Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, McCarthy said:

 

 

Ne znam da li ce bas ici tako lako sa Kinom.

Da ne trazim sad twit neke kineske politicarke od pre neki dan, parafraziram:

Pomozite nam sad protiv ovog neprijatelja da bi mogle posle na miru da se obracunamo sa vama.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

odlično čovek priča, evo da vrate i Varšavski pakt, i to nije loše, da Putin traži da se vrati DDR i Istočni Berlin... Kad već krenulo, što da ne?

Pa hteli su i Aljasku da traze nazad....popilo se malo vise to vece.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Amigo said:

 

Nekad bilo, sada su tu zicane ograde u Madjarskoj, batinjanje na Hrvatskoj granici, itd. Valjda to nesto govori.

 

 

Pa ako su Francuzi slali svoje avione da rokaju po Libiji, onda zasto da ne primaju te izbjeglice. Bliski istok je unisten poslije svih tih intervencija na suverene zemlje.

 

Posto si dovoljno mlad da ne pamtis osamdesete i koliko je nasih ljudi radilo u Libiji i Iraku, kada je tamo bio normalan zivot, pa cak i za vrijeme Iracko-Iranskog rata, nasim radnicima nije falila dlaka sa glave, nego su solidno zaradjivali, tako da nije bilo uopste izbjeglica iz tog dijela svijeta, osim Homeinija koji je zivio u Francuskoj i poslije poslan da napravi revoluciju u Iranu i zbaci saha.

Znaci puni dzepovi oraha.

 

Znam odlicno kako su izbjeglice primljene u Skandinaviji. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Ako sam dobro odradio geolociranje (početnik 🙂 ) ovo je trg slobode. Ugao Bulevara Mira i avenije Budiveljnik.

 

Bulevar Sevcenka.

47.10655540138937, 37.559525209015604

https://www.google.com/maps/place/Mariupol',+Donetsk+Oblast,+Ukraine,+87500/@47.1065759,37.5585511,419m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x40e6e6a7bee7582b:0xa5d118300a75b5ce!8m2!3d47.097133!4d37.543367

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

Kao sto mislim da ima neke kosmicke pravde kad general bilo koje vojske pogine na ratistu umesto nekog obicnog redova tako isto ne

mogu da smislim snajperiste.

I taj hajp oko njih kako su pogodili metu( ubili ljudsko bice) sa kilometar, dva. I oni su kao sad carevi.

Sve u ratu je govno ali ove ne mogu nikako da svarim.

Ako bi skidali onakve kao sto je ludak na TV iz Urosevog posta, nisu toliko losi. Moze i kad nije rat, svejedno. Ocigledno bi bez onakvih svet bio bolje mesto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Helena,Spiter ili kako vec je Asadista,  normalno da je vest lazna. Svasta nesto se postavlja i to je ruska propaganda. Postavljate svaku budalu iz Amerike isto, bar sa ruske strane nema tih problema. Naravno da je i u USA i ostalim drzavama narod protiv rata, a gle cuda samo u Rusiji njih 80% podrzava rat pa i sa Poljskom i celom Evropom ako treba.

 

Mislim da se skroz underate stavlja ruska propaganda. Licno nisam video nikad da su Rusi hteli pre upotrebe sile da sednu za sto. Ameri izgleda uspeju da  nagovore svaku drzavu sem Belorusije da  Rusiji okrene ledja pa ih vi zbog toga bombarduju, niko to nije zelj tih drzava da postanu civilizovane i deo Evrope. Naravno nisu ni USA zlatni,daleko od toga. Caki ove Beloruse sto znam su svi protiv lukasenka...zamisli tek tamo izbore. Slicno  je jedno vreme pretiloi Ukrajni da se desi.

 

2 hours ago, Pletilja said:

Kratka istorija bescasca.....

Pa i Lazanski je pricao da ce Rusi intervenisati sigurno, nije to tako tesko biti predvideti te 2015g kad je bilo turbulentno itd...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helena said:

Da-jel to montaža ili je stvarno stajalo na CNN-u?

Ovo su one zebancije koje je pravio neki naš tviteraš (sa Vulinom kao ukrajinskim snajperistom, sa Šutanovcem kao pilotom, kadrom iz Lepa sela lepo gore i potpisom Ruski vojnici nakon paljenja ukrajinskog sela…). E sad ko je sve poverovao i preneo, znam da su čak i neki naši mediji naseli na priču sa Sinom Draganom. 
Ne verujem da je ovo bilo na CNN jer je samo screenshot.

 

Inače na slici je nekadašnji hotel Mir u Zvonačkoj banji, nije nedovršen već je izgradjen sredinom 80ih i nekih 10ak godina je radio veoma lepo. Unutrašnjost hotela je bila vrlo simpatična i malo nekarekteristična za državne objekte tog tipa.

Nažalost onda su došle devedesete pa zatim čuvene privatizacije. Nakon jedne takve hotel je dobio vlasnika koji ga je načisto osakatio i opelješio (bukvalno je i sve instalacije iz zidova počupao da bio odneo i verovatno prodao). I tako stoji kao ruina zadnjih 10ak godina. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

Kratka istorija bescasca.....

 

.

 

Moze to da se nazove bescascem, ali to je realnost nase civilizacije, Fridman  makar o tome otvoreno govori...ne sklanjajuci se iza licemernih floskula..

 

Glavni procesi na planeti, koji odredjuju kako ce se ona vrteti,  se nisu mnogo promenili jos od rimskog carstva, i nije cudo da rimski simboli, naprimer fascia stoje i kod kremlja i u americkom kongresu...Ako je anticka grcka kolevka evropske civilizacije/ russia included/ u svom politickom i filozofskom obliku, Rim je ono sto je oblikuje kad prestanu sva sranja sa filozofijom, civilizacijskim , evropskim vrednostima, demokratijom...to je nivo iznad, na kome razmisljaju velike sile...i zato ne cudi njegov osvrt na Rim...

 

Evropska civilizacija / US, Russia included /  jeste oblikovala svet svojim univerzitetima, naukom, umetnoscu, knjizevnoscu, misliocima...ali tesko da su francuski prosvetitelji zamisljali revoluciju koja ce se desiti, kao kolevku evropskog imperijalizma /russia included/ ... najveceg zla proslog milenijuma koje je dovelo do dva planetarna rata , desetine miliona poginulih, rasturanja africkog kontinenta, genocida, holokausta...itd...

Demokratija je jos od Magna Carte kompromis sukoba samih elita...

 

I tako , dolazimo do glavnog pitanja...Kako smo mi sjebali sami sebe i dobrovoljno postali glupim ?

 

Kako se nadje uvek dovoljan broj ljudi da poveruje da mora da se prolije krv da bi se zastitili "sveti srpski grobovi"...da se mora razjebati Irak, i celi bliski istok,  jer Sadam ima oruzje za masovno unistenje, i za to nam bude dovoljna - epruveta...ili da uzimamo na sebe misiju "denacifikacije" Ukrajine...

Izgleda da mi zapravo nemamo problem s onim sto znamo vec s onim sto smo uvereni da znamo do mere da nam ta stvar koju znamo deluje ocigledno. O tim stvarima cini se da u jednom trenutku prestanemo da razmisljamo, a kad prestanemo da razmisljamo onda ih radimo po automatizmu i stalno ponavljamo iste greske, uvereni da radimo nesto savrseno logicno i ispravno.

 

Negde stoji recenica - ako se slozimo da ratovi nastaju u ljudskom umu razumno je pretpostaviti da se u ljudskom umu imaju i resavati. Nijedan od ratova koji se vode  nije posledica nuznosti vec je posledica izbora.

 

I dok se mi kao drustvo, civilizacija, ne izdignemo vise elita..prestanemo da se dobrovoljno stavljamo pod prinudu, istih onih koji su nas i doveli dovde...i ne nametnemo kao jedini narativ cuvanje ljudskog zivota, oni ce probleme, strateske, finansijske, ideoloske..izmedju sebe resavati ratom...Dok to ne promenimo zivecemo u onom Klauzevicevom svetu vecnih ratova koji se samo povremeno prekidaju primirjem da bismo se oporavili od proslih i spremili za buduce ratove.

 

.

Edited by attolini
  • Like 11
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovi generali , trenutno gostuju na Pinku, se ne slazu sa tom konstantacijom. Po njima, ova operacija se odvija tacno po ruskom planu?! 
Znaci plan je bio da drže gradove u opsadi, da ruše i civilne objekte, da gađaju civile i kad ima i kad nema vojske okolo, da im izgine više hiljada vojnika...
Bas im je plan...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pletilja said:

Kratka istorija bescasca.....

Kako kazu, da oni nisu izumeli kompjuter, internet i sve ostalo, sada ne bi mogao da gledas ovaj skraceni pregled istorije bescasca.

Zatucanost nekakvim pravoslavnim bratstvom uz podrsku masakriranju Ukrajine ili opcinjenost holivudski sminkanim opravdanjima za sva pocinjena sranja? Isti đavo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Beonegro said:

 

Vjerujem da je sve što pišeš istina, a i dalje mi je nepojmljivo da su Ukrajinci to uradili nakon gubitaka koje su prethodnih dana imali u Mikolajivu i okolini

Pretpostavljam da pričaš u udaru na kasarnu u Mikolajvu, tek dandas videh te slike.

 

@urosg3 Jesi li video majstora što je spustio pogođenu 25-icu na poljanče. Kako je to uspeo, avion bukvalno uništen, verovatno mu hidraulika nije otkazala.

 

Nemojte ljudi slike mrtve dece, imam klinju slične dobi, hoću da izbacim monitor kroz prozor. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Liska Manjina said:

Pretpostavljam da pričaš u udaru na kasarnu u Mikolajvu, tek dandas videh te slike.

 

@urosg3 Jesi li video majstora što je spustio pogođenu 25-icu na poljanče. Kako je to uspeo, avion bukvalno uništen, verovatno mu hidraulika nije otkazala.

 

Nemojte ljudi slike mrtve dece, imam klinju slične dobi, hoću da izbacim monitor kroz prozor. 

Ma video sam svaka mu čast, to je samokontrola + mnogo sati naleta i malčice sreće. Nema šansi da mu je hidraulika preživela ali sigurno je imao dovoljno visine i brzine i ravno poljanče. Kakav kralj, da ga se odmah smesti u neku dobru akademiju da prenosi iskustvo.
Šteta što mu je avion takav kakav je da je ovo izvukao sa f-16 ili Rafalom postao bi zvezda decenije.

Link to comment
Share on other sites

Svaki izvor ima svoju verziju dešavanja u oblasti Mikolajeva:

 

Quote

 

UK MoD: Russia 'likely reorganising before resuming large-scale offensive operations'

Hello, it is Martin Belam in London taking over from Samantha Lock in Sydney. In the last few minutes the UK’s Ministry of Defence has issued its latest daily “Defence Intelligence update on the situation in Ukraine”.

They claim:

The battlefield across northern Ukraine remains largely static with Russian forces likely conducting a period of reorganisation before resuming large-scale offensive operations.

Russian forces are attempting to envelop Ukrainian forces in the east of the country as they advance from the direction of Kharkiv in the north and Mariupol in the south.

Russian forces are still attempting to circumvent Mykolaiv as they look to drive west towards Odesa.

 

 

Zbun. (ne "žbun" 😉 )

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, urosg3 said:

Ma video sam svaka mu čast, to je samokontrola + mnogo sati naleta i malčice sreće. Nema šansi da mu je hidraulika preživela ali sigurno je imao dovoljno visine i brzine i ravno poljanče. Kakav kralj, da ga se odmah smesti u neku dobru akademiju da prenosi iskustvo.
Šteta što mu je avion takav kakav je da je ovo izvukao sa f-16 ili Rafalom postao bi zvezda decenije.

Pročitah negde da mu hidraulika nije skroz otkazala i da ga je to spaslo, i ja sam bio začuđen. Visinu i brzinu je morao imati!. Mene samo interesuje čime su ga onako istrgali, kao da su Boforsom tukli po njemu.

 

Inače se s-300 pokazao jako dobro u dejstvima, čovek bi rekao zastario sistem, ali je i dalje poprilično pouzdan i upotrebljiv. Srpski wet dream 😛

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Brian Setzer said:

Da li je dosad jasno da Rusi 'oće da "uzmu" kompletno priobalje Azovskog i Crnog mora i da posle Mariopolja "idu" na Odesu?

Blatiš ruske oslobodioce ovim pričama o uzimanju, oni samo spašavaju Ukrajince od neonacista.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Blatiš ruske oslobodioce ovim pričama o uzimanju, oni samo spašavaju Ukrajince od neonacista.

 

A jbg, ako ima neki (ratni) cilj, onda ima i nekakav kraj.

Rusi 'oće da denacifikuju, mi (Jevropa) 'oćemo da ih ne gledamo nikad više i da ih proteramo da ih nema i da šta još već (ali nećemo da se (ratno) mešamo), meni je to nemoguće (što ne znači da nije moguće, ali će mnogo da košta).

Znači, mozak pokušava da nađe neki endgame.

Ako Rusi nešto osvoje/"osvoje", onda to nešto posle moraju i da brane/sačuvaju, mislim, ne znam, nisam pametan.

Link to comment
Share on other sites

 

26 minutes ago, erwin said:

 

 

 

Ahahahahhaahhahha, ovo je Kreta, DSS-ovac, maskota Rumenke, poznat kao jedan od vecih alkosa u selu. 😄  🤣
Znate one likove cije je poslednje "trezno izadnje" bilo jos dok je Tito bio ziv. Bukvalno se budi pijan, drugog objasnjenja nemam, jer je uvek, bez izuzetka, "na gasu".
Zivi 100m od mene, ako i toliko 🤣

 

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...