Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Bold 1: Na mjesto trenera i sportskog direktora.
Bold 2: Kolika god je ZM seljačina, ne može Mostar pretvoriti u vukojebinu

Bold 3: Zdravko je puno sposobniji i živopisniji lik. To ne mislim kao kompliment.

Pojma nemam kako sam uopste napisao da je Zoran predsednik..znam da je trener i sp.direktor,svasta..previd.
Nemam pojma odakle se tacno oglasio,ali za mene je taj institut dvojnih drzavljanstava nacin da se izbegne pravda na ovim prostorima..time sto kad napravis neki picvajz, pobegnes iz jedne drzave u drugu. U svakom slucaju - izvinjavam se Mostarcima,kao i ljudima koji vuku poreklo odande.
Verujem da znas dosta vise o Zdravku..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Alek The Great said:

Mislim da treba da budemo realni i da nas cilj treba trenutno da bude da bar 2 kluba igraju grupna evro takmicenja. Kad se to ostvari onda da budu 3 kluba pa cemo onda, nadam se, imati i 2 predstavnika u kvalama za LS, pa onda 2 u LS i 1 u LE. Jesmo mi sad blizu tome, ali opet smo i daleko. Ali daleko smo od toga da treba stalno da docekujemo prolece. Ok, CZv je sad dosla do proleca, ali nece se to tako cesto ponavljati.
Mozda je trebalo mnogo ranije nesto uraditi i ne dozvoliti da nemamo predstavnika u LE sledece sezone, ali tako je kako je.

Pa taj cilj o dva kluba je uglavnom dostignut poslednjih godina, odnosno mi smo ispadali u kvalama zbog nereda unutar kluba (ili ove godine delom i zato što se igrao jedan meč), ne zbog toga što nismo u formi jer je kriv raspored. I da pomerimo prvenstvo na proleće-jesen, opet bi bilo problema da se igra u sred leta, kada su reprezentativna prvenstva i pauze, a i kvalifikacije se poklapaju sa temperaturama od 40 stepeni, kako god okreneš.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Crni Bombarder said:

Pojma nemam kako sam uopste napisao da je Zoran predsednik..znam da je trener i sp.direktor,svasta..previd.
Nemam pojma odakle se tacno oglasio,ali za mene je taj institut dvojnih drzavljanstava nacin da se izbegne pravda na ovim prostorima..time sto kad napravis neki picvajz, pobegnes iz jedne drzave u drugu. U svakom slucaju - izvinjavam se Mostarcima,kao i ljudima koji vuku poreklo odande.
Verujem da znas dosta vise o Zdravku..

Apsolutno. Imali smo slučaj kardiokirurga koji je tražio od jedne žene novce kako bi joj operirao oca. Ova otišla na policiju, oni ju opremili ili obilježenim novčanicama, ili kamerom, ne sjećam se točno. Frajer uhapšen, ali umjesto u zatvor je zapalio u BiH. Tamo se zaposlio kao kirurg u bolnici u Sarajevu. Welcome to exyu.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Zar među ovim našim državama ne postoji sporazum o izručenju? Znam da se primenjuje selektivno (npr. otac i sin Marovići koji bleje u SRB dok ih iščekuju u CG) ali je bilo slučajeva i kada se poštovao. OK, Mamić je velika zverka ali hirurg verovatno nije taj kalibar.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Barkley#34 said:

Zar među ovim našim državama ne postoji sporazum o izručenju? Znam da se primenjuje selektivno (npr. otac i sin Marovići koji bleje u SRB dok ih iščekuju u CG) ali je bilo slučajeva i kada se poštovao. OK, Mamić je velika zverka ali hirurg verovatno nije taj kalibar.

HR-BiH postoji izručenje ja mislim. Ali Maminja nisu izručili jer to što mu se u hrvatskoj stavlja na teret u BiH nije kazneno djelo (tako nekakvo objašnjenje). Koja je to logika, i kako lopovluk nije kazneno djelo ne znam. Onda postoji mogućnost da služi kaznu u BiH, ali tu opet postoje neke pravne fore preko kojih bi se mogao izvući.
Za ovog kirurga nemam pojma. Ali to je jedno vrijeme bila velika vijest u Hr. Otišli novinari tamo, našli gdje živi. Lik hladno radi u Sarajevu, operira, jebe mu se. Valjda to što iznudi od ljudi tamo dijeli sa direktorom bolnice. Onda se mi  čudimo i vrijeđamo što nas gledaju ko da smo stoka. I pričamo "zapadnjaci se prave da toga kod njih nema" i te fore. Ima, ali nije pravilo. Kod nas je sve što ne valja uobičajena praksa.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bistru vodu mutim said:

 

Off

 

  Hide contents

Eh, Miura, to su bila vremena. Igra Dinamo protiv Suhopolja, više japanskih novinara i fotoreportera nego gledaoca na stadionu :classic_biggrin: A bilo ih je (gledaoca) koji su potegli čak iz Japana da ga prate. Čini mi se da sam nedavno pročitao da i dan danas negdje igra u 50-i-nekoj

 

A Kazu ne može okvir pogodit 10 utakmica u nizu 😂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
30 minutes ago, Barkley#34 said:

Je l' Bandić bio protiv novog Maksimira?

Nije bio protiv Maksimira, bio je protiv bilo čega di nije mogao ukrasti puno para. U slučaju Maksimira nije našao kombinaciju da se nakrade, pa se nije ni gradio. Uz to Maksimir je na gradskom zemljištu, a koristi ga Dinamo. Tako da su i oko toga bile rasprave stalno. Dinamo ga ne želi gradit jer neće bit vlasnik, a grad ne želi Dinamu izgradit stadion. Izgleda da su sad našli rješenje. Ako nije predizborna priča opet.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
16 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Osijek i Dinamo su odigrali odličan meč. Sjajan tempo, velika borba, obje ekipe su išle na pobjedu. Na kraju 1:1. Napisaću kasnije ili sjutra poseban post o Osijeku, oni su mi pravo osveženje za regionalni fudbal.

 

Veselim se, odličan si analitičar. Žao mi je što nisam gledao utakmicu, možda odgledam snimku. S ovim rezultatom Dinamo je u osjetnoj prednosti, ali ništa još nije gotovo.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo se pisalo kako je evropski fubdal postao dosadan, kako se smenjuju jedni te isti.

 

Kako je finis sezone, ostaje da vidimo da li je to istina i koliko ta teza uopste moze da se brani. Ako izuzmemo one cuvene stihove "Kada si prvi, svega si vrijedan. Na tronu može biti samo jedan", imamo sledecu situaciju:

Engleska: Dobro, znamo ko je 1. (MC) i 2. (MU), ali zato je od 3. do 8. mesta ludnica: 3. Leicester 62, 4. Chelsea 58, 5. West Ham 55, 6. Liverpool 54, 7. Tottenham 53, 8. Everton 52 (-1). Leicester ponovo u LS, sansa da West Ham zavrsi u 4, Liverpool i Tottenham van 4, to svakako niko nije predvidjao.

 

Italija: Ovde se zna da ce Inter da bude sampion, ali to ne znaci da nista drugo osim 1. mesta nije bitno. A od 2. do 6. mesta imamo 2. Atalanta (68), 3. Napoli (66), 4. Juventus (66), 5. Milan (66), Lazio 61 (-1). Upravo su Atalanta i Napoli uneli svezinu u ligu u kojoj je vec presudjeno da su Milan, Inter i Juventus sigurni za TOP 4, a ostalo je da se vidi koji ce klub iz Rima u 4. Dobru sezonu odigrao je i Sassuolo koji se nalazi na 8. mestu.

 

Spanija: Da je neko pitao ko osvaja titulu svi bi kao iz topa rekli Real ili Barcelona - to se podrazumeva. Ipak, trenutno na tabeli vodi Atletico sa 73 poena, druga je Barcelona sa 71 (mec manje), treci Real sa 71 i cetvrta Sevilla sa 70. Ta mala nada da cak i Sevilla moze da se okiti sampionskom titulom daje draz ovom prvenstvu, u kojem je Atletico imao i +10 i u kojem je Real imao otvoren put ka tituli ali je dva puta igrao nereseno.

 

Francuska: Sampion je PSG, a ostali neka se poredjaju ... pogresno! Cetiri kola pre kraja vodi Lille sa 73 poena, PSG ima 72, Monaco 71 i Lyon 67. PSG mozda ima ubedljivo najbolju gol razliku, ali daleko od toga da drzi sve u svojim rukama.

 

Nemacka: Ovde sampion jeste Bayern, drugi je RB Leipzig, ali Wolfsburg, Eintracht i Borussia Dortmund dele samo 2 poena 3 kola pre kraja. Takodje, legendarni Schalke 04 se seli u 2. ligu.

 

Portugal: U ovom prvenstvu se manje - vise sve zna: Porto i Benfica osvajaju titule, Sporting iz Lisabona je 3., Braga 4. U poslednjih 18 sezona Porto je bio 11 puta sampion, Benfica 7. Ove sezone se to menja, Sporting ima +6 u odnosu na Porto, nisu doziveli poraz i konacno ce razbiti niz svoja dva rivala. I to na kakav nacin - Porto se okliznuo na gostovanju Moreirenseu tako sto ih je sudija drasticno ostetio, moze li neko da zamisli da se to desi u nasem fudbalu (bilo da se sampion oklizne ili da bude ostecen u bitnom mecu?)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nenad Bjelica na presici objavio da je HNL neregularan, da Dinamo ima monopol nad ligom. Ali to je tek od kad je on u Osijeku, dok je bio u istom tom Dinamu sve je bilo pošteno da poštenje ne može. Od nove godine negdje je neregularno kad je Dinamo posudio igrače drugim klubovima. Nenad se blamira na najjače. 

Link to comment
Share on other sites

Nenad je sve upravu sem jedne stvari, ne možeš da kukaš jer te Rijeka nije pustila jer se onda spustaš na isti nivo kao Dinamo. Hrvatski fudbal bi bio 2 puta bolji da Dinamo ne ucenjuje klubove.

Edited by Joki
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Joki said:

Nenad je sve upravu sem jedne stvari, ne možeš da kukaš jer te Rijeka nije pustila jer se onda spustaš na isti nivo kao Dinamo. Hrvatski fudbal bi bio 2 puta bolji da Dinamo ne ucenjuje klubove.

Kako je sve u pravu? Dinamo terorizira ligu 15 godina, a ne pola godine. To mu nije smetalo dok je sjedio na toj klupi. Al kao imao sam 20 bodova prednosti, pa ja bi imao 20 bodova prednosti s tom ekipom. Ja sam prvi kome se Rijeka gadi zbog suradnje s Mamićem. Što je najgore prvenstvo je najregularnije u zadnjih ohoho godina. Što se tiče suđenja, Lokomotive i takvih stvari. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Joki said:

Stavi se u njegovu situaciju, da li bi priznao? Evo recimo Slaven ti ne sme pobediti Dinamo, ne znam zašto, šta su im dužni (Mamiću) ali ne smeju.

Pa ako je šutio onda, neka šuti i sad. Njegove riječi nemaju nikakvu težinu. Bilo je pošteno dok sam vladao ja, dok vlada drugi je nepošteno. Smiješno.

Link to comment
Share on other sites

A ovo za Slaven prvi put čujem. Slaven je momčad sa sredine tablice. Ne znam na pamet, ali siguran sam da tu i tamo pobjede Dinamo, tu i tamo neriješeno. Mislim, Dinamo je prvenstva rješavao do nove godine. Tom logikom gro klubova ne smije pobijediti Dinamo. 

Neću tvrdit, moguće da je istina. Dinamo je godinama imao drugu momčad u istoj ligi, tako da me ništa ne bi iznenadilo. Mamić je postavljao izbornike, što ne bi nečim ucjenio Slaven. Iako je Slaven momčad koja mi najmanje ide u takvu priču. 

Link to comment
Share on other sites

Zadnji put su ih pobedili kada je Rijeka osvojila, a to ti je bilo pre jače od 4 godine. Naravno uvek se može pripisati sve to Dinamovoj snazi jer je Slaven osrednja ekipa ali po onom što pričaju igrači Slavena nije baš tako.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...