Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Za vikend imamo Nnoka, vraca se uskoro i Kolom (odlaze se povratak vec danima).

Jasno je da u ovim win or go home tekmama, Dejo ne racuna na Uskokovica, a narocito ne na Radanova, tako da ce prisustvo Kina biti ipak plus.

 

Odbrana kao u drugom poluvremenu vs Igokea i ocekujem laksu pobedu od jucerasnje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

zna li se da li je kolom zakacio tezu varijantu virusa, ili ga je radonja jednostavno sklonio iz rotacije?

Navodno, insajderi pricaju da je samo zbog tezeg oblika COVIDa i da se svakog dana ceka da se prikljuci.

 

Edit: jbg, kod gojaznih, COVID jace udara. Zli jezici bi rekli i na ćelave, ali KAT i D-rose su najvise nahebali u NBA, pa ta teorija otpade.

Edited by leki bg
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

vidim da kad je nesto svirano za nas neki ovde pisu u kontekstu da li se to obicno svira ili ne u poslednjem napadu

kada laza ili neko drugi napravi takav faul, onda nema da li se obicno svira ili ne...faul je faul

na tu doslednost mislim

ali ok, necemo se sloziti

Faul jeste faul, ali smo shvatili da to pravilo na ovom nivou ocigledno ne vazi kada je zadnji napad osim kad je faul vidljiv iz aviona. Pogotovo nakon dvoboja Perry/Walden sekundu pre toga gde se takodje mogao svirati faul.

 

Spomenut bio Bamberg. Ma, bilo je i gorih stvari, ovaj put na nasu stetu. Setite se  povlacenja za ruku na Zirbesu u Turskoj (ili Efes ili Darusafaka). Zadnja sekunda, dupli Perez stoji iza njega i pravi se blesav.

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

evo zaustavio video i pomoću snipping toola sam cropirao sliku međutim zbog prevelike veličine mi ne dopušta da je uploadujem. na njima se zaista vidi kontakt tijelom Valdena sa Peerryem (doslovno ga je mogao poljubiti koliko je bio na njemu) kao i nakon toga zbog inercije kod doskoka  zabijanje Perrya u Simonovića. Udarc po lopti Valdena mi se čini da je bio čist mada nije baš najjasnija slika tu.

Istine radi mora se reci da je i Perry u zadnjem momentu isturio dupe i time pored inercije koju s pravom spominjes doprineo da je kontakt bio gori nego sto jeste. Vrlo glupo od njega.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Knipex said:

Koliko sam shvatio nama je utakmica u Ljubljani praktično nebitna za plasman jer se šanse da budućnost izgubi mere u promilima. Jedino ako ne odlučimo da biramo protivnika u polufinalu.

Trenutno je to najzanimljivije :classic_smile:

Jasno je da cemo biti 2.u najboljem slucaju, ali znaci taj mec zbog svega sto sledi, koliko god po meni stvari ne funkcionisu kako treba pred pocetak plejofa.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ne mislim na tekmu od sinoc, vec generalno

 

drakon je ovde x puta napisao faul je faul, bez obzira u kom minutu utakmice

samo ne ide u oba smera jbg

drakon je to napisao, ali drakon nije ABA ili EL sudija i kod njih vazi ocigledno nepisano pravilo da progutaju pistalku u zadnjem napadu.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, 12Laki said:

A pre toga nije sudjeno ubistvo nad Dzenkinsom.Budimo realni. :))

Niko nije rekao da nije bio faul na Djenkom.

 

U sustini meni najvise smeta Simonovicevo flopovanje, da sam sudija namerno mu ne bih svirao zbog prenaglasavanja kontakta. Fakat je odvratno da se onako bacaka.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Del Piero said:

Niko nije rekao da nije bio faul na Djenkom.

 

U sustini meni najvise smeta Simonovicevo flopovanje, da sam sudija namerno mu ne bih svirao zbog prenaglasavanja kontakta. Fakat je odvratno da se onako bacaka.

Slazem se.Samo kazem da je kriterijum tamo bio ujednacen.Jbg.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Knipex said:

Za faul Voldena nad Perijem se ne vidi najbolje ali sudija pod košem bi trebalo da je dobro postavljen i ima čist pogled.

 

Što se tiče faula nad Simonovićem, moralo je da se svira. Ne vidim kako bi ovakav kontakt mogli da ignorišu.

Nikolic je bio pod kosem, ali on nije imao najbolju poziciju u ovom slucaju jer je bio na drugoj strani kosa. Najbolju poziciju je imao sudija koji je u ovoj situaciji morao biti ispred nase klupe.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

sta ti ovo jbt znaci

bio je faul bez dileme ali nisu morali da ga sviraju?

Vec sam se izjasnio. Misljenja sam da je Walden pre toga napravio faul na Perry i da to nije svirano. U tom (i samo u tom!) kontekstu ne bih svirao faul na Simonovicu. Koji uzgred nije napravio korake...

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, drakon1 said:

Nikolic je bio pod kosem, ali on nije imao najbolju poziciju u ovom slucaju jer je bio na drugoj strani kosa. Najbolju poziciju je imao sudija koji je u ovoj situaciji morao biti ispred nase klupe.

Evo po ne znam koji put gledam snimak i siguran sam da sudija pod košem ima čist pogled na loptu. Ne zaklanja ga Volden. Ne kažem da nije faul, to se ne vidi iz ovog ugla, ali on je taj sudija koji je mogao da vidi. Gde se nalazi sudija koji je kod naše klupe i da li je zaklonjen nekim od igrača se ne vidi na snimku.

Edited by Knipex
Slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Knipex said:

Evo po ne znam koji put gledam snimak i siguran sam da sudija pod košem ima čist pogled na loptu. Ne zaklanja ga Volden. Ne kažem da nije faul, to se ne vidi iz ovog ugla, ali on je taj sudija koji je mogao da vidi. Gde se nalazi sudija koji je kod naše klupe i da li je zaklonjen nekim od igrača se ne vidi na snimku.

 

Mislim da @drakon1 misli na kontakt Voldena kukom, pre izbijanja lopte. 

 

EDIT: Mada sad gledajući frejm po frejm stvarno ne deluje kao faul. Peri se zakucava u Voldena koji je u potpuno uspravnom, prirodnom položaju. Kapiram da je moglo da se odsvira i drugačije ali ovo što su na kraju odsvirali je potpuno "u rezonu". 

Edited by Tunji Awojobi
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice faula nad Perijem, npr da je Lojd bio na njegovom mestu, nema sanse da bi mu sudili. Ne bi mu sudili ni da je pocetak utakmice. 

Prosto je neverovatno razlika u kriterijumu izmedju Ivanovica iz buducnosti, kome se sudi svako pipianje i Lojda kome se nista ne sudi. Ima on taj hasl stil, ali faul je faul.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Knipex said:

Evo po ne znam koji put gledam snimak i siguran sam da sudija pod košem ima čist pogled na loptu. Ne zaklanja ga Volden. Ne kažem da nije faul, to se ne vidi iz ovog ugla, ali on je taj sudija koji je mogao da vidi. Gde se nalazi sudija koji je kod naše klupe i da li je zaklonjen nekim od igrača se ne vidi na snimku.

Da bi ovakav faul mogao ispravno proceniti moras da vidis i gledas prostor izmedju igraca (tzv. prozor). To Nikolic ispod kosa ima samo delimicno i to u momentu kada se kontakt vec desio. Imao bi da je na drugoj strani kosa. Tada bi imao isti ugao kao i mi samo bi bio mnogo blize. Vecim delom akcije Nikolic vidi samo Waldena, a ne sta ovaj radi sa telom/rukama na Perry (Walden mu telom pokriva pregled).

 

Uz to u momentu kada i odakle napad Perryja pocinje (debelo iznad linije za tri poena) za taj duel su zaduzena druga dvojica sudija. Tu Nikolic uglavnom nema sta da trazi. On se i koncentrisao na igrace blize njemu (Davidovac, Lazic i mislim Jones i jos jedan iz Cedevite). Tek kada je Walden ulazio u reket Nikolic se koncentrise na njega, ali prvenstveno je taj duel morao vec da bude pracen od sudije kod nase klupe.

 

Jedan sudija je morao po tehnici sudjenja da bude u visini nase klupe, a drugi sudija na strani terena gde je bio Nikolic ali pozicioniran blize sredini terena od sudije koji je bio kod nase klupe (sudije gledaju da prave "trougao", to si sigurno vec primetio). Ovaj kod nase klupe je to najbolje mogao da vidi, mada su ispred njega ocigledno bili Blazic i Loyd. Mozda je i to uticalo na njega. Sta je ovaj treci radio, ne znam. Ali, ni on nije imao dobar pregled (malo govorim napamet, jer spekulisem gde se nalazio tj. trebao da bude).

14 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 

Mislim da @drakon1 misli na kontakt Voldena kukom, pre izbijanja lopte. 

 

EDIT: Mada sad gledajući frejm po frejm stvarno ne deluje kao faul. Peri se zakucava u Voldena koji je u potpuno uspravnom, prirodnom položaju. Kapiram da je moglo da se odsvira i drugačije ali ovo što su na kraju odsvirali je potpuno "u rezonu". 

Da, na to mislim prvenstveno.

 

Hehe, zakucavanje u Waldena... To pije samo vodu ako Walden stoji sa obe noge na praketu. Ali, Walden se krece i prati Perrya... To su sudili u toku utakmice celo vreme kao faul (na obe strane). Sad su odlucili da to nije faul. Razumem i mislim da je to tako zato sto se radilo o zadnjoj akciji. Ali, onda je i rezon zazmuriti na faul koji je Perry nesumnjivo napravio na Simonovicu.

9 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Sto se tice faula nad Perijem, npr da je Lojd bio na njegovom mestu, nema sanse da bi mu sudili. Ne bi mu sudili ni da je pocetak utakmice. 

Prosto je neverovatno razlika u kriterijumu izmedju Ivanovica iz buducnosti, kome se sudi svako pipianje i Lojda kome se nista ne sudi. Ima on taj hasl stil, ali faul je faul.

I Cobbs je beli medved u tom pogledu. Maltene u rangu jedinog i do sada neprevazidjenog Novice V.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, drakon1 said:

Hehe, zakucavanje u Waldena... To pije samo vodu ako Walden stoji sa obe noge na praketu. Ali, Walden se krece i prati Perrya... To su sudili u toku utakmice celo vreme kao faul (na obe strane). Sad su odlucili da to nije faul. Razumem i mislim da je to tako zato sto se radilo o zadnjoj akciji. Ali, onda je i rezon zazmuriti na faul koji je Perry nesumnjivo napravio na Simonovicu.

 

Hoću da kažem da mi deluje očigleno da je Peri taj koji je inicirao kontakt da bi napravio prostor za šut, a ne da je njega Volden opstuirao u prodoru. Ok, nisam sudija, ti verovatno bolje poznaješ pravila, ali uvek me je nerviralo to rezonovanje kod sudija gde se stalno prave neke kompenzacije i sl. Kao, ovde nisu svirali nešto što je 50-50, to onda znači da ne treba da sviraju sledeću situjaciju koja je 100% čista? Uvek će neko biti oštećen. 

 

U svakom slučaju, deluje da se svi slažemo da su obe odluke u domenu diskrecije sudija. Smešno mi je što neki pokušavaju da porede ovo sa suđenjem u Podgorici, posebno ako misle na finalne serije sa Alimpijem i Tomićem. To je klasična relativizacija i gaslightovanje. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...