Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

4 hours ago, Wingwalker said:

Tek sam jutros pročitao i dalje se pitam da li je moguće da je Aleksa na 7 sekundi do kraja i vodjstva od 3 razlike ustvari otišao do klupe Burse da šatro prisluškuje Alimpija...??? Žoc izludeo i izneverovao da u takvom trenutku čeka Aleksu da se izmajmuniše i još mora da ga doziva da bi počeo svoj TO...? Znači danas bi ga isplatio i spakovao jer mu nije prvi put a siguran sam da Obradović nikada u karijeri nije imao iskusnog internacionalca u zrelim godinama koji mu je više rušio autoritet i nad kojim je imao manje kontrole. Jednom šuplja glava je svoju patološku želju da ispali foru i dobije naklonost publike stavila iznad elementarnog profesionalnog kodeksa i ispred autoriteta trenera koji mu iznova ukazuje poverenje i daje ulogu nosioca. Ne bi čudilo da se u nastavku pridruži Kuretu u hladnjači. Dečko je jednostavno dokazano neiživljen i jako nezreo. Na kraju priče, nije Aleksa kriv što je tu gde jeste, već je to loša procena trenera i uprave koji su ga doveli i sada pored preterane kinte, masno plaćaju da kao nosilac baguje u serijama i ovako blamira dres.

 

@uvrnuto sa matične teme mi je skrenuo pažnju na taj momenat, nisam skontao tokom meča.

 

Ovo je valjda jedna od najsmešnijh, realno, stvari koje sam video u životu a da ima veze sa košarkom. Koliko je on opičen u mozak, pa to je zaista neverovatno.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Meni je ova situacija vise tuzna, nego smesna... OK , da je nije zavrsnica  bila kakva je bila, i/ili da igraju dva kluba koja su u "dobrim" odnosima, ali ovo je, sta kaze moja cera, totalni krindz (ili nesto slicno :classic_biggrin:

 

Btw, da li vi mislite da bi Aleksa imao istu(slicnu) ulogu i kod DR, i da li bi smeo da se ponasa isto? Ja mislim da ne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, pantelia said:

Odoh da spavam, a ujutru kafica i lagano iscitavanje avangarde

 

 

Stara dobra Avangarda nije izneverila. Par crtica:

 

- Prvo, da ne gresim dusu, ozbiljan broj je napusavao trenera i igrace, naizmenicno. 

- Dobar deo se slaze da je KKP ikebana i da je Obradovic pristao da bude doveden za Eurokup, a da u ABA ne zasmeta gurbetima/zvezdi/FMP/romulima, kako se ko vec kulturno izrazio.

- Sampion je batica koji smatra da je usled nevidjenog medijskog pritiska nakod Pantera i Ledeja Partizan krenuo da dovodi losije igrace.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 14
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Laki21 said:

 

@uvrnuto sa matične teme mi je skrenuo pažnju na taj momenat, nisam skontao tokom meča.

 

Ovo je valjda jedna od najsmešnijh, realno, stvari koje sam video u životu a da ima veze sa košarkom. Koliko je on opičen u mozak, pa to je zaista neverovatno.

 

 

 

Da mi je da mogu da cujem njegovo razmisljanje u momentu kad sudija pokazuje time-out... 

I jos kako trci, da bude prvi?! Pa valjda je poenta da ga ne primete a ne da stane ispred svih? Ja sam cak pomislio da se on mozda i pogubio i mislio da je krenuo ka svojoj klupi, tipa ono, zamracilo mu se u glavi pa nije znao gde treba da ide... 

 

EnormousLongFalcon-size_restricted.gif

  • Ha-ha 11
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni said:

Nije lako Zeljku, a Boga mi mi grobarima...

Mislim da za svoj zivotni vek nije doziveo da ima u timu ovako usijanu, neobuzdanu glavu.

Secam se da su svi zalili u prvom delu sezone Aleksu, kako ga Zoc terorise, kako se samo njemu dere i kad treba i kad ne treba, a evo vidimo da covek me moze da ga obuzda cele sezone...

Jos sigurno ima popust kod Zoca jer je Grebic 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/ostoja-mijailovic-zeljko-i-ekipa-imaju-moju-punu-podrsku-avramovic-je-prvoklasan-profesionalac/418149

 

Aleksa Avramovic je anti prvoklasan profesionalac sa toliko nesportskog ponasanja aj busanje i klimanje ali ono trcanje pred Alimpijevica trcanje pred Radonjica, dugo nismo gledali nesto slicno u samo jednoj sezoni koja nije jos ni gotova.

 

Inace, nije mi jasno kako navijaci Partizana trpe svog predsednika koji je tu 5 godina, Partizan za to vreme nije igrao ni finala cak Abe kamoli osvojio i to jednom zavrsili na 5oj pozicji a jednom na 7oj a nije po budzetu ni peti ni sedmi vec bi uvek trebao biti u prva tri minimim. U Evrokupu Partizan je 17/18 ispao u top24, pa 18/19 u top16 a imao je skupocenog Trinkijerija doveo Renfroa, Zagorca, Jaramaza i Jankovica iz Spanije, Alekseja Nikolica i Amara Gegica iz Nemacke, Pejdza i Entoni Brauna iz G lige plus imao i Novicu, Bandzu Sija, Vanju Marinkovica. Ne kazem da je to bio nesto skupoceni Partizan u odnosu na sad al je po budzetu sigurno bio u 8 u Evrokupu ako nista drugo kao osmi barem jer je u tadasnjem top16 bio tim koji se zvao Fraport Skajlajners verovali ili ne, raspali Limoz, novopridosli Ulm... Naredne sezone iskreno reci nesrecno prekinute bas pred top8, ali cinjenicno opet do top16, izvukli Uniksa koji naredne sezone usao u finale, ali nemojmo o tome sta bi bilo kad bi bilo samo cu napisati da je za Uniks tada igrao Erik Mekolum koji je bio najbolji bek skorer koji je naredne sezone zavrsio u El, Dzamar Smit koji je bio kljucni igrac naredne kad je Uniks igrao finale a i te je igrao odlicno, Aleks Tajus koji je presao u Real i Rajmar Morgan evo ga sada u Evroligi belezi 12 prosecno u Asvelu. Naredne sezone Partizan je ispao u top16 opet i to kao poslednji u grupi sa nesto skromnijim budzetom nego prethodne sezone ali je to bio pristojan tim na papiru za Ek uslove sa Mekintajerom koji je belezio 15ppg u Ek prethodne sezone, Pejdzom, Jaramazom, Dangubicem, Novicom, Mozlijem, Rason Tomasom koji stize kao jedan od najboljih igraca sa svoje pozicije iz italijanske lige, Mikom iz G lige, a uspeo i je i da raskine Gordica, Angolu, Stefana Jankovica koji nije igrao za bas mali novac. Opet ne kazem da je Partizan imao najveci budzet u Ek prosle sezone ali je po budzetu sigurno bio u 8 i po kladionicama jer su u top16 tada igrali Mornar, dosta jeftnija Cedevita, Trento, Burg, Nanter itd. Ove sezone po budzetu sigurno top4 u novom formatu u jednom mecu pred prepunom Arenom, Zocom, 2 el f4 pojacanja opet top16.

 

Namece se zakljucak da Partizan postaje ono sto je Armani bio u Evroligi godinama ili Virtus u Evrokupu u prethodnim godinama jer vec u kontinuitetu godinama ne opravdavaju ulogu ulaganog novca, uopste mi ni nije bitno dal taj novac daje sns ili neki privatni sponzor. I da naglasim bez da omalovazavam bogatu istoriju Partizana iz nekih proslih vremena ovome o cemu pricam sada, ipak oni imaju osvojenu Evroligu a mi ne, sada pricam konkretno o Partizanu bez poredjenja sa nama.

 

Da se vratim na Ostoju dakle 5 godina u klubu, nijedno Aba finale, nijedan cak ni top8 Evrokupa.

 

Ja sam siguran da navijaci Zvezde ne bi trpeli ovako nesto na celu kluba i da bi Covic ili bilo ko drugi sa takvim rezultatima u takvim uslovima odavno leteli.

 

A kad smo vec kod Ostoje zelim mu da ostane sto duze na celu Partizana.

 

Sportski pozdrav.

Edited by 1945
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Njihov problem svih ovih sezona je kolektivna zabluda i odsustvo svake realnosti. Pocevsi od price Duletove bebe iz 13/4 sezone koje bi harale evropom al zli ljudi ih osejuteise, preko nisam ja ovde zbog para Trinkijerija pa do Zoca spasioca. Oni u svaku sezonu ulaze sa odsustvom realnosti i tako zavrsavaju. To se moze videti i po reakcija, svuda se Radonjic zestoko kritikuje iako realno radi odlican posao a Zeljko koji je potpuno sjebao sezonu i tim se velica kao da je mesija. Pocevsi od strah u vama izmice kontroli pa preko ovo je mlad tim u nastajanju pa ce zavrsiti na drzava nam nije dala. Jednostavno, oni uspevaju da uzivaju u svakoj mogucoj situaciji, ako imaju uspeha, to je to, madjionicaro samih protiv svih a ako uspeh izostane, hrabri junaci saplitani od cie, bie, mosada i duboke drzave Vatikana. Zoc i da je zavrsio poslednji u Aba ligi, oni bi nasli sumanoto opravdanje koje je u njihovim glavama ne samo logicno, vec jedino istinito. 

Edited by Redstar0356
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

pa preko ovo je mlad tim

Ovakvo forsiranje neceg sto nije potpuno u realnosti nisam dugo video, mlad da, daleko od toga da je neiskusan cak su u jedinih par timova koji imaju 4 igraca sa ozbiljnim evroligaskim iskustvom plus Kuruks se nemalo utakmica u Nba i Smajlagic po malo.

 

Ne kazem da Partizan nije mlad tim, zapravo jeste, ali daleko je od toga kako se predstavlja da je to neki skup neiskusnih i golobradih mladica.

 

U Aba su mladji i Mega i Cibona i Sc derbi i granice se sa Fmpom i Borac iz Cacka ne zaostaje. Dakle gotovo polovina timova iz Aba ima prosek kao oni.

 

Da se prebacimo u Evrokup gde jesu najmladji ali po budzetu u top4. 

 

Miletic nije ni igrao, Vukcevic nekoliko utakmica po nekoliko minuta a Glas od mogucih 16 utakmica samo 7 preko 10 minuta.

 

Igraci koji SU IGRALI:

-Dangubic(29), 5 evroligaskih sezona iza sebe, jedan top8 El, jedna Evrokup sezona iza sebe.

-Panter(28), 2 evroligaske sezone iza sebe, jedan f4 El, najbolji skorer El Zvezde, najbolji skorer El f4 Armanija.

-Lidej(27), 3 evroligaske sezone, jedan f4 El, cetvrti skorer fajnal for ekipe, i sa Olimpijaksom i sa Zalgirisom bio 9. i za dlaku u top8 i bio najbolji skorer Zalgirisa i u par Olimpijakosa.

-Mur(27), 2 Evrokup sezone iza sebe, Italija-Francuska-Kina bio najbolji skorer svih tih ekipa.

-Zagorac(27), 3 Evrokup sezone iza sebe, jedna Spanija i jos 3 Aba sa Megom.

-Avramovic(27), 1 Evrokup i to Unikaha prosla do top8 u prekinutoj sezoni koju je Partizan osvojio, 3 spanske lige iza sebe, 3 italijanske. 3 puta bio najbolji skorer svojih ekipa, prosle sezone bio drugi skorer ukupno u spanskoj ligi.

-Lesor(26), 1 Evroliga iza sebe plus 5 utakmica ove sezone gde je belezio 7.4 poena za 11.6 minuta, 2 Evrokupa jednom top8 jednom ga osvojio tacnije prosle sezone, 4 francuske i jednom spanska liga.

-Kuruks(24), 131 mec u Nba, 3 sezona, u jednoj igrao 20 minta prosecno u jednoj 14.

-Trifunovic(21), 2 Evrokup sezone iza sebe, neracunajuci ovu kao i nikom drugom nisam racunao.

-Smajlagic(21), 2 nba sezone iza sebe odnosno 3 G lige, 29 utakmica u Nba gde je u prvoj sezoni igrao 10 minuta prosecno i 66 utakmica u G ligi sa preko 20 minuta prosecno u toliko meceva.

-Madar(21), jedna izraelska liga iza sebe gde je igrao 33 minuta prosecno na 30 meceva i bio jedan od najboljih skorera lige.

-Koprivica(21), neiskusan u seniorskoj kosarci, ncaa iza sebe.

 

Da li je ovo nekom neiskusna ekipa za Evrokup? Ikome? Evo nek se jedan javi sa obrazlozenjem bas bi voleo da cujem? Mora da zna da je bilo barem 11 ekipa ove sezone sa manje igraca koji su imali toliko El-Ek-Nba sezona iza sebe.

 

Nabrojao sam 12 igraca KOJI SU IGRALI ove sezone i to su ovih par mladjih igrali manje minuta nego ovih par iskusnijih. Njihov prosek godina ukupno iznosi 25 a ne 23, 5 gde se racunaju Vukcevic koji je skoro i stigao i Glas sa par utakmica. Moze neko racunati i Glasa neka mu bude, ja ne pricam o godinama vec o cinjenici da je Partizan bio u par najiskuskunijih ekipa sa brojem igraca sa evroligaskim i evrokup sezonama iza sebe jos i Nba. Plus Zeljko Obradovic kao ubedljivo najiskusniji trener da ne kazem daleko najuspesniji u evropskoj kosarci.

 

Sportski pozdrav.

Edited by 1945
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Žoc će nakon ovog ,,reality bites" momenta nekako da konsoliduje ekipu, treba dalje da se šljaka, ide plata...ali [mention=75]Cooper[/mention] čujem daje neopozivu ostavku na mestu selektora B&W Tata tima...jer nebo se srušilo a "Obra-efekt" kampanja propala ko Džoni Dep.

Narednu sezonu valja postaviti sa ipak realnijim ciljevima...kao prvi,

da Alimpiju u Eurokupu vratite sa kamatom za onaj " Disko Partizani pogo dance".

 

...sem ako ludak ne osvoji nikad jači "Sevn Dejz" ...onda ništa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U jebote, ali pazi ti ovo medjusobno tapsanje po ledjima.. hahaha pa neki ljudi izadju sa ovog foruma u ubedjenju da su bolji od drugih ljudi. Mi bismo ovako, a vi ovako; kod nas ne moze ovo, a kod vas moze ovo; Zeljko ima kredita, a Radonja sa istim uspesima kao on nema kredita.

 

Koga zabole kurac sta bi ti, i kako bi ti, i dal bi ti.

 

Nagruvano 8 strana o Partizanu i Zeljku, neke navodno psihoanalize Partizanove publike, od toga sveukupno 5-6 objektivno smesnih postova, od cega je jedan Marvinov gde nasisava kurcem. 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, 1945 said:

Aleksa Avramovic je anti prvoklasan profesionalac sa toliko nesportskog ponasanja aj busanje i klimanje ali ono trcanje pred Alimpijevica trcanje pred Radonjica, dugo nismo gledali nesto slicno u samo jednoj sezoni koja nije jos ni gotova.

 

Ja se ne sećam baš mnogo primera uopšte da se neki igrač tako ponašao prema trenuru odnosno trenerima pritivničkih timova.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Barkley#34 said:

Šta mi imamo sa tim što vi kritikujete Radonjića???

Pravim paralelu izmedju mentalno stabilnih i psihicki odlutalih licnosti, mi vidimo sve greske nasih trenera cak ponekad i vise nego sto treba dok vi na greske vaseg trenera slepo zatvarate oci i pravdate sve 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Redstar0356 said:

Hahahahahahah, ma da, Kuruc je kriv. 

Danga je legit el igrac bio a kod vas je mahac peskira, Kuruc je mogao da bude vrhunski 3/D igrac da Šakota  ups Zoc,  zna  kako da ga koristi

 

Da, Zoc ne zna da koristi igrace. 🤦🤦🤦

5 minutes ago, Redstar0356 said:

Pravim paralelu izmedju mentalno stabilnih i psihicki odlutalih licnosti, mi vidimo sve greske nasih trenera cak ponekad i vise nego sto treba dok vi na greske vaseg trenera slepo zatvarate oci i pravdate sve 

 

A da malo citas nasu temu. Bas te oće air ball, jbt 😆

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...