Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Da te podsetim da je diskusija pocela kada si tvrdio da je 15k mrtvih Rusa laz i ocigledna propaganda, jer bi onda morali da imaju 45k ranjenih. Ja sam se na to osvrnuo, Ukrajinci su uvedeni u pricu jer sam se samo nastavio na tvoju logiku o x3 vise.

 

Dakle, ja sam zbog tipa dejstava, vrste dejstava, i da ih nazovemo pobeda ukrajinske vojske do sada zakljucio da to sto ima 15k mrtvih Rusa uopste ne mora da znaci da ranjenih ima 45k. Iz razloga koje sam naveo. Koliko ima mrtvih Ukrajinaca, ranjenih Ukrajinaca i ubijenih/ranjenih civila nije direktno u vezi sa onim sto sam naveo u vezi Rusa.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Devil In My Pants said:

Tu su Ceceni, Belorusi, J.Osetija i ko zna koji jos sve placenici. Profi vojske mislim da iskreno nemaju ni 75k. Tebi po njihovim unistenim tenkovima,avionima i kmionima sede lutke. Pa imaju i desetak iz Srbije,a verovatno i vise. Dosta mladica koje su poslali na laznu vojnu vezbu,itd.

 

Mislim na ovu liniju do Donjecka..Rusi su pooruzju mnogo ispred...ali kadrovi su im losi izgleda. Ako bi se uvela no fly zona, rat bi bio gotov za par dana...

Čečenski vojnici su deo redovne Ruske vojske. Belorusi ne učestvuju u ovom sukobu, nemaš apsolutno nikakvu podlogu za ovakve tvrdnje. Opet ti i Južna Osetija, pa da li ti znaš koliki broj stanovnika tamo živi? Oni nemaju 5k vojno sposobnog stanovništva i to da izvrše opštu mobilizaciju. Da li ti znaš koliko ljudi stane u jedan avio, tenk, oklopno vozilo?

 

@alpaka Bereta Sida Netačno do bola, samo u operatovnoj grupi ka Donbasu imaš oko 150K vojnika. Harkov isto veliki broj, ne mogu oni sa manjim grupicama zaustaviti blitz napad, nebuloze. Ljudi drže klasičan front, ne znam kako to misliš da rade u "manjim grupama", ne ratuju oni gerilski u pozadini. edit: Ljudi preduzelu large scale kontraofanzivu u predelu Mikulajva.

 

@McLeod E jebo ga ti, bez obzira na preciznost oružja uvek će biti x3 više ranjenih. Jednostavno logika, uz napomenu da sami Ukrajinci tvrde da najveći broj žrtava dolazi iz direktnih borbi i artiljerijske podrške. 15K mrtvih sigurno znači najmanje 60k ljudi van stroja, ali sigurno.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nova srpska palanačka misao ima istraživanje. Ne treba reći da je potvrđen srpski konflikt sa zdravim razumom, kao i odsustvo elementarne empatije prema slabijem i napadnutom. Zato što Kosovo.

 

http://www.nspm.rs/hronika/djordje-vukadinovic-dve-trecine-gradjana-srbije-smatra-da-su-sad-i-nato-krivi-za-rat-u-ukrajini.-ljudi-osecaju-da-je-to-sto-se-desava-nastavak-onog-sto-su-gledali-1999.html

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Devil In My Pants said:

Tu su Ceceni, Belorusi, J.Osetija i ko zna koji jos sve placenici. Profi vojske mislim da iskreno nemaju ni 75k. Tebi po njihovim unistenim tenkovima,avionima i kmionima sede lutke. Pa imaju i desetak iz Srbije,a verovatno i vise. Dosta mladica koje su poslali na laznu vojnu vezbu,itd.

 

Mislim na ovu liniju do Donjecka..Rusi su pooruzju mnogo ispred...ali kadrovi su im losi izgleda. Ako bi se uvela no fly zona, rat bi bio gotov za par dana...

Devile, previse dobro radiš ovo, počeo si i sam da verujes svojim informacijama.:smiley2:

  • Like 3
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Liska Manjina said:

 

 

@McLeod E jebo ga ti, bez obzira na preciznost oružja uvek će biti x3 više ranjenih. Jednostavno logika, uz napomenu da sami Ukrajinci tvrde da najveći broj žrtava dolazi iz direktnih borbi i artiljerijske podrške. 15K mrtvih sigurno znači najmanje 60k ljudi van stroja, ali sigurno.

 

Ali kako brate, kako? 😄 Gde su ti ljudi koji ce preziveti one uzase? To mi nije jasno? Mislim jasno je meni sta ti impliciras, posto tih ljudi nema, to znaci da je ubijenih manje, ali to ne mora da znaci uopste.

 

Mislim voleo bih da si u pravu, ljudski zivot je ljudski zivot, verujem da je veliki broj tih Rusa, a videli smo ih, je na prevaru i propagandu otisao tamo i da bi se najradije vratili kuci roditeljima.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Liska Manjina said:

@alpaka Bereta Sida Netačno do bola, samo u operatovnoj grupi ka Donbasu imaš oko 150K vojnika. Harkov isto veliki broj, ne mogu oni sa manjim grupicama zaustaviti blitz napad, nebuloze. Ljudi drže klasičan front, ne znam kako to misliš da rade u "manjim grupama", ne ratuju oni gerilski u pozadini. edit: Ljudi preduzelu large scale kontraofanzivu u predelu Mikulajva.

 

Eto naveo si jos jedan razlog zbog kojeg su ruski gubici skoro pa sigurno veci od ukrajinskih. Plus sve one kolone sto su zaobilazile gradove i isle u unutrasnjost i koje su onda Ukrajinci napadali u manjim grupama. Cisto sumnjam da je onih 15k stradalih Rusa tacan podatak, prije bih rekao da je brojka izmedju 7 i 10 hiljada. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Liska Manjina said:

Čečenski vojnici su deo redovne Ruske vojske. Belorusi ne učestvuju u ovom sukobu, nemaš apsolutno nikakvu podlogu za ovakve tvrdnje. Opet ti i Južna Osetija, pa da li ti znaš koliki broj stanovnika tamo živi? Oni nemaju 5k vojno sposobnog stanovništva i to da izvrše opštu mobilizaciju.

Vidi, npr NVO ima najvise Rusija ovde, vidis kako izlecu jedan po jedan u vidu raznih budala.

 

Ceceni ako su redovna vojska, onda sto si deblji i tezi i sa bradom lakse stupas u vojsku. Belorusa da nema...pa ima i srpskih placenikaa ne Belorusa..

 

Mislim kako te ne mrzi panapali su ljude i oduzeli im dobar deo drzave na pravdi boga,onda izmisljaju 14k mrtvih sporadicnim bombarovanjem bez bilo kakvih dokaza. Pa cak su imali pravo daih napadnu jer su im uz rusku pomoc oteli deo teritorije i sad im je i to malo.

 

Ne znam kako vas nije sramota vise da ovo oprvdavate, a jos manje dameni ne verujes u broj mrtvih. Ne zelim da ti ostavim kanal sa ruskim vojnicima koje bi listao satima. Da budem iskren samo jednom sam ga i pogledao,ne znam ni da li bi ga nasao sad.

 

Jos ruske ankete o napadanju novih ciljeva. Kad sam bio u Rusiji pitao sam par ljudi sto vole putina toliko..svaki mi je rekao da ga vole jer jebe zapad. 

 

 

8 minutes ago, VladimirB said:

Nova srpska palanačka misao ima istraživanje. Ne treba reći da je potvrđen srpski konflikt sa zdravim razumom, kao i odsustvo elementarne empatije prema slabijem i napadnutom. Zato što Kosovo.

 

http://www.nspm.rs/hronika/djordje-vukadinovic-dve-trecine-gradjana-srbije-smatra-da-su-sad-i-nato-krivi-za-rat-u-ukrajini.-ljudi-osecaju-da-je-to-sto-se-desava-nastavak-onog-sto-su-gledali-1999.html

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, VladimirB said:

Nova srpska palanačka misao ima istraživanje. Ne treba reći da je potvrđen srpski konflikt sa zdravim razumom, kao i odsustvo elementarne empatije prema slabijem i napadnutom. Zato što Kosovo.

 

http://www.nspm.rs/hronika/djordje-vukadinovic-dve-trecine-gradjana-srbije-smatra-da-su-sad-i-nato-krivi-za-rat-u-ukrajini.-ljudi-osecaju-da-je-to-sto-se-desava-nastavak-onog-sto-su-gledali-1999.html

Ok, znači ljudi osećaju da je Rusija napala Ukrajinu, a to je krivica NATO-a. Upravo mi pregoreva integralac za logiku dok kucam ovo, ili sam ja odlepio potpuno ili sa tim "osećajem" nešto ne valja.

Ukrajina je imala 26 Bajraktara na početku, 20 + 6 (6 Navy verzija) i znamo da je dobila još 10 nakon početka. Koliko ih je stiglo u međuvremenu ne znamo. To je značajan broj, pomnožiti sa brojem misija na dan i imaćemo neku sliku.
Naravno da su neki oboreni, nije ni čudo.

Ono što pretpostavljamo je da imaju i pristup NATO Joint ISR tehnički lako moguće i to daje velike mogućnosti i efikasnost.
Šuška se da su Ukri dobili i Switchblade dronove u značajnim količinama, e to je dobra vest za Ukrajinu loša za Rusiju.

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Ali kako brate, kako? 😄 Gde su ti ljudi koji ce preziveti one uzase? To mi nije jasno? Mislim jasno je meni sta ti impliciras, posto tih ljudi nema, to znaci da je ubijenih manje, ali to ne mora da znaci uopste.

Kad se desi eksplozija, naravno da određeni broj direktno pogođenih trupa pogine, ali postoji i radijus dejstva šrapnela. Većina ljudi oko bude ranjena i na taj način izbačena van stroja. Naravno da onaj kome padne projektil direktno na glavu neće preživeti, ali hoće onaj 100 metara udaljen, biće ranjen, ali će preživeti + panciri, šljemovi, rovovi. Kao sa svakom eksplozijom, što si bliže centru to je smrtnost veća, ali nisu baš svi grupisani u centru, mnogo više ljudi ima okolo.

 

@alpaka Bereta Sida Ne znam stvarno taj broj, rekao bih da svakako nije mali, ovo je operacija velikih razmera, a i pojedini Rusi se ponašaju kao pijani Rusi.

 

@Devil In My Pants O jebo ga ti, gde ti ode 😛 ne branim ja Rusku invaziju, samo razglabamo o brojkama. Ne znam samo kako braniocima može pomoći ili odmoći moja rasprava sa tobom na ovom forumu

 

Mislio sam tagovati Uroša da raspravljam o Stingerima pošto sam dobio neke informacija, ali nema šanse.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Dobro ti je ovo, realno sve, ali zar je neko tamo stvarno mislio da bi posle NATO iz cista mira napao Rusiju? To nije realno. Plus Rusija je sama sebe dovela do toga da bude zemlja ciji su glavni proizvod sirovine, kao u zemljama treceg sveta, i da u sustini bude benzinska pumpa sa zastavom, sto bi rekao Nesbo u jednoj od knjiga.

 

Ipak ce pre biti da je Putin kao nekakav hard kor realista sa elementima psihopatije (sto su inace  osobine koje pozdravljam, to i treba uvezbavati, ko vec nije takav rođen) svestan da mu se blizi vreme umirati, a odavno je umislio da ima misiju, koju nije ni krio od početka, multipolarni svet, make Russia great again, i te stvari o kojima tupi 20 godina, pa resio da malo i uradi nesto na tome, umesto da samo prica. Svakako ce posle Ukrajinaca najvise najebati obicni Rusi, zbog jednog bakija sa misijom, i nekoliko slicnih mu oko njega, koji zive u nekom drugom svetu koji je odavno otisao na smetliste istorije, i koji bi da ispravljaju istorijske nepravde i lece nacionalne frustracije sakupljane vekovima.

 

U sustini, to je ponasanje luzera. To je mozda jedino zajednicko sto sa Putlerovom Rusijom imaju "mali Rusi". I jedna i druga zemlja su obicni planetarni luzeri, bas zbog toga sto ne gledaju napred, nego bulje sebi u pupak, i u svijetlu istoriju koja nije bila, ubeđeni u sopstvenu posebnost. Takvi i treba da budu frustrirani, pa i kancelovani, kao zemlje.

 

Ovo sa kancelovanjem muzicara, sportista itd naravno da su gluposti.

 

 

.

 

Boldovano je interesantno..sve ostalo izlazi iz toga...

 

 

Ne verujem da  politicki vrh ovde uopste razmislja da bi NATO napao Rusiju..ja naprimer uopste ne idem u tom pravcu, sva ruska vojna doktrina je zasnovana na odvracanju napada, otud i mocan nuklearni arsenal, sa novim raketama koje obesmisljavaju mnogo toga, kao naprimer kontrolisanje okeana putem nosaca aviona...Napad na Rusiju je jednosmerna ulica...

 

NATO , u stvari US da budem precizniji, nema cilj osvajanja Rusije, ni napada na nju..sasvim je dovoljno uciniti je u nekoj meri nestabilnoj po potrebi, prikociti razvoj,  i tako nametati svoja politicka, ekonomska resenja, mozda u krajnjem slucaju podsticanje separatistickih  pokreta...Potpun suverenitet je nesto, od cega se bilo koja ruska elita nece odreci, i ova kleptokratska i i cak neka druga demokratska...to je u genu...

Drugi cilj je njeno odvajanje od Evrope..to cak nije ni nova politika, samo preuzeta iz vremena Pax Britannica...i dokazi za ovih tridesetak godina su rasuti svuda...

 

Da se razumemo...da sam amerikanac slicno bi i razmisljao i postupao...jos kao civilizacija nismo dosli do toga da su nam svima nama, sest sedam milijardi ljudi, grobovi potpuno isti, nevezano za naciju, boju koze ili nesto drugo...taj civilizacijski skok necemo jos dugo napraviti..

 

Do tad,  iz Pax Romana ...dosli smo do Pax Americana...sta ce biti dalje, mi ovde na forumu sigurno necemo svedociti...verovatno🙂

 

 

U nekoj meri si u pravu za benzinsku pumpu...tu ima istine , ne toliko koliko se misli...oko petneastak procenata GDP , US ima oko osam...SA vise od cetrdeset...ali to su samo nafta i gas, zajedno sa drugim sirovinama procenat se povecava...

 

Zasto je to tako? posle hladnog rata je vodjena politika...Nemacke tehnologije- Ruske sirovine, grubo receno... i stvar je savrseno funksionisala...Zasto bi se elita mucila da razvija nesto drugo, kad resursa ima i previse...Ljudski resursi su ograniceni, ne mozes imati ljude za sve, skolovane...SSSR je u tome cak uspevao u nekoj meri, kleptokratama to nije potrebno...

 

 

E to nas dovodi do toga zasto Rusija ima ovakvu vlast, i zasto ona nije demokratska...

 

 

Kad elita zivi od resursa...ona nema potrebu da razvija veliku, bogatu i snaznu srednju klasu koja ce biti potrosac nekih drugih proizvoda usluga i servisa..Elita zapada je to morala, tako su otpoceli demokratski procesi..

Ti procesi bi postali snazni u Rusiji, recimo za nekih dvadesetak godina, jer bi vec mocna elita, njena druga generacija, uglavnom skolovana na zapadu, morala da pocne da pravi komprimise izmedju sebe, da se siri i razvija...

 

 

.

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

@Liska Manjina Ukrajinci sve sto mogu dokumentuju i slikaju. Kazem ti imaju kanale gde to pokazuju, zato i verujem da su im brojke tu negde manje vise. Sad sam pokusao naci ali ne ide mi. Jednom sam ga otvorio ali ima bas dosta korisnika.

Kolike su po tebi zrtve u armiji Ukrajine? 

Link to comment
Share on other sites

@attolini ja sam stekao utisak iz mojih kontakata sa baćuškama da postoje recimo x pravila za države koje su bivše SSSR republike i pravila y za države koje nisu bivše SSSR republike. I da zato, na primer, Ukrajina nije baš potpuno nezavisna država i da iz Ruskog ugla ima ograničen suverenitet.
Slično važi i z azemlje koje su bile deo Varšavskog pakta.
 

Nekako mi je to neizrečeno i istovremeno očigledno... 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, VladimirB said:

Nova srpska palanačka misao ima istraživanje. Ne treba reći da je potvrđen srpski konflikt sa zdravim razumom, kao i odsustvo elementarne empatije prema slabijem i napadnutom. Zato što Kosovo.

 

http://www.nspm.rs/hronika/djordje-vukadinovic-dve-trecine-gradjana-srbije-smatra-da-su-sad-i-nato-krivi-za-rat-u-ukrajini.-ljudi-osecaju-da-je-to-sto-se-desava-nastavak-onog-sto-su-gledali-1999.html

Bolest.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darth Bane said:

Mislim da se Putin ovog puta preracunao. Mnogo manje bi ga kostalo da je recimo samo pomogao Rusima u Donjecku i Lugasnjku: da im je pomogao logisticki i oruzjem, da su se civili povukli u Rusiju, i da se tako vodio jedan proxy, lokalizovani sukob. Opet bi popio negodovanje Zapada pa cak i neke manje sankcije, ali sukob ne bi toliko eskalirao, bilo bi manje zrtava, i ostavio bi otvorena vrata za neke kasnije pregovore. Ovako, kocka je vec bacena, dosao je u situaciju da ide na sve ili nista. Sto moze biti mac sa dve ostrice. Veliki broj poginulih ruskih vojnika ( cak oko 15 000!!!). Doveo je u pitanje kredibilitet Rusije kao vojne velesile. MIslim da mu podela Ukrajine nece proci, to Zapad nece prihvatiti. Najvise sto su Rusi mogli dobiti je : konacno priznavanje Krima kao dela Rusije i eventualno siroka autonomija za Donbas i Luganjsk, a to se moglo postici samo lokalniim sukobom (hint: Republika Srpska). Sada je cak i to dovedeno u pitanje. 

Od pocetka ovog ruskog ludila pitam se bas to: zasto jedna od nekoliko ozbiljnih svetskih sila napusta taktilu lokalnih ratova koja im je uveliko koristila na razne nacine za njihove opscene politicke igre, sta to Rusi znaju a ostatak sveta ne zna? Nekako ne mogu da ovaj, u osnovi (samo)ubilacki rat  svedem na poremecenog starca Putina, ima tu jos nesto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

@attolini ja sam stekao utisak iz mojih kontakata sa baćuškama da postoje recimo x pravila za države koje su bivše SSSR republike i pravila y za države koje nisu bivše SSSR republike. I da zato, na primer, Ukrajina nije baš potpuno nezavisna država i da iz Ruskog ugla ima ograničen suverenitet.
Slično važi i z azemlje koje su bile deo Varšavskog pakta.
 

Nekako mi je to neizrečeno i istovremeno očigledno... 

 

 

.

 

Iskreno, ne razumem napisano..cija pravila? u kakvom smislu pravila?..da Ukrajina nije bas nezavisna drzava to je apsolutno jasno, ali zaista nezavisnih i nema tako mnogo  na planeti...

 

Mozes konkretnije ?

 

.

Link to comment
Share on other sites

@attolini

Kad ti ukinu internet(za tvoje dobro) i kad se preselis u Novosibirsk (takodje za tvoje dobro) moraces da nam pišeš pisma kako ti je divno i krasno i da si ponosan koliko svaki dan iskopaš uglja. A sokom od limuna ćeš pisati kako je stvarno pa ćemo mi onda to ovde postovati.

Jedino sam hteo da te pitam hoćeš li da se tema zove Zapisi iz Sibira ili Jebo me konj što ne zbrisah na vreme odavde? 

:smiley2:

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

@attolini

Kad ti ukinu internet(za tvoje dobro) i kad se preselis u Novosibirsk (takodje za tvoje dobro) moraces da nam pišeš pisma kako ti je divno i krasno i da si ponosan koliko svaki dan iskopaš uglja. A sokom od limuna ćeš pisati kako je stvarno pa ćemo mi onda to ovde postovati.

Jedino sam hteo da te pitam hoćeš li da se tema zove Zapisi iz Sibira ili Jebo me konj što ne zbrisah na vreme odavde? 

:smiley2:

 

Jel to beše ono: Ovde je sve lepo i krasno, ima svega, jedino nema soka od limuna. :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Pletilja said:

Od pocetka ovog ruskog ludila pitam se bas to: zasto jedna od nekoliko ozbiljnih svetskih sila napusta taktilu lokalnih ratova koja im je uveliko koristila na razne nacine za njihove opscene politicke igre, sta to Rusi znaju a ostatak sveta ne zna? Nekako ne mogu da ovaj, u osnovi (samo)ubilacki rat  svedem na poremecenog starca Putina, ima tu jos nesto. 

 

Lokalna plemena nisu nikada zveckala nuklearnim naoruzanjem. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, attolini said:

 

 

.

 

Iskreno, ne razumem napisano..cija pravila? u kakvom smislu pravila?..da Ukrajina nije bas nezavisna drzava to je apsolutno jasno, ali zaista nezavisnih i nema tako mnogo  na planeti...

 

Mozes konkretnije ?

 

.

Pa ne mogu jer je više utisak nego činjenica. Imam utisak da se Rusija (javnost i politička elita) drugačije ponaša i percipira bivše SSSR republike, a sada nezavisne države) od ugrubo ostalih nezavisnih i suverenih država.
I da to u manjoj meri važi za države sx Varšavskog pakta. Da ih prosto percipiraju kao "svoje dvorište".

Dok je iz naše perspektive Ukrajina nezavisna država kao Portugalija, iz Ruske perspektiva to nije baš tako. Portugalija je potpuno nezavisna iz Ruske perspektive isto, a Ukrajina baš ne.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pletilja said:

Od pocetka ovog ruskog ludila pitam se bas to: zasto jedna od nekoliko ozbiljnih svetskih sila napusta taktilu lokalnih ratova koja im je uveliko koristila na razne nacine za njihove opscene politicke igre, sta to Rusi znaju a ostatak sveta ne zna? Nekako ne mogu da ovaj, u osnovi (samo)ubilacki rat  svedem na poremecenog starca Putina, ima tu jos nesto. 

 

.

 

Rusija proxy rat vodila osam godina...i on nije dao rezultate...

 

 

Dosli do Minskog dogovora, za koji je na kraju ukrajinska strana otvoreno rekla da nece postovati...Stavila u svoj ustav ulazak u NATO, u svoju doktrinu unela vracanje Krima i Donbasa, po potrebi i vojnim putem...krenula u ozbiljno naoruzavanje, proslogodisnji budzet desetak milijardi, prakticno vec postala NATO clan.

 

Rat je vec bio nacrtan...

 

Posto Putin nije lud...on je shvatio da ce rat imati u svakom slucaju...a trenutak u kojem je Lukasenko pao sasvim u njegove ruke, dok ima prednost u jednom vidu naoruzanja za odvaracanje NATO..i sve to u ciklusu kad sirovine pocinju svoj periodicni rast, je za njega bio idealan ako tako nesto uopste postoji...recimo manje los...

 

Evropska zelena politika ...promena rezima u Belorusiji, ovo bi ucinila nemogucim...i NATO bi sasvim seo na njene granice... 

 

Verujem da su tako razmisljali u Kremlju

 

.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sasa965 said:

Plemena nisu ni imala kapaciteta da proizvedu takvo naoružanje . Ostajala su na jednostavnom ličnom naoružanju.

 

Naravno da nisu, to je bila moja poenta. Startne pozicije su sada iste kao u vreme Berlinske blokade. A to bitno menja pravila igre. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Clash said:

@attolini

Kad ti ukinu internet(za tvoje dobro) i kad se preselis u Novosibirsk (takodje za tvoje dobro) moraces da nam pišeš pisma kako ti je divno i krasno i da si ponosan koliko svaki dan iskopaš uglja. A sokom od limuna ćeš pisati kako je stvarno pa ćemo mi onda to ovde postovati.

Jedino sam hteo da te pitam hoćeš li da se tema zove Zapisi iz Sibira ili Jebo me konj što ne zbrisah na vreme odavde? 

:smiley2:

 

.

 

Imam tri pasosa   😜 ...pre desetak godina mogao sam da biram, jedna drzava EU, ili Rusija...resenje je bilo Rusija, do punoltestva dece...i tako sam mislio dakle da se vratim mozda  u EU kroz , mozda sedam osam godina...

 

Sad ..videcemo..

.

Edited by attolini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...