Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Niko i ne ulazi bez odobrenja u Belu Kucu pa ni vrabac.

 

Sa fronta, Svatove gore..sa tri strane ih unistavaju.

 

Bahmut i dalje umiru Rusi..i vraceni na stare pozicije..kako koju izvidnicu posalju, tako izginu.

 

Mislim da ce Svatove pasti do NG..

 

Meni samo nije jasno velicanje Vagnerovaca, bukvalno su probusen qrton na polju..grad od 70k ljudi ne mogu zauzeti. Cim bilo gde bude pomak, tu su vagnerovci..kao da ih milion ima. Ima li koja druga jedinica?

 

Verujem da ce Putler negde da krene all in..jer trpi poraz za porazom. Rat nece biti zavrsen dok je on na slobodi..

 

Jos su tanke sankcije..treba ih hermeticki zatvoriti..

 

A sta ako im je predsjednik dao kljuc da mogu uci ako nikoga nema kod kuce?

 

Prica o Vagnerovcima koji su svugdje odgovara svima - Putinu je lakse prezentirati na domacem trzistu da ginu placenici, psihopate, robijasi, nego obicna golobrada djeca koju je skupljao po ulicama ruskih gradova i slao u klanicu. A takav narativ ni Ukrajncima  ne smeta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Clash said:

Nema sanse da je dosao u duksu bez dogovora i odobrenja Bele kuce i njihovog protokola.

U doba kada mediji i drustvene mreze oblikuju sve oko nas, naivno je verovati da ovo nije bilo namerno. 

 

I ja mislim da je taj protokol ispostovan. 

Verovatno je pozitivno i za Bajdena da, pai sad,

 

" pokaze tu moc duboke drzave

i da ima i on svog licnog paravojnika na terenu

koji je spreman da gine do poslednjeg Ukrajinca. "

 

+

Elem ovo sto je Putin reko rec rat, to nema nikakve veze.

Nije to Kostunicina i Tomina Srbija da kad kazes Kosovo da si ga priznao automatski.

One je mislio na rat koji Ukrajina vodi protiv Rusije jos od 2014. There.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Olosh iz Junkovca said:

Elem ovo sto je Putin reko rec rat, to nema nikakve veze.

Nije to Kostunicina i Tomina Srbija da kad kazes Kosovo da si ga priznao automatski.

One je mislio na rat koji Ukrajina vodi protiv Rusije jos od 2014. There.

 

Pre ce biti da nema veze sta je on mislio, jer citanje njegovih misli niti je relevatno, niti je primereno.

Vazno je ono sto je rekao - da Rusija zeli da "okonca rat". Mogao je, doslednosti radi, da kaze da Rusija zeli da okonca "specijalnu vojnu intervenciju". Ali nije. 

Edited by Cyber
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Amigo said:

 

 

I ovaj je ubo ponesto - Putin's invasion is wrong, the fact that children and adults and pets are being bombed in their homes is disgusting and deplorable and it should be stopped. USA  upravo to  radi - daje pomoc jedinoj snazi koja moze zaustaviti z-likovce  koji bombarduju djecu u njihovim kucama.

 

I kada oni koji bombarduju djecu  I odrasle u njihovim kucama budu zaustavljeni, onda se moze detaljno istraziti da li je neko pronevjerio novac I koristio javnu funkciju da bi dosao do licne koristi. 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ters said:

 

I ovaj je ubo ponesto - Putin's invasion is wrong, the fact that children and adults and pets are being bombed in their homes is disgusting and deplorable and it should be stopped. ...

 

Slusao sam par minuta i nije islo u smeru kao da ce takva obzervacija biti napravljena. 

Time je delimicno obesmislio oluju reci koja se bavila drugim problemima.

 

 

Edited by Olosh iz Junkovca
Link to comment
Share on other sites

Kasparov o posjeti Zelenskog Americi:

 

Because it's so outrageous, I'm going to start at the bottom of the barrel with Tucker for this thread on Zelensky's visit to DC, the Biden admin's success and failure, and the future of American support for Ukraine and global security. Carlson has moved from advocating for Putin to endorsing Russia's genocide in Ukraine. I don't know why Murdoch is allowing this on his network, or why advertisers support it, but I will not appear on Fox News again while Carlson is there. A bloody line has been crossed. Carlson's attacks on Ukraine and Zelensky personally are designed to dehumanize and to justify Russian atrocities, which are already ongoing, documented, and publicly known. It's like still backing the Nazis after Auschwitz was uncovered. Slandering Ukraine & Zelensky as anti-Christian, undemocratic, etc. sends the message it's fine for Putin to slaughter as many as he likes. The truth is that Ukrainians are fighting and dying for the American values Carlson sold out for Trump and Putin. Go to hell. Zelensky's visit to DC was overwhelmingly cheered, so wasting time on a few GOP America First buffoons isn't needed. Just don't call them conservatives. They are undermining global & US security for.. what, exactly? Why is weakening Ukraine so important to them? I wonder. Don't squawk about budgets and resources. Helping Ukraine devastate the invading Russian military for 5% of the US defense budget is a bargain, mostly using warehoused arms. Even Kissinger admits eliminating the Russian threat long hanging over Europe is a boon. Helping Ukraine isn't charity. It's paying a debt after decades of enriching and empowering Russian aggression. It's a wise & essential security move, because if Putin attacks Lithuania American soldiers would go and die. Ukrainians are dying to prevent that risk. Now to Zelensky, Biden, and the Congress, together in DC, an amazing moment. Credit to the US for doing what it has done, and for this show of support. But, as the grateful Zelensky said, it's not enough. Thousands are dying and the US is not meeting the moment. Jokes and camaraderie are fine, but the Biden admin is still talking about concessions to the mass-murdering war criminal in the Kremlin. The opportunity was there to say that total victory is the shared goal of the US and Ukraine, with the total support it requires. White House policy has not evolved to respond to Russia's genocidal acts. There is no escalation in self-defense, & this self-deterrence must end. Give Ukraine everything to save lives, time & money. Peace can only come from victory. Seize this moment. Glory to Ukraine.

 

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Drug Crni said:

Dugo nisam posetio topik..videh malopre neke slike na netu..jesu to danas ruski fashovi bombardovali Herson? Centar grada,ima ubijenih civila..krvavi Badnji dan.

Da, jezive slike. Mada su ih opet satrali na obroncima Bahmuta, kriju se u shumi pa beze. Pojma nemam kako ne mogu qrca da urade.

 

Beric prica kako je UA vojska sad ozbiljnija jer im pokazuju sanduke mrtve rodbine pa ne beze, ali Ruje napreduju polako..to ne znam sta mu znaci.

 

Neki indijanci iz Srbije su dosli i dolaze..bice jedna ceta, vrv ce poginuti brzo..na prvoj liniji fronta su UA veoma gadni i znaju sve i probiti ih je nemoguce.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo su me rastuzile slike iz Hersona..pretrpis vojni poraz,fair & square si isteran sa pozicija,sa terena..i onda u nemoci granatiras civilne objekte, centar grada i prolivas krv nevinih ljudi..cija je jedina "krivica" ta sto nisu zeleli da zive pod tvojom okupacionom cizmom..Vladolfe,ljudska bedo,sramoto i zlotvore..

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Odavno nisam u gejming vodama, osim onako površno, zbog klinca. Jedan od serijala koje sam posebno gotivio i provodio sate igrajući je S.T.A.L.K.E.R., ne znam ni da li je uopšte mesto za ovakvu vest i ovakav post, ali jedan od tvoraca tih sjajnih igara je poginuo u okolini Bahmuta. Vladimir "Fresh" Yezhov.  Samo jedna od sigurno bezbroj tragičnih priča, ali pre par sati sam video i baš me onako pogodilo kao da sam lično znao čoveka.

 

https://stalker.fandom.com/ru/wiki/Ежов,_Владимир_Анатольевич#Смерть

 

 

  • Like 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Ima Ukrajinaca koji su pobegli, donekle ih i razumem. Samo UA gubi mnogo vise za buducnost..profesori, nastavnici, IT strucnjaci, bankari, muzicari...itd..svi su na frontu.

 

Pidao sam da ima Ukrajinka u NS-u i cudna prica npr..sin i otac su ostali u UA, hoce da ratuju, ali ih jos nisu pozvali, bar ne do pre 30 dana. To se ne moze pobediti, ali treba dobrog napadackog oruzja da ljudi zavrse to.

 

Pokolj vagnerovaca/zatvorenika/ljudskog otpada se nastavlja...skidaju ih ko glinene golubove i slike/video su jezivi...

 

Mislim da UA treba nesto da uradi ili se bar pripremi jer cenim februar da ce Rusi to max pojacati, trenutno su u qrcu i treba to iskoristiti.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...