Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

bbc

 

Cities across Ukraine have been targeted by a wave of Russian missile strikes, in one of the largest bombardments since the war began.

Ukraine's military said 69 missiles were launched, with air defences intercepting 54 of them.

The mayor of Lviv said on Thursday that 90% of his city was without power, while Mr Klitschko said that 40% of Kyiv had been left without power.

Power cuts were also reported in the Odesa and Dnipropetrovsk regions.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Problem sa licnim greskama said:


Sve sto pises je tacno i slazem se 100% ali nije da ne postoji Face TV u Sarajevu koji je bukvalno ekvivalent Happyu, cilja najnize strasti i implicira stavove gledaocima kao da je nad njima kolektivno izvrsena lobotomija.
Ovo je daleko od Srpkog fenomena nego pokazuje drustvenu paralizu u citavom ovom bolesnom regionu.


Senad je narkomancina i idiot opcenito al ne postoji univerzum u kom su one njegove emisije i priblizne Happyju, a kamoli ekvivalent, cak i kad se maksimalno potrudi da dovede neke budaletine i stavi sto bombasticniji naslov.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:


Senad je narkomancina i idiot opcenito al ne postoji univerzum u kom su one njegove emisije i priblizne Happyju, a kamoli ekvivalent, cak i kad se maksimalno potrudi da dovede neke budaletine i stavi sto bombasticniji naslov.


Boli me briga da li je narkoman pre svega. Njegova stvar. 

Kao drugo je apsolutno ista prica - totalno. Sugestivna pitanja, pseudo-diskusije sa podobnicima i neprofesionalno vodjenje emisije ako gost/sagovornik ne zastupa njegovu agendu, na kraju emisija uvek neprijatna demagogija i zavrsni zakljucak koji treba isprane mozgove gledaoca jos dodatno zapaliti i mainstreamovati. 

Sve u svemu - apsolutni ekvivalent Happyu - totalni neprofesionalizam i trovanje mozgova. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Boli me briga da li je narkoman pre svega. Njegova stvar. 

Kao drugo je apsolutno ista prica - totalno. Sugestivna pitanja, pseudo-diskusije sa podobnicima i neprofesionalno vodjenje emisije ako gost/sagovornik ne zastupa njegovu agendu, na kraju emisija uvek neprijatna demagogija i zavrsni zakljucak koji treba isprane mozgove gledaoca jos dodatno zapaliti i mainstreamovati. 

Sve u svemu - apsolutni ekvivalent Happyu - totalni neprofesionalizam i trovanje mozgova. 


Ma ja

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:


Boli me briga da li je narkoman pre svega. Njegova stvar. 

Kao drugo je apsolutno ista prica - totalno. Sugestivna pitanja, pseudo-diskusije sa podobnicima i neprofesionalno vodjenje emisije ako gost/sagovornik ne zastupa njegovu agendu, na kraju emisija uvek neprijatna demagogija i zavrsni zakljucak koji treba isprane mozgove gledaoca jos dodatno zapaliti i mainstreamovati. 

Sve u svemu - apsolutni ekvivalent Happyu - totalni neprofesionalizam i trovanje mozgova. 

Ja nisam mnogo gledao, gledao sam Hadžifejzovićev intervju Dritana Abazovića i to mi je bio jedan od najboljih intervjua koje sam gledao u medijima na zajedničkom nam jeziku, i intervju žvalavog za koji stvarno imam utisak da je Hadžifejzović uzeo dobre pare da ga ovaj ispoliva pred svima, nešto kao Brankica Stanković, uostalom.

I vidio sam da je Dodika načepio za promjenu mišljenja o genocidu u Srebrenici - to je apsolutno pohvalno, preletače treba jebati, a preletače iz tabora kakve-takve civilizovanosti u tabor najdivljeg divljaštva treba ass-to-mouthovati.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Beonegro said:

Ja nisam mnogo gledao, gledao sam Hadžifejzovićev intervju Dritana Abazovića i to mi je bio jedan od najboljih intervjua koje sam gledao u medijima na zajedničkom nam jeziku, i intervju žvalavog za koji stvarno imam utisak da je Hadžifejzović uzeo dobre pare da ga ovaj ispoliva pred svima, nešto kao Brankica Stanković, uostalom.

I vidio sam da je Dodika načepio za promjenu mišljenja o genocidu u Srebrenici - to je apsolutno pohvalno, preletače treba jebati, a preletače iz tabora kakve-takve civilizovanosti u tabor najdivljeg divljaštva treba ass-to-mouthovati.


Ne znam sta znaci ass-to-mouthovanje (no homo / nadam se da ovo nije za ban - ako jeste isto okej) ali ti savetujem da odes na youtube i pogledas arhivu tog kanala. Shvatices sta sam napisao. Uzasno ali uzasno perfidna propaganda koja bas cilja one najnize strasti kao sto to radi SNS-ova masinerija.

Da a priori Hadzifejzovic uopste nije los novinar ili bi u nekoj prici mogao biti jos dodatno potvrdjuje koliko je taj kanal propagandni organ - zato i kazem, ekvivalent smecu poput Happy-a za ljude koji zive u njihovom bubbleu.

 

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

Obzirom da je ta njegova televizija bila vjerovatno glavna platforma preko koje je opozicija rusila SDA (takodjer redovno davao medijski prostor i opoziciji iz RS) i jedan od glavnih faktora sto je razotkrivena falsifikovana diploma Sebije Izetbegovic te afera Respiratori, nikako ne mogu biti ni priblizni Happyju i slicnom smecu. Istina je takodjer da kad nema aktuelnih tema zna dovesti razne budaletine da na senzacionalizam dize gledanost no to opet nije ni priblizno Happyju i Pinku kojima je trovanje, senzacionalizam i huskanje glavni i osnovni zadatak.

Link to comment
Share on other sites

Face TV-a nema na ovoj listi 9 najgledanijih kanala u BiH u oktobru (FTV je Federalna TV), što će reći da ima udeo od najviše 1%:

 

Lw2gMIB.jpg

https://rtvbn.tv/gledanost/109/bn-tv-prvi-u-srpskoj-a-drugi-u-bih-i-u-oktobru

 

Hepi je 4. televizija po gledanosti u Srbiji, iza RTS1, Pinka i najčešće Prve. Nekad bude i ispred nje.

 

rmZdOff.jpeg

https://www.rts.rs/page/rts/ci/rtspredstavlja/story/266/najnovije/5041876/od-50-najgledanijih-tv-sadrzaja-u-novembru-cak-47-emitovano-na-rts-1.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


@alpa:
Meni je trovanje, senzacionalizam i huskanje upravo sinonim za Face TV. Zato sam ih i spomenuo u tom kontekstu. Ali jebiga, si duo faciunt idem non est idem - narocito u ovoj komparaciji. 

 

Dosta offtopica sa moje strane. 

 

@erwin: Imaju 290.000 subscribera na youtubeu i tamo i deluju primarno.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, FrediB said:

Cutanje=odobravanje, prema tome i cutolozi su na istoj strani sa tim Z-lotvorima. A to je vec jedna velika vecina naroda.

Velika vecina i dalje nije ceo narod.

 

Uostalom, sta znaci ne cutati, o, veliki internet ratnice?

 

Ako pises ovde i na tviteru onda si kul, inace si isti ko Putinovi fasisti?

 

Realno, 0,001 posto u svakoj zemlji ucini nesto konkretno.

 

Narod ko narod, svuda ima svacega.

 

Trenutno pod okupacijom zlocinacke vlasti koja mu podmece takvo razmisljanje.

 

Na zapadu je narod isto tako okrenut vecinski protiv Rusije jer im se to servira, ne zato sto su humani i inteligentni.

 

Vlast je zlocinacka, svi do jednog. Tu nema nevinih.

 

Narod? Djura je ovakav, Pera onakav, Zika fura neki svoj film...

 

No, svrstavati ceo narod u jedan kos se zove nacizam.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

Pa ako seze do 2000, kako su nam se desile 90e? Ako seze do 90ih, kako citajuci Domanovica i Nusica i upoznajuci Srbiju 19. veka imas utisak da je vec poznajes i da je ona u kljucnim crtama apsolutno identicna Srbiji 21. veka?

 

Ubistvo Djindjica ce se mozda ispostaviti kao zadnji ekser u kovceg, ali je Djindjic kao sama pojava bila poslednji pokusaj reanimacije mrtvaca koji je propao, nije Srbija ubijena tada, nije bila ni ziva.

devedesete su posledica mraka koji je vladao u to vreme. kao sto onaj cecen rece nije bilo telefona i kamera pa da se dokumentuju svi zlocini i tako izbori za istinu vec su monopol na informacije polagale strane koje ucestvuju u konfliktu sto je teski bajas. neizgradjena drzava, nepostojece institucije, retrogradni nacin razmisljanja i potpuno odsustvo vizije i strateskog razmisljanja. sve se sklopilo na jednom mestu. da je jedan stub na kojima pocivaju razvijena drustva bio zdrav i funkcionalan ne bi bilo moguce da se dese "devedesete". 

da ne bude sve tako crno jer sam ja izuzetno kriticki opredeljen kad pricam o srbiji i srbima, srbiju nisu definisale samo devedesete vec je tu bilo primesa svega i svacega pa i 27i mart, pa gavrilo princip, pa blagoje jovovic... tako da nije da su srbi bas toliki cirkus kako nas nusic pretstavlja i nije da nismo znali da gledamo dalje od nosa i opanka. u principu sa nusicevim delima moze verovatno da se poistoveti 99% naroda jer svuda ima blenti, zamlata i kretena, a nismo ni mi svi takvi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HAMMER said:

devedesete su posledica mraka koji je vladao u to vreme. kao sto onaj cecen rece nije bilo telefona i kamera pa da se dokumentuju svi zlocini i tako izbori za istinu vec su monopol na informacije polagale strane koje ucestvuju u konfliktu sto je teski bajas. neizgradjena drzava, nepostojece institucije, retrogradni nacin razmisljanja i potpuno odsustvo vizije i strateskog razmisljanja. sve se sklopilo na jednom mestu. da je jedan stub na kojima pocivaju razvijena drustva bio zdrav i funkcionalan ne bi bilo moguce da se dese "devedesete". 

da ne bude sve tako crno jer sam ja izuzetno kriticki opredeljen kad pricam o srbiji i srbima, srbiju nisu definisale samo devedesete vec je tu bilo primesa svega i svacega pa i 27i mart, pa gavrilo princip, pa blagoje jovovic... tako da nije da su srbi bas toliki cirkus kako nas nusic pretstavlja i nije da nismo znali da gledamo dalje od nosa i opanka. u principu sa nusicevim delima moze verovatno da se poistoveti 99% naroda jer svuda ima blenti, zamlata i kretena, a nismo ni mi svi takvi. 

 

Dve knjige od Momčila Ðorgovića za obaveznu lektiru, da se vidi šta je bila Srbija XIX veka. I koliko jedan search&replace Pašić-Vučić ili radikali-SNS može da osavremeni tekst. 🙂

 

"Ko je ubio Skerlića"

"Opanak ili železnica"

 

A treba dodati - mada sam davno davio o tome - i knjige Dubravke Stojanović. Srbi i Srbija se skoro nisu nigde i nimalo pomerili od tog vremena, od druge polovine XIX veka. Nigde.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Snjofko said:

Velika vecina i dalje nije ceo narod.

Trenutno pod okupacijom zlocinacke vlasti koja mu podmece takvo razmisljanje.

Na zapadu je narod isto tako okrenut vecinski protiv Rusije jer im se to servira, ne zato sto su humani i inteligentni.

 

Velika većina pokazuje duh naroda, a duh našeg naroda je u terminalno lošem stanju. Čitaj komentare ispod bilo koje vesti na glavnim sajtovima. Ukrajinci se mrze iz dna duše, i suze liju šta se to dešava sa Rusijom i zašto do sada nije bačena atomska bomba na London.

Srbi nisu okupirani, već su lepo legalno izabrali ovu vlast i bez i malo zadrške postali saučesnici vlasti. 

 

Narod na Zapadu JESTE humaniji i inteligentniji.

Edited by VladimirB
Nego, može neko da objasni fiksaciju Londonom, i zašto baš tamo Rusi da bace atomsku bombu?
  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, VladimirB said:

 

Dve knjige od Momčila Ðorgovića za obaveznu lektiru, da se vidi šta je bila Srbija XIX veka. I koliko jedan search&replace Pašić-Vučić ili radikali-SNS može da osavremeni tekst. 🙂

 

 

Ima i ona vecita zal kod nekih za imaginarnim: Eh da su bili Obrenovic a ne Karadjordjevici... A narod birao Pasica. Kaki narod, na kraju takva i vlast. Zbog cega je sad to tako, pitanje je. Mozda smo predugo ostali pod Turcima, pa u ubrzanom razvoju drzave evropskog tipa, ustavnosti i parlamentarizma nije bilo dovoljno intelektualaca, srednjeg sloja, kapitalista i slicno... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Snjofko said:

Na zapadu je narod isto tako okrenut vecinski protiv Rusije jer im se to servira, ne zato sto su humani i inteligentni.


Wow, kakva bljuvotina! Ma da, sve je to isto. 
 

Nakon 8 godina života na tom trulom zapadu, ponoviću ovo Vladimirovo od gore sa 100% sigurnošću:

 

Narod na Zapadu JESTE humaniji i inteligentniji.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Eddard said:


Wow, kakva bljuvotina! Ma da, sve je to isto. 
 

Nakon 8 godina života na tom trulom zapadu, ponoviću ovo Vladimirovo od gore sa 100% sigurnošću:

 

Narod na Zapadu JESTE humaniji i inteligentniji.

S tim da je danas Zapad = citava Evropa (sem kgb rupe na tepihu). 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mozda bi trebalo rupa da bude kanalizacioni odvod u koji bi se slivala sva govna iz cele Evrope, bas cemu takve rupe i sluze. 

 

Meni jedino nije jasno zasto ovi neki pojedini koji ne moraju jos uvek tu borave. Zbog cega, zbog nekakvih poznanstava i rodbine? Ma ko im bre klati koske. Zar ne vide da su to sve isti debili kao ono sto je neko pomenuo tasta, koji je nekad bio protiv milosevica a sad prica iste price kao slobisti tada. Sve go debil koji se nista ne razlikuje od patrijotskih debila i u stvari je gori zato sto misli da se razlikuje. Samo trose resurse uludo.

 

Oni cije su "vrednosti" odbijanje odgovornosti za ono sto su radili kad su rusili Jugoslaviju (i drugi su, ali oni najvise), velicanje ratnih zlocinaca, odbijanje da budu deo veceg sveta, popurdanska drndanja o tome kako promene granica tu nisu zavrsene, elementarno nepostovanje drugoga, progon svega sto nije oni, identifikacija samo sa otpadnicima od čovečanstva itd ma ko im bre opsti sa familijom, i zasto bi neko ko sa smradom ne deli ni jednu jedinu "vrednost", ako se njihov gad tako moze nazvati, a ne mora tu da boravi, jer ima pomocu cega da se od štroke odmakne, zasto bi boravio među takvima? Stvarno ne razumem.

 

Sto se mene tice, bacite ih lavovima. Samo ... je ... ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Snjofko said:

Zašto su fašistički postovi dozvoljeni ovde?

 

A sigurno su ti puna usta antifašizma.

 

Odvratni pojedinci, sa imenom i prezimenom, koji treba da završe u prdekani na duži niz godina.

Tako neko moze da kaze da je fašizam primoravati nekoga da o mestu gde se slučajno rodio ima samo reči hvale čak i ako je ono objektivno odvratno.

 

Mada si u pravu, i ovo je generalno tacno, ali na tom mestu je problem sto takvih pojedinaca malo mnogo ima, i sto ta zemlja takve sistematski proizvodi i neguje. Ova "elita" te zemlje na koju se stalno svaljuje krivica za sve, zar neko stvarno misli da ona nije proizvod te zemlje, i stvarni njen maksimum. Sta se drugo ocekuje od onih cija rec ne vredi ni vazduha kojim je izgovorena, gde niko nikad nije uradio to šta je rekao da će uraditi tada kad je rekao, gde veličaju "laganje kao vid patriotizma" , zaostalost*, i "vrdanje" (Vucic u Njujorku, za TV), sa nepostojecom licnom i bilo kakvom etikom, teritorija na kojoj ogromnu vecinu cine stvorenja bez morala, bez zakona i bez vere, "čije su osnovne karakterne crte: plašljivost, fatalizam, potuljenost, pakost, nepoverljivost, lukavstvo, egoizam, putenost, slepa odanost vlastima, poniznost prema onima za koje misli da su iznad njega u društvenoj hijerarhihi i surov odnos prema slabijima, kao i moralna mimikrija" (Jovan Cvijić - rajinski mentalitet"). Kakvu bi to "elitu" i "državu" i "društvo" takvi trebalo da proizvedu, osim ovakvih?

 

Oni se verovatno dive ili bar nalaze opravdanja za takve majmune i "Lebensunwertes Leben" kao ta dvojica koji su napadali tu Mašu samo zbog toga sto je iz Ukrajine, umesto da im prirodna reakcija bude želja za odstranjivanjem takvog gada iz društva. To su ljudi nižeg nivoa, zato se dive raznim Katarima i mrze bolje od sebe, jer negde u sebi znaju da su samo "inferiorna palanacka govna koja ne mogu da podnesu kad neko odbija da ima autoritet iznad sebe, onako kako ga oni shvataju, ni 'narod', ni rodnu grudu, ni roditelje, ni boga ni pašića..." (Vesna Pesic, o mrziteljima Đinđića).

 

Sve u svemu, ko ih... sve do poslednjeg, kao i sva njihova "uverenja" (od 100 evra max) i sve njihove "vrednosti" komplet (ubij, zakolji, da ništa ne postoji).

 

Samo su u jednome u pravu - ta teritorija je rupa i kloaka Evrope, ne po sebi, nego zbog njih. Kad se kad tad ta teritorija oslobodi gada, a urediće to priroda, uvek ona na kraju odbaci gad, Evropa treba taj dan da obeležava kao nekakav praznik ili nešto.

 

* Ovo se pogresno pripisuje zlikovcu ćosiću i sličnima koji ga kopiraju, a u stvari je taj to o prednostima zaostalosti i primitivizma samo pokrao od druge budale (kao tipican primerak svog plemena koji se divi samo onima koji mu podsticu budalastinu i primitivizam, a uvek je protiv onih koji bi da ga uljude) koja je mozda bila nobelovac, ama to su bili i Knut Hamsun i Handke, pa ne znaci da i oni nisu iste budale koje su drndale istu pricu, i to prilicno odvratnu, u kojoj se velica primitivizam, zaostalost, haos i manijakalnost:

 

Quote

Nisam dugo među vama, ali već mogu slobodno da vam iznesem svoje prve impresije. Vi ste ovde sasvim drugi ljudi od onih na Zapadu. Njihova civilizacija je stara, izrađena, mehanička. Sve je kod njih ukalupljeno. O svemu je razmišljano, o svemu je stvoren određen pojam i više nema neke nove, svežije, bujnije nacije, koja bi ozarila mehanizam Zapada. A vi? Vi na Balkanu, više ste primitivni, mladi, bujni, u toku razvijanja. Još se formirate. Na sreću, niste dostigli vrhunac civilizacije, vaše civilizacije, koju ćete vi dati. I tako takvi ste spontani, ekspresivni, stvaraoci. Vas vidim kao kristal. Kroz vašu dušu, dar mladosti, mogu da gledam novu kulturu u toku stvaranja. Sviđa mi se što kod vas još nije sve uravnoteženo. To je znak mladosti, koja obezbeđuje u budućnosti zrelu, solidnu starost, sa jakom, novom kulturom i civilizacijom, koja može premašiti i zapadnu.

 

Poseta Rabindranata Tagore Beogradu (1926)

 

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, VladimirB said:

 

Velika većina pokazuje duh naroda, a duh našeg naroda je u terminalno lošem stanju. Čitaj komentare ispod bilo koje vesti na glavnim sajtovima. Ukrajinci se mrze iz dna duše, i suze liju šta se to dešava sa Rusijom i zašto do sada nije bačena atomska bomba na London.

Srbi nisu okupirani, već su lepo legalno izabrali ovu vlast i bez i malo zadrške postali saučesnici vlasti. 

 

Narod na Zapadu JESTE humaniji i inteligentniji.

Pa ko ostavlja komentare na sajtovima jbt 🤣

 

Mislis li da ima neko psihicki zdrav, ispunjen, zauzet...ko se time bavi?

 

To je kao da odes na splav neki najgori i zakljucis da su sve nase zene lakog morala ili na rejv i zakljucis da se 80 posto nacije drogira.

 

Procenat psihopata je jako mali, procenat visoko inteligentnih i jako moralnih je isto jako mali. Te dve grupe zajedno cine 10, 15 posto.

 

Ostalo je narod, neko je ovakav, neko onakav.

 

Glavna odlika mu je da se okrece kako vetar dune. 

 

Garantujem da za mesec dana propagande mogu okrenuti sve te da budu za Ukrajinu.

 

Kao sto i na zapadu mozes okrenuti da budu za Rusiju.

 

Jbt, zapadna zemlja je izabrala Trampa za predsednika 🤣

 

No, medju svim tim, nazalost, ispranim mozgovima, ima i jako postenog sveta.

 

Narocito medju starijima.

 

Oni su jednostavno nauceni od malena da to sto je na televiziji, to je istina.

 

Ali nisu svi stoka.

 

Imas dva lika sa majicom Ukrajine od kojih je jedan olos, a drugi plemenit, isto kao i sa dva lika koji nose majice Rusije.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...