Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

On 12/27/2022 at 4:05 PM, merosina said:

Nije mi jasan taj osecaj da nemas pripadnost prema svojoj zemlji. Nije on druga - treca generacija tamo, sto je najgore otac koji je i sam bio fudbaler nema taj osecaj.

 

Ok kapiram kalkulantska politika, bolju karijeru i prodju ce imati kao spanac 

 

Mi kad odemo vani, utrkujemo se da budemo veci amerikanci,švabe,skandinavci nego sto oni jesu. Irac u Americi je i u trecoj generaciji Irac, a ne kao mi posle 3 godine ime Nikola promeni u Dzon

 

Da li si ikada bio u toj Španiji, recimo?

 

Zemlja sa uređenim sistemskim rešenjima u polju sporta, da ne pominjem da nema korupcije (ili makar nema sistemske kao kod nas), uslovi sjajni gde god da pogledaš - tipa infrastruktura je najbolja u Evropi. Svetski i evropski prvaci u fudbalu relativno skoro, plus si odrastao u toj zemlji, majka ti je Španjolka, to ti je prvi jezik (doduše u Galiciji se priča tzv gallego iliti galicijski koji je posebna vrsta jezika, ali naravno da svi govore i španski), sto drugih stvari...

 

Ne znam kakav je dečko fudbaler, gledao sam ga deset minuta, voleo bih da igra za nas, ali jednostavno ne vidim kako. Šta više, odluka da igra za nas bi bila zasnovana samo na patriotizmu (a možemo da raspravljamo o definiciji istog), prkosila bi zdravom razumu i bila bi mi dovoljan znak da tu glava ne igra glavnu ulogu, što bi mi opet bilo razlog i da sumnjam u njegovu dugoročnu fudbalsku budućnost.

Link to comment
Share on other sites

NIje samo do uređenosti saveza, jednostavno naša reprezentacija zbog brojnih brodoloma koje je doživela tokom godina nije privlačna našim klincima iz dijaspore. Talenti ne žele okruženje mediokriteta.

 

Treba takođe polako i rušiti taj mit o "srpstvu" naše dijaspore, a u stvari prazilučarima koje je baš briga za odgoj dece i kojima je jedini "kulturni" kontakt sa rodnim krajem, odlazak na pevaljke vikendom.

 

Po meni je od pomenute dvojice, reprezentaciji u ovom trenutku potrebniji Samardžić jer igra na Tadićevoj poziciji a zbog manjka kreativnosti u našem veznom redu, to mesto u timu bi u nekom kraćem roku, moglo postati problematično.

Edited by drgnk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je neverovatno da vi ovde pisete o igri za reprezentaciju kao da se radi o nekom klubu, pa da bi igraci trebalo da izaberu bolju organizaciju.

 

Nemam nikakav problem ako se ijedan igrac oseca kako god zeli pa igra za tu reprezentaciju, ali birati ciju ces himnu da pevas, ciji ces grb na dresu da nosis na osnovu toga ko sedi u organizaciji i kakav je kvalitet te organizacije mi je bas porazavajuce.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Magični, nije tako jednostavno. Pogledaj kontekst - reč je o ljudima koji su rođeni u jednoj zemlji, formirani u istoj, ponekad im je jedan od roditelja lokalac. Individualne situacije se razlikuju, pa je možda neko izgradio veće veze sa Srbijom, češće je dolazio, sa roditeljima više pričao, išao u dopunsku srpski školu, ima i neko društvo ovde... A kod drugog su ti elementi manji. U svakom slučaju, dotične persone imaju podeljen ili dvostruki identitet. Kao kad imaš one klince koji su od malih nogu bilinglvalni pa su im oba jezika (ili više njih čak) kao maternji, prirodni.

 

E sad, dolazimo do trenutka kad treba napraviti odluku a taj neko je ni tu ni tamo i šta god da odluči moraće nečeg da se odrekne. Tu do izražaja dolaze sve informacije o savezu, kontakt sa rukovodstvom i jedna opšta slika i istorijsko iskustvo. Čime tu možemo da se pohvalimo i koga možemo da krivimo ako ne želi da rizikuje sa dripcima koje ni mi ne podnosimo?

 

Nije ista situacija, ali ima neke analogije. Ja sam blesav za Partizanom ali nisam siguran da bih se upuštao u pregovore sa Vazurom i Vučelom oko ugovora svog deteta. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Barkley#34 said:

Magični, nije tako jednostavno. Pogledaj kontekst - reč je o ljudima koji su rođeni u jednoj zemlji, formirani u istoj, ponekad im je jedan od roditelja lokalac. Individualne situacije se razlikuju, pa je možda neko izgradio veće veze sa Srbijom, češće je dolazio, sa roditeljima više pričao, išao u dopunsku srpski školu, ima i neko društvo ovde... A kod drugog su ti elementi manji. U svakom slučaju, dotične persone imaju podeljen ili dvostruki identitet. Kao kad imaš one klince koji su od malih nogu bilinglvalni pa su im oba jezika (ili više njih čak) kao maternji, prirodni.

 


Slazem se apsolutno, zato nemam problem da neko izabere drugu zemlju.

 

4 hours ago, Barkley#34 said:

E sad, dolazimo do trenutka kad treba napraviti odluku a taj neko je ni tu ni tamo i šta god da odluči moraće nečeg da se odrekne. Tu do izražaja dolaze sve informacije o savezu, kontakt sa rukovodstvom i jedna opšta slika i istorijsko iskustvo. Čime tu možemo da se pohvalimo i koga možemo da krivimo ako ne želi da rizikuje sa dripcima koje ni mi ne podnosimo?

 

Nije ista situacija, ali ima neke analogije. Ja sam blesav za Partizanom ali nisam siguran da bih se upuštao u pregovore sa Vazurom i Vučelom oko ugovora svog deteta. 

 

Za primer sa FK Partizan se apsolutno slazem, ti igraci bi trebalo tu da igraju/treniraju/budu u svemu svaki dan i dalja karijera im uveliko zavisi od toga. Za reprezentaciju se ipak ne slazem, oni su tu nekoliko puta godisnje, karijere i materijalna strana im apsolutno ne zavise od toga. Opet kazem, ne mogu da razumem da neko ko oseca povezanost sa zemljom ne igra tu zbog saveza, pa ne igraju oni za savez nego za tu zemlju. Kao sad sto je situacija losa u savezu (kao i uvek), mislis da igrace zabole sto se mafija gore kolje? Ti predstavljas svoj narod u necemu (ako osecas tu povezanost) i ne vidim zasto bi ikog bilo briga kakva je organizacija iznad. Uostalom, verujem da je u svim zemljama mutljavina i korupcija, kao i u samoj FIFI. Naravno da postoje nivoi, ali ono, nije kao da bira izmedju nekih andjela i djavola.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/28/2022 at 5:40 PM, Dzep said:

 

Da li si ikada bio u toj Španiji, recimo?

 

Zemlja sa uređenim sistemskim rešenjima u polju sporta, da ne pominjem da nema korupcije (ili makar nema sistemske kao kod nas), uslovi sjajni gde god da pogledaš - tipa infrastruktura je najbolja u Evropi. Svetski i evropski prvaci u fudbalu relativno skoro, plus si odrastao u toj zemlji, majka ti je Španjolka, to ti je prvi jezik (doduše u Galiciji se priča tzv gallego iliti galicijski koji je posebna vrsta jezika, ali naravno da svi govore i španski), sto drugih stvari...

 

Ne znam kakav je dečko fudbaler, gledao sam ga deset minuta, voleo bih da igra za nas, ali jednostavno ne vidim kako. Šta više, odluka da igra za nas bi bila zasnovana samo na patriotizmu (a možemo da raspravljamo o definiciji istog), prkosila bi zdravom razumu i bila bi mi dovoljan znak da tu glava ne igra glavnu ulogu, što bi mi opet bilo razlog i da sumnjam u njegovu dugoročnu fudbalsku budućnost.


Po tvojoj logici bi Vukcevic igrao za Grcku ili Svedsku ili u najboljem slucaju za obe zemlje 🙂
Nije sve uvek tako jednostavno.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Problem sa licnim greskama said:


Po tvojoj logici bi Vukcevic igrao za Grcku ili Svedsku ili u najboljem slucaju za obe zemlje 🙂
Nije sve uvek tako jednostavno.

 

Pričamo o Tristanu Vukčeviću? 

 

Prvo, veliko je pitanje da li on može da dobaci do značajnog igrača u Srbiji/Španiji/Grčkoj, čije god da državljanstvo ima.

 

Drugo, fudbal i košarka uopšte nisu isti sportovi, nisu isti uslovi i slično. Pa gde u fudbalu imaš pandan Željku u domaćoj ligi???

 

Naravno da nije sve jednostavno, ali da mi se klinac rodi u Španiji, da tamo prođe školu, društvo, formativne godine (od desete do osamnaeste), da mu je majka Španjolka, šta bih drugo mogao da očekujem nego da igra za zemlju koja mu je sve dala?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dzep said:

 

Pričamo o Tristanu Vukčeviću? 

 

Prvo, veliko je pitanje da li on može da dobaci do značajnog igrača u Srbiji/Španiji/Grčkoj, čije god da državljanstvo ima.

 

Drugo, fudbal i košarka uopšte nisu isti sportovi, nisu isti uslovi i slično. Pa gde u fudbalu imaš pandan Željku u domaćoj ligi???

 

Naravno da nije sve jednostavno, ali da mi se klinac rodi u Španiji, da tamo prođe školu, društvo, formativne godine (od desete do osamnaeste), da mu je majka Španjolka, šta bih drugo mogao da očekujem nego da igra za zemlju koja mu je sve dala?


Da, brate, o njemu pricam.

Kao zvezdas ti mogu reci da je mali ogroman talenat ali uopste nije pitanje talenat nego njegova odluka da iz licnih razloga izabere reprezentaciju zemlje u kojoj nije odrastao ali za koju ga veze poreklo.

Neven Subotic, Ivan Erceg, imas milion primera, meni su obe odluke potpuno razumljive i jasne. Ali eto Ljubicic je izabrao Hrvatsku ispred Austrije ali je odrastao u Austriji i verovatno govori bolje nemacki jezik od hrvatskog.
Pokusevski je ziveo dugo u Grckoj, devojka Grkinja, proveo je citav pubertet dole, odlucio se za Srbiju. Ne treba se odrici iz sportskih motiva (pricam o savezu, kakav god da je FSS/KSS) igraca koji imaju Srpsko poreklo.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Magia said:

Za primer sa FK Partizan se apsolutno slazem, ti igraci bi trebalo tu da igraju/treniraju/budu u svemu svaki dan i dalja karijera im uveliko zavisi od toga. Za reprezentaciju se ipak ne slazem, oni su tu nekoliko puta godisnje, karijere i materijalna strana im apsolutno ne zavise od toga. Opet kazem, ne mogu da razumem da neko ko oseca povezanost sa zemljom ne igra tu zbog saveza, pa ne igraju oni za savez nego za tu zemlju. Kao sad sto je situacija losa u savezu (kao i uvek), mislis da igrace zabole sto se mafija gore kolje? Ti predstavljas svoj narod u necemu (ako osecas tu povezanost) i ne vidim zasto bi ikog bilo briga kakva je organizacija iznad. Uostalom, verujem da je u svim zemljama mutljavina i korupcija, kao i u samoj FIFI. Naravno da postoje nivoi, ali ono, nije kao da bira izmedju nekih andjela i djavola.

Nažalost, malčice je drugačije u praksi. Odlučiš da igraš iz uzvišenih razloga, dođeš pun motiva, a onda vidiš da Ramadani sastavlja reprezentaciju, pa kombinacije po menadžerakim ključevima, polusposobne selektore, grebatore oko tima, kolege iz ekipe koji dolaze na okupljanje da bi sebi dali oduška... šta misliš koliko će te dugo držati zanos i kad ćeš se upitati šta ti sve to treba? Pomenuo sam Subotića, sećaš li se kako je on otišao zgađen i nikom ništa?

 

Ne može sve da se zasniva na ličnom entuzijazmu i iskorišćavanju nečijih osećanja jer se i taj neko u jednom trenutku oseti prevarenim, otera sve u tri lepe i utiče na svoje okruženje da učini isto. A onda se taj talas samo širi. Prvu generaciju rođenih preko možeš da uhvatiš na patriotizam, a ako vide raspad sve teže će ti ići sa onima koji su rođeni 5-10-15 godina kasnije. Možda nahvataš nekog ko sve to takođe gleda iz trgovačkih razloga, ali uglavnom je mrka kapa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/27/2022 at 5:19 PM, vlaDixXx said:

Bajcetic je igrao prvo štopera, i tek je sada pomeren na centralnog veznog

 

Boris Popovic 2000,prati ga Psv ijos neke odlicne ekipe, štoper, rodjen u Fra

 

Samardzic ako da jos 2,3 gola u Seriji A u ovoj sezoni, i on ce igrati za prusiju švabiju

 

Pa Maroko i Hrvatska i vise imaju pola igraca rodjeni u inostranstvu

Hakimi Bono(Kanada) Španija

ZIjeh Mazrau(Holandija) ili 

Rakitic, Pasalic, Sosa, Kovacic, Ducic itd itd

 

Neverovatno je da svi Srbi jako brzo postaju nemci, amerikanci, hrvati, italijani, turci

 

Evo jedan sjajan primer ona mala hrvatica fudbalera Ana Marija Markovic, sa majcine strane hrvatica, sa oceve strane i ne sme da kaze kog je porekla, i milion takvih primera širom sveta

 

Pa opet recimo Irac u eng, americi ili bilo gde je Irac, i u prvoj i petoj generaciji

Pašalić je nogomet počeo igrati u Hrvatskoj kao dijete od 6 godina, prošao sve mlade selekcije, i bio u Hrvatskoj do 19. kada ga Hajduk prodaje u Chelsea. Sosa je rođen u Zagrebu. Kovačić je u Dinamo došao s 13 godina, također prodan s 19, ali u Inter. Također prošao sve mlade selekcije Hrvatske.

Primjeri su ti promašaj potpuni, osim Rakitića.

Što se tiče igrača rođenih u BiH, oni također prolaze sve mlade selekcije. Ne postoji upitnik za koga žele igrati.

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2023 at 10:19 PM, Magia said:

Za reprezentaciju se ipak ne slazem, oni su tu nekoliko puta godisnje, karijere i materijalna strana im apsolutno ne zavise od toga. Opet kazem, ne mogu da razumem da neko ko oseca povezanost sa zemljom ne igra tu zbog saveza, pa ne igraju oni za savez nego za tu zemlju. Kao sad sto je situacija losa u savezu (kao i uvek), mislis da igrace zabole sto se mafija gore kolje? Ti predstavljas svoj narod u necemu (ako osecas tu povezanost) i ne vidim zasto bi ikog bilo briga kakva je organizacija iznad. Uostalom, verujem da je u svim zemljama mutljavina i korupcija, kao i u samoj FIFI. Naravno da postoje nivoi, ali ono, nije kao da bira izmedju nekih andjela i djavola.

E sada, moram da se ne složim. Ako išta sa marketinške strane, veća je razlika ako igraš u jednoj Engleskoj/Francuskoj/Španiji itd nego Srbiji. A i karijerne, imaš mnogo veće šanse da osvojiš svetski kup na primer. Drugo, u situacijama gde igrač voli obe zemlje i nije siguran koju da predstavlja, nijanse odlučuju. Da sam oženjen srpkinjom i da imam dete koje je odraslo ovde u Australiji i priča srpski u kući, nisam siguran da bi mu preporučio da igra za fudbalsku reprezentaciju Srbije ako bi to želeo. FSS je užasna organizacija, puna mafijoza. Košarka je već druga priča, mada i KSS ume da "briljira". 

 

Meni su čudni oni koji očekuju da dete koje je odraslo u inostranstvu od srpskog roditelja, dete koje i ne priča sprski, koje je odraslo u drugoj državi, koje nema veze sa srpskim fudbalom izabere Srbiju. Naravno, to nisi ti @Magia, konstatujem po budalastim komentarima na B92. Čak i ako dete bude pričalo srpski u kući, po mentalitetu biće stranac jer je tamo odrastao.

Link to comment
Share on other sites

Podelicu tvoj post u par delova:
 

28 minutes ago, Darko said:

E sada, moram da se ne složim. Ako išta sa marketinške strane, veća je razlika ako igraš u jednoj Engleskoj/Francuskoj/Španiji itd nego Srbiji. A i karijerne, imaš mnogo veće šanse da osvojiš svetski kup na primer.

 

Ima smisla, ali klubski fudbal se igra mnogo mnogo cesce, i od njega ti uveliko zavisi koliko ces biti uspesan, sp/ep tu moze biti dobar dodatak ali ne i osnova. 

 

29 minutes ago, Darko said:

Da sam oženjen srpkinjom i da imam dete koje je odraslo ovde u Australiji i priča srpski u kući, nisam siguran da bi mu preporučio da igra za fudbalsku reprezentaciju Srbije ako bi to želeo. FSS je užasna organizacija, puna mafijoza. Košarka je već druga priča, mada i KSS ume da "briljira". 


Ja sam u slicnoj situaciji i iskreno to kakva je neka organizacija u Srbiji mi ne bi igralo nikakvu bitnu stavku pri odlucivanju cije ce boje da se brane. 
 

30 minutes ago, Darko said:

Meni su čudni oni koji očekuju da dete koje je odraslo u inostranstvu od srpskog roditelja, dete koje i ne priča sprski, koje je odraslo u drugoj državi, koje nema veze sa srpskim fudbalom izabere Srbiju. Naravno, to nisi ti @Magia, konstatujem po budalastim komentarima na B92. 

 

Slazem se, ne shvata se koliko je bitan taj drustveni element, ali svakako svaciji licni izbor je samo njegova stvar. 

 

32 minutes ago, Darko said:

Čak i ako dete bude pričalo srpski u kući, po mentalitetu biće stranac jer je tamo odrastao.

 

Ovo moze biti tako, ali i ne mora, sve zavisi kako se odgoji dete i koliko je povezano sa Srbijom, ali da ne sirimo temu sad koja je mnogo dublja.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Magia said:

Ovo moze biti tako, ali i ne mora, sve zavisi kako se odgoji dete i koliko je povezano sa Srbijom, ali da ne sirimo temu sad koja je mnogo dublja.

Vidiš, to je baš povezano sa izborom reprezentacije, ali slažem se, jeste duboka tema. Iz iskustva, vidim da su srbi koji su odrasli u Australiji više australci nego srbi. Jedino ako je neko proveo dosta vremena u Srbiji i u Australiji. Kao što smo se složili, okruženje gde je neko odrastao itekako utiče na osećanja pripadnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na TV-u ide Montevideo: Vidimo se a ja naleteh na ovaj tekst. Lep podsetnik zašto imamo ono čuveno dajte Brazil da se igramo 😄

 

Quote

Te 1934. Brazil je bio učesnik šampionata planete koji se održavao u Italiji. Ali, igralo se po neobičnom sistemu, odmah "na ispadanje", pa kako su već u osmini finala Brazilci neočekivano izgubili od Španije sa 3:1, ostalo im je da pakuju kofere iz Musolinijeve Italije, iako su važili za favorite. Umesto u Južnu Ameriku, uputili su se - pravo u naš prestoni grad. Na jednu reprizu: valjalo je videti ko je stvarno bolji, oni ili mi. Oni - jači nego na prvom Mundijalu 1930, a mi... Mi, po starom dobrom običaju, sa Tirketom i Mošom u timu. Istina, malo drugačijem timu, nego onom u čuvenom Montevideu četiri godine ranije.

 

Tih dana našoj reprezentaciji nije baš išlo na međunarodnoj sceni. Neuspesi su se ređali, pa je u kvalifikacionoj grupi od tri tima, iz koje je samo jedan išao na Mundijal, zauzeto poslednje mesto zbog remija sa (eto u priči i njih) Švajcarcima. Bilo je 2:2 u Beogradu, posle čega smo bili toliko iznervirani, da je usledio i kobni poraza u Bukureštu, gde su Rumuni 16 minuta pre kraja golom došli do pobede od 2:1 i osvojena dva boda, koja im ama baš ništa nije značila jer su sa tri boda u Italiju otišli Švajcarci.

Dešavala se tada i smena generacija u postavi "orlova" koji su, neretko, izlazili zajedno "Kod srpskog kralja". Naravno, to kada je o srpskom delu reprezentacije reč, a bilo je u toj novoj ekipi i članova iz Hrvatske. Vrlo važnih šrafova u timu, kojih nije bilo u Montevideu 1930. godnine zbog bojkota jugoslovenske selekcije usled preseljavanja sedišta Saveza iz Zagreba u Beograd.

 

I, kada je zakazan prijateljski meč, za taj čuveni 3. jun 1934, selektor Boško Simonović, čuveni i svima toliko dragi "Dunster", odlučio je da startnu postavu čine i neki igrači koji nisu igrali protiv Brazila na mundijalskom debiju, i mundijalskom čudu "orlova" - pobedi od 2:1 četiri godine ranije. Zapravo, novi tim je tog čuvenog dana istrčao na teren BSK-a u formaciji 3-4-3 i izgledao je ovako:

Na golu je bio tada 25-godišnji Zagrepčanin Bartol Čulić, u odbrani je bio njegov vršnjak iz Rijeke Ivan Belošević, zatim 21-godišnji Splićanin Jozo Matošić kome je to bio tek drugi reprezentativni nastup, te tri godine stariji BSK-ovac Ivan Stevović.

U veznom redu je bio "Lembika", 21-godišnjak iz Osijeka Gustav Lehner, godinu dana mlađi Svetislav Glišović iz BSK-a, inače potonji trener Crvene zvezde, pa neka nama poznata imena - Milorad Arsenijević "Balerina", tada već iskusan, 28-godišnjak, a i mlada legenda, Aleksandar Tirnanić "Tirke", koji je Brazilu dao gol na Mundijalu kao 19-godišnjak, a u rodnom Beogradu ga dočekao čekajući svoj 24. rođendan.

U napadu, uz 25-godišnjeg BASK-ovca Aleksandra Tomaševića, "Dunster" se opredelio za proverene snage: još jednog 25-godišnjeg igrača, Đorđa "Đokicu" Vujadinovića, i dve godine starijeg mu saigrača iz BSK-a, legendarnog Blagoja "Mošu" Marjanovića.

 

Na stadion Beogradskog Sportskog Kluba došlo je tog 3. juna 1934. čak 12.000 ljudi ne bi li videlo mogu li "orlovi" da razmahnu krila, a zapravo, da vide koliko su moćni ti Brazilci, za koje se uveliko pisalo da su nepravedno ispali sa Mundijala nedelju dana ranije, iako su "nepobedivi".

I, sve je isprva bilo kao u pesmi. Nekoj brazilskoj. Ili, "brazilijanskoj", možda je pravilnije reći, jer se tada, u našoj tadašnjoj zemlji, država našeg tadašnjeg rivala zvanično nazivala "Brazilija". Plesali su i beli i crni igrači u belim dresovima i plavim šortsevima gostujuće ekipe, koja je pred početak meča optrčala u krugu oko centra i pozdravljala domaću publiku.

...

Najviše golova u nekoj međunarodnoj utakmici, Brazil(ilijan)ci su primili u od naših. Protiv tima kog više nema. Na stadionu kog više nema. U priči koje ne bi ni bilo pred vama, da je nismo izvukli ovako 86 godina staru. A i morali smo. Mi smo, verovatno, jedini narod koji ima fudbalsku pesmu "Dajte Brazil da se igramo!".

Željni igre, i to protiv najboljih. Nekako... oduvek.

 

Ostatak teksta možete pročitati ovde.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa Neymar Jr, Vinicius Jr i Richarlison se nisu još rodili 😉 Meni je još fascinantnije sve ovo napisano o našim tadašnjim reprezentativcima, šta su napravili u tom vremenu i kakve su face i igrači bili Tirnanić, Marjanović itd. Mislim da je Tirke i jedan od naših najuspešnijih selektora, sa zlatnom olimpijskom medaljom.

Link to comment
Share on other sites

Spisak za prijateljski meč sa USA

 

Golmani: Đorđe Petrović (Nju Ingland), Dragan Rosić (Radnički Niš)

Odbrana: Ranko Veselinović (Vankuver), Nemanja Stojić (TSC), Nemanja Petrović (TSC), Filip Damjanović (Voždovac), Marko Mijailović (Voždovac)

Vezni red: Mirko Topić (Vojvodina), Miloš Pantović (Voždovac), Vladimir Lučić (Čukarički), Luka Ilić (TSC), Luka Bijelović (Spartak), Marko Ivezić (Voždovac), Veljko Simić (Vojvodina), Nikola Petković (Čukarički)

Napad: Dejan Joveljić (Los Anđeles Galaksi), Nikola Štulić (Radnički Niš)

 

Ne znam zašto Partizan i Zvezda ne šalju igrače, ali ovako je baš tanko. Videćemo.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Spisak za prijateljski meč sa USA

 

Golmani: Đorđe Petrović (Nju Ingland), Dragan Rosić (Radnički Niš)

Odbrana: Ranko Veselinović (Vankuver), Nemanja Stojić (TSC), Nemanja Petrović (TSC), Filip Damjanović (Voždovac), Marko Mijailović (Voždovac)

Vezni red: Mirko Topić (Vojvodina), Miloš Pantović (Voždovac), Vladimir Lučić (Čukarički), Luka Ilić (TSC), Luka Bijelović (Spartak), Marko Ivezić (Voždovac), Veljko Simić (Vojvodina), Nikola Petković (Čukarički)

Napad: Dejan Joveljić (Los Anđeles Galaksi), Nikola Štulić (Radnički Niš)

 

Ne znam zašto Partizan i Zvezda ne šalju igrače, ali ovako je baš tanko. Videćemo.

Barem 50% ovih igrača bili su u Zvezdi ili Partizanu

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Barem 50% ovih igrača bili su u Zvezdi ili Partizanu

Moguće, ali ne znam na šta ciljaš?

Mi igramo neki meč u USA, bog zna zašto, em što ne možemo da povedemo ne A, nego ni B tim, i onda kada biramo igrače iz domaće lige, ni tu ne možemo da izaberemo sve.

Ja ne znam zašto Piksi pristaje na ovakve stvari. Čemu služi ovaj meč, sem da se napune nečiji džepovi.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Don Juan said:

Moguće, ali ne znam na šta ciljaš?

Mi igramo neki meč u USA, bog zna zašto, em što ne možemo da povedemo ne A, nego ni B tim, i onda kada biramo igrače iz domaće lige, ni tu ne možemo da izaberemo sve.

Ja ne znam zašto Piksi pristaje na ovakve stvari. Čemu služi ovaj meč, sem da se napune nečiji džepovi.

Imaće Zvezda i Partizan neku korist i od njihovih trnasfera iako su sad u nekim drugim klubovima. Piksi ne vodi savez mada neki to odavno plasiraju kao informaciju a savez mora da namiri sve pijavice koje su se nakačile na njega pa se organizuju ove utakmice na kojima se daje šansa igračima koji treba da imaju par utakmica za reprezentaciju kako bi ih lakše prodali u Moldaviju ili Azerbejdžan. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...