Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Sta znam meni Zivkovic ne deluje toliko lose bas. Slazem se da nije ono sto je trebao da bude ili sto smo ocekivali od njega, to i sam kazem, ali sada da nije za ozbiljan fudbal a ipak igra u Ligi Evrope recimo i to dobro? Nije za LS i najjace lige to je definitivno ali bas toliko da je los ne mogu da se slozim.

 

Nemam problem sa tim sto je u reprezentaciji i sto igra, ali isto tako ne bih imao problem ni da Radonjic krene utakmicu ili Lazovic. Nijanse dele njih ovako sveukupno. 

 

Uostalom on i igra na tom mestu kada Lazovic nije spreman. Zapoceo je protiv Portugala jedinu takmicarsku utakmicu i evo sada ovu protiv Madjara. Videcemo protiv Danaca da li ce poceti isto. Mozda krene i Radonjic?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekifisher said:

Koji to igrači igraju kod Piksija a da nisu ranije igrali?  U stvari, možda si i u pravu, jedino ti je zaključak pogrešan... nisu isti igrači, samo se isto zovu a igraju često i iznad svojih objektivnih kvaliteta.

Poenta je da nikako ne igraju oni koji ne znaju fudbala ali su borbeni, vode navijanje ili drze svalčionicu. Tačno je da igrači koji su ranije samo vracali loptu nazad danas razmisljaju prema napred a to je zasluga selektora. 

Link to comment
Share on other sites

@dekifisherpostujem tvoje misljenje, ali takodje mislim da si u vezi Zivkovica i Grujica nerealan. Imali su prilike, bili u nekim timovima u pravo vreme i nisu se probili. U reprezentaciji se opet nisu istakli za razliku od Pavlovica koji ne igra svoju poziciju pa igra doktorski.

Link to comment
Share on other sites

Odakle ti to da Strahinja ne igra na svojoj poziciji? Igra levog štopera u formaciji sa 3, gde će Bleki igrati desnog a Matija (najverovatnije) centralnog. Ako ciljaš na to da možda u klubu igra u klasičnoj postavci 4 pozadi (2 štopera+ 2 beka), a u reprezentaciji 3 + 2 wing beka, to ne znači da nije na svojoj poziciji. I nije da ga je neko izmislio, projektovan je za reprezentaciju još od kad ga je Bata prebacio u prvi tim Partizana. Slično kao Bleki, samo što je Viola bolja sredina za razvijanje od Monaka.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dzoneee said:

Sta znam meni Zivkovic ne deluje toliko lose bas. Slazem se da nije ono sto je trebao da bude ili sto smo ocekivali od njega, to i sam kazem, ali sada da nije za ozbiljan fudbal a ipak igra u Ligi Evrope recimo i to dobro? Nije za LS i najjace lige to je definitivno ali bas toliko da je los ne mogu da se slozim.

 

Nemam problem sa tim sto je u reprezentaciji i sto igra, ali isto tako ne bih imao problem ni da Radonjic krene utakmicu ili Lazovic. Nijanse dele njih ovako sveukupno. 

 

Uostalom on i igra na tom mestu kada Lazovic nije spreman. Zapoceo je protiv Portugala jedinu takmicarsku utakmicu i evo sada ovu protiv Madjara. Videcemo protiv Danaca da li ce poceti isto. Mozda krene i Radonjic?

 

 

 

 

Teško da može Radonjić to da igra. U drugoj formaciji da, ali da pokriva celu stranu teško. Lazović je bolje rešenje, ali nažalost on je mina sa tim povredama koje vuče celu karijeru.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, McLeod said:

Lazovic je 10 puta bolje resenje, mada nije savrseno i u tom delu se slazemo. Ali su njih dvojica na toj poziciji potpuno neuporedivi, razlika je u par klasa.

OK. Ti smatraš da igranje za dva najveća Portugalska kluba nije uspeh u karijeri ali je zato Lazović 10x bolji a nikada nije dobacio ni blizu takvih klubova? Imali boljeg menadžera?

Pa taj Živković je odigrao 8 utakmica u LŠ. Odradio je tamo ceo ugovor.

Grujića je kupio jebeni Liverpul, čak je i igrao malo. Verovatno skauti nisu videli da je spor.

100x sam pisao o tome... fudbal je jako komplikovan sport, da mnogostruko je komplikovaniji od košarke recimo (znam da često pišeš tamo). O konkurenciji i da ne pričam. Mnogo nestvarno dobrih igrača nije uspelo da se uklopi u nekim sredinama. Pa jedan Azar u Realu deluje kao da nikad šutnuo loptu nije. Ali sam odlazak u Real ili Liverpul nije samo dokaz talenta, to je dokaz da je u pitanju top talenat. Nikada ali nikada tako veliki klub neće kupiti sporog igrača jer bazičnu brzinu treningom možeš popraviti 5 % max.

SMS je spor i nikada neće igrati u top klubu (Real, Barsa, Juve, Bajern, Čelzi, City, Liverpul, PSG)  bez obzira na ogromno fudbalsko znanje i talenat. Isto važi i za Tadića, Mitra... 

Link to comment
Share on other sites

Kod Grujića nije problem nedoatatak brzine nego nedostatak želje da učestvuje u igri. Tu je on negde ali nema ga nigde najkrace rečeno. Odigra po 70 i vise minuta za Porto a ne podeli dva normalna dodavanja. Zato stagnira i ne napreduje. Živkovic barem u Paoku igra dobro, vuče ekipu i polako se vraca u fudbal, ima znanje i moze da donese određeni kvalitet. Za reprezentaciju nam trebaju i igrači koji mogu ulaskom sa klupe da nešto promene i donesu rezultat. Živkovic i Radonjic to mogu pa makar ušli na 5 minuta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dekifisher said:

SMS je spor i nikada neće igrati u top klubu (Real, Barsa, Juve, Bajern, Čelzi, City, Liverpul, PSG)  bez obzira na ogromno fudbalsko znanje i talenat. Isto važi i za Tadića, Mitra... 

Tadić neće igrati u top klubu ali je ipak igrao fudbal na najvišem nivou (npr. 1/2f LŠ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa Tadic je imao tada 31 godinu ili 32, ne placa se bas 60 milona igrac u tim godinama :classic_biggrin:

 

Sto se tice SMS-a on ce sigurno zabosti neki top klub. Razlog sto do sada nije presao je Lotito i njegovih 80 milona eura za njega sto nije realno po meni, mada sta znam. Mozda kada predje u neki od tih klubova krene i jos bolje da igra i ima bolju statistiku nego u Laziu. 

 

Ali opet kakvi sve igraci su odlazili za bolesne pare. Grilis preko 100 milona eura, Megvajer 70,80 tako nesto, ajde Azar je bio top 5 igrac na svetu pa je "realna" cifra bila ali je ispao nevidjeni promasaj, pa i Barselona cini mi se da je nekog igraca masno platila, da li bese Dembelea ili jos nekog? Ogromne pare se daju za igrace. Ali eto SMS-u je bas ta cena i nacin pregovaranja predsednika Lacia odvracao klubove. Laciju je pomoglo da ga zadrzi i to sto on voli da igra tamo, voli grad, navijaci ga obozavaju i nije forsirao odlazak. 

 

Ja se samo nadam da nece da ode u PSG, u svaki klub neka proba, neka proba i Real cak, ali nikako u PSG. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dekifisher said:

OK. Ti smatraš da igranje za dva najveća Portugalska kluba nije uspeh u karijeri ali je zato Lazović 10x bolji a nikada nije dobacio ni blizu takvih klubova? Imali boljeg menadžera?

Pa taj Živković je odigrao 8 utakmica u LŠ. Odradio je tamo ceo ugovor.

Grujića je kupio jebeni Liverpul, čak je i igrao malo. Verovatno skauti nisu videli da je spor.

100x sam pisao o tome... fudbal je jako komplikovan sport, da mnogostruko je komplikovaniji od košarke recimo (znam da često pišeš tamo). O konkurenciji i da ne pričam. Mnogo nestvarno dobrih igrača nije uspelo da se uklopi u nekim sredinama. Pa jedan Azar u Realu deluje kao da nikad šutnuo loptu nije. Ali sam odlazak u Real ili Liverpul nije samo dokaz talenta, to je dokaz da je u pitanju top talenat. Nikada ali nikada tako veliki klub neće kupiti sporog igrača jer bazičnu brzinu treningom možeš popraviti 5 % max.

SMS je spor i nikada neće igrati u top klubu (Real, Barsa, Juve, Bajern, Čelzi, City, Liverpul, PSG)  bez obzira na ogromno fudbalsko znanje i talenat. Isto važi i za Tadića, Mitra... 

 

Ne kazem da nije uspeh, pogotovo za nasu bazu i generalno nasu reprezentaciju. Ja ne smatram da smo mi krem evropskog fudbala i sve ispod Reala, Barse, Bajerna, Sitija i slicnih klubova je sranje i lose. Ali je problem i sa Grujicem i sa Zivkovicem sto su vrlo rano otisli i nasli su se u sredinama koje su mogle da im budu odskocna daska za dalje, ili, u Grujicevom slucaju, vrlo snazan tim, kod coveka koji vazi za top 5 trenera na svetu vec 10 i kusur godina, gde je zapravo na njegovoj poziciji bilo prostora da se on bar donekle nametne i igra.

 

Znamo kako je prosao. Zatim je bila Herta, koja je bila u stanju poluraspada, u kojoj je bio relativno standardan jedno vreme i ni tu nije pokazao gotovo nista. Sada je u Portu, gde pokazuje ponovo nista. Igrac njegovog profila, odnosno pre profila kakav mi mislimo da jeste, da ima jednu asistenciju u svim takmicenjima u skoro 30 utakmica, pa to je sramotno. A portugalska liga iako jeste medju nekih 10 liga u Evropi, ipak je dosta ispod liga petice, a slicnog je profila kao holandska recimo. To su timovi slicne snage i imamo 3-4 tima koji se bore za vrh, nekoliko solidnih timova koji iskoce tu i tamo i uvek nekoliko timova koje svi zivi nabijaju.

 

Grujic i Tadic ne igraju na istim pozicijama, ali igraju u timovima slicne snage i profila - vaze za stalne favorite za titulu u ligi slicne snage. Jedan gradi status maltene legende kluba u 21. veku, drugi je nevidljiv na terenu. A nije Ljubomir Fejsa, kojeg ces da setas od zadnjeg veznog preko beka do stopera da bude "radilica" i simple passer. Grujic vazi za kreativnog igraca, pricalo se da ce da se razvije u box to box veznjaka, a od svega toga nije bilo nista.

 

Sto se tice Zivkovica, on u Grckoj igra dobro, i svaka mu cast. Ali ta grcka liga je treci esalon liga u Evropi, ako ne i cetvrti gde je nasa tramvaj super liga. Igra u ekvivalentu Vojvodine kod nas, dakle cak i ne igra u PAO ili Oliju, nego u PAOKu. Gde iako i oni tripuju da se bore za titulu i valjda su drugi trenutno, realna prica je da je Oli tamo tata trenutno i to je to. Manji pritisak, slabija liga, i onda ti njegovi kvaliteti, tehnika, fudbalsko znanje, pa cak i donekle brzina u toj konkurenciji, mogu da dodju do izrazaja.

 

Na najvisem nivou je jasno da ti kvaliteti ne mogu da naprave razliku kada igra protiv brzih, jacih, prekaljenih defanzivaca, a istovremeno njegove slabosti dolaze do izrazaja.

 

Ovo sto pisem bi trebalo da bude svima jasno, tu nema neke preferencije u smislu da ja njih ne volim zbog necega.

 

Takodje nema veze ni sa kompleksnoscu sporta i ne zelim da ulazim u tu diskusiju, nije bitna ovde, iako se ne slazem sa tobom jer od fudbala, pogotovo modernog, retko koji sport je prostiji u svakom smislu.

 

Moderni fudbal se bazira na vrlo jednostavnim idejama, koje su implementirane u nekim timovima koji imaju igrace odredjenih karakteristika.

 

Da imas savrsene robote koji igraju fudbal i za koje znas da nece praviti greske, zeleo bih da ih napravis da su brzi i jaki, da sistematski pokrivaju teren i kada se brane i kada napadaju, tako da su uvek na ogranicenom prostoru oko lopte u formaciji jednakostranicnog trougla, kako bi imali najsiri ugao za dodavanje i najvise mogucih opcija, a istovremeno pokrivali najveci prostor sistematski kada se brane. To je mnogo prosto i mnogi timovi danas sa manje ili vise uspeha te stvari bastine u svojoj filozofiji.

 

Jedino je pitanje do koje mere fizicke, tehnicke i mentalne karakteristike igraca koje imas dozvoljavaju takvu igru. I iako ne postoje savrseni igraci (cak ni Cavi, Inijesta, ili ranije Zidan itd), postoje modeli preko kojima se igraci oblikuju od mladjih kategorija na ovamo i set zadataka koji igraci dobijaju na odredjenim pozicijama su manje ili vise standardizovane i kod Gvardiole i kod Klopa i kod Murinja i kod Ancelotija. Znaci iako oni imaju potpuno drugacije trenerske filozofije, svi zahtevaju od igraca da budu fizicki spremni, da ispunjavaju neke osnovne takticke zamisli u okviru svoje trenerske filozofije, da vrse presing, napadaju sistematski na odredjeni nacin, brane se isto.

 

Ako se samo pogleda ko igra na kojoj poziciji u ligama petice, a onda i u najjacim timovima u Evropi, postoji jasan sablon kojem svi teze, a fluidnost koju vidjamo u "novim" sistemima kao nekad tiki-taku ili totalni fudbal ili gegenpressing su samo brendirane ideje dovedene do nekog trenutnog maksimuma.

 

Jasno je da danas centralni vezni u svakom timu koji igra u ligi petici treba da bude najspremniji fizicki, da igra u oba smera, tehnicki ispoliran, da ima visok procenat uspesnih dodavanja i da pomera linije tima napred, odnosno da ih "drzi", time uliva sigurnost timu i povezuje linije i tako dalje i tako blize.

 

Sve ostalo su nijanse i bonusi, pa ce tako za Real igrati jedan Luka Modric koji radi sve to, ali takodje moze da resi utakmicu jednim potezom, a za Liverpul Henderson, koji nedostatak te virtuoznosti pokusava da nadomesti besomucnim trcanjem, borbenoscu, "kapitenskim" ponasanjem na terenu. Ali osnovni set zadataka obojici je isti.

 

E sad da se vratimo na Grujica. On dokazano ne moze da igra u ligama petice. Bio je u dve, lose je prosao. Nema dovoljno brzine, ni u nogama, ni u glavi, nema dovoljno hrabrosti i sportske drskosti, nema dovoljno work ratea, nema bukvalno nicega, osim te romanticarske ideje o njemu da on "zna lopte". Od tih bljeskova se ne zivi. I ne bi bila apsolutno nikakva steta da i ne ide na prvenstvo, a kamoli dobija vecu ulogu. Apsolutno svi veznjaci, cak i rezerve Maksimovic, Lukic, pa i Fejsa, Gudelj, ko god, su korisniji od njega. On je objektivno u najboljem slucaju sesti ili sedmi na tim pozicijama kod nas.

 

Nema razloga niti potrebe da on uskace u vezni red koji dobro funkcionise.

 

Sto se tice Zivkovica, on je tu jer smo na tim pozicijama objektivno jako tanki. Kvalitet igraca nam je najslabiji u timu na poziciji koju on pokriva i on je najslabiji sraf. Od Lazovica pre treba traziti tu stabilnost, cvrstinu i bar da ne predstavlja krater u odbrani, iako i on naravno ima svojih mana ihaj haj. Zivkovic jedan na jedan je svakako bolji igrac od njega, ali u sistemu koji mi igramo i timski je Lazovic ocigledno korisniji. A ja se ne bih kladio da na terenu i taj papir koji kaze da je Zivkovic bolji ofanzivno ne pokaze suprotno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dzoneee said:

Pa Tadic je imao tada 31 godinu ili 32, ne placa se bas 60 milona igrac u tim godinama :classic_biggrin:

 

Sto se tice SMS-a on ce sigurno zabosti neki top klub. Razlog sto do sada nije presao je Lotito i njegovih 80 milona eura za njega sto nije realno po meni, mada sta znam. Mozda kada predje u neki od tih klubova krene i jos bolje da igra i ima bolju statistiku nego u Laziu. 

 

Ali opet kakvi sve igraci su odlazili za bolesne pare. Grilis preko 100 milona eura, Megvajer 70,80 tako nesto, ajde Azar je bio top 5 igrac na svetu pa je "realna" cifra bila ali je ispao nevidjeni promasaj, pa i Barselona cini mi se da je nekog igraca masno platila, da li bese Dembelea ili jos nekog? Ogromne pare se daju za igrace. Ali eto SMS-u je bas ta cena i nacin pregovaranja predsednika Lacia odvracao klubove. Laciju je pomoglo da ga zadrzi i to sto on voli da igra tamo, voli grad, navijaci ga obozavaju i nije forsirao odlazak. 

 

Ja se samo nadam da nece da ode u PSG, u svaki klub neka proba, neka proba i Real cak, ali nikako u PSG. 

Englezi su poseban svijet i to ne treba uspoređivati s ostalima. Dembele je bio top talent, tako je i igrao u Borussiji, tako da nije čudo da je dobio tu lovu. Meni je iskreno čudno da SMS nije napravio nešto bolje, iako još ima vremena. Jer takvih igrača nema puno, mislim na spoj visine i tehnike. Al da je za vrhunske klubove, nikakav Lotito ne bi mogao spriječiti transfer. Pogotovo danas.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

E kad je visina transfera merilo kvaliteta onda je sve jasno. Uz to da vas podsetim da je jedan raspali Lazar Markovic stigao do Liverpula i uzeo golemu lovu.

Dobro nije Marković slučajno završio u Liverpulu, on jeste bio veliki talenat, imao je još velikog prostora za napredak, a zašto mu je karijera otišla silaznim putem više je do njegove glave i povreda. Slična situacija je i sa Radonjićem.

Link to comment
Share on other sites

I ovo što Mc kaže, da je Grujić bio kod top trenera i konkurirao za poziciju na kojoj i nije bila velika gužva tada. I ne samo to, njega je Klopp i doveo. Tako da je prilično jasno da je problem u brzini. I razmišljanja i kretanja. Ali i što je netko drugi rekao, takvih slučajeva je u modernom nogometu na tisuće. Zadaci su slični, zato i ima toliko igrača koji liče kao jaje jajetu. I nije da je problem što "više nema starih majstora", nego je skillset "starih majstora" prilično beskoristan u današnjem nogometu. Nije valjda da netko misli da današnji igrači vrhunskih klubova ne znaju rolat ili driblat u mjestu.  Nego točno ono što je rekao Mc, trokuti, presing, brzo razmišljanje i odigravanje, i trka. Zato PSG ne bi uzeo CL i da su prošli Real. 3 igrača koja ne trče u fazi obrane jednostavno danas ne  može istrpit niti jedna momčad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice tog skillseta i to, a i danas je igracima prostor maksimalno skracen. Ne mozes ti danas da trcis kao nekad Prosinecki ili Savicevic ili Piksi i da zalamas igrace na takav nacin da to tako lepo za oko izgleda. Igraci nemaju ni priblizno prostora na vecini utakmica kao pre sto su imali. Nas je moderni fudbalski svet tu pretekao lagano i ostavio nas u nekoj 2000-toj. Nismo se prilagodili takvoj promeni u fudbalu, verovatno zato sto pre svega nasi treneri koji prave mlade igrace nisu prihvatali tu cinjenicu da ne mozes danas gledati na fudbal isto kao i pre 20 godina ili nisu jednostavno znali kako da se presaltaju na novo shvatanje igre. Sve to stoji da i danas talenat, kvalitet, ideja, kreacija prolaze i donose rezultate nekada, ali se igra na drugaciji nacin, sve to se koristi na drugaciji nacin. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, dzoneee said:

Sto se tice tog skillseta i to, a i danas je igracima prostor maksimalno skracen. Ne mozes ti danas da trcis kao nekad Prosinecki ili Savicevic ili Piksi i da zalamas igrace na takav nacin da to tako lepo za oko izgleda. Igraci nemaju ni priblizno prostora na vecini utakmica kao pre sto su imali. Nas je moderni fudbalski svet tu pretekao lagano i ostavio nas u nekoj 2000-toj. Nismo se prilagodili takvoj promeni u fudbalu, verovatno zato sto pre svega nasi treneri koji prave mlade igrace nisu prihvatali tu cinjenicu da ne mozes danas gledati na fudbal isto kao i pre 20 godina ili nisu jednostavno znali kako da se presaltaju na novo shvatanje igre. Sve to stoji da i danas talenat, kvalitet, ideja, kreacija prolaze i donose rezultate nekada, ali se igra na drugaciji nacin, sve to se koristi na drugaciji nacin. 

 

 

Ma ni prostora ni vremena. Daj zamisli Žutog danas kako slomi igrača, pa ga pričeka, pa ga slomi još jednom, pa dođe drugi, pa u njega pošalje na burek.... a za svo to vrijeme je osvojio 1 metar terena, tj. toliko se pomakao naprijed. Danas prolazi dribling u trku kojim radiš višak, ili dribling kojim se oslobađaš presinga. 

S tim da je Žuti na početku karijere trčao jako puno za ondašnje prilike. I da netko krivo ne shvati. Ti igrači bi i danas imali mjesta u vrhunskim momčadima, samo bi igrali drugačije. Igrali bi kao ovi danas.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Ma ni prostora ni vremena. Daj zamisli Žutog danas kako slomi igrača, pa ga pričeka, pa ga slomi još jednom, pa dođe drugi, pa u njega pošalje na burek.... a za svo to vrijeme je osvojio 1 metar terena, tj. toliko se pomakao naprijed. Danas prolazi dribling u trku kojim radiš višak, ili dribling kojim se oslobađaš presinga. 

jeste vi gledali Žutog i Deja nekad? oni su bili preteča driblinga u trku!  Naši treneri pogrešno selektiraju igrače i ne da ne mogu da izbace mogernog vezistu nego deceniju i vise nemamo normalnog spoljnjeg iggrača. Kostic je samouk njega nemojte uzimati kao primer.  Izabcili smo tonu zadnjih veznih od kojim tek deaetak njih zna fudbal.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Perkos2 said:

jeste vi gledali Žutog i Deja nekad? oni su bili preteča driblinga u trku!  Naši treneri pogrešno selektiraju igrače i ne da ne mogu da izbace mogernog vezistu nego deceniju i vise nemamo normalnog spoljnjeg iggrača. Kostic je samouk njega nemojte uzimati kao primer.  Izabcili smo tonu zadnjih veznih od kojim tek deaetak njih zna fudbal.

Naravno da sam gledao obojicu. I rekao sam da bi igrali i danas, i da je Žuti trčao dosta na početku karijere ( Zvezda). Žuti iz kasnijh godina bi igrao HNL.

Link to comment
Share on other sites

Pa ti si sad nehotice pogodio u srz problema - jeste, vrhunski vezni nam se desava slucajno, a zadnjih bezveznih imamo na tone. Ali ne zbog toga sto si ti napisao, nego bas zbog toga sto kao zadnji bezvezni zavrse prilagodljivi radnici, bez obzira na to sto su netalentovani, a Nece Tomici jure starlete i uvek im je trener kriv sto im ne daje sansu

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, McLeod said:

A portugalska liga iako jeste medju nekih 10 liga u Evropi, ipak je dosta ispod liga petice

Tačno, ali ta tri kluba bi se borila za prvih pet mesta u svakoj ligi petice. U Italiji i za titulu pored ovakvog Juventusa.

8 hours ago, McLeod said:

Takodje nema veze ni sa kompleksnoscu sporta i ne zelim da ulazim u tu diskusiju, nije bitna ovde, iako se ne slazem sa tobom jer od fudbala, pogotovo modernog, retko koji sport je prostiji u svakom smislu.

Lepo pišeš ali laički i grešiš big time. To što izgleda prosto na TV-u, na terenu je malko drugačije. Od 11 igrača dovoljno je da jedan napravi grešku i da sva teorija, strategija i taktika padnu u vodu. Ne postoji sport gde tim iz 4. kategorije može da pobedi u gostima prvaka Evrope. Ili da tim sa 4 najbolja igrača na planeti ispadne od veterana. Lopta jeste okrugla ali se igra nogama 🙂. Mogao bih roman da ti napišem na ovu temu ali numem da pišem kao ti.

9 hours ago, McLeod said:

E sad da se vratimo na Grujica. On dokazano ne moze da igra u ligama petice. Bio je u dve, lose je prosao. Nema dovoljno brzine, ni u nogama, ni u glavi, nema dovoljno hrabrosti i sportske drskosti, nema dovoljno work ratea, nema bukvalno nicega, osim te romanticarske ideje o njemu da on "zna lopte".

Kod amera reč talenat, ima dosta drugačije znašenje nego kod nas. Grujić je takav talenat i to generacijski. Dečko ima duel i skok igru, šut, defanzivu... Piksi nije zadovoljan Lukićem u potpunosti, još manje Maksimovićem. Račić!? Vrlo važno mesto u timu i jedno od retkih gde nemamo adekvatan talenat. U stvari on i na tom veznom hoće igrača koji prvenstveno gleda napred. Zato i pokušava sa SMS-om u nekim varijantama. Mislim da ga zbog toga i zove.

9 hours ago, McLeod said:

Od Lazovica pre treba traziti tu stabilnost, cvrstinu i bar da ne predstavlja krater u odbrani, iako i on naravno ima svojih mana ihaj haj. Zivkovic jedan na jedan je svakako bolji igrac od njega, ali u sistemu koji mi igramo i timski je Lazovic ocigledno korisniji. A ja se ne bih kladio da na terenu i taj papir koji kaze da je Zivkovic bolji ofanzivno ne pokaze suprotno

Od Lazovića tražiti stabilnost i čvrstinu? Jel se šališ? Pa on je prefinjen igrač uvek bio, mekan, bez duel igre i skoka. Moje mišljenje je potpuno suprotno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dekifisher said:

Tačno, ali ta tri kluba bi se borila za prvih pet mesta u svakoj ligi petice. U Italiji i za titulu pored ovakvog Juventusa.

Lepo pišeš ali laički i grešiš big time. To što izgleda prosto na TV-u, na terenu je malko drugačije. Od 11 igrača dovoljno je da jedan napravi grešku i da sva teorija, strategija i taktika padnu u vodu. Ne postoji sport gde tim iz 4. kategorije može da pobedi u gostima prvaka Evrope. Ili da tim sa 4 najbolja igrača na planeti ispadne od veterana. Lopta jeste okrugla ali se igra nogama 🙂. Mogao bih roman da ti napišem na ovu temu ali numem da pišem kao ti.

Kod amera reč talenat, ima dosta drugačije znašenje nego kod nas. Grujić je takav talenat i to generacijski. Dečko ima duel i skok igru, šut, defanzivu... Piksi nije zadovoljan Lukićem u potpunosti, još manje Maksimovićem. Račić!? Vrlo važno mesto u timu i jedno od retkih gde nemamo adekvatan talenat. U stvari on i na tom veznom hoće igrača koji prvenstveno gleda napred. Zato i pokušava sa SMS-om u nekim varijantama. Mislim da ga zbog toga i zove.

Od Lazovića tražiti stabilnost i čvrstinu? Jel se šališ? Pa on je prefinjen igrač uvek bio, mekan, bez duel igre i skoka. Moje mišljenje je potpuno suprotno.

 

Sad da li bi se bas borili za visok plasman, sumnjam, ali to je bas SBB KBB.

 

Naravno da je dovoljno da jedan napravi gresku, i sto je vise igraca na terenu ta mogucnost je statisticki verovatnija. Pa u tom smislu "kompleksnosti" imas pravo, ali bi na isti nacin mogao da kazes da je australijski fudbal najkompleksniji sport na svetu. Ja sad apsolutno ne znam dovoljno o tom sportu da bih nesto decidirano tvrdio, ali ovako sto ti kazes laicki mi ne deluje toliko kompleksno.

 

Grujicevi kvaliteti koje pominjes svakako postoje, ali ih on pokazuje na mahove. Da li je njegov problem u glavi, nogama, ili jednostavno nema dovoljnu agilnost ja ne znam, ali problem postoji. To sto on teoretski donosi sve o cemu ti pises na terenu ne znaci nista kada vidis da on ne donosi nista od toga. Gledao sam ga par puta ove sezone, pretvorio se u tipicnog simple pasera koji nit nesto zatvara pozadi nit je bitan za gradjenje igre napred. Bukvalno neki Danilo sto igra Portugalcima u sredini i svi hoce da lincuju selektora zbog toga, s tim sto je Danilo jaci, brzi, spremniji i bolje se postavlja od njega. I upravo o tome pricam, ako ima igrac te karakteristike, moze neki Grujic da bude doktor, Maradona i Van Basten u jednom za njega, to ne vredi nista u realnom modernom fudbalu.

 

Lazovic je staklen ali je u poslednjih nekoliko sezona kad je bio spreman sasvim dobro odradjivao tog wing backa i u klubu i u reprezentaciji. Naravno da nisam srecan da ga gledam jer smatram da nam je to slaba tacka ali sam siguran da je bolje resenje od Zivkovica na tom mestu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...