Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Teško će Piksi nešto tu posebno isprobavati, za odbranu je najbitnije da su uigrani a trojka Milenković-Nastasić-Pavlović je sasvim korektna uz zamene Veljkovića, Mitovića i Spajića. Jedino ako neko otpadne zbog povrede, tu je Nastasić najveći problem pošto je baš magnet za povrede. Mašović je kao klinac igrao zadnjeg veznog i postepeno su ga vratili u odbranu, korektan je i može da uskoči kao zamena ali očekivati nešto posebno je previše.  Ima Piksi kostur ekipe i treba se držati tih igrača, naravno ako se pojavi neko ko dosnosi extra kvalitet ubaciti ga u ekipu ali trenutno ne vidim nekog igrača koji bi to mogao da zasluži.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Može eventualno da proba Erakovića i Svetu Markovića, za trening rezervu u slučaju povrede jednog od sigurnih štopera: Milenković, Spajić, Veljković, Mitrović, Nastasić, Pavlović.

U sredini i napadu je sve već viđeno i definisano. 

Ako budem video neko ime van onoga što smo do sada viđali, znaću da je Piksi poklekao. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa ako bi recimo se na spisku nasli Svetozar Markovic ili Erakovic ja bas mislim da bi ljudi mogli to da uzmu kao da je Piksi poklekao, iskreno. Ja i ne znam gde je Svetozar Markovic sada, bio u Partizanu jel tako? A Erakovic mislim pratim sta pisete na Zvezdinoj temi i u poslednje vreme je navodno napredovao ili se popravio sta god i Zvezda igra tu u Evropu ali sta znam, kad bih video njegovo ime na spisku eto ja prvi bih pomislio... ok nema veze ali ovo je poziv sigurno jer je neko uticajniji urgirao. 

 

Jesam ja za probanje nekih igraca. Eto Birmancevic i recimo Ivan Ilic mogu biti ti, mozda cak i Masovic i taj Pantovic sto u istom klubu igra kao Masovic. Ali to ipak da bude malo probirljivije ako vec ima materjala. 

 

Ne vidim Piksija kao nekog ko menja ekipu. Mislim da je on dobio otprilike stamu treba i sta je hteo u ovim kvalifikacijama i da ce se tesko to kod njega menjati ako ne bude neke preke potrebe za tim. 

Dobra je stvar sto smo dobili tim daleko pre SP-a. U ovim kvalifikacijama ova ekipa je pokazala fin fudbal koji moze da napravi rezultat koji zeli. Do sada smo lutali uglavnom i trazili taj kostur ekipe a sada ga imamo pre SP-a i treba se samo dodatno uigravati.  

Link to comment
Share on other sites

Ubacivanje Erakovića u reprezentaiju bi stvarno bio i kraj te reprezentacije dok na primer poziv Birmančevića ima smisla, čak mislim da je već i bio u Piksijevoj ekipi. Poznajući rad menadžera i uticaj klubova( Zvezda i Partizan ) ne sumnjma da će biti pritisaka da se ubace određeni igrači u ekipu ali nadam se da Piksi može da im se odupre. U suprotnom biće to još jedan turistički odlazak na SP sa ciljem da se jednom broju igrača podigne cena. 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Sveta Marković bi bio idealan treći štoper, samo ga zeza što ne igra i ko zna da li će igrati do SP, baciće ovih šest meseci, sve i da se vrati u Partizan pitanje je kada će ući u formu, a sa druge strane možda mu je onih zadnjih šest meseci u Partizanu bila najbolja forma u karijeri a to nije baš za reprezentaciju... Ali potencijala ima.


Piksi neće menjati taj trojac dole sem ako se neko od njih povredi ili ga usere da ne igra nikako do SP. Eventualno me ne bi čudilo da igra Nastasić kao starter ali i njemu je potreban reset jer u Fiorentini očigledno neće se naigrati. Milenković, Mitrović, Pavlović mislim da tu neće biti nikakvih promena, zanima me samo koga će još pozvati pošto je takav kvalitet da možeš nasumično odabrati rezerve...

I da, ne znam koliko se računa na Borisa Popovića ali taj dečko igra mnogo bolje nego Bleki prošle godine u Belgiji. Eto, možda on bude iznenađenje.

Edited by Haklberi
Link to comment
Share on other sites

Pored ovih martovskih utakmica, čekaju nas četiri utakmice u junu u LN. Tu će se videti na kojih dvadesetak igrača Piksi računa. Sve ostale izmene će biti zbog povreda ili kombinacija (nadam se bez ovog drugog). 

 

Sveta Marković bi morao da bukvalno pokida polusezonu (a ne znam kako bi jer ne igra u Olimpijakosu) i leto pa da se razmotri za tim, i to u slučaju povreda ovih koji su već isprobani i standardni. Jasno je da za to postoje jako male šanse.

 

Nisam siguran da je Birmančević bio kod Piksija. Igrao je pre godinu dana na turneji sklepane reprezentacije po Centralnoj Americi.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto se pise opet o nekim potencijalima i igracima koji su mladi pa mozda budu dobri... ovo nije U18 ili U21 reprezentacija. Ovo je A reprezentacija. Na Svetskom prvenstvu moze da igra samo onaj ko je u vrhunskoj formi, pa makar imao i 35 godina, ispred onih koji su se vec iskristalisali.

 

Mislim da smo jedina nacija na svetu koja ima to iskrivljeno i potpuno pogresno gledanje na selektiranje igraca, stalno se prica o nekim ciklusima i potencijalno dobrim igracima koji ce mozda u buducnosti biti dobri.

 

Neka budu dobri pa neka debituju za reprezentaciju sa 29 godina. Kakve veze ima? Ubacivanje nekih likova sto su u Ling Longu igrali dobro jednu polusezonu, na osnovu koje su prodati i onda igraju toplo-hladno (pod uslovom da igraju uopste) je potpuno suludo.

 

Da, problem je sto Pavlovic koji je jako bitan sraf nije igrao skoro uopste od pocetka sezone. Videcemo sad u Bazelu. Bitno je da ima takmicarske utakmice, uklopio se kod Piksija i igra iznad ocekivanja, dokle god je tako ne postoji razlog da se trazi zamena za bilo koga od ovih pozadi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Igrao je Birmančević te dve utakmcie za sklepanu selekciju i jednu protiv Katara, nije to bog zna šta ali on nam je igrač na deficitarnoj poziciji pa mu je lakši prolaz do reprezentacije.  

Ja se secam da je igrao protiv Katara, bio je pozvan za to okupljanje gde smo jos igrali cini mi se protiv Luksemburga, ali tu nije igrao. 

 

U principu i ne mora da ga zove ako mu ne treba. Njega sam naveo cisto jer sto kazes ima smisla njegov poziv i to za ove prijateljske. Jer ja na te mislim, ne na utakmice Lige nacija i SP-a kasnije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dzoneee said:

Ja se secam da je igrao protiv Katara, bio je pozvan za to okupljanje gde smo jos igrali cini mi se protiv Luksemburga, ali tu nije igrao. 

 

U principu i ne mora da ga zove ako mu ne treba. Njega sam naveo cisto jer sto kazes ima smisla njegov poziv i to za ove prijateljske. Jer ja na te mislim, ne na utakmice Lige nacija i SP-a kasnije.

 

 

u ovom trenutku mu i ne treba ali je Birmančević jedan od retkih naših ofsnzivnih igrača koji može da napreduje, naravno tu je zanimljiv i Katai ali uvek ostaje njegov "problem" i uglavnom nedovoljna spremnost za ozbiljan takmičarski fudbal.

Link to comment
Share on other sites

On 2/17/2022 at 8:11 AM, Perkos2 said:

Teško će Piksi nešto tu posebno isprobavati, za odbranu je najbitnije da su uigrani a trojka Milenković-Nastasić-Pavlović je sasvim korektna uz zamene Veljkovića, Mitovića i Spajića. Jedino ako neko otpadne zbog povrede, tu je Nastasić najveći problem pošto je baš magnet za povrede. Mašović je kao klinac igrao zadnjeg veznog i postepeno su ga vratili u odbranu, korektan je i može da uskoči kao zamena ali očekivati nešto posebno je previše.  Ima Piksi kostur ekipe i treba se držati tih igrača, naravno ako se pojavi neko ko dosnosi extra kvalitet ubaciti ga u ekipu ali trenutno ne vidim nekog igrača koji bi to mogao da zasluži.

Ma koji Nastasić, mislim da je Mitrović tu najizgledniji s obzirom da je standardan u Getafeu i reprezentaciji a i prije toga je bio standardan u Strasburu.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Drug Crni said:

Ne znam jesi li gledao skoro Matiju? Veze nema to sa procentima.. Veljković mi se čini kao najmanje loše rešenje za tog trećeg u poslednjoj liniji. 

Mnogi od naših igrača nisu u formi i ne igraju redovno ali to nije razlog da ih se otpisuje iz reprezentacije i forsira neka "zlatna koka" 

tako je bilo na prethodnim našim odlascima na velika takmičenja, videćemo može li Piksi da se odupre toj praksi     

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drug Crni said:

Nastasićev fudbal nema veze sa formom. 

Veljković nije piksla. 

 

Aman, Perkose

Aman čitaj šta pišem, nikad i nigde nisam Veljkovića nazvao pikslom, dečko je svoju karijeru gradio van Srbije i apsolutno ima mesta u reprezentaciji, Nastasić ima problema tokom cele karijere sa povredama ali mu kvalitet nikad nije bio sporan. Dakle ako je zdrav i može da pruži maksimum ima mesta u prvih 11 ako nije naravno ispada, nema tu sentimenta uopšte.  Da li je zdrav valjda treba da procene neki lekari koji su u sklopu reprezentacije.

Kad kažem % prevashodno mislim kad su odbambeni igrači u pitanju da će biti pritisak da na SP ide Eraković, makar uz priču, "eto neka bude 7-8 igrač u odbrani" neće škoditi ...

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam sinoc Porto Lacio. U startnim postavama bili su i Grujic i Milinkovic-Savic. 

 

Nije mi jasno kako se dopusti da talenat kao sto je Grujic dodje u situaciju da za njega nema mesta u (modernom) fudbalu? Gledao sam ga sinoc i pitao se sta on moze da ponudi na terenu ovom timu Porta. Osim nekih driblinga na sredini terena koji su bez nekog prevelikog uticaja na igru bas nista korisno od njega. Nisam video kako je dobio zuti i da li je zbog toga odmah na poluvremenu zamenjen. Po meni zamenjen je jer je jednostavno beskoristan na terenu. 

 

Porto igra sa trojicom u vezi i ajde nek uzmemo da je Grujic najdefanzivniji, bas toliko nista da ne radi na terenu pa ne verujem ni da mu je to zadatak. U defanzivi je slab i statican, u napadu spor i predvidljiv. Ona dvojica pored njega Otavio i Uribe se non stop krecu, nude za loptu, imaju je u svom posedu, voze loptu do napadaca Porta, a Grujic stoji i ceka nesto a sta pitaj boga. Pa ne verujem bas da mu je Konseisao dao takav zadatak. Ne znam mozda Porto ima neku viziju njega kao Matica iz Benfike, ali to u praksi veze nema sa tim.

 

Dobro je sto je konacno ove sezone dobio neku priliku da igra, pa se mozda trgne otkud znam. Ali mora bolje ako misli da igra ne samo u Portu nego bilo gde u nekom timu koji ima za cilj da bude neki faktor u fudbalu. 

 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Najlosija partija Vlahovica od kada ga gledam jos pitaj boga od kada. Ceo Juventus je bio bezvezan i brzoplet a Vlahovic se uklopio u celokupan njihov nastup.

 

Lukic sa druge strane, mnogo trcao, oduzimao lopte, jurio igrace po terenu. Vanja Milinkovic Savic maltene bez posla na mecu. U drugom poluvremenu najopasnija situacija pred golom bio je direktan sut u gol iz kornera gde je boksovao loptu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Što se tice štopera

Idealno vreme  za pozivanje nekog iz u21,koji mogu da igraju za druge reprezentacije

Leonidas Stergiou  DC      SWISS GREECE  2002

Boris Popovic(S.Briz,tu je igrao Strahinja Pavlovic)DC,DR   FRANCE  2000

Damjan PavloviC (Standard) DM,moze da igra DC  BELGIUM  2001

Dejan Tetek (Reading) DM,DR,DC    ENGLAND  2002

Stefan Bajcetic (LIverpool) DC  SPAIN  2004

 

 

ili igraci kojii igraju standardno 

Mašovic,Babic,Maraš

 

 

Strahinja Pavlovic i Spajic van forme,Nastasic ne igra....

Osim Strahinje,ovi nisu za poziv

Jedino igraju  od pozivanih  Veljkovic i Milenkovic.... 

Kakav crni Erakovic,uozbiljite se.....

Edited by vlaDixXx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, vlaDixXx said:

Što se tice štopera

Idealno vreme  za pozivanje nekog iz u21,koji mogu da igraju za druge reprezentacije

Leonidas Stergiou  DC      SWISS GREECE  2002

Boris Popovic(S.Briz,tu je igrao Strahinja Pavlovic)DC,DR   FRANCE  2000

Damjan PavloviC (Standard) DM,moze da igra DC  BELGIUM  2001

Dejan Tetek (Reading) DM,DR,DC    ENGLAND  2002

Stefan Bajcetic (LIverpool) DC  SPAIN  2004

 

 

ili igraci kojii igraju standardno 

Mašovic,Babic,Maraš

 

 

Strahinja Pavlovic i Spajic van forme,Nastasic ne igra....

Osim Strahinje,ovi nisu za poziv

Jedino igraju  od pozivanih  Veljkovic i Milenkovic.... 

Kakav crni Erakovic,uozbiljite se.....

Čekaj. Ne znam odakle ti Stergiou pade na pamet, pretpostavljam iz igrice, ali on jednostavno ne vidim razlog da izabere Srbiju, to što mu je majka srpkinja nema nikakve veze. Dečko je igrao za mladu reprezentaciju Švajcarske i verovatno će igrati ili za njih ili za Grke. Ovi svi ostali su imali nastupe za naše omladince, i sem Mašovića, iskreno ne vidim razlog da se na silu guraju u prvi tim.

Sa druge strane, i ako smatram da je rano i za Erakovića, ne vidim u čemu ti većina sa spiska ima prednost u odnosu na njega.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...