Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

12 hours ago, McLeod said:

Pa ti si sad nehotice pogodio u srz problema - jeste, vrhunski vezni nam se desava slucajno, a zadnjih bezveznih imamo na tone. Ali ne zbog toga sto si ti napisao, nego bas zbog toga sto kao zadnji bezvezni zavrse prilagodljivi radnici, bez obzira na to sto su netalentovani, a Nece Tomici jure starlete i uvek im je trener kriv sto im ne daje sansu

Decenijama sam u fudbalu i pratim rad mlađih kategorija pa odlično znam kako se postupa sa mladim igračima. Treneri  jure rezultat i igraju u bloku u 95% klubova, retko gde se nađe trener koji razvija igrače po cenu slabijih rezultata. Jedno vreme je bio dobar rad u mlađim kategorijama Vojvodine, i danas imaju par vrlo zanimljivih igrača koji mogu da odskoče u vrhunske igrače međutim pitanje je koliko mogu da napreduju pored psiholjuba i sad ovog poslušnog nikšićanina. Dobro je što je mladu selekciju preuzeo Plavi Stevanović a ne neki Sivić ili Stolica pa možemo očekivati barem Ivan Ilić proigra pošto je kod ranijih selektora uglavnom samo vraćao optu nazad.    

Link to comment
Share on other sites

A kakav je onaj Tedic iz mlade reprezentacije sto igra spica a nikome ne moze da da gol? Meni je on fascinantan, da igra holandsku ligu i da ne moze da postigne gol. :classic_laugh: Kada sam gledao sada mladu reprezentaciju onaj komentator ga je nahvalio kao da se radi talentu tipa Halandu. Kad rece igra odlicno u holandskoj ligi. :classic_laugh: Decko je igrao na pocetku na mestu spica i ne znam koliko zaredom utakmica gol nije postigao, i naravno da ga ovi iz Cvolea zamenili i prebacili na klupu. A bas je dobijao sansu da igra. Mene bas ide na zivce to hvaljenje nekoga a realno nije za pohvale, ok ne moras ni da ga pljujes, al bar pricaj onako kako jeste. Pa mi je zbog svega toga palo napamet da nije neki menadzerski igrac koji mora da igra? Mada zaista ne znam jer ga nisam gledao na utakmici pa skoro nikada. Ne znam ni kako igra, ni kako se krece, ni sta su mu karakteristike, a ni poziciju jer je na nekoliko mesta oznacen kao vezni fudbaler, mozda krilo a u klubu kad je igrao igrao je spica a vidim da i u mladoj igra to isto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Decenijama sam u fudbalu i pratim rad mlađih kategorija pa odlično znam kako se postupa sa mladim igračima. Treneri  jure rezultat i igraju u bloku u 95% klubova, retko gde se nađe trener koji razvija igrače po cenu slabijih rezultata. Jedno vreme je bio dobar rad u mlađim kategorijama Vojvodine, i danas imaju par vrlo zanimljivih igrača koji mogu da odskoče u vrhunske igrače međutim pitanje je koliko mogu da napreduju pored psiholjuba i sad ovog poslušnog nikšićanina. Dobro je što je mladu selekciju preuzeo Plavi Stevanović a ne neki Sivić ili Stolica pa možemo očekivati barem Ivan Ilić proigra pošto je kod ranijih selektora uglavnom samo vraćao optu nazad.    

 

To je sve lepo i bajno, ali je daleko od kompletne slike. Rad sa mladim kategorijama jeste problem, ali rezultati koji se tu postizu nisu neki reper. Najtalentovanija deca u Evropi odavno preskacu te rankove i sto pre se ukljucuju u seniorski fudbal da sticu iskustvo.

 

No, taj problem koji definitivno postoji ne kaci one o kojima pricamo ovde. Grujic, Zivkovic i mnogi drugi su odlazili odavde kao mladi, ali vec manje-vise formirani igraci, zbog cega su ih i kupovali, a onda se po pravilu desava stagnacija ili nazadovanje.

 

Nisam siguran da su treneri koji rade sa mladim kategorijama krivi za to.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

To je sve lepo i bajno, ali je daleko od kompletne slike. Rad sa mladim kategorijama jeste problem, ali rezultati koji se tu postizu nisu neki reper. Najtalentovanija deca u Evropi odavno preskacu te rankove i sto pre se ukljucuju u seniorski fudbal da sticu iskustvo.

 

No, taj problem koji definitivno postoji ne kaci one o kojima pricamo ovde. Grujic, Zivkovic i mnogi drugi su odlazili odavde kao mladi, ali vec manje-vise formirani igraci, zbog cega su ih i kupovali, a onda se po pravilu desava stagnacija ili nazadovanje.

 

Nisam siguran da su treneri koji rade sa mladim kategorijama krivi za to.

Pored određenog talenta za naše mlade igrače postoji zainteresovanost i zbog realno niske cene, Grujić i Živković imali su iza sebe osvojeno SP za mlade na Novom Zelandu, igrali su dobro u matičnim klubovima i lova koju su za njih dali veliki klbovi nije nešto što te klubove opterećuje. Imali su šansu da naprave nešto u tim klubovima ali im se nije posrećilo. Sad probaju da se vrate u fudbalski ritam. Jedan od značajnih činilaca njihovg neuspeha je i nedovoljno stručan rad koji su imali u mlađim kategorijama. Nije struka samo fizički spremiti igrača već da on bude kompletan fudbaler i tehnički i taktički spreman za ozbiljan fudbal. Najbolje proalze naši igrači koji idu postepeno do velikih klubova, Tadić, Vidić, Ivanović, Kostić, Vlahović iskoristili su period boravka u klubovima srednej klase da nepreduju i prihvate pravila ponašanja modernog fudbala. Grujić i Žile još nisu propali i ja ima želim da povrate svoje karijere i odigraju što bolje u drresu Srbiji. Ovde neko reče da je Piksi nezadovoljan pojedinim igračima, to je prilično netačno, da ima takvih nema sile da bi i dalje bili uz ekipu. z asada piksi apsolutno ne robuje imenima igrača,menadžera i klubova za koje su igrali ili sad igraju, neka samo tako nastavi.   

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dzoneee said:

A kakav je onaj Tedic iz mlade reprezentacije sto igra spica a nikome ne moze da da gol? Meni je on fascinantan, da igra holandsku ligu i da ne moze da postigne gol. :classic_laugh: Kada sam gledao sada mladu reprezentaciju onaj komentator ga je nahvalio kao da se radi talentu tipa Halandu. Kad rece igra odlicno u holandskoj ligi. :classic_laugh: Decko je igrao na pocetku na mestu spica i ne znam koliko zaredom utakmica gol nije postigao, i naravno da ga ovi iz Cvolea zamenili i prebacili na klupu. A bas je dobijao sansu da igra. Mene bas ide na zivce to hvaljenje nekoga a realno nije za pohvale, ok ne moras ni da ga pljujes, al bar pricaj onako kako jeste. Pa mi je zbog svega toga palo napamet da nije neki menadzerski igrac koji mora da igra? Mada zaista ne znam jer ga nisam gledao na utakmici pa skoro nikada. Ne znam ni kako igra, ni kako se krece, ni sta su mu karakteristike, a ni poziciju jer je na nekoliko mesta oznacen kao vezni fudbaler, mozda krilo a u klubu kad je igrao igrao je spica a vidim da i u mladoj igra to isto.

 

Tedic ne moze da sastavi dve nedelje bez povrede. U Cukarickom je bio odlican, pravi spic, jako dobro igrao glavom, sa obe noge, kretanje, bas je delovao kao moderan fudbaler. Medjutim, od kad je otisao preko bas bas nista. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Markoss said:

 

Tedic ne moze da sastavi dve nedelje bez povrede. U Cukarickom je bio odlican, pravi spic, jako dobro igrao glavom, sa obe noge, kretanje, bas je delovao kao moderan fudbaler. Medjutim, od kad je otisao preko bas bas nista. 

Znači idealan za Mitu direktora da mu da barem milion evra i proba sa oživi fudbalski

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Znaci da mozda ispadne nesto od tog Tedica. Ok, mlad je ali mislim u Holandiji ne dajes golove a igras napadaca? Jbg. Daj boze da se profilise u nekog igraca vrednog pomena.

 

I generalno ti nasi klinci po Holandiji ovog puta su slabi, bas razocaravajuce. Pored Tedica, tamo su jos Filip Stevanovic u Herenvenu i Luka Adzic isto u Cvoleu sa Tedicem. Kad se setim sta su tamo radili Djuricic, Tadic i Kostic u njihovim godinama. Bas slabo od ove sadasnje trojice. Ajde Stevanovic jos i nekako, jos uvek 19 godina, ali Luka Adzic ima 23 i nista. 

Link to comment
Share on other sites

Groningen, Tvente, Herenven su po meni tri najbolja kluba u Holandiji za razvoj mladog igrača, prvo ti klubovi su mahom 70 posto sačinjeni od domaćih igrača. Ali meni najviše deluje da naše zeza kada dođu u Holandiju što to nije 5 stars sve oko njih, pa ih valjda mrzi i da se cimaju. Jbt Kežman je živeo u selu pored Ajndhofena, hajde Tadić živi u Amsterdamu, ali sam pre neku godinu od jednog našeg fudbalera koji je bio na probi čuo takvu odvalu da se njemu gle ne sviđa u Roterdamu i kakve su mu uslove dali... Plus ja koji pratim taj naš fudbal prvi put čoveka vidim u životu, ne znam ni kako je došao do probe u Sparti. Ja ne znam šta očukuju oni, da ih sačeka med i mleko, ili im naši menadžeri dole stvarno napune glavu... Pa dođu mladi, razočaraju se i jebeš fudbal, eto imamo i Necu Mihajlovića kao primer. Karsdorp koji je jedan od najvećih transfera u istoriji Fajnorda je živeo u stanu od 70 kvadrata pre odlaska u Romu i to u selu, ovi naši dođu s neba pa u rebra bi da žive na top lokacijama, pa ne može to bato, moraš malo i da se trudiš.

Link to comment
Share on other sites

Za Necu Mihajlovica su mi iz Cuke rekli da on trening ne moze da odradi. Bio je s njima letos i bili su u fazonu da nema snage za 20 minuta. Tako da mi za njega i nije cudno sto se nije snasao tamo, verovatno mu bas fudbal i nije u glavnom fokusu sad kad je uzeo lovu, ima mnogo takvih primera. 

 

Sto se Adzica tice, on zna fudbala, ali takvih igraca ima u inostranstvu na kamari. Krilo solidne brzine sa pristojnom tehnikom i driblingom. On na SL nivou deluje da zna, ali samo zato sto prosecno SL krilo ima 0 driblinga u repertoaru. Mislim da ce i Gavric slicno da prodje. Obojica imaju problem sa glavom, jer Adzic sebe precenjuje, a Gavric potcenjuje.

 

Stevanovic mene nije ni u Partizanu nesto mnogo odusevljavao. Isto mi deluje kao igrac sa jednim potezom, plus je pravio sitne gluposti sa 17 godina vec, a fudbalski je klasa ispod onog sto je npr Zivkovic igrao u Partizanu u tim godinama, pa i Markovic. Svakako je talentovaniji od Adzica i Gavrica, ali nisam ja previse siguran da to sto on moze da ponudi u inostranstvu nema 10x bolje vec.

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Da je bar uzeo lovu, on sa porezima nije imao ni 200 000 u Holandiji. Zadnji put kada sam gledao neku emisiju oko plata igrača u Holandiji, Holandska liga je bila 18 na svetu, sa prosekom oko 300 000 godišnje. Ima tome 2, 3 godine moguće baš kad je on i igrao ovde. Po meni u Holandiji ti je bolje da budeš kuvar nego drugoligaški fudbaler. 😄

Link to comment
Share on other sites

Just now, Haklberi said:

Da je bar uzeo lovu, on sa porezima nije imao ni 200 000 u Holandiji. Zadnji put kada sam gledao neku emisiju oko plata igrača u Holandiji, Holandska liga je bila 18 na svetu, sa prosekom oko 300 000 godišnje. Ima tome 2, 3 godine moguće baš kad je on i igrao ovde. Po meni u Holandiji ti je bolje da budeš kuvar nego drugoligaški fudbaler. 😄

 

Pa igrao je on u Partizanu pre Herenvena, pa posle Poljska, onda i u Turskoj koja tradicionalno preplacuje igrace odigrao par godina. Sve kumulativno, uzeo je dovoljno da moze da se obezbedi do kraja zivota. 

Link to comment
Share on other sites

Pa on je u Partizanu još dobio stomak. 😄 Turci umeju i da ne plate, kao i Partizan. To si upravu, ima kintu do kraja života ali sam ja više mislio na period njegovog igranja u Holandiji gde je bio katastrofa. Butine predebele, kakve nisam viđao ni kod golmana u beton ligi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...