Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

38 minutes ago, Wingwalker said:

Iskreno, jako retko vidjamo da se svira faul u ovakvoj situaciji ali stoji što napominje Laki da je onda Simke u istoj sekundi napravio korake. Nešto je moralo da se odsvira. I da Simke nije bio u mestu, taj pokret Terija je tehnički zaustavio kontru bio on slučajan ili sa predumišljajem.

 

Da se razumemo, to se moze svirati. Ali ne ako pustis situaciju pre toga. Zaustavljanje kontre ne pije mnogo vodu jer su ostale dve sekunde, a lopta je bila kod naseg kosa blizu ceone linije. Za korake nisam siguran, jer se ne vidi da li su rucice Simonove uspele da spuste loptu na zemlju. A i sve da nisu, mogle su sudije i tu da se prave lude i nista ne sviraju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@drakon1 indikator bi trebale da budu i ruke od igraca koji izvodi sut. Ako je udarac po ruci, ta ruka ostane dole, ili za nijansu nize od druge ruke koja nije bila udarena. U kombinaciji sa smijerom lopte, moze se donijeti prilicno dobro kalkulisan zakljucak da li je bilo udarca po ruci/lopti ili ne. Kod Perry-a su obe ruke paralelno u vazduhu, a lopta je promijenila smijer u nazad. Po meni, prilicno cista lopta (prsti dio lopte), ali je Perry imao prilicno jak grip, pa je lopta i dalje otisla u vazduh.

 

Kontakt nad Simonovicem, malo i pretjeran, a i odglumljen, ali je postojao, i direktno je uticao da igrac izgubi loptu, napravi korake. Nisam siguran kako su mogli da puste igru poslije toga, moralo se nesto zvati.

 

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

Da mu nisu svirali faul morali bi Simonu korake. Čovek stajao u mestu.

Apsolutno. Ne vidim kako bi faul nad Simonovicem bio sporan. U suprotnom, kao sto kazes, morali bi da sviraju korake (eventualno aut za COL- ne vidim da li pada Simke u aut).

 

Ne vidi se da li je faul nad Perijem. Peri kuka na tviteru da je bio faul i da su priznali i neki igraci Zvezde...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Laki21 said:

 

Bilo je ili faul ili koraci. S obzirom da nije napravio korake po sopstvenoj volji nije ni bilo mogućnosti da se svira nešto drugo.

Izvinjavam se. Mislio sam da si pisao o duelu Volden-Peri. Totalno sam zaboravio na Simketa i njegove korake 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drakon1 said:

Sudije su kod zadnjeg napada Perry bile u classic mode da puste igru i ne sviraju nista jer je zadnji napad.

 

Prodor/ulaz: Ako cemo pravo, mogli su da dosude faul Waldena i pri kontaktu telom i pri izbijanju lopte. Bilo je takvih istih situacija tokom utakmice na Perry gde se to redovno sudilo. Ovaj je jednostavno bio prebrz za nase odbrambene igrace i imao je redovno prednost pri ulazu prema kosu.

 

Izbijanje lopte: Iz ovog ugla se ne vidi, ali da je svirano slabo bi se nesto protiv toga moglo reci. Jedan od indikatora u takvoj situaciji je putanja lopte nakon udarca odbrambenog igraca. Perry je isao na sut. Ako Walden pogadja samo loptu onda bi ista trebala da ide na dole tj. prema parketu. Ako je udarac po rukama, onda lopta posle kontakta po pravilu ide na gore jer prati inerciju pokreta igraca koji je u sutu a to je jel'te na gore, prema kosu. Postoji mogucnost i da je bio udarac po lopti, a da ju je Perry toliko cvrsto drzao da mu je Walden nije uspeo izbiti, ali da ga je omeo u sutu koji je onda ispao takav da je lopta ipak otisla na gore, ali daleko od suvislog suta. Ali, to se desava retko. Kazem, ovo je samo indikator, ne mora biti da je bilo 100% tako. Nije se videlo. Ali, da se faul tu svirao, ne bismo imali argumente da se bunimo.

 

U celoj toj akciji je pre bio faul nego da je sve bilo cisto.

 

Faul na Simonovicu: E, tu su sudije odjednom izasle iz "zadnji napad dakle ne sviramo nista"-mode. To nije ok. Vidi se da je Perry u zadnjem momentu napravio svesno korak prema Simonu i malo provocirao kontakt guzicom. To je bilo glupo od njega. Ali, bez obzira na to, ovo se svira samo onda ako ekipa hoce da pravi faul i zaustavi sat (mada ni to u zadnje vreme, nego sudije cesto pustaju tako nesto). Ovo se nije trebalo svirati.

 

Onda koraci Simonoviću iako stoji s loptom i ne pomera se dok ovaj nije naleteo na njega?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa neka mu sviraju korake onda. Ili jos bolje, neka mu daju tehnicku za flop, bacanje za protivnika i kraj. Ovaj kontakt je debelo prenaglasen sa sve dizanjem ruku i nogu u vis. Da je Simonovic kosarkas a ne balerina ovaj ga ne bi pomerio 5 santima.

 

Mogu da zamislim sta bi se pisalo da je neki Zagorac ovako isfolirao, polivale bi se kofe govana, i to sa pravom, ali to treba da ide u dva smera.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drakon1 said:

Sudije su kod zadnjeg napada Perry bile u classic mode da puste igru i ne sviraju nista jer je zadnji napad.

 

Prodor/ulaz: Ako cemo pravo, mogli su da dosude faul Waldena i pri kontaktu telom i pri izbijanju lopte. Bilo je takvih istih situacija tokom utakmice na Perry gde se to redovno sudilo. Ovaj je jednostavno bio prebrz za nase odbrambene igrace i imao je redovno prednost pri ulazu prema kosu.

 

Izbijanje lopte: Iz ovog ugla se ne vidi, ali da je svirano slabo bi se nesto protiv toga moglo reci. Jedan od indikatora u takvoj situaciji je putanja lopte nakon udarca odbrambenog igraca. Perry je isao na sut. Ako Walden pogadja samo loptu onda bi ista trebala da ide na dole tj. prema parketu. Ako je udarac po rukama, onda lopta posle kontakta po pravilu ide na gore jer prati inerciju pokreta igraca koji je u sutu a to je jel'te na gore, prema kosu. Postoji mogucnost i da je bio udarac po lopti, a da ju je Perry toliko cvrsto drzao da mu je Walden nije uspeo izbiti, ali da ga je omeo u sutu koji je onda ispao takav da je lopta ipak otisla na gore, ali daleko od suvislog suta. Ali, to se desava retko. Kazem, ovo je samo indikator, ne mora biti da je bilo 100% tako. Nije se videlo. Ali, da se faul tu svirao, ne bismo imali argumente da se bunimo.

 

U celoj toj akciji je pre bio faul nego da je sve bilo cisto.

 

Faul na Simonovicu: E, tu su sudije odjednom izasle iz "zadnji napad dakle ne sviramo nista"-mode. To nije ok. Vidi se da je Perry u zadnjem momentu napravio svesno korak prema Simonu i malo provocirao kontakt guzicom. To je bilo glupo od njega. Ali, bez obzira na to, ovo se svira samo onda ako ekipa hoce da pravi faul i zaustavi sat (mada ni to u zadnje vreme, nego sudije cesto pustaju tako nesto). Ovo se nije trebalo svirati.

evo zaustavio video i pomoću snipping toola sam cropirao sliku međutim zbog prevelike veličine mi ne dopušta da je uploadujem. na njima se zaista vidi kontakt tijelom Valdena sa Peerryem (doslovno ga je mogao poljubiti koliko je bio na njemu) kao i nakon toga zbog inercije kod doskoka  zabijanje Perrya u Simonovića. Udarc po lopti Valdena mi se čini da je bio čist mada nije baš najjasnija slika tu.

Link to comment
Share on other sites

Niko da pohvali Kuzmica. Dosta je bolje izgledao i osecalo se kada ga zameni Rit. Narucito u poslednjoj cetvrtini koju je Rit igrao. Cedevita nas je tu, makar do prekida prenosa, nadigrala. Imao je par ofanzivnih skokova i par blokada u odbrani. Bolje je preuzimao od Rita u odbrani iako je sporiji. Mada je onaj njihov plej stvarno brz kao munja

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Takeshi_Kovacs said:

vidim da kad je nesto svirano za nas neki ovde pisu u kontekstu da li se to obicno svira ili ne u poslednjem napadu

kada laza ili neko drugi napravi takav faul, onda nema da li se obicno svira ili ne...faul je faul

na tu doslednost mislim

ali ok, necemo se sloziti

Koji je to Lazicev kontakt?

Link to comment
Share on other sites

Samo treba uzeti u obzir da je npr mesto Perija Loyd i da mu je Jaka onako prislonio i udario loptu i onda razmisliti da li je faul ili nije. Mislim da se Peri ne bi blamirao za faul, sudijska greska koji nije imao muda da svira to...i tu je kraj price. Ana Panter bi lagano svirala faul 😉

 

Skroz je nebitno, ali posle ostalih ucesnika, zagovnali smo i sa Olimpijom cak 🙂 bice ovaj PO na noz. U Ljubljani ce biti vrelo za koji dan. 

 

U principu nama je najbolje da budem drugi i da igramo sa Igokeom u polufinalu...tako da ne bi bilo lose i da izgubimo u Ljubljani...mnogo tesko bi bilo Olimpija pa Buducnost.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Šta reći, dijametralno različita utakmica od one protiv Igokee, psoebno u I poluvremenu kada smo igrali onako kako odgovara mekanoj ali šuterski potentnoj COL, ležerno i pucački. Ako ništa, dobijamo u poslednje vreme volšebno ove završnice, nadam se da nećemo "istrošiti sreću" za PO jer je igra opet bila zabrinjavajuća. Falio je Nnoko dosta jer se Perry šetao do koša kako je stigao protiv Kuzmića bandere i Reatha koji ni ne zna gde treba da stoji. Dajte snimak tog poslednjeg Simonovog bacanja, kakva je to legenda. Dobijamo u Ljubljani mnogo lakše nego sinoć.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Šta reći, dijametralno različita utakmica od one protiv Igokee, psoebno u I poluvremenu kada smo igrali onako kako odgovara mekanoj ali šuterski potentnoj COL, ležerno i pucački. Ako ništa, dobijamo u poslednje vreme volšebno ove završnice, nadam se da nećemo "istrošiti sreću" za PO jer je igra opet bila zabrinjavajuća. Falio je Nnoko dosta jer se Perry šetao do koša kako je stigao protiv Kuzmića bandere i Reatha koji ni ne zna gde treba da stoji. Dajte snimak tog poslednjeg Simonovog bacanja, kakva je to legenda. Dobijamo u Ljubljani mnogo lakše nego sinoć.

 

Donji klip ... završio je u reklamama :classic_laugh:

edit: mislio si na slobodno bacanje, jbg.  to se još nije pojavilo.

 

 

 

 

 

 

Edited by Kankkunen
  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton said:

@drakon1 indikator bi trebale da budu i ruke od igraca koji izvodi sut. Ako je udarac po ruci, ta ruka ostane dole, ili za nijansu nize od druge ruke koja nije bila udarena. U kombinaciji sa smijerom lopte, moze se donijeti prilicno dobro kalkulisan zakljucak da li je bilo udarca po ruci/lopti ili ne. Kod Perry-a su obe ruke paralelno u vazduhu, a lopta je promijenila smijer u nazad. Po meni, prilicno cista lopta (prsti dio lopte), ali je Perry imao prilicno jak grip, pa je lopta i dalje otisla u vazduh.

 

Kontakt nad Simonovicem, malo i pretjeran, a i odglumljen, ali je postojao, i direktno je uticao da igrac izgubi loptu, napravi korake. Nisam siguran kako su mogli da puste igru poslije toga, moralo se nesto zvati.

 

 

Kao sto rekoh, ono sto sam napisao je samo indikator za nas ili za sudije kad nisu sigurne sta se desilo. Ovo sto pisem je jednostavno nagadjanje. Vrlo je moguce da je i Perry bio cvrst sa loptom pa onda taj indikator pada u vodu. Uglavnom sve pada u vodu jer je bitno sta sudija vidi tj. hoce da odsudi.

 

Korake Simonovica nisam video, isto nisam video ni to sta se desilo sa njim nakon kontakta. Moguce je da se potpuno raspao i poljubio parket, ali kontakt od Perry nije bio toliko strasan. Jebiga, video se prekida bas u tom momentu. Mogle su sudije da zazmure sta god da je bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Del Piero said:

Vazi sto ide u dva smera. Secam se kad smo dobili Bamberg u Nemackoj kad je neko napravio cist faul nad Dariusom Millerom u poslednjem napadu, ovde sam bio razapinjan sto sam pominjao da je to faul i kako bi pao forum da je bilo obrnuto. 

A pre toga nije sudjeno ubistvo nad Dzenkinsom.Budimo realni. :))

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Za faul Voldena nad Perijem se ne vidi najbolje ali sudija pod košem bi trebalo da je dobro postavljen i ima čist pogled.

 

Što se tiče faula nad Simonovićem, moralo je da se svira. Ne vidim kako bi ovakav kontakt mogli da ignorišu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drakon1 said:

 

Korake Simonovica nisam video, isto nisam video ni to sta se desilo sa njim nakon kontakta. Moguce je da se potpuno raspao i poljubio parket, ali kontakt od Perry nije bio toliko strasan. Jebiga, video se prekida bas u tom momentu. Mogle su sudije da zazmure sta god da je bilo.

Faul nad Simonovicem je nesporan.

Samo je pitanje Walden-Perry.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, drakon1 said:

Korake Simonovica nisam video, isto nisam video ni to sta se desilo sa njim nakon kontakta. Moguce je da se potpuno raspao i poljubio parket, ali kontakt od Perry nije bio toliko strasan. Jebiga, video se prekida bas u tom momentu. Mogle su sudije da zazmure sta god da je bilo.

Imaš u donjem klipu u postu iznad tvog gde se odlično vidi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je za nas bitnije kako ce ekipa delovati u narednim mecevima, pre svega za vikend, naravno i na startu plej-ofa.

Ovo oko odluke sudija juce je prazna prica, nit prvi nit poslednji put da se dese ovakve stvari kad se lomi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Manoly said:

Mislim da je za nas bitnije kako ce ekipa delovati u narednim mecevima, pre svega za vikend, naravno i na startu plej-ofa.

Koliko sam shvatio nama je utakmica u Ljubljani praktično nebitna za plasman jer se šanse da budućnost izgubi mere u promilima. Jedino ako ne odlučimo da biramo protivnika u polufinalu.

1 minute ago, Manoly said:

Ovo oko odluke sudija juce je prazna prica, nit prvi nit poslednji put da se dese ovakve stvari kad se lomi.

Trenutno je to najzanimljivije :classic_smile:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Onda koraci Simonoviću iako stoji s loptom i ne pomera se dok ovaj nije naleteo na njega?

Ja ne znam da li gledamo isti snimak!? Ja posle kontakta Perry na Simonovica dupetom vidim da ovaj potonji ispada iz kadra korakom unazad. Ja mu ne vidim noge, ne vidim da li je spustio loptu pre drugog koraka, ne vidim da li se rasuo po parketu u sto delova, ne vidim nista po cemu bih zakljucio da je bila situacija ili faul ili koraci. Ne treba zaboraviti, ostale su dve sekunde pre kraja. Mogle su sudije i nista da odsviraju, odsvirala bi sirena umesto njih i zdravo djaci.

 

EDIT: Sad sam video snimak na Twitteru u wide mode. Nikako nisu bili koraci Simonovica, stigao je spustiti loptu. Ni u snu koraci. Znaci faul jeste bio bez dileme, svirali ga jesu. Da li su morali? Po meni, nisu. Naravno, to samo uzimajuci u obzir situaciju Perry/Walden sekundu pre toga.

 

Mislim da su sudije jednostavno po inerciji ovo odsudile, bilo bi takodje vrlo interesantno videti koji sudija i sa koje pozicije je svirao faul. Nikolic nije, bio je pod kosem.

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...