Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Za Rita je igra još uvek prebrza, konstantno kasni delić sekunde, jako loše se pozicionira i anticipira, a ima i visoko težište i sporije lateralne kretnje... Vade ga dužina i atleticizam, povremeno izblokira/promeni neki šut, al' generalno nam je odbrana najslabija kada je on na petici.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, svarozicslo said:

E samo on fali...  Da odigra 10 utakmica i propusti ostatak sezone.

Ono još toliko utakmica je ostalo :classic_biggrin:

 

Tesko ćemo da izbegnemo poraz u Ljubljani tako da već polako treba da se okrećemo pripremi za plejof sa druge pozicije, prvo mesto je izgubljeno porazom od Budućnosti u Pioniru. 
Ako Cedoli uspe da završi na četvrtom mestu biće to veoma interesantna serija protiv Podgoričana 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vidi se da li je bilo faula, ali jako glup prodor, jer u 9 od 10 slucajeva se ne svira. Pokusao je da ide u telo i iznudi faul. Faul nad Simketom, jako nategnut. Mozda je najpravednije bilo da se igraju produzeci.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ne vidi se da li je bilo faula, ali jako glup prodor, jer u 9 od 10 slucajeva se ne svira. Pokusao je da ide u telo i iznudi faul. Faul nad Simketom, jako nategnut. Mozda je najpravednije bilo da se igraju produzeci.

 

Bilo je ili faul ili koraci. S obzirom da nije napravio korake po sopstvenoj volji nije ni bilo mogućnosti da se svira nešto drugo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne ljutim se ja na magarce sa B92 sto su isekli finis, ali bi stvarno trebalo da prestanu da daju prioritet reklamama nad utakmicom koju prenose. Daj da gledamo bradonju u pobednickom zanosu nakon sto shvati da mu je prosla uplata na macevanje, ni delic sekunde se ne sme tu propustiti.

 

Da se ne lazemo, mogu da zamislim kakve bi bile reakcije da se ovo desilo nama u PG, bilo bi "tamo ih ni Boston ne moze dobiti". Klasicno domacinsko sudjenje gde se sve svira u korist domacina, a moglo je i ovako i onako.

 

I opet, zaista ne vidim svrhu reakcije Golemca - totalno je nebitan mec ovo bio, ali valjda i on shvata da smo ga dobili bez dva igraca na 4 i 5, da ga je cak i Kuzmic urnisao ispod kosa, da je sastavio ekipu bez ijednog centra koja ima 7-8 igraca na 4 pozicije koji sutiraju trojke i dva amatera u rotaciji? Malo neka se zamisli nad tim, zasto je pristao da vodi tako limitiranu ekipu i sto nije trazio centra, najlakse je kukati na sudjenje.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Laki21 said:

 

Bilo je ili faul ili koraci. S obzirom da nije napravio korake po sopstvenoj volji nije ni bilo mogućnosti da se svira nešto drugo.

Ako gledamo striktno, faul je bio vec pri prvom dodiru, ali se to ne svira, cak i da nije poslednji napad. Jedino gde je mogao da bude faul je prilikom izbijanja lopte, a to se iz ovog ugla ne vidi, pa ostaje da verujemo sudijama (mada ja ovima ne bih orah iz ruke uzeo). Ja stvarno ne vidim korake.

3 minutes ago, goldberg said:

Ne ljutim se ja na magarce sa B92 sto su isekli finis, ali bi stvarno trebalo da prestanu da daju prioritet reklamama nad utakmicom koju prenose. Daj da gledamo bradonju u pobednickom zanosu nakon sto shvati da mu je prosla uplata na macevanje, ni delic sekunde se ne sme tu propustiti.

 

Da se ne lazemo, mogu da zamislim kakve bi bile reakcije da se ovo desilo nama u PG, bilo bi "tamo ih ni Boston ne moze dobiti". Klasicno domacinsko sudjenje gde se sve svira u korist domacina, a moglo je i ovako i onako.

 

I opet, zaista ne vidim svrhu reakcije Golemca - totalno je nebitan mec ovo bio, ali valjda i on shvata da smo ga dobili bez dva igraca na 4 i 5, da ga je cak i Kuzmic urnisao ispod kosa, da je sastavio ekipu bez ijednog centra koja ima 7-8 igraca na 4 pozicije koji sutiraju trojke i dva amatera u rotaciji? Malo neka se zamisli nad tim, zasto je pristao da vodi tako limitiranu ekipu i sto nije trazio centra, najlakse je kukati na sudjenje.

Izgleda da je pukao link, pa nije bilo finisa ni na arena sportu, a B92 preuzima prenos.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, goldberg said:

Ne ljutim se ja na magarce sa B92 sto su isekli finis, ali bi stvarno trebalo da prestanu da daju prioritet reklamama nad utakmicom koju prenose. Daj da gledamo bradonju u pobednickom zanosu nakon sto shvati da mu je prosla uplata na macevanje, ni delic sekunde se ne sme tu propustiti.

Nestalo je struje u reportažnim kolima arene, ako sam ja dobro razumeo. Nije bilo prenosa ni na areni ni na B92 koji je preuzimao prenos od njih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

@VISOKOLETAC, @KnipexPricam sve vreme o situacijama kada neki trener uzme timeout ili pocinje neka cetvrtina, a mi propustimo po 20 sekundi jer treba da se izredjaju sve reklame.

Mozes onda dodati i usporeni snimak dok traje napad, a onda usporeni snimak akcije koju smo propustili dok je isao usporeni snimak. 😂

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Faul je ovo. Peri nije imao namjeru da pravi faul, ali nije mogao da kontroliše tijelo i sudario se sa Simonom, to je faul. Sviraju se ove stvari svuda.

Onako. Posle ovakvog kontakta sa Voldenom, okrenut ledjima na 2 sec do kraja, kao sto rekoh, meni nategnuto.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Onako. Posle ovakvog kontakta sa Voldenom, okrenut ledjima na 2 sec do kraja, kao sto rekoh, meni nategnuto.

Za mene čist faul. Simon stoji u mjestu sa loptom u rukama, Peri koji je van balansa se zabija leđima u njega. Strogo je ovo pravilo, ali ono definitivno postoji u ovom sportu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Volden je odigrao odlicnu odbranu, ispratio Perija, verujem da je udarac bio po lopti, preblizu je bio sudija da to ne vidi. A ovaj kontakt posle hvatanja lopte je Simon vrhunski 'prodao' sudijama. Prosto ne mozes da ne sudis, a elemenata tako malo.

Link to comment
Share on other sites

Sudije su kod zadnjeg napada Perry bile u classic mode da puste igru i ne sviraju nista jer je zadnji napad.

 

Prodor/ulaz: Ako cemo pravo, mogli su da dosude faul Waldena i pri kontaktu telom i pri izbijanju lopte. Bilo je takvih istih situacija tokom utakmice na Perry gde se to redovno sudilo. Ovaj je jednostavno bio prebrz za nase odbrambene igrace i imao je redovno prednost pri ulazu prema kosu.

 

Izbijanje lopte: Iz ovog ugla se ne vidi, ali da je svirano slabo bi se nesto protiv toga moglo reci. Jedan od indikatora u takvoj situaciji je putanja lopte nakon udarca odbrambenog igraca. Perry je isao na sut. Ako Walden pogadja samo loptu onda bi ista trebala da ide na dole tj. prema parketu. Ako je udarac po rukama, onda lopta posle kontakta po pravilu ide na gore jer prati inerciju pokreta igraca koji je u sutu a to je jel'te na gore, prema kosu. Postoji mogucnost i da je bio udarac po lopti, a da ju je Perry toliko cvrsto drzao da mu je Walden nije uspeo izbiti, ali da ga je omeo u sutu koji je onda ispao takav da je lopta ipak otisla na gore, ali daleko od suvislog suta. Ali, to se desava retko. Kazem, ovo je samo indikator, ne mora biti da je bilo 100% tako. Nije se videlo. Ali, da se faul tu svirao, ne bismo imali argumente da se bunimo.

 

U celoj toj akciji je pre bio faul nego da je sve bilo cisto.

 

Faul na Simonovicu: E, tu su sudije odjednom izasle iz "zadnji napad dakle ne sviramo nista"-mode. To nije ok. Vidi se da je Perry u zadnjem momentu napravio svesno korak prema Simonu i malo provocirao kontakt guzicom. To je bilo glupo od njega. Ali, bez obzira na to, ovo se svira samo onda ako ekipa hoce da pravi faul i zaustavi sat (mada ni to u zadnje vreme, nego sudije cesto pustaju tako nesto). Ovo se nije trebalo svirati.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, jako retko vidjamo da se svira faul u ovakvoj situaciji ali stoji što napominje Laki da je onda Simke u istoj sekundi napravio korake. Nešto je moralo da se odsvira. I da Simke nije bio u mestu, taj pokret Perija je tehnički zaustavio kontru bio on slučajan ili sa predumišljajem.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...