Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Ja se plašim da je ako se stvari ovako nastave njegov krajnji domet u karijeri neki osrednji klub u Engleskoj, i to je to. Mislim da se njemu desilo ono što se dešava mladim igračima, došao do para, došao do slave i krenuo nekim drugim putem i to se vidi i na terenu. Što je najgore ja ne vidim neke znake kod njega da želi da nešto promeni i to će ga koštati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dzoneee said:

U Realu nece sigurno, ali mozda moze da proigra u nekom drugom klubu. Odlicno bi bilo kada bi otisao negde na zimu i to ne na pozajmicu nego da ga ovi prodaju. Ali mislim da Jovic nije zainteresovan da napusta Real dok mu ne istekne ugovor tamo.

Ako gledamo iz ugla navijača reprezentacije Srbije onda je vrlo bitno u kom klubu neki naš igrač postaje značajan igrač  Potrebno nam je da imamo igrače koji donose prevagu i znaju da igraju jake takmičarske utakmice. Iz tog razloga mi je Jović zanimljiv kao neko ko ima šansu da to postane. A to da bude prosečan igrač Antverpena ili Vitesea ne donosi nešto mnogo reprezentaciji.

Link to comment
Share on other sites

Jovic je igrac koji ocigledno moze da igra samo u odredjenim sredinama gde mu je bas sve potaman. U suprotnom gubi interesovanje i pada u neku vrstu depresije. Sigurno ce imati jos par dobrih sezona, ali mora mnogo pametno da bira. Pre Engleske milsim da bi mu Seria A legla. Atalanta ili Lazio. A ne bi me cudilo da se vrati u Nemacku. 

 

Mitrovic bi bas legao Fiorentini sad. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Perkos2 said:

Ako gledamo iz ugla navijača reprezentacije Srbije onda je vrlo bitno u kom klubu neki naš igrač postaje značajan igrač  Potrebno nam je da imamo igrače koji donose prevagu i znaju da igraju jake takmičarske utakmice. Iz tog razloga mi je Jović zanimljiv kao neko ko ima šansu da to postane. A to da bude prosečan igrač Antverpena ili Vitesea ne donosi nešto mnogo reprezentaciji.

Razumem šta hoćeš da kažeš ali na nekom nivou ili u nekim ligama su sve ili skoro sve utakmice jake i sa takmičarskim nabojem. Nije to isto kao npr. iskustvo iz eliminacija LŠ, ali skoro svi igrači nam igraju u prosečnim ili ispodprosečnim klubovima pa su pokazali da znaju da se ukomponuju i da odigraju kad je tvrdo.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Barkley#34 said:

Razumem šta hoćeš da kažeš ali na nekom nivou ili u nekim ligama su sve ili skoro sve utakmice jake i sa takmičarskim nabojem. Nije to isto kao npr. iskustvo iz eliminacija LŠ, ali skoro svi igrači nam igraju u prosečnim ili ispodprosečnim klubovima pa su pokazali da znaju da se ukomponuju i da odigraju kad je tvrdo.

Najbitnije je da igraju a pošželjno bi bilo i da su nosioci igre u tim klubovima koji igraju ozbiljne takmičarske utakmice. Uzimam primer Hrvatske koja ima baš solidan broj igrača( modrić, brozović, perišić, vida, lovren, kovačić) koji igraju duže vremena u jakim klubovima i naučili su da igraju takmičarski. Kod nas malo škripi u veznom redu gde nam Gudelj, Grujić, Maksimović ne igraju konstantno uz hronični problem na desnoj strani.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Luka Jovic je dosao u Real u savrsenom trenutku. Bukvalno jedina konkurencija je ostareli Benzema, kojeg pokusavaju da zamene godinama, ali ne uspevaju. Vinicius je neozbiljan, fizikalac bez mozga i tehnike. Apsolutno je sam kriv sto nije uspeo. Inace se ne slazem ni za to da mu Real ne odgovara, apsolutno ne postoji bolji klub najviseg ranga koji bi mu vise odgovarao. Jednostavno se zapustio i nije radio dovoljno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vinisius je napredovao, ali mi i dalje nije on ubedljiv za neke velike utakmice koje Realu tek predstoje ove sezone, videcemo ga. Ali da je Jovic radio kao on verovatno bi bio daleko bolji i korisniji. Ne znam, ja sam gledao Jovica u Frankfurtu dosta i odusevljavao me je kako je igrao. Nije to sad bilo da je on isti tip igraca bio tamo kao sada u Realu, da se ne krece, ceka loptu u sesneastercu pa ako mu padne neki otpadak on utera loptu u gol, pa da sad tako nesto u Realu nije dovoljno i da zbog toga ne moze da se uklopi. Jednostavno vidi se da to nije isti igrac, ne igra istim stilom kao sto je tamo igrao i zato je samo on kriv sto je ili nezainteresovan ili u losem fizickom stanju i psihickom pa ne moze to da ponovi. On u Frankfurtu nije bio samo napadac on je bio i krilo, vracao se dublje po loptu, odigravao na prvu, ucestvovao u izgradnji akcija. Vise je Haller bio centarfor onaj klasican, nego Jovic.Ono sto je odigrao protiv Rusa u LIgi nacija kad smo ih dobili, takav je bio u Frankfurtu. 

 

Ako nece u Realu onda bolje da ode negde gde ce proigrati, samo nek pozuri jer je u godinama kada vec treba da kida. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dzoneee said:

Vinisius je napredovao, ali mi i dalje nije on ubedljiv za neke velike utakmice koje Realu tek predstoje ove sezone, videcemo ga. Ali da je Jovic radio kao on verovatno bi bio daleko bolji i korisniji.

Ovde jeste suština, ako i zanemarimo činjenicu da igraju na različitim pozicijama. Vinisijus napreduje iz sezone u sezonu i nosiće Real još dugo godina, plus je mlađi.Luka sa druge strane nema tu radnu naviku i on najblaže rečeno stagnira.

Izvesno je međutim da je Vinisius trenutno broj jedan u Španiji, a dečko je još omladinac.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Luka Jovic je dosao u Real u savrsenom trenutku. Bukvalno jedina konkurencija je ostareli Benzema, kojeg pokusavaju da zamene godinama, ali ne uspevaju. Vinicius je neozbiljan, fizikalac bez mozga i tehnike. Apsolutno je sam kriv sto nije uspeo. Inace se ne slazem ni za to da mu Real ne odgovara, apsolutno ne postoji bolji klub najviseg ranga koji bi mu vise odgovarao. Jednostavno se zapustio i nije radio dovoljno.

 

U teoriji da, ali u praksi je Benzema zaigra fudbal zivota od kako je Jovic dosao. Bukvalno nikad nije bio ovoliko dobar igrac kao sto je u prethodne dve godine. 

 

Mada Jovic je cudan lik, iako ga gotivim, nekako bas imam averziju prema fudbalerima koji izgledaju kao da si ih puskom naterao na teren. 

Link to comment
Share on other sites

Pa poklopilo se Benzemi sto vise nije bio u senci Ronalda. Ronaldo otisao, Realu je trebao novi vodja a Benzema se na neki nacin tu nametnuo kao taj. Ali isto kako je Benzema dobio tu sansu, mogao je i Jovic. Na kraju krajeva primer Vinisijusa je odlican kako treba iskoristiti sansu u takvom zahtevnom klubu. Kada je otisao Ronaldo u napadu su se trazile nove opcije i ko je zeleo iskoristio je to. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Luka Jovic je dosao u Real u savrsenom trenutku. Bukvalno jedina konkurencija je ostareli Benzema, kojeg pokusavaju da zamene godinama, ali ne uspevaju. Vinicius je neozbiljan, fizikalac bez mozga i tehnike. Apsolutno je sam kriv sto nije uspeo. Inace se ne slazem ni za to da mu Real ne odgovara, apsolutno ne postoji bolji klub najviseg ranga koji bi mu vise odgovarao. Jednostavno se zapustio i nije radio dovoljno.

Ne znam da li si gledao Viniciusa ove sezone. Po mom mišljenju fizikalac bez mozga i tehnike nije opis koji odgovara onome što on pruža ove godine.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Napredovao je svakako, ali njegovi promasaji i neinteligentno postavljanje su epic. Kad se pojavio mislio sam Brazilac, lako ce to da se ispolira, ali na kraju i nije. Ne sumnjam da moze da bude koristan, cak i vrlo ubojit u Realovom sistemu, ali ne verujem da ce ikad biti klasa kojoj oni teze.

 

Mozda ne bi bio ni Jovic, ali sigurno da je imao svoju sansu. Tehnicki je jos uvek ima, kakvu-takvu. Vecu nego sto su mnogi imali zapravo, u eri galaktikosa. Al ne vredi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pali smo dva mesta na FIFA rang listi i sada smo 25.mesto. Dobra stvar je što će sigurno jedan od trija Kolumbija/Urugvaj/Peru ispasti, osim ako se ne desi čudo, kao i Italija/Portugal. To nas šalje minimum dva mesta ispred, a upitan je i Vels. To bi nas u najgorem slučaju, ako ne bude daljih pomeranja bacilo na minimum 23 mesto, a ako Katar ide u prvi šešir onda smo bukvalno poslednja reprezentacija za treći šešir.

 

Biće gusto za treći šešir.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Stiletto said:

Ima krš prijateljskih i kvalifikacionih utakmica u martu pre žreba, naši igraju sa Danskom i Mađarskom, biće dosta pomeranja na listi pre žreba u aprilu.

Ne bi trebalo prijateljske da donesu ne znam koliko bodova, ali zato hoće mečevi u kvalifikacijama, tako da je sve otvoreno. Tu smo na granici.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Don Juan said:

Pali smo dva mesta na FIFA rang listi i sada smo 25.mesto. Dobra stvar je što će sigurno jedan od trija Kolumbija/Urugvaj/Peru ispasti, osim ako se ne desi čudo, kao i Italija/Portugal. To nas šalje minimum dva mesta ispred, a upitan je i Vels. To bi nas u najgorem slučaju, ako ne bude daljih pomeranja bacilo na minimum 23 mesto, a ako Katar ide u prvi šešir onda smo bukvalno poslednja reprezentacija za treći šešir.

 

Biće gusto za treći šešir.

Katar ide sigurno u prvi sesir 

posto je zreb u aprilu a tek u junu cemo dobiti tek sve ucesnike moguce je da ce sesiri (osim 1) biti postavljeni po kontinentima (tj ne mozemo to iskljuciti)

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Maltene delimo istu poziciju sa Marokom na 24./25. mestu. S tim sto oni imaju kvalifikacione utakmice a mi dve prijateljske. I to pitanje kako cemo odigrati i sta cemo uraditi. Japanci takodje imaju jos kvalifikacija a vec nas malo pretekli.

 

Mislim da je prvi sesir vec sad i poznat: Katar, Belgija, Brazil, Francuska, Argentina, Engleska, Spanija, Italija/Portugal  

 

A u drugom sesiru gotovo izvesno ce biti Amerikanci i Meksikanci zajedno sa Hrvatskom. Ne verujem da nekih promena drasticnih tu moze biti, pogotovo sto i Amerikanci i Meksikanci imaju da zavrse svoje kvalifikacije. 

 

E za treci sesir ce vec biti guzve i tu svasta moze nesto da se izdogadja jer dosta reprezentacija koje pretenduju za trece nosioce ulaze u zavrsnicu svojih kvalifikacija i dobijace i gubice bodove. Pa cemo videti na kraju sta ce ispasti.

 

*Ovo je pod uslovom da se ekipe sortiraju po rangu FIFA.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...