Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
12 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Odlicno, ajde sad jos i Bajcetic (kontam da su sanse manje od 5 posto ali ko zna). 

Bajčetić svakako ima poziv za Mart, a savez i njegov otac su vec duže vreme u intenzivnom kontaktu. Videćemo za dve nedelje, ali naravno da su veće sanse da će da zaigra za Španiju. 

Link to comment
Share on other sites

Ja ga više vidim kao zamenu za Tadića i kao nekog ko bi trebalo da igra ofanzivnog veznog (desetka), odmah iza špica/špiceva. Kreaciju ima, dobar mu je taj završni pas u prostor, ima dobru praćku iz daljine...

 

U mladoj reprezentaciji Nemačke je izvodio slobodnjake...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, drgnk said:

Valjda će neko i od ovih domaćih klinaca da ispliva u bližoj budućnosti.

Ko? Ja sam skroz ispao iz koloseka što se tiče tih mladih igrača, ali stvarno u ovom trenutku mi niko ne pada napamet od veznjaka. 

 

Iskreno ni Mitrovića iz Zvezde ne ubrajam čak u nekog velikog talenta, mada ok lepo je što smo ga kaparisali. Možda i napreduje naprasno negde kad ode u zahtevniju ligu i pokaže se.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, dzoneee said:

Ko? Ja sam skroz ispao iz koloseka što se tiče tih mladih igrača, ali stvarno u ovom trenutku mi niko ne pada napamet od veznjaka. 

 

Iskreno ni Mitrovića iz Zvezde ne ubrajam čak u nekog velikog talenta, mada ok lepo je što smo ga kaparisali. Možda i napreduje naprasno negde kad ode u zahtevniju ligu i pokaže se.

Ima dosta nasih mladih igraca rodjeni u inostranstvu, po raznim ligama, cak i  u ligama petica, koji mogu da igraju za nas. 

 

Da, Mitrovic relativno brz, u svemu prosečan.. 

Ima Zvezda u svojoj skoli mnogo bolje igrace od njega 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dzoneee said:

Iskreno ni Mitrovića iz Zvezde ne ubrajam čak u nekog velikog talenta, mada ok lepo je što smo ga kaparisali. Možda i napreduje naprasno negde kad ode u zahtevniju ligu i pokaže se.

 

Ja od Mitrovica dosta ocekujem, mislim da bi recimo odlaskom u Holandiju napravio pun pogodak. Ne kazem da bi bio isti igrac, ali iz nekog razloga u njemu vidim nesto sto ima Tadic. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Ja od Mitrovica dosta ocekujem, mislim da bi recimo odlaskom u Holandiju napravio pun pogodak. Ne kazem da bi bio isti igrac, ali iz nekog razloga u njemu vidim nesto sto ima Tadic. 

Pa da slažem se. Jbg stanje u našem fudbalu je tako da bi se pre svega igrač izdvojio iz ispod-proseka čak, a onda i naučio nešto bitno što može da ga digne na neki prihvatljiviji nivo mora da traži razvojnu ligu da tako kažem. Neka Holandija, Belgija, pa i Nemačka čak. Portugal je već tvrđa varijanta i tamo isto njihovi menadžeri se baš dosta pitaju, a mi nemamo uticajne tamo, ali ako se proguraš tamo ti si skrenuo pažnju na sebe.

 

Ja i od onog Lazetića što je u Milan otišao ne bih se iznenadio ako slučajno negde proigra. Naravno teško će to biti u Milanu. I pre nego što je otišao jasno je bilo da ima nekih 5% šanse da tamo uspe i igra. Ali kroz neki Torino, Veronu, Udineze ako je uporan i ako radi na sebi fudbalski ko zna što da ne.

 

Loše je stanje i loše se radi kod nas, ali ne samo to nego čini mi se i da mladi igrači nemaju nikakvih ni pozitivnih uticaja ni smernica šta treba i kako treba da rade da bi bili uspešni i dobri fudbaleri. A to je vrlo bitno za mladog igrača.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dzoneee said:

Pa da slažem se. Jbg stanje u našem fudbalu je tako da bi se pre svega igrač izdvojio iz ispod-proseka čak, a onda i naučio nešto bitno što može da ga digne na neki prihvatljiviji nivo mora da traži razvojnu ligu da tako kažem. Neka Holandija, Belgija, pa i Nemačka čak. Portugal je već tvrđa varijanta i tamo isto njihovi menadžeri se baš dosta pitaju, a mi nemamo uticajne tamo, ali ako se proguraš tamo ti si skrenuo pažnju na sebe.

 

Ja i od onog Lazetića što je u Milan otišao ne bih se iznenadio ako slučajno negde proigra. Naravno teško će to biti u Milanu. I pre nego što je otišao jasno je bilo da ima nekih 5% šanse da tamo uspe i igra. Ali kroz neki Torino, Veronu, Udineze ako je uporan i ako radi na sebi fudbalski ko zna što da ne.

 

Loše je stanje i loše se radi kod nas, ali ne samo to nego čini mi se i da mladi igrači nemaju nikakvih ni pozitivnih uticaja ni smernica šta treba i kako treba da rade da bi bili uspešni i dobri fudbaleri. A to je vrlo bitno za mladog igrača.

 

 

Ovo je suština problema pošto i mladi igrači i njihove porodice su pripremljeni za brzu prodaju bez da imaju šanse da igraju u klub gde ih prvo uvale, a mlad igrač kad dođe do neke love a ne igra brzo može da se pokvari i zapusti igrački. Eto Lazetić je sad u austrijskom Altahu gde možda i proigra pa korak po korak da dođe do ozbiljnog kluba. Ima takvih primera baš dosta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da je Lazetic van Milana. Mislim da je to dobar potez. Sad klub malo možda škripi, šta znam, koliko su dobri i koliko ima uslova tamo za napredak al ok bolje i to nego da čami u Milanu ili igra Primaveru a treba ako je talenat stvarno da igra seniorski fudbal i da polako ulazi u ozbiljniju priču.

 

I od takvih primera uspe 1 od 10 verovatno, al neka jedan igrač po sezoni iskoči tako i to je za repreznetaciju sasvim zadovoljavajuće.  

 

Najbitnije je da kad odu da idu u sredine gde će dobiti šansu da igraju i šansu za napredak. Tu naši mladi igrači padaju, a ne samo zato jer odlaze ranije. Doduše ima i do toga. Neko je zreliji pa može to da podnese, a neko i nije spreman još uvek za odlazak a ode. Al biće toga sve više pa kako se ko snađe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Savetuju ih da odu ranije i odmah dođu do love a ako ne uspeju iz orve tu je oporavak karijere u nekom od srpskih klubova pa opet iznova prodaja na prvu ponudu. Posle par takvih sezona nema ništa od igrača u takmičarskom smislu. Samo još jedan od onih koji tezgare.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, dzoneee said:

Ja i od onog Lazetića što je u Milan otišao ne bih se iznenadio ako slučajno negde proigra. Naravno teško će to biti u Milanu. I pre nego što je otišao jasno je bilo da ima nekih 5% šanse da tamo uspe i igra. Ali kroz neki Torino, Veronu, Udineze ako je uporan i ako radi na sebi fudbalski ko zna što da ne.

 

Cini se da u Milanu vide nesto u Lazeticu i da za njega imaju neki plan, polako i postepeno, korak po korak. Uostalom, ja i nemam nista protiv toga sto mladi fudbaleri odlaze. Odlaze mladi doktori, mladi naucnici, sto ne bi i fudbaleri? Niko ne vidi perspektivu ovde, klubovi nemaju sluha za mlade, u Zvezdi ce pre na teren ubaviti Srnica ili Krsticica nego Stankovica a Rakonjca umesto Mijatovica, i tako je vec 15 godina. Idi gde mozes bolje da se razvijas, tu se svaka prica zavrsava. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...