trofeja i osim ako nas sut ne prokenja kao u 4oj ocekujem 10ak razlike za njih.

 

Takodje, bice atmosfera linca i prema nasim igracima i prema sudijama + kriminalac nece nista prepustiti slucaju tako da nam stvarno ne dajem maltene nikakve sanse. Jedino sto moze da hrabri je sto nisam gledao ni trecu ni cetvrtu a necu ni veceras tako da eto da se zna sta je zasluzno ako kojim slucajem pobedimo 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Magia said:

Ja nisam ocekivao ni ove 2 pobede, tako da se nadam da su one dovoljne za mir u kuci i ostanak Zeljka sto je najbitnije.

 

Sto se tice veceras, mislim da su iskusniji tim koji ce biti pod manjim pritiskom, sve su to igraci koji su osvajali gomilu trofeja i osim ako nas sut ne prokenja kao u 4oj ocekujem 10ak razlike za njih.

 

Takodje, bice atmosfera linca i prema nasim igracima i prema sudijama + kriminalac nece nista prepustiti slucaju tako da nam stvarno ne dajem maltene nikakve sanse. Jedino sto moze da hrabri je sto nisam gledao ni trecu ni cetvrtu a necu ni veceras tako da eto da se zna sta je zasluzno ako kojim slucajem pobedimo 🙂

 

Ako odigramo 30 minuta dobre odbrane, oni se više ništa ne pitaju. 

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Magia said:

Takodje, bice atmosfera linca i prema nasim igracima i prema sudijama + kriminalac nece nista prepustiti slucaju tako da nam stvarno ne dajem maltene nikakve sanse. 

 

tjah, klasičan upis koji se mogao videti pred dve tekme kod vas, jedino što je umesto kriminalac bilo drugih epiteta za neke vaše.

malo je to bedak al ajde

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Magia said:

Ja nisam ocekivao ni ove 2 pobede, tako da se nadam da su one dovoljne za mir u kuci i ostanak Zeljka sto je najbitnije.

 

Sto se tice veceras, mislim da su iskusniji tim koji ce biti pod manjim pritiskom, sve su to igraci koji su osvajali gomilu trofeja i osim ako nas sut ne prokenja kao u 4oj ocekujem 10ak razlike za njih.

 

Takodje, bice atmosfera linca i prema nasim igracima i prema sudijama + kriminalac nece nista prepustiti slucaju tako da nam stvarno ne dajem maltene nikakve sanse. Jedino sto moze da hrabri je sto nisam gledao ni trecu ni cetvrtu a necu ni veceras tako da eto da se zna sta je zasluzno ako kojim slucajem pobedimo 🙂

Ja baš ne mislim da je kod njih manji pritisak. 

 

Pre finala, a naročito posle prve dve utakmice su već bili viđeni šampioni, a onda su onako pukli u prošloj i sad došli do toga da serviraju za opstanak što niko nije očekivao. Itekako je pritisak na njima. Nisu više toliko dominantni, dosta igrača im je prošlo zenit. Vrzma im se u glavi "šta ako mi budemo prva generacija koja će izgubiti i prekinuti niz?". Nešto slično se verovatno vrzmalo našoj ekipi nakon onih 13 uzastopnih, što je verujem izazvalo nervozu i onakvo ponašanje kod Pavlovića recimo.

 

E sad, s druge strane smo mi, koji ne znamo gde nam je dupe a gde glava. Odigrali smo jednu dobru tekmu i odmah poleteli, a u realnosti možemo večeras da se zakucamo još gore.

 

Suma sumarum - nemoguće je prognozirati bilo šta. Bukvalno je sve moguće.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, KockoOblo said:

 

Ako odigramo 30 minuta dobre odbrane, oni se više ništa ne pitaju. 

 

Nema to veze sa vasom odbranom. Ni CSKA se nije nista pitao protiv Buducnosti u Podgorici kada su im ovi sasuli 21 trojku.

 

Dakle,nekih 18/30 za tri poena i mi se stvarno necemo nista pitati. Ni Barsa se ne bi pitala.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Nema to veze sa vasom odbranom. Ni CSKA se nije nista pitao protiv Buducnosti u Podgorici kada su im ovi sasuli 21 trojku.

 

Dakle,nekih 18/30 za tri poena i mi se stvarno necemo nista pitati. Ni Barsa se ne bi pitala.

 

Mislim da večeras neće biti nikakvih šuterskih rapsodija, osim ako se mi ne ukakimo još pre ulaska u halu. Tu nepoznatu nisam ubacio u jednačinu, kada sam pisao kako  dobijamo sa 30min dobre odbrane.

 

Link to comment
Share on other sites

Opet, ja zaista ne vidim ko je od nas poleteo... Igraci sigurno nisu (ako jesu, do sada ih je spustio ZOC), mi odavde nismo. 

 

Jedino oni klasicni fb/b92/sta god klinci koji ne bi umeli da napisu nesto smisleno pa da im i zivot zavisi od toga. Ali njih ne racunam ni u sta.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:

Bilo bi lepo da je tako ali ovo nema veze sa realnošću.

Ovaj naš tim je kao pijani bokser koga su u nekom mraku napala petorica likova, pa on sad maše okolo napamet. Uglavnom promašuje, ali mu ponekad i neko legne na aperkat ko u četvrtoj utakmici. Tako da, možda i odigramo dobru odbranu, a možda primimo stotku.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ne sam Safete said:

Pa ne moramo mi i ovu dobiti 30 razlike, ne znam zbog čega se potencira procenat šuta za tri.

 

 

 

 

 

Jer se vama drastično povećavaju šanse ukoliko bude puno poena.

 

Mi šanse nema da prebacimo 90. Čak je i 85 mnogo. Prosto nemamo talenat za to.

 

Vi možete da prebacite 90, imate kapacitet za to.

 

Dakle ako se igra na do 70 poena mislim da du vam šanse jako male. Preko 80 imate 50-50 šanse.

Link to comment
Share on other sites

Znam, ali pricam o tome sta se u vecini slucajeva desava.

 

Mi retko kad dobijamo utakmice napadom, bas retko.

 

Evo uzmi sam poredi bekovske linije, pa kazi ko ima veci ofanzivni kapacitet.

 

Punter, Avramovic i Moore ili Dobric, Ivanovic i Hollins?

Edited by Edward Louis Severson III
Link to comment
Share on other sites

Potrebna nam je kretnja lopte kao u proslom mecu, naravno da ima velikog udela i u padu u igri Zvezde.  Generalno je nasa kosarka izgledala odlicno, pa sve i da pola od onih suteva nije uslo, ili da su oni neki Lesorovi 2+1 momenti bili jaci faulovi, te samo bacanja sa polovicnom izvedbom. To su neki sticaji okolnosti koji su bonus u celoj prici, i gradacijski je rastao momentum kao posledica.

 

Brain fartova je bilo jako malo, i mahom su se donosile najbolje odluke u napadu; sve sto sustinski manjka ovoj ekipi na nivou sezone. Nek prenesu taj decision making i na vecerasnji mec, i verujem da cemo biti komeptitivni, bez obzira na to koliko odbrana bude stegnuta.

Edited by fillam
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2022 at 8:52 AM, mfmilan said:

Prerano je reći da su igrači kliknuli posle jedne dobre tekme. To mora u kontinuitetu da se dokazuje.

 

Slažem se. Možda je preterivanje, ali primetan je rast ekipe kroz ceo plejof.

 

On 6/4/2022 at 9:32 AM, Barkley#34 said:

Bilo kad u sezoni bi ovo bio razlog za žešću euforiju i duge analize, ovako znamo da sve staje u jedan meč, pa se briše sve pre toga.

 

Naravno, ali treba uživati u trenutku. Nije bitan samo trofej već i put do tog trofeja. Samo htedoh da naglasim da onakvu partiju retko viđamo i treba joj se radovati, pa štagod da na kraju bude. Ne možeš da voliš košarku i pritom navijaš za Partizan i da ostaneš ravnodušan na onako nešto i odmah se prebacuješ na petu tekmu.

 

19 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Nemojte mi sad posle svih ovih turbulencija tokom sezone pustati narativ kako je veliki uspeh sto je ekipa koju vodi Zeljko Obradovic i koja je dobila kintu da napravi tim za osvajanje EC uspela da izbori petu tekmu protiv igracki vrv najskromnije KKCZV u poslednjih 10 godina.

 

Uf baš potcenjivanje ovog sastava KKCZ. Imali su oni mnogo lošije timove i predstave u periodu 2012 - 2022, da ne pričam da igrača Kalinićevog kalibra i reputacije nikad nisu imali u sastavu.

 

20 hours ago, Son_of_a_gun said:

Samo jedna trojka nas je dijelila od čišćenja u finalu i to je bio mnogo realniji ishod od ovog trenutnog.

 

Tačno, ali to je nešto što viđaš i na drugim primerima kroz celu istoriju. Retko kad ekipa nekom konstantnom dominacijom osvaja trofeje. Uvek su tu ti neki clutch poeni koji preokrenu sezonu. Recimo i Bursa je odlično spremila utakmice i protiv nas i protiv Cedevite, pa su opet bili nadomak poraza u obe tekme, a na kraju ipak (zaluženo) završiše u finalu. Virtus osvojio dominantno EK na kraju ali se zaboravlja da su jedva preokrenuli Ulm u četvrtfinalu itd. itd.

Mi smo se evidentno dizali kroz ovaj plejof i imali i sreću u trećoj tekmi da smanjimo na 2:1 da bismo u četvrtoj izgledali kao da je neko, kao u igrici, otključao pun potencijal ekipe. Razlike od ove u odnosu na neke prethodne slične pobede u toku sezone je da je sa druge strane bio evroligaški tim i da je igrano mnogo jače u odbrani i mnogo više timski u napadu. Ja iskreno verujem da će se taj trend nastaviti. Verovatno nećemo imati iste procente ali razočarao bih se ako se ne zadrži taj nivo organizovanosti i u odbrani i u napadu. Zvezda svakako ima više šansi i zbog domaćeg terena i zbog iskustva igranja ovakvih utakmica ali ne bih nas tako olako otpisivao. Bitno je da se igrači fokusiraju na teren.

 

Mislim da će dosta toga zivisiti od duela Kalinić - Zagorac i od toga na koju nogu je jutros ustao Matijas Lesor.

 

Aj, pa srećno nam bilo Grobari!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

tjah, klasičan upis koji se mogao videti pred dve tekme kod vas, jedino što je umesto kriminalac bilo drugih epiteta za neke vaše.

malo je to bedak al ajde

 

Zao mi je sto si se fokusirao samo na taj deo, ovo sam vise pisao da cak i u slucaju da imamo ikakve sanse, da ne mogu da zamislim kriminalca kako gleda kako mu tim mirno gubi titulu pred njegovim navijacima. I da, ne mislim da je limar ni prici sposoban/pametan kao kriminalac iako su deo istog miljea. Ali mozda sam samo ja previse negativan sto se tice drzave Srbije i nisu stvari toliko lose koliko pomisljam da jesu.

 

Ali da ne zadjem u tatu, zaista mislim da pricam o hipotetickom scenariju a ne realnosti jer verujem da nas lagano resavate, zasluzeno na terenu. Takodje, verujem da ce Kalina da isporuci jednu 20+ partiju.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...