Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

7 minutes ago, bodo said:

A zašto ne bi mogli oboje. U Bg su igrali oboje u špici protiv Portugala i Tadić iza njih. I razbili smo ih u drugom poluvremenu. Samo Živković po meni ne može u prvu. Lazović mora prije njega ako ne bude povreden

 

Smatram da nemamo dovoljno kvaliteta na sredini da iznesemo 2 devetke. Ako staviš pakera Tadića iza, SMS jedino kao centralni vezni može da igra i Gudelj kao zadnji vezni. Pravi se velika rupa, i bićemo nadjačani na sredini od svake pismenije ekipe. Tu bi Gudelj trebao da trči i zatvara za trojicu, a to nema šanse. Ne znam da li postoji još neko ko danas igra sa devetkama u sastavu. Slažem se da Lazović treba da ima prednost u odnosu na Žileta, dok bih Radonjića redovno ubacivao od 65og. Takođe, VMS bi mi bio prvi golman bez dileme.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, bodo said:

A zašto ne bi mogli oboje. U Bg su igrali oboje u špici protiv Portugala i Tadić iza njih. I razbili smo ih u drugom poluvremenu. Samo Živković po meni ne može u prvu. Lazović mora prije njega ako ne bude povreden

Da kada je na poluvremenu zamenio Vlahovića 🤣

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

Ja se nadam da ču na SP što manje gledati Luku Jovića. Taj čovek ne služi ničemu. Nit daje golove, nit se bori, nit se nudi. Ništa. Iritantna je više ta cela njegova pojava gde se šeta po terenu kao da je najbolji igrač u istoriji, a nije dva dobra poteza imao u dresu reprezentaacije

 

Što se same utakmice tiče, ja nebi mnogo paničio. Znali smo svi da je ovaj način igre riskantan i da može doči do ovakve utakmice. Ali po meni ovo danas nema mnogo veze sa tim. Jednostavno se nismo pojavili, i primili bi tri komada u kojem god sistemu da smo igrali.

Zadrigli Pavkov bio bio korisniji reprezentaciji, narocito kao dzoker da klupe. Jovicu je vreme da okaci kopacke o klin, otvori neku kafanu u Bijeljini, ortacki drzi neki auto plac...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Instinkt said:

 

Smatram da nemamo dovoljno kvaliteta na sredini da iznesemo 2 devetke. Ako staviš pakera Tadića iza, SMS jedino kao centralni vezni može da igra i Gudelj kao zadnji vezni. Pravi se velika rupa, i bićemo nadjačani na sredini od svake pismenije ekipe. Tu bi Gudelj trebao da trči i zatvara za trojicu, a to nema šanse. Ne znam da li postoji još neko ko danas igra sa devetkama u sastavu. Slažem se da Lazović treba da ima prednost u odnosu na Žileta, dok bih Radonjića redovno ubacivao od 65og. Takođe, VMS bi mi bio prvi golman bez dileme.

Da to bi bio problem jer su svi osim Gudelja ofanzivno orijentirani. A SMS je uz sve to i dosta spor. I po meni bi trebao biti Vanja ispred Rajkovića.

1 minute ago, Don Juan said:

Pa da, na poluvremenu izašli Vlahović i Lazović i ušli Radonjić i Maksimović (valjda).

 

Evo ga.

https://fss.rs/utakmica/srbija-2-2-0-2-portugal/

Počeli su u toj formaciji. 

Link to comment
Share on other sites

Pa po imenima nisu svakako top 5 u Evropi, ali po igri su recimo bolji od Portugala, koji veceras nista drugacije nije odigrao kao protiv nas, samo sto smo mi igrali jace, tacnije, brze od Makedonaca i nismo im dali ove kontre i polukontre previse kao sto su Makedonci. Portugal je veceras bukvalnoisto izasao kao protiv nas, a Danci su odigrali po meni ipak nivo vise u odnosu na to.

 

Videcemo ih na SP, ne bi me cudilo da uspeju da naprave nesto i zabeleze par dobrih utakmica.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

The Sun nam izvukao grupu.

 

1. Spanija

2. Urugvaj

3. Srbija

4. Kanada 

 

:classic_biggrin:

 

Sa ovakvim opisom grupe...

Quote

"A pair of former World Cup winners lead another strong group in which Portugal-conquering Serbia and Alphonso Davies-led Canada would still fancy their chances of causing an upset."

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Instinkt said:

Vlahović definitivno pre Mitra, koliko god Mitar bio gotivan » prvi je bolji fudbaler. 

Slažem se. Mitar je dobar kad ima čistu situaciju pred golom ili dobar centaršut sa boka, ali kad je okružen odbranom, mnogo je usporen. Nekako je previše drven sa loptom u nogama. Ne bi trebalo da bude dileme oko startnog špica, niti ponavljati zabludu iz kvalifikacija o spajanju Mitra i Vlahovića istovremeno, u startnoj postavi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bodo said:

A zašto ne bi mogli oboje. U Bg su igrali oboje u špici protiv Portugala i Tadić iza njih. I razbili smo ih u drugom poluvremenu. Samo Živković po meni ne može u prvu. Lazović mora prije njega ako ne bude povreden

 

Zato što je to zastarela formacija s početka ovog veka. 🤣 Poslednji put su istu primenjivali Nemci sa Klinsmanom i Birofom. Nikad se ne stavljaju dva tornja istovremeno u špic napada. Gubi se kvalitet igre u veznom redu, što je prethodno neko već argumentovao.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Imamo mogućnost da igramo u raznim sistemima od 3-5-2 do 4-5-1 ali nam je najveći problem brzina. Kad kažem brzina ne mislim samo na klasični sprint već i na brzinu donošenja odluke i reakcije na igru protivnika, to košarkaški komentatori kažu " čitanje protivničke odbrane"  da li se tu nešto može promeniti nisam siguran, ovo što Piksi poziva uz povređene Vlahovića, lazovića i đuričića je najbolje što Srbija ima i od tih igrača mora da se izvuče maximum i ne očekuje da budu svetski prvaci već da prođu prvi krug na SP i time bi svi trebalo da budemo zadovoljni. Igrači treba samo da pokažu da imaju volju i želju da igraju u reprezentaciji pa im se onda ne može ništa zameriti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, drgnk said:

 

Zato što je to zastarela formacija s početka ovog veka. 🤣 Poslednji put su istu primenjivali Nemci sa Klinsmanom i Birofom. Nikad se ne stavljaju dva tornja istovremeno u špic napada. Gubi se kvalitet igre u veznom redu, što je prethodno neko već argumentovao.

Klnsman je sve bio samo ne toranj. Kao drugo koregirao sam se u postu iznad. Naša oba špica nisu toliko statični nego dosta trče. Problem bi bio svakako u vezi koja je isključivo ofanzivno orijentisana osim Gudelja. Isto važi i za bočne. Jučer je Živković toliko plivao i puštao svog igrača upravo zbog toga što ga ponese igra u napadu. Još da je SMS brži i pokretljiviji možda bi se i moglo. On ima odličnu tehniku ali je kao vezni igrač dosta spor. Ali ako rezultat to bude zahtevao će se morati i zaigrati i sa dva špica što je Piksi i probao početkom drugoga pa i na uštrb veznog reda . I bili smo puno opasniji u drugom ali smo i izgubili posed  koji je bio dominantniji za nas u prvom 59/41 na 52/48 na kraju. Problem je samo šta Jović ne može odigrati više ozbiljnu utakmicu niti se nešto cima previše.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, drgnk said:

Slažem se. Mitar je dobar kad ima čistu situaciju pred golom ili dobar centaršut sa boka, ali kad je okružen odbranom, mnogo je usporen. Nekako je previše drven sa loptom u nogama. Ne bi trebalo da bude dileme oko startnog špica, niti ponavljati zabludu iz kvalifikacija o spajanju Mitra i Vlahovića istovremeno, u startnoj postavi.

Mislim da će Mitar biti prvi špic isključivo jer bi baš tako otvarao prostor Sergeju jer je ovaj jedino tako upotrebljiv. Ako krene sa Dušanom i Mitrom ja stvarno ne vidim u toj postavi šta bi radio Sergej, on i u Laciju može da igra isključivo na jednoj poziciji, bar po meni je SMS jedini igrač kom mora ceo tim da se podredi da bi on uradio nešto, da je dobar na toj poziciji jeste ali da li mi možemo to da istrpimo kao tim ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Tri situacije su za mene juče bile karakteristične.

 

Prva je povlačenje u periodu pre gola. Pohvalno je što smo i tad pokušavali da po zemlji iznesemo loptu (mada je ponekad u takvoj situaciji treba zunuti u kukuruze) ali usled pritiska i delimične statičnosti igrača ispred odbrane smo par puta dolazili u ozbiljnu situaciju. Imaćemo velikih problema s tim, kao i sa sporim kretanjem i reakcijama odbrane. Pavlović je baš, baš spor a ostali kasne.

 

Druga je malodušnost koju je perkos pomenuo. To ne smemo sebi da dozvolimo.

 

Treće je za pohvalu, isto je pomenuto, a to je želja da se smanji rezultat u poslednjih dvadesetak minuta. Mi moramo uvek da igramo, nema otaljavanja.

 

Mitar je protiv Mađara i sinoć imao dve velike šanse i par poluprilika, bar jedan gol je morao da padne. Za pohvalu je što se dobro kreće i ulazi u povoljne pozicije, ali uz bolju realizaciju smo mogli ukupno bolje da prođemo. Za Kostića ne brinem ali desna strana ostaje problem. I dalje mislim da Radonjić treba da obavezno ulazi kao izmena a ne da počinje, ali kako ćemo do izmene stvarno nemam pojma.

 

Nadam se da stara priča o izvlačenju pouka neće ostati samo priča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, bodo said:

Jučer je Živković toliko plivao i puštao svog igrača upravo zbog toga što ga ponese igra u napadu.

Ali to nije samo njegova greška. Jasno je da kada bočni igrač krene u napad da neće moći da zatvori stranu ako oni krenu u protivnapad. Jednostavno nije teoretiski moguće da on učestvuje u napadu i da odmah učestvuje u odbrani u takvim situacijama, tu jednostavno mora da dođe do zatvaranja tako što se zadnji vezni ili spušta unazad, pa jedan od centralnih bekova zatvara stranu ili drugo krilo ne učestvuje u napadu pa u potrebu protivnapada zatvara drugu stranu, dok opet jedan centralni bek ide i zatvara otvoreno krilo. Ja mislim da oni to u suštini dobro rade, ali problem nastane kada protivnik ima brza krila, a naši centralni bekovi i nisu baš najbrži i drugi kada kao juče igrač na boku izgubi loptu i otvori kontru za protivnika.

 

Dobro svaka škola se plaća i nije sada toliko bitno da li smo izgubili i koliko je poraz, na kraju krajeva isti Danci su primili 4 komada od Holandije, nego da se sada vidi gde škripi i da se to popunjava. Meni je veći problem to što mi od Mitrovića očekujemo da u svakom meču postigne gol-dva, ali juče se videlo kako on može da bude beskoristan ako ga protivnički igrači zatvore i ne daju mu prostor za "manevar" ili jednostavno ne dobija više lopte po vazduhu, a manje po zemlji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je žao što je za sada Đuričić ostao prilično neiskorišćen. Prilično brz vezni igrač sa tehnikom i kreacijom. Dopalo mi se kako je igrao u "Tumbinoj eri". Nažalost, on još od oktobra prošle godine ne igra zbog nekakve povrede. Ne znam kako bi se sada mogao uklopiti u postojeći, već utvrđen sistem. Ovo kažem zato što nam fali više brzine u veznom redu.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

Samo se nadam da će Pavlović napokon ubosti klub u kojem će imati solidnu minutažu. Opet u Bazelu ne igra, nije odigrao niti jednog minuta i to se vidi. Potreban nam je on u starom izdanju, kao vitalan deo te leve strane. Sa ovakvim Kostićem i mladim Pavlovićem bez minuta, baš nam je kritična ta strana. Na drugoj strani Bleki pokušava da zakrpi, vidi se da fali Lazović koji na toj poziciji igra već par sezona, odgovorniji je od Živkovića, protiv ovakvog protivnika te male stvari su jako bitne.

 

Po prvi put od kad je Piski selektor delovali smo kao da nam se ne igra fudbal, nije to do protivnika. Više su nas Mađari pritiskali prilikom iznošenja lopte, jednostavno nismo ličili na pravu ekipu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro je sto se ovo desilo sada. Mozda postoji i neki zamor kod nekih igraca, Piksi treba i da promesa karte.

 

ja se nadam da ce na prvenstvo ici najspremniji u tom trenutku, znaci ako moramo da nekog od briljantnih iz kvalifikacija premestimo na klupu, nadam se da se Piksi nece libiti da to uradi.

 

I pored problema Kostica i Pavlovica, mislim da ova poslednja utakmica najvise u prilog onome sto sam pricao za Zivkovica. Jednostavno, on je za kraj klupe i to je to. Vodio bih ga na Svetsko samo u slucaju neke povrede, jer ne znam da li imamo ikoga i tog nivoa na tim pozicijama osim njega.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...