Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

OK spisak, nije da mi se sviđaju sva imena ali nije ni da imamo bolje... Mene ovo sve plaši da se ne završi kao sa Muslinom, nikako mi se ne sviđa ovo oko reprezentacije. Bez obzira da li udarao na selektora Partizan ili Zvezda, to nekako po meni uvek završi loše.

 

 A i kod Piksija mi se ne sviđa to što nije u kontaktu sa igračima, ne znam meni nekako taj Bilićev pristup da bude u kontaktu, da im ide na utakmice non stop nekako je prirodan, i on je postavio taj temelj Hrvatima za ono što se kasnije desilo u Rusiji. Mislim da bi Paunović to dobro znao da održava e sad nisam siguran da li je Paun kalibar za to, ali on je vodio ove zlatne orliće, ne znam ni šta više da mislim. Za mene je Muslin bio dobar selektor i kad su svi moji Partizanovci bili protiv njega meni je on bio idealno rešenje i imao rezultat čovek, isto je tako i sa Piksijem sada ali nekako mi nešto fali u njegovom ponašanju pred novinarima, i hvala Bogu pa nije bilo pitanja o Terziću da se ne pretvori sve ovo u rijaliti. Previše mi samouvereno deluje Piksi, ako krene loše ne znam šta da očekujem. Ne smatram ga za trenera kalibra Antića, nije ni gospodin kao on ali definitivno je najbolji selektor nakon njega, mada mi je žao što nikada neću moći da uporedim njega i Muslina jer ovom ne dadoše da vodi reprezentaciju.

 

Ovo SP će biti poslednje u ovom formatu, već od sledećeg će biti baš teško da se nešto uradi ali to u Americi, Kanadi i Meksiku meni bar ovako na papiru deluje kao jedno interesantno prvenstvo, mnogo reprezentacija a opet posle 2 utakmice kreće nokaut faza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, prolup said:

Piksi legenda se ponaša kao da je već jednom osvojio SP pa sad ide da brani titulu.

pa vec smo videli da nam je to piksijevo isijavanje sportskom prepotentnoscu i samopouzdanjem donelo veliki rezultat, reprezentacija koja je kod kuce ispala od škotske za kratko vreme je dosla do ekipe koja se plasira na svetsko preko prejakog portugala na njihovom bunjištu, ko to ne postuje i ne vidi ne treba ni da prati repku

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

I ne prati, komentarišem samo nastup koji vrišti ko je sasvim potpuno sasvim najbolji dasa, od lika koji je u karijeri vodio Nagoju, Guangzhou i reprezentaciju Srbije i ima 1(jednu) jaku pobjedu u trenerskoj karijeri.

Link to comment
Share on other sites

I ne prati, komentarišem samo nastup koji vrišti ko je sasvim potpuno sasvim najbolji dasa, od lika koji je u karijeri vodio Nagoju, Guangzhou i reprezentaciju Srbije i ima 1(jednu) jaku pobjedu u trenerskoj karijeri.
Ti traži Dika Advokata da vrate....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Otkud to da Piksi nije u kontaktu sa igračima?

Rekao je u jednoj emisiji da se ne čuje sa igračima. 

Evo našao sam, ipak je bila konferencija

 

Kako je Dušan Tadić ?

- Ne čujem se sa igračima telefonom ni porukama. Tu je zadužen sportski direktor Stevan Stojanović, a meni je drago da je Tadić dao gol. Imao je peh da se sudario sa stativom, ali mora da pazi. Na kraju je sve bilo u redu.

Edited by Haklberi
Link to comment
Share on other sites

Pa to ne treba bas da se uzme bukvalno, a i on nije lud i vidi da sa ovim nasim novinarima treba oprezno i na distanci. Ne mora bas da znaci da sve sto im kaze tako je 100%. 

Takodje on prica sa igracima kada se okupe, sto je izuzetno bitno. Svakom ponaosob garant objasni svoju poziciju u timu, zasto pocinje, zasto igra levo ili desno, zasto je na klupi, zasto ce uci poslednjih pola sata itd. Zna svakom igracu da jasno pokaze sta zeli od njega i gde mu je mesto i sto je najbolje rezultat stoji iza svega toga. 

 

Sto se tice konflikta sa Terzicem, on je vec to imao dok su kvalifikacije trajale i odgovorio je samo sa no comment, verujem da bi nesto slicno bilo i ovog puta. Ocigledno nije u fazonu Zvezde i Partizana da se prepucavaju saopstenjima.

 

Piksi nije kriv sto Zvezdu vodi covek koji je bio na poternici Interpola, nije kriv sto su neki ljudi iznad tog kluba, a kao fol se provlaci standardna mantra kako niko nije iznad Zvezde. Itekako jeste i to su kriminalci u upravi i stranacki poslusnici. Ovo takodje i za savez vazi. Nije kriv sto njegov klub ne sme da se ogradi nikada kada je vreme za to od raznih nekih ljudi vec cuti. Mozda mu je krivo zbog takvog stanja otkud znam, mozda i nije, ali nije dosao da isteruje pravdu sa licem sa Interpolove poternice vec da se postara da reprezentaciju odvede na svetsko i to je i uradio. 

 

Pristup mu je takav kakav je, jeste da deluje da je nadmen ali mozda je to i bilo protrebno da se ekipa trgne malo posle svega i da im se vrati vera da mogu da igraju fudbal. Ne zaludjujem se previse sa ovim iskreno i znam da ce kad tad da nas neko isprasi i verujem da je to trenutak za neke ljude da jedva cekaju da skoce i da kazu kako su bili u pravu i kako pojma nemamo i da treba ukinuti reprezentaciju nasu i ostale gluposti. Nisam blesav i dovoljno pratim sve ovo da znam da se taj trenutak jedva ceka kod nekih, a meni je drago sto je Piksi ako nista drugo bar im to zadovoljstvo uskratio za vreme ovih kvalifikacija. :64:

 

To sto on puca od samopouzdanja, sto je takav i sto veruje u veci neki uspeh to je jedno i ja to podrzavam, takav pristup i treba da se ima. Pa i ako se "pogine" da se "pogine" muski i fudbalski. Naravno da navijaci trebaju da budu svesni sa kakvim kadrom raspolazemo pre svega i da se ne ocekuju neka cetvrtfinala, polufinala, finala ili boze moj "bicemo prvaci sveta". Jer to nije realno. Da li moze da se dogodi, pa moze svasta da se dogodi, ali treba biti na zemlji i ici korak po korak. Za pocetak grupa da se vidi kakva ce biti..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SunZero said:

pa vec smo videli da nam je to piksijevo isijavanje sportskom prepotentnoscu i samopouzdanjem donelo veliki rezultat, reprezentacija koja je kod kuce ispala od škotske za kratko vreme je dosla do ekipe koja se plasira na svetsko preko prejakog portugala na njihovom bunjištu, ko to ne postuje i ne vidi ne treba ni da prati repku

Ma on samo onako u prolazu da pljucne po Piksiju, onako ničim izazvan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako ne računamo rane '60e mi imamo samo jedan skalp Nemačke u zvaničnim utakmicama (Antić 2010.), jednu pobedu nad Englezima ('68.), dve nad Špancima ('74. i '90.), jednu nad Francuzima ('89.), jednu nad Holanđanima ('71.). To je što se tiče mečeva protiv velikih. Honorable mentions dve pobede nad Dancima (jedna 70ih, druga u kvalifikacija za EP '92.) i nad Česima '97. 

 

U tom smislu je pobeda u Lisabonu i način na koji je pobeda izvojevana sigurno jedan od najblistavijih trenutaka našeg fudbala. Zbog toga je Piksi zaslužio da odvede reprezentaciju na SP bez pritiska, sabotaže i potpuno oslobođen kritika. On je veći od srpskog fudbala i ima pravo da radi kako god misli da treba. 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam video da je Piksi nadmen. Nijednom nije sa podsmehom govorio o protivnicima ili licitirao u fazonu ''daćemo im pet komada''. Ne znam kako da mu zamerim to što ide na meč siguran u sebe i svoj tim i što je to preneo na igrače. 

 

Posle svake utakmice može da se kaže ''e, mogao je ovo ili ono'', ali jedinu stvar koju je njegova ekipa zaista fulala je manjak koncentracije, jer smo napravili pravu zbirku gluposti. Sve ostalo je u globalu bilo baš dobro, a to bih misio i da Mitar nije dao onaj gol u Lisabonu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Ja nisam video da je Piksi nadmen. Nijednom nije sa podsmehom govorio o protivnicima ili licitirao u fazonu ''daćemo im pet komada''. Ne znam kako da mu zamerim to što ide na meč siguran u sebe i svoj tim i što je to preneo na igrače. 

 

Posle svake utakmice može da se kaže ''e, mogao je ovo ili ono'', ali jedinu stvar koju je njegova ekipa zaista fulala je manjak koncentracije, jer smo napravili pravu zbirku gluposti. Sve ostalo je u globalu bilo baš dobro, a to bih misio i da Mitar nije dao onaj gol u Lisabonu.

Naviklo se na trenere klimoglavce koji ispunjavaju želje naredbodavaca i kukaju na visoku travu i teske noge. Naravno tu je i prejak protivnik i forsiranje mladih igrača na SP. Piksi je nešto kontra toga pa je posle izdaje Zvezde sad postao i nadmen a za deset dana biće i pijanica i pedofil samo ako terzinjo da nalog.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2022 at 10:07 PM, Barkley#34 said:

Ja nisam video da je Piksi nadmen.

 

Ma u pravu si, nego sam ja to bzv rekao na konto toga sto mogu da cujem u javnosti od ljudi kad hoce neko nesto da mu zameri kao.

 

Licno za mene Piksi je kupio bar kvalifikacije jos za sledece SP, ako zeli to. Covek je promenio mehaniku tima za 180 stepeni. Mi nikada ovako fudbal nismo igrali. Imali smo uspesnih momenata sa Anticem i Muslinom i to je super period bio iskreno. Ulio je u igrace samopouzdanje ali uz dovoljan oprez, jer na njegovim konferencijama sam cuo gomilu stvari koje i nemaju veze sa fudbalom ali mogu da uticu na celokupnu sliku i za koje mogu samo da skinem kapu. 

Link to comment
Share on other sites

Pixi je bila divna skraćenica za pixla, ali ne lezi vraže... Šta kaže Tvorzinjo, Zvezda to sam ja? I na kraju je Piksi nadmen, hoće to.

 

Boli me uvo kakav je u privatnom životu, postoji razlog zašto se to zove privatni život. Mene samo zanima kako radi svoj posao, a za sad ga radi fenomenalno. Cela ekipa odiše samopuzdanjem! Da li postoje bolji taktičari i bolji treneri od njega? Sigurno da postoje! Da li bi oni bolje vodili ekipu, čisto sumnjam. Kod reprezentacije je dosta kratak prostor za implementaciju nekih fudbalskih ideja, bitnije je man managment i sposobnost trenera da motiviše igrača. Videli smo da u Piksija gledaju kao u boga, meni dovoljno!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2022 at 9:09 PM, Dzistrou said:

 Honorable mentions dve pobede nad Dancima (jedna 70ih, druga u kvalifikacija za EP '92.) i nad Česima '97.

 

Zaboravio si na ovu pobedu iz 1981. u kvalifikacijama za SP u Španiji, protiv "danskog dinamita", kako su zvali tu njihovu legendarnu generaciju predvođenu Simonsenom, Arnesenom, Elkjerom, Lerbijem, braćom Olsen...

 

Pižon izdominirao... 🤣

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam Blekija u duelu sa Interom. Fascinira lakoća sa kojom on igra, mirnoća i sigurnost u dodavanju, definitivno mu je prijalo vreme provedeno na beku. Vidi se da je dosta poradio na tehnici, a fizika nikad nije bila problem. Odlična anticipacija, u svaki duel je ušao sa savršenom dozom agresivnosti, lagano se nosio i sa Lautarom i sa Džekom.

 

Italija je idealna lokacija za dalji razvoj naših top talenata, prava destinacija za prelazak na top nivo EPL i top 5 ekipa Španije/Nemačke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...