Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

na kraju sam još više ubeđen da je stradanije narativa nastalo zbog osnivanja franšize tj prequela i sequela:

night king i wwalkers deo je ostao skrajnut zbog the long night prequela a finiš je doteran tu gde jeste da bismo imali mnogo otvorenih stavki za sequel: deneris je odneo zmaj kod svog ličnog čarobnjaka kojeg je upoznao u sezoni npr 4, bran van 3000 je verovatno evil a ekipa je već krenula da vaspostavlja stare principe pod novim okolnostima i tako

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Barracuda said:

 

Nisu mogči da zaobiđu da pitaju kurčeve političare šta misle o seriji, stvarno ne znam šta bih im radio sad... Može li bre išta da prođe a da neko nešto njih ne pita, za promenu? To je taj uticaj propagande na random čoveka u ovom sranju od sistema, kad i ovi koji su protivnjega  (N1) rade istu stvar. Dobri su sagovornici u studiju, tho'...

 

Meni je interesantno kako Balsa voli Starkove, a u stvarnosti njegov cale i on isti Lanisteri kad se uporedi prica.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva bre dvojka trojka, cist kec.

 

To je kao kada biste takvu ocenu dali hraniteljskoj porodici koja je dobila zdravo dete dobrih gena i gajila ga donekle dobro 7 godina a onda u osmoj godini krenula da ga kinji i siluje sve do trenutka kada su prosto odlucili da ga svirepo ubiju.

Link to comment
Share on other sites

Jeste da su ga zbrzali i upropastili, ali barem mi je drago da vidim Tiriona kao kraljevu desnicu i Sema kao mestara. Stim sto su Tiriona nacisto upropastili u celoj sezoni i sveli ga na budalu, ali je svakako u ligi politickih majstora od pocetka serije zajedno sa Tajvinom, Varisom, Maloprsticem, Olenom + Doranom (kog su u seriji skroz unistili, u knjizi je opasan i inteligentan lik od koga sam Tajvin strepi) i + Bloodravenom, ali on je vec nesto drugo. 

 

Nacina dolaska Brena na tron je pun rupa i treba to popuniti, jer ovako lik cele sezone ispade da nista ne radi. Ako je vec dosao na taj nacin do trona, trebali su da prikazu tu njegovu igranju saha iz senke, spijunazom i manipulisanjem, zbunjivanjem i laganjem, ionako zna sve, pa moze da zloupotrebi istinu u svoje interese (recimo da prikazu da je video da Euron preti da ubije Denerisine zmajeve, ali sakrije to od nje i ne kaze joj, jer namerno zeli da je to emotivno ubije i dovede do ludila, da bi je Dzoni ubio i samim tim on postao kralj). Ovako samo cutao i dobio tron bez ikakve akcije, truda i rada. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Give us your breakdown of the impromptu kingsmoot.

What a historic gathering of randos. I see you, “New Prince of Dorne,” and I definitely see you, grown/glown-up Robin Arryn; Edmure Tully, slow your roll. That this meeting included so many characters who’d been pushed to the side over the course of the series detracted from the gravity of the decisions in their hands. And, again, the whole “Bran should do it” thing felt very rushed and weak. Here you have 13 rulers with competing interests at a meeting making the biggest decision for the realm in centuries and not one of them is going to negotiate for a Brexit like Sansa did? Not even [checks notes] “the New Prince of Dorne”? C’mon.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, stefan81888 said:

Matiću, razbija te orchid. 

 

Ne znam ko je Matić, ali ovom prilikom ga pozdravljam.

Volim kada sam u manjini, većina uglavnom nije u pravu, to je istorija pokazala. :classic_biggrin:

A i ovde je stvar ukusa. Zato mi je besmislena ovolika ujdurma. Msm ok, nekome se ne sviđa, nekome se sviđa, big deal. Videh po netu dosta ljudi kojima se svidela. Jedno je sigurno, one jedinice i ocene ispod devetke su smešne.

Ali ovoliko ludilo i jeste cena popularnosti, jbg. Veliko interesovanje, pa svako želi da kaže svoje uvaženo mišljenje.

Čak sam naišla na pitanje kako to da se nisu zakašljavali od tolikog pepela u vazduhu... Wtf... Količina glupih, bukvalističkih analiza, na nivou deteta koje je bajku shvatilo bukvalno je neverovatna... 🤣

Edited by orchid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 
 
1
9 minutes ago, uini said:

And, again, the whole “Bran should do it” thing felt very rushed and weak. Here you have 13 rulers with competing interests at a meeting making the biggest decision for the realm in centuries and not one of them is going to negotiate for a Brexit like Sansa did? Not even [checks notes] “the New Prince of Dorne”? C’mon.

 

 

 

 

Ovo je i meni, pored svih brainfartova upalo baš u oči. Dorna je jedino kraljevstvo koje nije rabilo vojsku tokom cele serije. Ok, možda su bila previranja posle smrti Martela, ali ne verujem da su izginuli kao ostali, uvek su bili polunezavisni, i sad kao: Ok, neka Sever bude free, mi ćemo dati našu nezavisnost bogalju koji je kao vidovit, seems legit.

 

Elem,

šta reći, a ne zaplakati, razumem da je teško šutirati penal ili bacanja 5 sekundi pred kraj meča, ali ova braća su imala čist zicer, veći nego Savanović onomad i uspeli su sve da sjebu. 

U suštini, ništa oko čega se gradila priča svih ovih godina NIJE BITNO. Pročitao sam odličan meme, gde kaže: jedini ljudi kojima je kraj dobar su oni koji po 75 puta u toku epizode pitaju: A ko je beše ovaj lik?

Ok, kapiram da je većina gledalaca takvo, casul watching, ali bogami, ne znam za seriju koja je okupila ovoliki broj hard core fanova, tako da su producenti imali obavezu prema njima, da urade nešto smisleno.

U suštini, znao sam da su stvari krenule u nepovratno sranje od taktičke postavke bitke i momenta kad su poslali Dotrake u mrak, jer eto, mnogo će dobro da izgleda scena...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

A sto Tirion nije ni jednom recju spomenut u "Letopisu popa Dukljanina"? LMAO!

Verovatno to izgleda ovako:"Desnica kralja Dzofrija tokom Bitke na Crnobujici bio je __________"; "Kraljica na Severu, Sansa Stark, udata je za _________"; "Za ubistvo kralja Dzofrija optuzen je ____________"; "Tivina Lanistera ubio je ___________"; "Desnica kraljice Deneris bio je niko drugi do ___________";"Naslednik Livacke stene i Zastirnik Zapada je _____________". 🙂

Edited by Duh koji lebdi
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ko je čitao knjige Pesme Leda i Vatre, zna da je daleko najbolja 1. knjiga po kojoj je serija i dobila ime (Igra prestola). Ja sam je pročitao još davne 2005. i oduševila me. Ali čim sam počeo da čitam sledeće knjige bilo mi je jasno da je gospodin Martin na umu ipak imao najpreču stvar - kako da uspjeh prve knjige što bolje unovči. Dalje je toliko razvukao radnju, da je to po meni postalo besmisleno (u Americi knjige autori naplaćuju izdavačima po broju stranica između ostalog). Ja sam u knjigama najviše volio malu Arju Stark, i čitao sam knjige do trenutka kad je ona došla u Bravos na obuku. posle toga sam prestao da čitam, imao sam pametnijeg posla, valjda je sledeća knjiga dosta kasnila sa izlaženjem ili tako nešto, pa je i to bio razlog odustajanja od daljeg čitanja.

A onda 2011. je počela serija. Nije bilo dileme da li ću je gledati, serija ipak oduzima manje vremena nego čitanje knjiga. Prva sezona vjerno prati 1. knjigu i ta sezona je po meni daleko najbolja. I serija je doživjela veliki uspjeh, jer je toliko vjerno dočarala knjigu i likove, kapa dole. Kasnije je opadao kvalitet, a i počela su ozbiljnija odstupanja između knjiga i serije. No odgledao sam sve epizode. Velika je greška bila što su odstupili od broja epizoda po sezoni, i jako ubrzali stvar. Ali tako je kako je. Ovo je najpopularnija serija svih vremena (zvaničan podatak), mnogi su je pratili u svijetu, svako živ zna, gledao ili ne šta je Igra prestola. Kraj nečeg takvog nikad nije dobar, mnogi su nezadovoljni iz proste činjenice da je ono sa čim su se srodili završilo da nema više. Tačka.

Kraj serije nije ispunio očekivanja mnogih? Kreatore serije to nije mnogo briga, popularnost i profit koji iz toga slijedi je i te kako ispunio očekivanja. A velika većina vas koji ste se primili kao saučešće na seriju, i pomislili da ćete dobiti remek-djelo... Žao mi je, američki pisci ne pišu svoja djela zbog toga, već zbog profita. Tamo je sve biznis, a pravila biznisa su jasna.

Vjerujem da se mnogima moj post neće dopasti, ali internet forum nam svima pruža priliku da damo svoje mišljenje o svemu i svačemu, da bi se osjećali važni i da sebe zavaravamo kako se razumijemo u nešto o čemu nemamo pojma. Sve što možemo da kažemo je naše mišljenje, kakva je emocija u nama probuđena i sl., da potražimo istomišljenike i njima se izjadamo jer će nas razumjeti.

Ne brinite, ovo je samo epska fantastika, fiktivni svijet. Uživajte u svojoj svakodnevnici i nadajte se da će naredna serija iz ovog svijeta biti zanimljiva za gledanje. Ja ću rado pogledati serijal o Arji koja putuje u nepoznati svijet na Zapadu, ako se odluče da snime tako nešto, a nedvosmisleno su odškrinuli vrata za nju.

Svako dobro svima, i zapamtite, ovo je samo serija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

na kraju sam još više ubeđen da je stradanije narativa nastalo zbog osnivanja franšize tj prequela i sequela:

night king i wwalkers deo je ostao skrajnut zbog the long night prequela a finiš je doteran tu gde jeste da bismo imali mnogo otvorenih stavki za sequel: deneris je odneo zmaj kod svog ličnog čarobnjaka kojeg je upoznao u sezoni npr 4, bran van 3000 je verovatno evil a ekipa je već krenula da vaspostavlja stare principe pod novim okolnostima i tako

 

 

 

Upravo to. U zivotu je jedno od vaznih pravila TTT - things take time. U filmovima i serijama radnje se ubrzavaju kako se blizi kraj ali se ubrzavaju gradualno kako bi se pojacao suspense, u GoT se odjednom skocilo iz volujskih kola u lambordzini, a jos se u volujskim kolima zaboravila i mapa puta kojim je trebalo ici a Debeli nije napravio novu. Sve ove kljucne zamerke uglavnom proisticu iz cinjenice da je kompleksan skup radnji i narativa morao biti zaokruzen za nerealno mali broj minuta. Na primer, toliko se komentarise onaj sumanuti potez dotraki konjice u trecoj epizodi, te logicno je, te nije logicno, te konjica se tako ne upotrebljava, te Aleksandar Makedonski bi to drugacije uradio, a u sustini je sve to uradjeno jer nema drugog, boljeg i vizuelno prihvatljivijeg nacina da ubijes toliku konjicu za 30 sekundi i malo fastforvardujes radnju. Mnogo je stvari moglo biti bolje uradjeno ali ne previse, sistemski problem je taj da se zavrsetku serije nije dalo onoliko vremena koliko je moralo biti dato da bi se ona koliko-toliko logicki privela kraju. Taj problem bi bio neresiv i za vece mudrace od ove dvojice genijalaca koji su priveli seriju kraju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...