Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

Just now, Arsenije Pesic said:

 

To je više Kuperov plan, ja sam više za sportsko rešenje - da se Cedelimpija odjednom pred kraj sezone ničim izazvana raspadne i uđe u seriju poraza, mi ulećemo klizeći na četvrto mesto, a ostalo će biti istorija.

 

pretpostavljam da se ligi vise isplati takav rasplet za plej of

 

nego, jel moze neko u par lajni da mi kaze sta se desilo od tog velicanstvenog prvog poluvremena do banane u drugom? pitam zbog scepanovica pre svega

ocigledno je (meni koji nisam gledao) da nije samo neiskusan trener sprecavao partizan da funkcionise, bice da tu ima nesto i do sastava koji je krojen po trinkijerijevoj logici

 

ali digresiram - nisam uspeo da procitam nikakav recap a opet kapiram da vam je muka od toga .. ali sta znam  ako neko ima petlje za par lajni, cenio bih

...

edit

 

pisem sve ovo zato sto sam i kod scepanovica na tekmama vidjao minute gde je partizan izgledao epohalno a onda puno vise minuta gde su izgledali kao amaterski ansambl iz prigrevice

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, đubrivo. said:

 

pretpostavljam da se ligi vise isplati takav rasplet za plej of

 

nego, jel moze neko u par lajni da mi kaze sta se desilo od tog velicanstvenog prvog poluvremena do banane u drugom? pitam zbog scepanovica pre svega

ocigledno je (meni koji nisam gledao) da nije samo neiskusan trener sprecavao partizan da funkcionise, bice da tu ima nesto i do sastava koji je krojen po trinkijerijevoj logici

 

ali digresiram - nisam uspeo da procitam nikakav recap a opet kapiram da vam je muka od toga .. ali sta znam  ako neko ima petlje za par lajni, cenio bih

 

Probaću ja: stao je šut, Mornar je podigao agresivnost u odbrani, i možda i najvažniji detalj sinoć, Pejdž u foul trouble. Naš napad je bitno drugačije i bolje izgledao s njim u igri. Negde na 6 minuta do kraja 2/4 on pravi treći faul i izlazi, tada je bilo nekih 10-12 razlike, i od tada u principu i kreću naši problemi u napadu. U drugom poluvremenu je brzo podobijao četvrtu i petu ličnu tako da smo to igrali praktično bez njega. Ostali su bili manje-više na svom nivou, izuzetak su Tomas čije su oscilacije od utakmice do utakmice nestvarne, sinoć je igrao skandalozno, i Zagorac, koji je opet bio u hold my beer saću dopalim trojku modu. Ispade da je od tolikog kukanja na sve ostale pozicije, nama bio najveći problem na 4. Tu su se menjali Novica koji zna i oće al ne može, Tomas koji može i zna ali neće, i Zagora koji oće ali ne može i ne zna.

 

A i treba reći da je Mornar za nas vrlo ozbiljan protivnik i da su šanse sa njima, ovde i sada, 50:50. Još im se potrefilo da je Pulen uz jedan tipičan takeover u 3/4 rešio sinoć da igra i odbranu, Vajthed odigrao vrh utakmicu, na kraju se svelo na jednu loptu, otišlo na njihovu stranu i to je to. Kažem, meni su Mornar i KKP prilično izjadnačene ekipe, pa i nije previše čudno da rezultat ide od +12 za nas do +8 za njih i opet nazad u egal.

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, đubrivo. said:

@Arsenije Pesic

hvala. zanimljivo mi je (bez gledanja ofc) da igrac kao page udje u foul trouble. da li je slucajnost ili neka pogresna logika u postavci, pojma nemam

 

ali da, page je zbog trica gde je partizan deficitaran suvo zlato za ovu ekipu

 

Prva dva faula je napravio na šutu za tri, za jedan je direktan krivac Tomas jer je trebalo da preuzme a nije, pa se ovaj lomio kroz blokove i na kraju nije uspeo da se iskontroliše kad je stigao do šutera. Pravio je nešto i pod košem kad je ostajao sa višim igračem, a peti su mu svirali čim je ušao u igru, na nepravilan blok u napadu. Ali jbg, i njima su svirali faulove u napadu za istu stvar, tako da ne može mnogo da se prigovori. Naravno u pravu si, mora da nađe način da se sačuva, ne možemo sebi da priuštimo da on napravi 5 faulova za 10 minuta.

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Tamburinjo said:

Najupecatljivije sa sinocnje utakmice su cigle za tri koje su bacali jedni i drugi. Odavno nisam video da profi kosarkasi toliko puta promase obruc ili bace takvu cigletinu da nema sanse da udje. Vranes, Tomas, Nidam, Pulen, Zagorac...

 

Da, čudno za Mornar. Naši me iznenade kada pogode. Mada nismo ni imali sreće, par puta je lopta prošla tik iznad prečke i fijuknula pored stative.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, đubrivo. said:

@Arsenije Pesic

hvala. zanimljivo mi je (bez gledanja ofc) da igrac kao page udje u foul trouble. da li je slucajnost ili neka pogresna logika u postavci, pojma nemam

 

ali da, page je zbog trica gde je partizan deficitaran suvo zlato za ovu ekipu

 

Samo dva igrača KKPa prave više faulova od Pejdža, u ABA ligi.

 

A to je često posledica toga što se zaista trudi u odbrani, pokušava da izađe na svaki šut, pa čak i da brani obruč. Deluje zanemarljiv podatak, ali po meni nije, da Pejdž ove sezone ima 4 blokade, isto koliko i Jaramaz, Trifunović, Zagorac i Dangubić zajedno u svim takmičenjima.

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Tamburinjo said:

Najupecatljivije sa sinocnje utakmice su cigle za tri koje su bacali jedni i drugi. Odavno nisam video da profi kosarkasi toliko puta promase obruc ili bace takvu cigletinu da nema sanse da udje. Vranes, Tomas, Nidam, Pulen, Zagorac...

Krenuo sam na lajvu da napišem da će biti super ako nam ne ispostave račun za table, da bi u tom trenutku valjda Pulen ciglom pogodio istu pa me je poklopio 

 

Da dodam na Čičinu analizu da je i Jare pokušao ali mu nije išlo, tj. bio je užasan, ali ok, oprošteno mu je. 

 

Mislim da dobar deo našeg katastrofalnog pada u šutu, koji se događa povremeno, ima uzrok u padu raspoloživih opcija, kada nam se unutrašnja igra potpuno raspadne. Tada, em biramo loše šuteve em je veći pritisak na igrače (a niko osim Pejdža nije pravi šuter koji šutira bez pritiska) da moraju da ubodu inače ništa od napada. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

@Arsenije Pesic

hvala. zanimljivo mi je (bez gledanja ofc) da igrac kao page udje u foul trouble. da li je slucajnost ili neka pogresna logika u postavci, pojma nemam

 

ali da, page je zbog trica gde je partizan deficitaran suvo zlato za ovu ekipu

Pejdž ima toliko faulova jer se sudije izdrkavaju na njemu. Za sve što tolerišu Mozliju i Veličkoviću, oni poravnaju na njemu i Trifunoviću. Ako je faul na skoku, a jedan od igrača u gužvi je Pejdž uvek njemu dosude.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pavijan2 said:

Pejdž ima toliko faulova jer se sudije izdrkavaju na njemu. Za sve što tolerišu Mozliju i Veličkoviću, oni poravnaju na njemu i Trifunoviću. Ako je faul na skoku, a jedan od igrača u gužvi je Pejdž uvek njemu dosude.

 

also sprach pravi zvezdaš 🙃

.....

fender i tripvud su rekli da je sudija dosudio kkao treba u finalu 90e, hence, nisu pravi zvezdaši.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, pavijan2 said:

Pejdž ima toliko faulova jer se sudije izdrkavaju na njemu. Za sve što tolerišu Mozliju i Veličkoviću, oni poravnaju na njemu i Trifunoviću. Ako je faul na skoku, a jedan od igrača u gužvi je Pejdž uvek njemu dosude.

 

Pejdz je slabotelesan a trudi se u odbrani, i onda mora muski da zapne kako bi postavio blok. Nekad se desi da mora dodatno i pokret rukama da napravi, kao da stane u gard, i to sudije sviraju. Sa druge strane, Mozli stalno izbacuje kukove i gura rukama igrace i skoro nikad ne sviraju. Prosto ce morati da se navikne Pejdz na on sta se svira a sta ne, ili bi mogao da nauci da se tacnije postavlja i prima udarce kako bi iznudio faul.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Chaos Is Me said:

Zato što ima važeći ugovor koji ne želi da raskine sporazumno. 

Budaletina epskog formata, ajde sto mi to nismo skontali na nevidjeno, ali kako kosmije nista ne naucise iz naseg primera?!🤔

Link to comment
Share on other sites

Ima jos dosta da se igra, videcemo sta i kako ali jos rano da se ispisujemo za cetvrto mesto, sigurno da situacija nije bajna no polako

 

Sa druge strane ljudi to 4 mesto ocekuju ko lek protiv side, samo da udjemo u taj play off pa cemo onda, sta cemo onda ?! Idemo na cigane, kakve su nam sanse ?!

Cak i da napravimo tu iznenadjenje sledi (vrv) buducnost, jel smo favoriti - nismo bas naprotiv istina vece su nam sanse nego protiv komsija ali opet...

I na kraju krajeva i da osvojimo baba ligu sta onda ?! Treba nam dozvola od nekog a necemo je dobiti vec vidim ostojinu borbu kroz institucije sistema i ostala sviranja q

 

Tako je kako je, treba preziveti sto bezbolnije, ako se usicari neki kup - ok super za nesto vise... jbg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima naravno dosta da se igra, ali ogroman je to izazov.

 

Gledam raspored Olimpije, ima tu jedno 7-8 težih tekmi do kraja, da dobiju makar 2 od tih tekmi, te da kiksaju na nekoj relativno lakšoj tekmi, ispadne da mi od narednih 17 tekmi smemo da izgubimo samo 2, te da jedna od njih ne sme da bude meč u Ljubljani.

 

Narednih 5 tekmi moraju da budu sigurne pobede: Mega, @ Krka, Koper, @ Split, @ Borac.  Onda idemo u Podgoricu, pa dočekujem FMP i posle toga je Ljubljana.

Znači da dočekamo taj meč sa 10-6.

 

Oni pre nas imaju dosta teških tekmi tipa CZ u Bg, kući Mornar i Budućnost. 

 

Sve u svemu, nama će tekma u 17. kolu u Ljubljani biti must win, poraz nam završava ABA sezonu, a pobeda ne garantuje ništa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...