Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

16 minutes ago, Barkley#34 said:

Kako se približava prvenstvo sve više sam fasciniran koliko je sve ovo nenormalno. Ekipa koja je donela odluku o mestu i vremenu održavanja SP je zrela za kolektivnu tužbu od strane mnogih, pre svega igrača i da na kraju debelo plate. Ali, od toga nema ništa, naravno.

 

Mogu misliti kakav su pakao prošli oni koji su dobili zadatak da urede sve detalje i koji su morali da pregovaraju i balansiraju između igrača, saveza, liga, domaćina, sponzora...

 

Iz mog ugla, jedino je dobro to što mi je generalno smor ovaj period pa će brzo proći ispunjen takmičenjem koje volim.

Dosta Brazilaca navodno zadnih par kola folira ozljede. Messi ima u ugovoru da ne mora igrati za PSG od nekog datuma jer je SP prioritet. A s druge strane imaš Manea, Chillwella...

Link to comment
Share on other sites

Igrace se protiv Brazila sa 1 spicem. Dve su dileme. Da li cemo igrati sa 2 z vezna (Gudelj i Lukic) i sa Tadicem i SMS-om napred, ili  ce SMS igrati defanzivnije, a Djuricic sa Tadicem. Bilo bi zanimljivo, ako se vec Zivkovic i Radonjic menjaju na boku, da Lazovic igra pored Tadica, ali je sigurno kasno za eksperimentisanje. Ali takav igrac nam fali pored Tadicam

Igrace se protiv Brazila sa 1 spicem. Dve su dileme. Da li cemo igrati sa 2 z vezna (Gudelj i Lukic) i sa Tadicem i SMS-om napred, ili  ce SMS igrati defanzivnije, a Djuricic sa Tadicem. Bilo bi zanimljivo, ako se vec Zivkovic i Radonjic menjaju na boku, da Lazovic igra pored Tadica, ali je sigurno kasno za eksperimentisanje. Ali takav igrac nam fali pored Tadicam

Link to comment
Share on other sites

  • Don Juan featured and unfeatured this topic
  • Don Juan locked this topic
  • Don Juan unlocked this topic
  • 2 weeks later...

Stefan je u Španiji rođen i odgojen. Ima čvršće veze sa Španijom nego sa Srbijom. Nikad se ne zna šta može da se desi u budućnosti, ali ta odluka nije doneta iz interesa - istakao je Srđan Bajčetić.   

 

"Ta odluka nije doneta iz interesa" nasmeja me 🤣

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, merosina said:

Stefan je u Španiji rođen i odgojen. Ima čvršće veze sa Španijom nego sa Srbijom. Nikad se ne zna šta može da se desi u budućnosti, ali ta odluka nije doneta iz interesa - istakao je Srđan Bajčetić.   

 

"Ta odluka nije doneta iz interesa" nasmeja me 🤣

Zašto te nasmeja?

 

Dečko želi da igra za reprezentaciju zemlje gde je rođen, nema tu ništa čudno. Neka mu je sa srećom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Don Juan said:

Zašto te nasmeja?

 

Dečko želi da igra za reprezentaciju zemlje gde je rođen, nema tu ništa čudno. Neka mu je sa srećom.

Nije mi jasan taj osecaj da nemas pripadnost prema svojoj zemlji. Nije on druga - treca generacija tamo, sto je najgore otac koji je i sam bio fudbaler nema taj osecaj.

 

Ok kapiram kalkulantska politika, bolju karijeru i prodju ce imati kao spanac 

 

Mi kad odemo vani, utrkujemo se da budemo veci amerikanci,švabe,skandinavci nego sto oni jesu. Irac u Americi je i u trecoj generaciji Irac, a ne kao mi posle 3 godine ime Nikola promeni u Dzon

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, merosina said:

Nije mi jasan taj osecaj da nemas pripadnost prema svojoj zemlji. Nije on druga - treca generacija tamo, sto je najgore otac koji je i sam bio fudbaler nema taj osecaj.

 

Ok kapiram kalkulantska politika, bolju karijeru i prodju ce imati kao spanac 

 

Mi kad odemo vani, utrkujemo se da budemo veci amerikanci,švabe,skandinavci nego sto oni jesu. Irac u Americi je i u trecoj generaciji Irac, a ne kao mi posle 3 godine ime Nikola promeni u Dzon

O cemu pricas covece, lepo ti je odgovorio Juan da se decko rodio tamo e sad sto hocemo da prisvojimo svakog kome se prezime zavrsava na IC e to je neka druga stvar

Da sam njegov otac bezao bi sto dalje od trenera u pokusaju Kiksija

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, merosina said:

Nije mi jasan taj osecaj da nemas pripadnost prema svojoj zemlji. Nije on druga - treca generacija tamo, sto je najgore otac koji je i sam bio fudbaler nema taj osecaj.

 

Ok kapiram kalkulantska politika, bolju karijeru i prodju ce imati kao spanac 

 

Mi kad odemo vani, utrkujemo se da budemo veci amerikanci,švabe,skandinavci nego sto oni jesu. Irac u Americi je i u trecoj generaciji Irac, a ne kao mi posle 3 godine ime Nikola promeni u Dzon

Njemu je samo otac veza sa Srbijom. Majka je iz Španije, rodio se u Španiji, odrastao u Španiji i prve fudbalske korake je napravio u Spaniji. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, merosina said:

Nije mi jasan taj osecaj da nemas pripadnost prema svojoj zemlji.

Njegova zemlja je tamo gde je rođen i gde je odrastao, on veze sa Srbijom u tom pogledu nema. Njegova zemlja jeste Španija, i to mnogo više nego Srbija. 

 

Ako odluči da igra za Španiju lepo, ako odluči da igra za Srbiju lepo. 

 

Kakve veze ima da li je prva ili sedma generacija. Njegov živor, njegov izbor, njegovo pravo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bajcetic je igrao prvo štopera, i tek je sada pomeren na centralnog veznog

 

Boris Popovic 2000,prati ga Psv ijos neke odlicne ekipe, štoper, rodjen u Fra

 

Samardzic ako da jos 2,3 gola u Seriji A u ovoj sezoni, i on ce igrati za prusiju švabiju

 

Pa Maroko i Hrvatska i vise imaju pola igraca rodjeni u inostranstvu

Hakimi Bono(Kanada) Španija

ZIjeh Mazrau(Holandija) ili 

Rakitic, Pasalic, Sosa, Kovacic, Ducic itd itd

 

Neverovatno je da svi Srbi jako brzo postaju nemci, amerikanci, hrvati, italijani, turci

 

Evo jedan sjajan primer ona mala hrvatica fudbalera Ana Marija Markovic, sa majcine strane hrvatica, sa oceve strane i ne sme da kaze kog je porekla, i milion takvih primera širom sveta

 

Pa opet recimo Irac u eng, americi ili bilo gde je Irac, i u prvoj i petoj generaciji

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pre nego što ospete paljbu na decu koja su "zaboravila" poreklo porazmislite malo kakva gomila bitangi,mufljuza,prodavača magle i probisveta sedi u našem savezu ...

Da je mali došao pre godinu dana i da se sam ponudio da igra za Srbiju verovatno bi mu čike fudbalski pregaoci iz FSS tražili pare za to ...

Sutra treba da greje klupu u našoj reprezentaciji dok su na terenu neki bezveznjaci sa "jakim" menadžerima ...

Prema tome ... Da se očiste fekalije u kući,a talenata je bilo i biće i u Srbiji...

Malcu sve najbolje šta god da odluči ....

Edited by mare80
  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo. Ovo je suština svega. Mi smo država u kojoj bagra vlada i oduvek je vladala. Zato se desetine hiljada ljudi iseljava svake godine a vi sada očekujete od momka koji nikada ovde nije živeo da se dobrovoljno uhvati u kolo sa bagrom? Nema logike. 
Vidim danas polako prljavi veš izlazi Pixi ojadio i fss kao onomad fkcz zajedno sa pajtosom Bjekom. Ako nekome nije bila jasna šarada oko izbora pred samo prvenstvo danas mu je nadam se jasnije. Dika i Šurbatović po €350k!! I sada mali Bajčetić treba da se sa njima u kolo hvata i zaradjuje njima pare da bi imali šta da kradu? Pa samo ako je na teškim drogama. 

Link to comment
Share on other sites

Upravo to. Bilo je primera u prošlosti - Komljenović, Subotić... pa je npr. Subotić na kraju demonstrativno otišao i retko ko se uzbudio zbog toga. Eto, tom malom Bajčetiću je otac bivši fudbaler i sigurno zna kakvo je stanje u svim delovima domaćeg fudbala. Nas nerviraju svi mufljuzi a onda očekujemo da neko ko realno nije ovde zažmuri na to.

 

Uređenost i uspeh privlače ljude, pa će tako i Hrvatska i Maroko profitirati i dijaspora će se lakše opredeliti.

 

1 hour ago, vlaDixXx said:

Pa opet recimo Irac u eng, americi ili bilo gde je Irac, i u prvoj i petoj generaciji

Koliko Iraca iz Amerike igra za Irsku? Za koga igra Mekalister, za Argentinu ili Škotsku?

 

1 hour ago, vlaDixXx said:

Neverovatno je da svi Srbi jako brzo postaju nemci, amerikanci, hrvati, italijani, turci

Nije baš tako jer se videlo gde god da je igrala reprezentacija da je imala veliku podršku - u Austriji, Nemačkoj, onomad klinci na Novom Zelandu ili Đoković gde god da se pojavi. Nije idealno a zašto je tako sad su objasnili naši navijači koji su dolazili iz Australije u Dohu. Jako je slaba podrška države, čak i kad su spremni da plate da npr. klinci dođunna leto u Srbiji i slično. Okreni se oko sebe pa će ti biti jasno šta je u korenu svega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je sasvim razumno i logicno sa svako talentovano dijete rodjeno u Austriji, Njemackoj, Svicarskoj, Spaniji, zemljama Skandinavije itd, a porijeklom iz BiH ili Srbije izabere neku od tih zemalja u kojoj je rodjen ako vec ima mjesta u njihovoj A selekciji. Oba saveza su bukvalno cirkus. Kod Hrvatske je druga prica jer su oni miljama ozbilljniji od BiH i Srbije zajedno.

 

Kad se vec Maroko spominje, vecina njihovih igraca iz dijaspore je izabrala Maroko tek kad nisu imali mjesta u Francuskoj, Holandiji, Spaniji ili u kojoj su vec zemljo rodjeni. Hakimi je vjerovatno jedini izuzetak jer je odbio Spaniju zbog Maroka a rodjen je u Madridu.

Edited by alpaka Bereta Sida
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posle Luke Dončića nijedan slučaj me ne pogadja. 

Bajčetić... Čak i da je situacija u nasem savezu mnogo bolja, malom je bolje da igra za Španiju. To je njegova zemlja, on sigurno razmislja na spanskom a ne na srpskom. Samo se nadam da ne prodje kao Bojan Krkić.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Meni je sasvim razumno i logicno sa svako talentovano dijete rodjeno u Austriji, Njemackoj, Svicarskoj, Spaniji, zemljama Skandinavije itd, a porijeklom iz BiH ili Srbije izabere neku od tih zemalja u kojoj je rodjen ako vec ima mjesta u njihovoj A selekciji. Oba saveza su bukvalno cirkus. Kod Hrvatske je druga prica jer su oni miljama ozbilljniji od BiH i Srbije zajedno.

 

Zaboravio sam Bosnu,e pa i njima je pola reprezentacije iz diaspore,

novi mladi igraci cak odbijaju austriju,nemacku,svedsku,ameriku

 

Link to comment
Share on other sites

Ko da dođe da igra za srpsku fudbalsku mafiju?  možda neki klinac koji nema prolaz do jače lige pa eto kroz reprezentaciju da se nametne ali takvih je vrlo malo. Momak koji je sam bez ičije pomoći stigao do Liverpula nema potrebe da se upliće sa srpskom fudbalskom mafijom, on već ima uspešnu karijeru a da li će igrati za Španiju je njegov izbor.

Baš mu treba da dođe ovde pa da mu uvale neku sponzorušu i tako ga reketiraju ceo život

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Don Juan said:

Njegova zemlja je tamo gde je rođen i gde je odrastao, on veze sa Srbijom u tom pogledu nema. Njegova zemlja jeste Španija, i to mnogo više nego Srbija. 

 

Ako odluči da igra za Španiju lepo, ako odluči da igra za Srbiju lepo. 

 

Kakve veze ima da li je prva ili sedma generacija. Njegov živor, njegov izbor, njegovo pravo.

 

On razmišlja i živi kao Španac.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...