Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

18 hours ago, Barkley#34 said:

Žreb je 1. aprila tako da će se već tada znati šeširi, a neće biti po kontinentima, to je već poznato.

to ce biti pre interkontinentalnih kvalifikacija, tesko ce se znati svi sesiri ako necemo ni znati ko sve igra, tj znati cemo 30/32 ucesnika (npr. moze doci Urugvaj u ove kvalifikacije, a imace puno bolji koeficient od npr. UAE )

 

tj neznam kako ce FIFA to resiti, npr nama bi odgovaralo da ide po kontinentima a rvatima, da ide po koeficientu

 

https://en.wikipedia.org/wiki/2022_FIFA_World_Cup_qualification_(inter-confederation_play-offs)

 

There will be two inter-confederation play-offs[note 3] to determine the final two qualification spots for the finals. They are scheduled to be played in Qatar on 13–14 June 2022.[36][37]

AFC v CONMEBOL

Main article: 2022 FIFA World Cup qualification (AFC–CONMEBOL play-off)

Team 1 Score Team 2

AFC Fourth Round winner13 or 14 JunCONMEBOL 5th place

CONCACAF v OFC

Main article: 2022 FIFA World Cup qualification (CONCACAF–OFC play-off)

Team 1 Score Team 2

CONCACAF Third Round 4th place13 or 14 JunOFC Final winner

Edited by sassha
Link to comment
Share on other sites

idemo na SP, tamo nema kalkulacija nego moraš da pruziš i više od maximima da nesto uradis protiv svakog protivnika. poznati smo da obično pošaljemo turističku grupu bez takmičarakih obaveza. uvek se nadam da će se konačno prekinuti sa tom praksom i da Piksi odvede najbolje igrače( a ne igrače za prodaju)pa da se pobijemo za svaki bod u grupi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

idemo na SP, tamo nema kalkulacija nego moraš da pruziš i više od maximima da nesto uradis protiv svakog protivnika. poznati smo da obično pošaljemo turističku grupu bez takmičarakih obaveza. uvek se nadam da će se konačno prekinuti sa tom praksom i da Piksi odvede najbolje igrače( a ne igrače za prodaju)pa da se pobijemo za svaki bod u grupi.

slazem se

kod Piksija su dosad uvek igrali najbolji po njegovom sudu, pa verujem da ce biti tako i u buducnosti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sassha said:

to ce biti pre interkontinentalnih kvalifikacija, tesko ce se znati svi sesiri ako necemo ni znati ko sve igra, tj znati cemo 30/32 ucesnika (npr. moze doci Urugvaj u ove kvalifikacije, a imace puno bolji koeficient od npr. UAE )

 

tj neznam kako ce FIFA to resiti, npr nama bi odgovaralo da ide po kontinentima a rvatima, da ide po koeficientu

Mislim da pobednici junskog plej ofa svejedno idu u četvrti šešir.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2022 at 8:17 PM, Don Juan said:

Ne bi trebalo prijateljske da donesu ne znam koliko bodova, ali zato hoće mečevi u kvalifikacijama, tako da je sve otvoreno. Tu smo na granici.

Ne znam za vas, ali sam neki dan pročitao da će nama biti ključne u osiguravanju 2. šešira nakon što su nam se potrefili neki rezultati u južnoameričkim kvalama i AFCON-u. Naravno da nose jako malo bodova u odnosu na natjecateljske, ali ipak nešto sitno nose. U situaciji kada su reprezentacije jako blizu po tim bodovima, izgleda da mogu biti ključne.

 

Fun fact, FIFA je odlučila drastično umanjiti broj bodova koje nose prijateljske utakmice, tj. promjeniti način na koji se iste boduju, nakon što su Island i ja mislim Rumunjska provalili kako da iskoriste to što su reprezentacije masovno gubile bodove na prijateljskim utakmicama. To su napravili tako da uoči EURA 2016. jedno godinu dana uopće nisu igrali prijateljske, ili su ih odigrali jako malo. Jer prije si na tim tekmama gubio bodove čak i u slučaju pobjeda. Bilo je bitno kako je plasirana reprezentacija protiv koje igraš. I sad, ako si ti bio 15. na svijetu, postojalo je jako malo reprezentacija protiv kojih si mogao igrati prijateljsku i ne izgubiti bodove.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Strahinja Pavlovic presao na pozajmicu u Bazel, moguce sa pravom otkupa.

 

Super za njega sto ce igrati, ali Bazel... Bem li ga. Nije mi jasno da takav igrac nije otisao u jaci klub. Ja pamtim jednu utakmicu u reprezentaciji i Partizanu da nije bo vrhunski (na nekoj Kirin Kup turneji), ostalo sve maksimalno dobro. Mada kazu da se u Francuskoj nije proslavio.

 

Doduse Bazel fino stanca igrace za prodaju, ne mislim da ce se dugo zadrzati.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dzistrou said:

Strahinja i vrhunski ne idu u istoj rečenici.

Molim te nemoj da lupas, pa decko je novi Nemanja Vidic. Jak je, pozrtvovan, dobar skok. Naravno da bi bio vrhunski stoper treba mu jos dosta iskustva. Pogledaj gde su bili Van Dajk i Thiago Silva u njegovim godinama. Za dobrog stopera treba puno puno iskustva.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Sir Alex Ferguson said:

Molim te nemoj da lupas, pa decko je novi Nemanja Vidic. Jak je, pozrtvovan, dobar skok. Naravno da bi bio vrhunski stoper treba mu jos dosta iskustva. Pogledaj gde su bili Van Dajk i Thiago Silva u njegovim godinama. Za dobrog stopera treba puno puno iskustva.

 

Sigurno. Piši češće.

Link to comment
Share on other sites

Ima Stahinja mnogo mana. On bi mogao da bude dobar štoper ali sva je prilika da neće biti na nekom vrhunskom nivou. Prvo jer mnogo carini loptu, to mu ne valja, drugo previše je spor a nije baš da je go mišić od sto kilograma, Milenković je daleko bolji štoper od njega i to u jačoj ligi, teži je a brži. Sa Vidićem ga porediti je suludo, Vidić je bio gotov štoper još u Zvezdi, Buda Vujačić je govorio da je Ferguson hteo da ga dovede još iz Zvezde i da su ga namerno pustili prvo u Rusiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dzistrou said:

Da se današnjim klincima pušta utakmica Italija-Jugoslavija iz Napulja 2002. godine, da vide kako Vidić čuva Inzagija iz najboljih dana, znali bi šta sme, a šta ne sme da se nazove talentom. 

Ima i ona utakmica protiv Finske na gostovanju kad je onaj plavi iz Čelzija izvozao Vidića pošteno. Ali Nemanja nije pao i poslušao "stručnjake" da nije za fudbal. Tako i Pavlovic treba da nastupa, ima talenat i samo velikim radom moze biti solidan štoper.

Link to comment
Share on other sites

Nije se snasao Pavlovic toliko u Monaku, mada iskreno nije dobio ni neku sansu. To je uvek znak pitanja, da li ce te neko cekati ili nece. U Monaku nisu zeleli da ga cekaju, tj. verovatno su procenili da im se ne bi isplatilo, i teraj dalje. 

 

Pavlovic je u reprezentaciji bio vrlo dobar. Milenkovic jeste definitivno najbolji nas stoper, i jeste generalno kvalitetan igrac koji ce preci u neki jaci klub sigurno pa tu dobiti sansu da jos napreduje, ali Pavlovic je isto bio itekako vazan igrac u ovim kvalifikacijama i ja ne vidim Piksija da ce ga se odreci samo iz razloga sto se nije snasao u Monaku.

 

Ako krene da kiksa u reprezentaciji ok, verovatno Piksi proba neku drugu opciju, no dok se to ne desi ne vidim da ce ga Piksi menjati, bez obzira sto je presao u Bazel. 

 

Bazel je dobra odskocna daska za dalje. Samo da radi i veruje u sebe i dobice pravu sansu.

Link to comment
Share on other sites

Meni se Pavlovic u pocetku nije dojmio, medjutim sve mi je bolji sto ga gledam i decko realno jeste talenat, napreduje i u teoriji ima veci plafon od Milenkovica, jer mnogo vise fudbala zna od njega, sto se danas trazi od svih. 

 

Svakako su njih dvojica mnogo bolji od sledeceg najboljeg srpskog stopera koji i ne znam ko je iskreno, jer ako je Mitrovic, u teskom smo kurcu. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Valjda iskoci jos neko do SP-a. Treba probati tog Masovica koji igra Bundesligu mozda.

 

Inace ovako trece opcije su, kako sada stoje stvari, Mitrovic, Veljkovic i Spajic. Mozda je Veljkovic najblizi tom nekom trecem stoperu? 

 

Ovaj Masovic ima 23 godine, ala bi nam dobro leglo da se ispostavi da on moze biti korisna opcija. Od Nastasica vise nema hleba. On moze slobodno da se vrati u Partizan i pitanje je da li bi i tu mogao da veze par utakmica a da se ne povredi. Steta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...