Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

to ce biti teska sprdacina ako se nici dodele 3 boda umesto marseju..

da nakon te bacene flase, divaljci nisu uleteli na teren i da je ta tribina bila ispraznjena, a igraci marseja odbili da izadju onda da.. 

al u ovakvim okolnostima, nidje veze..

Link to comment
Share on other sites

U hrvatskoj ligi odigrana dva derbija. Osijek izgubio na svom terenu od Dinama rezultatom 0:2, Hajduk od Rijeke 1:2.

 

Sva cetiri tima imaju po 13 bodova, ali Dinamo i Rijeka imaju utakmicu manje. U najboljem polozaju je Rijeka, 3 gostovanja najboljim ekipama i 4 boda, Hajduk 2 poraza na "Poljudu" i jos ceka Dinamo, Osijek i Dinamo nisu uspeli da savladaju Slaven na svom terenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sportski sektor RIjeke radi opasno dobar posao. Svake godine sa malo love prave odličnu ekipu. Ljudi već 6-7 sezona prodaju najbolje igrače i zarađuju ozbiljnu lovu, ali svaku sezonu su u vrhu. Nalaze igrače na svim stranama, ove godine je Abas pun pogodak, ali vidim da je na pozajmici te ne znam da li su ugovorili otkup.

Link to comment
Share on other sites

On 8/30/2021 at 10:05 AM, Liska Manjina said:

Sportski sektor RIjeke radi opasno dobar posao. Svake godine sa malo love prave odličnu ekipu. Ljudi već 6-7 sezona prodaju najbolje igrače i zarađuju ozbiljnu lovu, ali svaku sezonu su u vrhu. Nalaze igrače na svim stranama, ove godine je Abas pun pogodak, ali vidim da je na pozajmici te ne znam da li su ugovorili otkup.

Istina. Ili dovode igrače na posudbe, ili kupuju kvalitetne igrače kojima je "zapela" karijera. U napadu im drugu sezonu igra Drmić, pretprošle sezone su imali Čolaka itd. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Bugl Khan said:

Istina. Ili dovode igrače na posudbe, ili kupuju kvalitetne igrače kojima je "zapela" karijera. U napadu im drugu sezonu igra Drmić, pretprošle sezone su imali Čolaka itd. 

Čim dovode nekog na pozajmicu znači da nije u prvom planu u matičnom klubu, možda bi Rijeka i dala lovu za nekog, ali ne vidim visoke ulazne transfere. Treba nanjušiti takve fudbalere! Evo Ampem na primer, mislim da su ga mogli pokupiti Dinamo, Hajduk i Osijek pre RIjeke, ali su na kraju doveli lika iz Šibenika koji nije imao bajnu prethodnu sezonu. Momak je prebrz, a na drugoj strani prežaljeni Tomečak koji isto tako jede teren, baš zajebano brza ekipa. Abas i Drmić su baš komatibilni, igraju odličan fudba. Jbt taj Abas nije mogao sakupiti 100 minuta u faking Tventeu.

 

Katić u Hajduku, dosta dobro pojačanje. Sigurno je bolji igrač od Simića, ima dosta iskustva.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Barkley#34 said:

A šta na kraju rade sa tom zarađenom lovom? Ne vidim da im klub napreduje, osim u tom uzgojno-trgovinskom delu.

Kako ne napreduje? Pa do prije 6-7 godina su u cijeloj povijesti od trofeja imali 2 Jugo kupa i 2 Hr kupa. U prvenstvu su imali 2 druga mjesta. Znači to je bilo to od trofeja za 65-70 godina postojanja.

I onda su u zadnjih 7 sezona uzeli jednom naslov prvaka i još jedno 4-5 puta bili drugi. Uz to su još 4x uzeli kup. 

A u Europi su u tih 7 sezona 4x igrali skupine Europa lige.

Mislim da je to itekako napredak.

Očekivati da su pored Dinama trebali biti prvi svake druge sezone (dok svaki prijelazni rok prodaju najbolje igrače) je ipak malo nerealno, a i nepošteno prema Rijeci ako se na taj način mjeri koliko uspješno rade tj. koliko napreduju zadnjih godina.

Edit: imali su i Balkanski kup, da to ne izostavim 😁

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

MIslio sam na to da ne napreduju od tog trenutka kad su uzeli titulu. Ne očekujem da će šamarati Dinamo, ali eto, mislim da se poslednje tri sezone ne mogu ugurati u grupe Evro takmičenja, što je ipak određeno nazadovanje, priznaćeš. Opet, koliko znam stabilni su sa finansijama, što nije mala stvar, posebno jer se ne mogu zajebavati kao ovi kod nas, ali sam očekivao malo više evropskih izleta, a sa tim bi bilo i više para i još više jačih prodaja,

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Barkley#34 said:

MIslio sam na to da ne napreduju od tog trenutka kad su uzeli titulu. Ne očekujem da će šamarati Dinamo, ali eto, mislim da se poslednje tri sezone ne mogu ugurati u grupe Evro takmičenja, što je ipak određeno nazadovanje, priznaćeš. Opet, koliko znam stabilni su sa finansijama, što nije mala stvar, posebno jer se ne mogu zajebavati kao ovi kod nas, ali sam očekivao malo više evropskih izleta, a sa tim bi bilo i više para i još više jačih prodaja,

Pa bili su u grupi EL prošle sezone.

Al razumijem što želiš reći. Ne rastu konstantno, nego malo stagniraju zadnjih godina.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, nekako sam propustio prošlu sezonu (kao i u svemu drugom, uostalom :D). Sad vidim da im ni grupa nije bila laka. To malo menja stvari ali skapirao si na šta mislim. Videćemo kakvi će biti u narednim sezonama. Lepo zvuči priča o novoj organizaciji kluba, nadam se da će biti sve bolji i bolji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

U Hrvatskoj se ozbiljno zakuvalo.

 

Hajduk je pobedio Rijeku 3:2 u gostima (dosli do pobede u 98. minutu), dok su Dinamo i Osijek remizirali i trenutno stanje je:

 

image.png.afbfa23a2862f26b293085bd7c6a4c73.png

 

Takodje, u Turskoj je izgleda velika trojka u potpunosti izgubila primat:

 

image.png.e4c9a1aa4f3d1853d5556588e5b243c5.png

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Dobio Hajduk Dinamo golom Livaje sa 2:1 u Zagrebu.

 

Trenutno Rijeka ima 36, Osijek 35, Hajduk 33 i Dinamo 31, sa tim sto Dinamo ima mec manje.

 

Sad, neki bi rekli da je to zato sto oni imaju samo 10, a mi 16 ili 18 ekipa, ali to nema veze sa istinom - kod nas je prosto razlika u budzetu izmedju 2. i 3. ekipe 10 puta veca u odnosu na razliku u budzetima 3. i 15. ekipe. I kod njih da nema Osijeka i Rijeke bi sasvim bilo svejedno da li imaju 10 ili 18 ekipa u ligi.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Dobio Hajduk Dinamo golom Livaje sa 2:1 u Zagrebu.

 

Trenutno Rijeka ima 36, Osijek 35, Hajduk 33 i Dinamo 31, sa tim sto Dinamo ima mec manje.

 

Sad, neki bi rekli da je to zato sto oni imaju samo 10, a mi 16 ili 18 ekipa, ali to nema veze sa istinom - kod nas je prosto razlika u budzetu izmedju 2. i 3. ekipe 10 puta veca u odnosu na razliku u budzetima 3. i 15. ekipe. I kod njih da nema Osijeka i Rijeke bi sasvim bilo svejedno da li imaju 10 ili 18 ekipa u ligi.

2-0 je bilo za Hajduk a ne 2-1. 
 

Ja mislim da ima velike razlike da li je 16 ili 10 ekipa u ligi. To oko budzeta i rezlike u budzetu nase druge i trece ekipe si u pravu.

Ali nije isto da li svaki vikend igras sa prvih 8-9 ekipa ili imas 8-9 vikenda Kolubare, Proletere i Surdulice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...