Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

Hteo bih da pohvalim Rašona. 

Mnogo mi se više dojmi nego prošle godine. Mislim da mnogo manje sili, da se mnogo više podredio ekipi i da ulazi u neki Pejdž mod Partizanovog stranca veterana. 

Znam sve, ali duša me boli kad ga ostavljaju samog na šutu, a on ide na uručenje i prenos. Večeras je pogodio kad je bilo jako bitno i to odmah nakon omašene trojke. 

I prošle godine sam voleo tu njegovu ludost i što ja napišem koševe na "prco kevu".

Nekako mi se čini da je uvek tu kad treba, pa čak iako pre toga debelo zasere.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Alek The Great said:
19 minutes ago, John Terry said:
 
Pa...kako sezona ide pre cemo da gledamo derbi u evrokupu, a onda svi zajedno da gledamo Buducnost u evroligi.

A zasto bi Buducnost igrala EL?

Zato sto je dobila i vas i nas na gostovanjima i deluju najkompaktnije iako nisu najbolji tim. Vec su jednom tako osvojili aba.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alek The Great said:
3 minutes ago, John Terry said:
Zato sto je dobila i vas i nas na gostovanjima i deluju najkompaktnije iako nisu najbolji tim. Vec su jednom tako osvojili aba.

Ma covece sampion Aba nema zagarantovano mesto u EL. Mogu 5 puta da je osvoje i nece igrati EL.

 

Znam da nema zagarantovano, ali ako Buducnost osvoji, a ima sve infrastrukturne uslove, onda ce oni da igraju. 

Link to comment
Share on other sites

Nije bas valjalo ono sinoc

- Novicu i Jankelu ne zelim vise ni minut da vidim u isto vreme na parketu

- Ne znam moze li Saso da neke stvari promeni kod Kodija, ali voleo bih da Kodi ponekad zaigra pleja

- Kad ubacimo 2-3 tojke za redom, krene besomucna paljba koja mi se takodje ne svidja. Onda se pretvaramo u alibi ekipu

 

Sve su ovo stvari koje se (verujem) mogu resiti. Naravno, dobro bi nam doslo i neko pojacanjce na 4/5, ali o tome vise kada (ako) ga bude

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

Ok, znači zvanično smo odustali od ove sezone i to na početku decembra. Zanimljivo.

 

Ako je već tako, onda barem treba povući neke razumne poteze i koliko toliko iskoristiti situaciju.

 

možda trener prosto ne želi da priča novinarima kako se traži xy pojačanje na xy poziciji da ne bi bespotrebno demoralisao xy igrača / igrače koji treba da odigraju nekakvu ulogu u utakmicama u naredne 2-3 nedelje?

 

moja više puta ponovljena procena je da se neće previše amera ove sezone odlučiti na put u evropu, jer će biti mnogo više prilike da se iz g-lige dođe do 10odnevnog ugovora nego inače. međutim, neki % će se rešiti da uzme lovu za pola sezone. kontam da je taj rasplet blizu, s'obzirom da nba kreće za 10ak dana.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sector said:

Bravo crno-beli, bravo!

 

Pa dogodine da gledamo derbi u EL. :classic_smile:

 

1 hour ago, Alek The Great said:
1 hour ago, John Terry said:
Zato sto je dobila i vas i nas na gostovanjima i deluju najkompaktnije iako nisu najbolji tim. Vec su jednom tako osvojili aba.

Ma covece sampion Aba nema zagarantovano mesto u EL. Mogu 5 puta da je osvoje i nece igrati EL.

 

Ovo se odnosi upravo na mogucnost da dva tima iz ABA lige igraju u EL.

 

Prosto, ako neki klub iz ABA lige (Buducnost, Mornar, Partizan, Cedevita) osvoji EC, Crvena zvezda nece igrati EL sledece sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vrlo moguce, ali bi i to bilo nefer prema ABA ligi. Nista me ne iznenadjuje od Djordija inace. Te A licence su same po sebi kenjanje po sportu.
Ma kad je to takmicenje bilo fer?! Mozda se u pocetku kvalifikovalo po sportskoj zasluzi, vise se i ne secam kad je to bilo. Sada je kako Jordi kaze. A i to prolupavanje da bord odlucuje je smesno. Ne moze mi niko reci da klubovi poput Pao, Reala, Barse, Makabija... vise vole da putuju u daleku Rusiju i igraju protiv nekog Zenita pred najvise 2000 dusa nego u Beograd pred 10 puta vise.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa jeste besmisleno (tek kasnije su se setili da uvedu da ucesnik TOP 8 moze da igra umesto finaliste EC), ali mislim da su se time obezbedili da ABA nikako ne moze da ima vise od jednog predstavnika.

 

Sad, sto to fakticki znaci da sampion ABA lige mora da moli Boga da neko od konkurenata ne osvoji EC, sta njih briga.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

 

možda trener prosto ne želi da priča novinarima kako se traži xy pojačanje na xy poziciji da ne bi bespotrebno demoralisao xy igrača / igrače koji treba da odigraju nekakvu ulogu u utakmicama u naredne 2-3 nedelje?

 

moja više puta ponovljena procena je da se neće previše amera ove sezone odlučiti na put u evropu, jer će biti mnogo više prilike da se iz g-lige dođe do 10odnevnog ugovora nego inače. međutim, neki % će se rešiti da uzme lovu za pola sezone. kontam da je taj rasplet blizu, s'obzirom da nba kreće za 10ak dana.

 

U tim situacijama se obično koriste one floskule tipa "razmišljamo o sledećoj tekmi, pratimo tržište, bla,bla". Ali ok, svakako da se nadam si u pravu :)

 

Igrača uvek ima, ako želja i prostor postoje. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Alek The Great said:
52 minutes ago, John Terry said:
Vrlo moguce, ali bi i to bilo nefer prema ABA ligi. Nista me ne iznenadjuje od Djordija inace. Te A licence su same po sebi kenjanje po sportu.

Ma kad je to takmicenje bilo fer?! Mozda se u pocetku kvalifikovalo po sportskoj zasluzi, vise se i ne secam kad je to bilo. Sada je kako Jordi kaze. A i to prolupavanje da bord odlucuje je smesno. Ne moze mi niko reci da klubovi poput Pao, Reala, Barse, Makabija... vise vole da putuju u daleku Rusiju i igraju protiv nekog Zenita pred najvise 2000 dusa nego u Beograd pred 10 puta vise.

 

Nefer (bar za nas sa ovih prostora) je od one sezone kada su izjebali Igokeu i u sred sezone promenili pravila da ne ide prvi posle regularnog dela nego prva dva iz F4 turnira.

 

Evroliga je kancer, nemam uopste lepo misljenje. Kakva je to liga u koju ne ulazis po zasluzi nego imas obezbedjeno mesto? Evropsko takmicenje treba da bude kruna uspesne sezone. Pobedis na lokalnom nivou, pa ides na visi nivo. U ovakvom sistemu, pobednik Evrolige NIJE sampion evrope. Isto kao sto pobednik NBA NIJE sampion sveta jer svetsko klupsko prvenstvo ne postoji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se ni ne ide u EL u ovakvom sistemu.

Tek kad EL vrati stari sistem grupa, Top16 grupa i plejofa mozemo da govorimo o licenci.

 

Ovako je EC zakon i svaka utakmica, svako kolo donosi novo uzbudjenje.

Nema tankovanja, svako ima sansu, nema odustajanja.

 

Takmicarski do samog kraja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...