Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Shvatam da će izgledati kao da vas zajebavam, ali ne pravi se tim preko noći. Naročito je nezgodno kada cela sezona staje u jednu utakmicu. Nekada uspe i to izgleda dobro, nekada se završi ovako. Pešić je sa Zvezdom imao ozbiljna blamiranja u ULEB kupu koliko se sećam. Tomić je povratio titulu, poprilično razvalio Budućnost, sa potpuno novim timom -- ali je Zvezda u EC izgledala jako neozbiljno i nedovoljno konkurentno.

 

Željko je među najboljim trenerima u Evropi, boljeg nećete naći. Treba imati strpljenja i to je to, manje više. Pod uslovom da je Željko voljan da zaista ulaže max trud i energiju i da daje celog sebe u ovoj misiji. Deluje da je i on sam očekivao da će biti lakše. Ipak je i za njega ovo značajna promena, nije radio u ovakvom okruženju desetinama godina. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Zeljko deluje kao porazen covek, ali ima dosta i do njega.

Najvise je zakazao u skautingu, nedopustivo je da nema plejmejkera koji drzi tempo, vrti pik, ne mora cak ni ekstra kvalitet da bude. Cak bi i neko kao Stefan Markovic znacio dosta ako se nema za bolje. Odbranu nije uspeo da dotegne, ali nije ni cudo kada se pogleda koncepcija ekipe. Ekipi fali IQ a zaokruzena je Lesorom, koji i ne igra lose ali  nije za ekipe koje pretenduju na titule.

Ekipe je veoma neuravnotezena i u kvalitetu a vrlo verovatno i u platama, sto je problem za svlacionicu.

Uz to je Zeljko okupio mladu ekipu koja jedino moze da dostigne neki rezultat ako ostane na okupu 2-3 godine, ali to je na ovim prostorima malo verovatno.

Link to comment
Share on other sites

ne izgleda toliko kao porazen koliko kao covek pred infarktom, nadam se da je okej. 

 

naravno da je njegov izbor sastav, tj nacin na koji se igra, pa je i rezultat njegov. 

 

s'druge strane, wingwalker je lepo opisao ekipu burse u startu na lajvu, to mi se motalo po glavi celu tekmu. 

nisu neki majstori ali cak i ja znam za 4-5 igraca odande. 

 

ona zavrsnica na +5 i +3,jebo rat 

da ne pomisli neko da hocu da branim zeljka, najbolje nista ne reci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uh kakvo teško veče, koliko sam razočaran a ne znam ni u koga..

Nema života u meni da komentarišem šta se dešavalo na utakmici, šta se desilo u poslednjih 13 sekundi..

Boli ovaj klub baš, a ne možeš protiv sebe.. Posle Arene lutam ulicama ne znam ni gde sam parkirao.. Nisam čak ni besan, nego mi je toliko žao. 

Željku i igračima želim sreću u ostatku sezone, a mi... jebeš nas, proći će, nekad

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nema ovde opravdanja, Željko će uvek ostati to što jeste, to niko ne može da mu oduzme, ali ovo je klasičan debakl. Sami Punter i Ledey vrede kao cela Bursa sa sve halom u kojoj igraju. Korektna je to ekipica i dobro vođena al nemojmo se zajebavati, ovo je kao kad bi Alba izbacila Barsu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Instinkt said:

I da ne zaboravim, čestitke gospodinu Alimpijeviću.  

 

Alimpijevic je pripremio tekmu vrhunski i igralo se u Bursinom ritmu i baš kako su spremili utakmicu. Iako kraća klupa Bursa je bolje rotirala,a na kraju je pobedio tim koji se nije usrao u gaće nego je želeo pobedu do koske.

Zeljkov poraz 100%

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Videlo se od samog pocetka da ce Partizan imati problema, kad je sa onim silnim ofanzivnim skokovima igrao egal utakmicu.

 

Meni je Aleksa Avramovic decko nerealan. Posle onog samoubistva u manje-vise nebitnoj utakmici protiv Cedevite, njemu obruc lupa bananu i umesto na +7 Partizan se spusta na +2.

 

Imala je Bursa bas mnogo srece, ali Partizan je izgledao nepripremljeno, dekoncentrisano i generalno lose. Ovo je klasicna turska indijanska ekipa koju ste morali da sameljete u punoj Areni, ali svaka cast blistavom umu koji je odredio da se grupna faza igra 5 meseci i onda po jedna tekma u plejofu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ako pod "indijanska ekipa" podrazumevas kao i ja, tim koji igra stihijski i neorganizovano, ovi definitivno nisu takvi. 

 

igraju racionalno i strpljivo, traze uglavnom realne suteve. u drugom poluvremenu su nivelisali i partizanovu ogromnu prednost u skoku a igraju i odgovornu odbranu. 

 

kao sto rekoh, nisu majstori ali sasvim proper ekipa, koja zna sta radi. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, propolis said:

 

Alimpijevic je pripremio tekmu vrhunski i igralo se u Bursinom ritmu i baš kako su spremili utakmicu. Iako kraća klupa Bursa je bolje rotirala,a na kraju je pobedio tim koji se nije usrao u gaće nego je želeo pobedu do koske.

Zeljkov poraz 100%

 

Nisam čak ni mislio na njegovu pripremu utakmice i to što je pokazao da je dobar trener uprkos osporavanju navijača kako Zvezdinih, tako i nas Partizanovaca.

Svojim ponašanjem, pre, za vreme i nakon utakmice je pokazao manire, gospodski. 

Ja sam subjektivan i nikad neću moći da zamerim Želimiru šta god uradio. Taj trenutak i osećaj sreće kada se vratio je iznad svega.

Ko je kriv, ne mogu da prebacim preko jezika. 

Na kraju, mi navijači Partizana koji smo večeras bili u Areni, ružno je reći kada dođe 20k duša; smo totalno zakazali. Selfie, stori, instagram, telefoni, nismo više prava košarkaška publika. Nekada je Partizanova publika znala da prepozna momenat i već posle prve četvrtine da pokaže gostima gde su došli i kako stoje stvari u Beogradu. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za ostale Grobare, ali ja bih ovaj užasan poraz lakše podneo da se poslednjih nedelja nije toliko pričalo/pisalo/snimalo o Istanbulu i tridesetogodišnjici tog vanserijskog uspeha. Fokus mora biti na sadašnjosti i neposrednoj budućnosti. 

 

Osim toga, da li može neko ko je bio u Areni da kaže nešto o tome kakvo je bilo navijanje? Ja sam meč gledao preko televizije, sticajem okolnosti veći deo susreta sam gledao bez tona, ali ono malo što sam čuo je zvučalo prilično depresivno, posebno znajući kakva je atmosfera bila u vreme dok smo igrali Evroligu... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apsurd je kriviti ljude za loše izdanje igrača i ovaj poraz, ali da, večeras Partizanova publika nije učestvovala u meču. Nismo prepoznali momenat. Početak je bio korektan, osećala se euforija. Izdržali smo do drugog minuta 1/4, i čitavo poluvreme se praktično gledala utakmica. Do tri vezane trojke Pantera, kada je eksplodiralo, na jedan možda dva minuta. U četvrtoj je već krenula panika na tribinama, pa se koliko toliko aktivirao jedan broj ljudi.. dok nas nisu potpuno ugasili trojkom za produžetak. 

Arena je ogromna, ali nije akustična, tribine su daleko od terena, ni igrači nam nisu dali šansu da napravimo šou na tribinama.. ali, 60%+ ljudi koji su došli, bitniji su bili storiji za insta. Nisam ja neki navijač, sezonsku sam uzeo da pobegnem od njih, a volim da gledam košarku na miru. Ali ne baš kao da smo došli na teniski meč, ili u pozorište. 

@uini

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Instinkt said:

Uh kakvo teško veče, koliko sam razočaran a ne znam ni u koga..

Nema života u meni da komentarišem šta se dešavalo na utakmici, šta se desilo u poslednjih 13 sekundi..

Boli ovaj klub baš, a ne možeš protiv sebe.. Posle Arene lutam ulicama ne znam ni gde sam parkirao.. Nisam čak ni besan, nego mi je toliko žao. 

Željku i igračima želim sreću u ostatku sezone, a mi... jebeš nas, proći će, nekad

Ajde bre toliki momak...proci ce te sjutra, preksjutra....i ja sam sinoc usao u crveno pa je danas bolje...ko im jebe mater...takav je zivot navijaca

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Navijanje u Areni najbolje posle Makabija 2010. Čak je i standardno mlak početak treće četvrtine bio odličan. Mnogo boli sve ovo, ali energija oko ovog kluba i ogromna želja da se vrati tamo gde mu je mesto, ne može jedno veče, čak ni ovakvo da poništi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Komsije, jbg. 

 

Bolje i EC da ste uzeli, pa da manje zapinjete u ABA, pa da igramo EL zajedno sledece sezone 😄 (iako bi nam skakali po glavi sa 2 evro titule). Ovaj format EC je totalni debilizam. Jedan los dan i to je to. Opuste se igrace, pogotovo kad timovi sa vrha jedne grupe igraju kao domacini protiv nizerangiranih timova druge grupe. 

 

Ne mogu mnogo da komentarisem samu utakmicu, gledao sam je na preskoke i evo sad sam uzeo da vratim ta poslednja 2 min 4/4 i onda posle one dve trojke u produzetku nisam vise ni gledao. Prosto mi je neverovatno kako ste ovo izgubili. Za to moze samo trener da bude kriv, nije mi jasno da Zoc pusti pomocnika da stoji uz aut liniju i daje instrukcije igracima u poslednjem napadu Burse. Sta je to bilo? Zoc stao po strani, skoro pa iza klupe, do zapisnickog stola. Ne razumem. Ne razumem da se nije pravio faul. Ne razumem da nije ranije reagovao. 

 

Drugo, pisao sam vec o Areni i Pioniru. Atmosfera je bila prilicno pozorisna i to me je bas iznenadilo. I mi smo punili tu Arenu pa mi deluje da je bilo mnogo energicnije. Ok, mi dovucemo Dileje sa fudbala pa oni prave buku, vasa publika je drugacija, ali opet u Pioniru to izgleda mnogo bolje.

 

Nista, sibamo se nadam se u ABA finalu. 

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam malo, prosto me je zanimalo kako je do ovoga došlo -- i manje više ono što sam pretpostavio. Neverovatna količina nediscipline i arogancije igrača Partizana, koja se prelila na neodgovornu odbranu i verovanje da će se atraktivnim napadom i fizičkom dominacijom protivnik rešiti. Podsetilo me čak malo i na Alimpijevićevu Zvezdu, u kojoj je svako imao odobrenje da ispali trojku u petoj sekundi napada. Neverovatna lakoća primanja koševa, bez bilo kakve odgovornosti i posledica. Preko Balše su dali jedno 10 poena zaredom u trećoj četvrtini, prva linija odbrane se probija pogledom, Lesort opet par wtf odbrana.. Ali sve je stalo u poslednji minut. Avramović je direktno prodao meč promašenim zicerom (? šta je dečko pokušao, šta li je njemu u glavi), onda Lesort koji se raduje na 20-30 sekundi pre kraja meča, Avramović koji u trenutku kada treba da bude najkoncentrisaniji glumi budalu i nešto pokušava da prisluškuje TO Burse, Madar koji pravi onaj faul u napadu, Panter koji poslednjih 20 minuta nije dao nijedan poen ne pravi faul na tri razlike.. pa zatim i uzima poslednji šut sa 9-10 metara, i to protiv jedinog igrača koji liči na atletu u petorci Burse. Bursa je sasvim pristojno izgledala, Partizan je i napravio neku razliku tako što su ljudi promašivali otvorene šuteve, do kojih su dolazili iz 1-2 pasa. Nemali broj puta Andrews probije prvu liniju, centar istovremeno pravi blok igraču koji ide u korner i dobija loptu sam kao duh na trojci (naročito Panteru to prodavali).

 

Naravno, sve navedeno je Željkova odgovornost. Kao da je neku svoju nadmenost i aroganciju prelio kroz tim u kojem se to lako primilo; umesto da je radio na disciplini i odgovornosti. Bukvalno nijedan igrač ne ceni loptu (Avramović uzeo 21 šut?), ne ceni skok posle dobre odbrane.. kao da su i sami igrači popušili priču da su Panter i Leday kvalitet koji lomi po Evrokupu, da bi njih dvojica bili na 7 od 28 iz igre. Ne znam šta se desilo sa Dangubićem, ali i to je neka poruka i paradigma prikazanog. Za igrača koji je odigrao xyz dobrih mečeva u EL, koji je bio elitni defanzivac (to ti je ključni problem), koji poštuje akcije, sistem i loptu.. ti ne uspeš da ga opraviš ni minimalno i ne pronađeš mu mesto u rotaciji.

 

Sve u svemu, mnogo toga je moralo da se poklopi da Partizan izgubi ovaj (dobijen) meč, ali sve se to i dogodilo. Obično to tako biva.

 

Na kraju, ono što je rekao Željko i jeste rešenje -- trening, trening, trening. Ali i potpuno druge navike, ponašanje i način funkconisanja tima. Mislim da je mnogo toga sadržano i u njegovom da "nije mogao da zamisli da može da se desi da se ovaj meč izgubi".. To je ipak jedna vrsta nadmenosti koja se osetila i kroz ekipu.

 

  

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Jos dve velike greske Partizana su bile u trenucima kad je delovalo da je kraj. Prvo je na 82:77 Andrews odradio coast to coast i polozio, a onda na 84:79 Bursa izvodi loptu na pola terena, Andrews je uzima i dodaje Bitimu za zakucavanje. Oba puta su dali poene od kosa do kosa za oko 5 sekundi. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...