Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

On 4/20/2022 at 4:32 PM, Devil In My Pants said:

Ako kojim slucajem izgubite od Alimpija da ugasite temu, najgori trener kojeg je Zvezda ikad imala, moram priznati. U 1/4 bice prava festa protiv Cedevite protiv koje ste na 0-2

Jel neko da se da Zeljko otkaz? Jel bi sad preuzeli Trinkijerija ili Zeljka? Pitam bez provokacije posto ono od pre neki dan..cak je i Bursa izgledla kao skladan timu  za razliku od vas?

Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2022 at 7:05 AM, uini said:

 

 

upravo tako. svakakve gluposti mogu da se dese, ukljucujuci i najgluplje, kao promasaj kucanja i faul madara na pokusaju prijema (za koji sam siguran da ga vidim treci put, a ne gledam partizan cesto) ali ovo sto pominjes su takve sistemske greske za koje ti ne treba trener da ti sugerise sta se radi. 

Preslikano iz utakmice Zalgiris-Zvezda. Samo je Zvezda dopustila 3(!) takve akcije, otisla u produzetak i takodje izgubila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2022 at 9:13 AM, KockoOblo said:

 

Aleksa može da igra u petorci, sa Karijem,Lebronom,Jokićem...sasvim je svejedno. On nikome loptu dodati neće, jer je bolji od svih njih, i upravo to je ono što pokušava da dokaže. Da nam tim vodi Dobrosav Gajić, ja bih to mogao da razumem,ovako...jbg, nisam sposoban da shvatim, i to je to.

Retrospektivno mislim da je za takav stav Avramovica prema ekipi i protivnicima zasluzeno ludilo i 8 trojki kojima je urnisao Zvezdu. Dobar igrac, ali sam sebe precenjuje (barem u ovom trenutku). Tragicno je ipak da je uz faul Madara direktno odgovoran za poraz.

Link to comment
Share on other sites

Jel neko da se da Zeljko otkaz? Jel bi sad preuzeli Trinkijerija ili Zeljka? Pitam bez provokacije posto ono od pre neki dan..cak je i Bursa izgledla kao skladan timu  za razliku od vas?
Nista kod tebe nije neprovokativno. Da se ja pitam odavno bi otisao na dozivotno 'ladjenje.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 7
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, uini said:

 

mrzelo me je da tražim ponovo tu situaciju; jesil' siguran da je tu uopšte bilo prostora za faul a bez rizike da se završi sa tri bacanja (da ne pominjemo 3+1)??

 

meni se čini da je holland prilično munjevito dobio loptu okrenut licem ka košu na samoj liniji za tri a ako sam u pravu, tu je već bilo kasno za faul, jer je veća šansa da promaši tricu nego da ne ubaci sva tri.

Uz to sve i hoces da napravis faul nikako nije sigurno da bi ga doticna trojica i dosudili. Nije da takvih primera ove sezone nije bilo na pretek...

19 hours ago, uvrnuto said:

 

Kad su sudije pregledale snimak, treneri su okupili igrače, a Aleksa umesto da ode kod svojih saigrača i Željka, on se idiotiše i ode na "TO" od Burse... Pretpostavljam da je na to mislio.

To je radio da "spreci" inoficijelni TO Burse, koji je bio "izazvan" pregledanjem snimka. Nije prvi koji to radi, ali takva gluparenje cesto znaju da dovedu do tuce. Obradovic mu je ocitao bukvicu na licu mesta. Pre svega sto je i sam Zeljko imao sta da kaze svojima, a ovaj ide da spreci ili prisluskuje TO protivnika.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Nista kod tebe nije neprovokativno. Da se ja pitam odavno bi otisao na dozivotno 'ladjenje.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

Ja iskreno mislim da je pitanje na mestu.

Realno, Trinki je imao mnogo slabije igrače, ali mnogo bolji tim.

Ali mislim da Željko ostaje do kraja karijere ukoliko tako odluči

Link to comment
Share on other sites

 

biva [emoji846]

 

naročito u profi sportu

Panter je izciman lažnjakom i dok se vratio iz špajza Holand je već ušao u šut. Očigledno da je na zadnjem TO odlučeno da se ne faulira šuter odmah po prijemu lopte već da se odbrani tih 7 sekundi. Iskreno, jako brzo je lopta stigla do nemarkiranog Holanda koji je bio dovoljno strpljiv da prvo izbori poziciju za otvoreniji šut.

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam hteo da pisem nista do sad, mada kontam da ce neki i danas ovo doziveti kao so na ranu.

Najpre, forumasi, imate najiskrenije postovanje kako ste podneli ovaj vise nego tragican poraz. Ne smem ni da zamislim kakve bi bile reakcije na forumu da se ovo nama desilo...

Sto se utakmice tice, jbg, izglupiraliste zestoko. Ima i ono, ko zivi od Alekse Avramovica, od njega i gine. Ima i da se kosarka ne igra bez pleja. Ima da je i kosarka prosta igra, kad je igraju inteligentni...

Objektivno, igrali ste u divljem ritmu, koji lezi i vama i Bursi. I tako ste mogli dobiti, da nije bilo ludovanja u 4/4, zakljucno s Madarovim faulom kao kulminacijom. Produzetak je posle toga bio formalnost.

Zoc nije preneo svoj pecat na ekipu, i verovatno je najodgovorniji za poraz. Druga velika zamerka s moje strane je da nije maksimizovao Ledeja na obe strane parketa. Treca, da u spoljnoj liniji ima igrace koji fizicki mogu da odigraju solidnu odbranu, ali to nikako da zalici na timsku...

Srecno u ABA, da se vidimo u finalu... Jedino sto mi je zao sto ce to finale biti sa puno vise tenzija nego da ste usli u finale EC. Iskreno se nadam da ce, koliko mogu, Radonja i Zoc smiriti strasti koje Covic i Ostojic razbukte...

Zelim vam i sto vise minuta za Balsu i Tristana, da porastu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luchifer89 said:

 

Ja iskreno mislim da je pitanje na mestu.

Realno, Trinki je imao mnogo slabije igrače, ali mnogo bolji tim.

Ali mislim da Željko ostaje do kraja karijere ukoliko tako odluči

 

Pitanje koje je postavio je u najmanju ruku smešno i izuzetno glupo. Imaš najvećeg trenera u Evropi, osvedočenog Partizanovca, i kao trebamo da se zapitamo da li je on pravi čovek na pravom mestu i to nakon 3/4 sezone. Ljudska glupost je beskonačna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Laki21 said:

Trinkijeri je u ovom trenutku za klasu bolji trener od Obradovića.

 

Kako nije. Ono što je Želimir i zaboravio, Andrea još nije ni video. Osim toga, ne bih menjao Obradovića ni za Spolstru i Bred Stivensa u paketu, zna se ko je i šta predstavlja Željko za Partizan i navijače

Edited by Instinkt
  • Love 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Samo me zanima, kako je to Trinki imao mnogo slabiji tim. Mozda imamo sada 2 igraca koji su (ocigledno samo u teoriji) bolja od svakog iz tog perioda, a sta je sa ostatkom sadasnjeg rostera? Redom neiskusni i nekvalitetni.

 

Onaj tim je bio mnogo bolje poslozen i plenio je iskustvom i istovremeno, atleticizmom. Ovaj mozda ima veci potencijal u buducnosti (a i to je pitanje jer se ta buducnost ogleda u razvoju max 3-4 mlada igraca), ali onaj je 100% bio momentalno bolji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2022 at 5:43 PM, Stiletto said:

 

Ono što još više boli se desilo posle toga. 

 

Posle te trojke je ostalo sedam zarez nešto sekundi i Željko traži tajmaut pri nerešenom rezultatu. Za očekivati je da imaš specijal za takve situacije koji si na treningu vežbao do bola. Samo pozovi tu akciju i igrači znaju šta da rade, vežbali su, majku mu. 

 

Šta Partizan radi posle TO? Nekoliko blokova da se Panter izvuče na deset metara od koša i primi loptu, a zatim posle pet sekundi pripali trojku sa istih deset metara. Pa ako si to nacrtao na tajmautu svaka ti čast čoveče. 

 

To je mene mnogo više zabolelo od trojke Burse za izjednačenje. 

 

Ovo se tako često provlači svuda, a ja i dalje ne kapiram logiku. Sedam sekundi po meni nije vrijeme za bilo kakva specijale, jednostavno se potrudiš da najbolji igrač u timu dobije loptu i pokuša da riješi iz izolacije (posebno u situaciji kad ti je tom najboljem igraču igra 1na1 glavni forte). Ovako bi izgledao posljednji napad 95% timova/trenera danas, i ako im nešto ne zamjeram to je taj momenat.

 

Naravno, mogli bi da raspravljamo na temu Panterove odluke da uzima šut za tri, i nedostatak agresivnosti da proba da nadribla na liniju penala (ili izvuče neki faul), ali to je sad već skroz druga tema...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kolicina Zeljkovih gresaka, kao i samih igraca je bila zapanjujuca. Jel moguce da je pritisak vaznosti izbio sav iq iz njih? Timove ovog ranga (Andora, Metro) smo rastavljali na sitne delove kao domacini. I ne, ne bi bilo drugacije i da nismo bili u Pioniru. U oba ta primera je jasan bio game plan, a pride nismo imali ovoliko vremena za pripremu.

 

Paranoiku/bilmezu u meni je delovalo kao da zeljko namerno pusta niz vodu. Nerviranje i emocija ni upola kao do sada, sude nam kao gostima, on ni da pogleda ka sudijama, a najvazniji TO u sezoni vodi asistent.

Link to comment
Share on other sites

 
Kako nije. Ono što je Želimir i zaboravio, Andrea još nije ni video. Osim toga, ne bih menjao Obradovića ni za Spolstru i Bred Stivensa u paketu, zna se ko je i šta predstavlja Željko za Partizan i navijače
Kad se već spominje Trinkijeri (Bajern) jedan Vlada Lučić i Jare bi više značili kkp , čak i od Pantera i Ledeja a sigurno su jeftiniji (zbirno)

Ne znam koliko je to bilo realno na početku ove sezone i da li su u Partizanu uopšte razmišljali o tome , ali to bi bio mnogo zajeban tim i mnogo više bi ličio na Partizan






Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Instinkt said:

 

Kako nije. Ono što je Želimir i zaboravio, Andrea još nije ni video. Osim toga, ne bih menjao Obradovića ni za Spolstru i Bred Stivensa u paketu, zna se ko je i šta predstavlja Željko za Partizan i navijače

 

Kapiram ja tvoje tj vaše emocija, tu je živa legenda, šta ćeš bolje, itd...

 

Ali jbg, sve ima svoj rok trajanja, Obradović od pre deset i dvadeset godina i ovaj sada nisu isti ljudi, a ni isti treneri. Ne osporavam mu ja znanje, ALI, uvek to jebeno ali... ali jedno je znanje, a drugo je prilagođavanje istog, sposobnost usvajanja novog, praćenje razvoja košarkaške igre...

 

Trinikjeri u ovom trenutku jeste bolji trener, to je i dokazao dok je bio na klupi Partizana, njegov tim je bio izuzetno kompaktan, organizovan i SMISLENO vođen.

 

To je jednostavno neporeciva činjenica. Čak ne uzimajući u obzir da je posedovao poprilično skromniji igrački kadar.

 

Obradović je daleko od svog zenita, a da je odličan trener i dalje, u to ne sumnjam. No, to opet ne menja činjenicu da je Trinkijeri u ovom momentu kvalitetniji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Setite se 2011 said:

Kad se već spominje Trinkijeri (Bajern) jedan Vlada Lučić i Jare bi više značili kkp , čak i od Pantera i Ledeja a sigurno su jeftiniji (zbirno)

Ne znam koliko je to bilo realno na početku ove sezone i da li su u Partizanu uopšte razmišljali o tome , ali to bi bio mnogo zajeban tim i mnogo više bi ličio na Partizan






Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

 

Apsolutno, ali za to nije bilo nikakve šanse. Jare je imao maltene predugovor (ili bar načelni dogovor) sa Bajernom još pre kraja prošle sezone. Želimir je koliko znam i pokušao da ga zadrži, ali to je praktično bila završena priča. Luča je ulazio u poslednju godinu ugovora, ja sam čak i očekivao da ga pojurimo sledeće sezone , iako mi je njegova sestra odavno rekla da je srećan u Minhenu, i planira da živi tamo i nakon karijere. A onda je i potpisao višegodišnji ugovor relativno skoro, tako da ništa od njega. Naša meta za iduću sezonu bi možda mogao biti Veseli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...