Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

E, gledao sam i ja. Morelos veceru promasio. Bas sam hteo da vidim kako izgleda posto se poslednjih nedelja ogromne cifre licitiraju za njega od strane engleskih medija.

 

U ostalim vestima, pa pa Kruzeiro 👋. Za one koji ne prate da pojasnim stvari i dam poredjenje sa poznatijim ligama...kao da je Totenhem ispao iz PL, ili Sevilja iz La Lige. Svi su igrali protiv njih sa 200% da bi se ovo ostvarilo. Veceras slavi ceo Brazil, osim navijaca Kruzeira i vecinskog dela Fortaleze posto Seara nije ispala. Tviter vec gori, a mozda ce i BeloHorizonte veceras...

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Doorn, u cemu je fora sa PSV-om ove sezone? (Ne)kvalitet ekipe, povrede, losa atmosfera unutar tima, mozda neki finansijski problemi...? Slabo sam pratio holandsku ligu u poslednjih par godina, al' zaista se ne sjecam kada su poslednji put ovako lose izgledali. Evo, i sada gube od Zwolle-a na svom terenu, prije 3 dana su jedva izbacili neke amatere u holandskom kupu i to nakon produzetaka (golom u 117. min.), a ostali rezultati u poslednja 2 mjeseca su bas jezivi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prodali tri najbolja igraca (De Jong, Lozano, pa ajd' i Anhelinjo). Nema tima na svetu koji tako nesto moze da premosti bez posledica na rezultate, pogotovo ako oni koji su dovedeni da nadoknade doprinos pobrojane trojice ne urade onoliko koliko se ocekivalo, pre svih Bruma i Doan (a nije da nije bilo ocigledno da nece :D)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
52 minutes ago, Crni Bombarder said:

Kakva forma i kakva serija Fejnorda u holandskom prvenstvu!
Sta je Advokat promenio,uradio da ovako dobro igraju @Doorn?

Promenio im je mentalitet. To je sve. Isti je tim kao i dok je Jaap Stam bio tu.

 

Igramo finale Dutch Kupa protiv Utrecht. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

U Sloveniji se Celje priblizilo Olimpiji na samo jedan poen (65 Olimpija, 64 Celje).

 

Celje dobilo Maribor u gostima, Olimpija se okliznula protiv Aluminijuma. Lepo je videti nove klubove u borbi za titulu u zemljama koje su bile bastion dva ili tri kluba (Turska, Slovenija, da ne nabrajam dalje). Celje igra protiv dve ekipe sa dna tabele i docekuje Olimpiju, znaci, sve je do njih.

 

U Hrvatskoj borba za 2. mesto koje vodi u kvalifikacije za LS. Osijek ima 62, Lokomotiva 61, Rijeka 58, Hajduk 57 dva kola pre kraja. Odlucice mec Osijek - Lokomotiva.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Crni Bombarder said:

Mogao bi @L' Imperatoreda napise koju o Celju?
Navikli smo da Celje vezujemo uz rukomet,a evo sad i fudbalski klub bije bitku za titulu..da li mozda pivovarna "Lasko" stoji iza njih?

 

Mislim da ne. Odkad se to sve spojilo (mislim da je prvo Union kupio laško, pa onda Heineken sve zajedno), vidimo mnogo manje interesovanje tih firmi za ulaganje u regionalni sport. Nekada nismo mogli da zamislimo da košarkaški klub Olimpija ima u imenu bilo šta drugo nego Union, pa eto. Pivovarna Laško je godinama stajala iza onih strašnih rukometnih ekipa, fudbalskog kluba, pa i košarkaškog kluba iz omalenog Laškog. Sad je sve to jako tanko. Trenutno mislim da uopšte nisu u sponsorship pool-u fudbalskog kluba, kojem je generalni sponzor Cinkarna i Droga portorož ako se ne varam.

 

Ako pričamo o fudbalu, ja nisam ništa posebno video u njihovoj igri da sad padneš na dupe. Ja bi pre rekao da se im je malo poklopilo da iskoriste ovaj pad Olimpije i Maribora, koji su kažnjeni za svoju nonšalanciju i "lako čemo" pristup domačoj ligi. A to ne govorim samo u smislu pristupa na terenu, nego pre svega oko njega. Mandarić vedri i oblači u Olimpiji sa svojim trenerskim vrteškama , dok Maribor od svih onih uspešnih evropskih sezona nije uspeo u 5 godina da dovede krštenog napdača, nego im igra Tavares od stotinu ljeti i Zlatkov mali.

Da se vratimo na Celje, Kosićeve ekipe su uvek igrale disciplinovano i solidno. Tu je i nekoliko igrača. Kolo im vode odpadnici iz hrvatske lige, što je postao trend u Sloveniji (Vizinger, Božić - Celje/ Vukušić, Menalo - Olimpija/ Bobičanec - Mura/ Baturina - Bravo...). Ali ništa specijalno u tom rosteru, po mom mišljenju. Pa i taj Vizinger koji je najbolji strelac lige i povezuje se sa Galatasarayem i neznam s kim još sve mi nije nešto i recimo nebi ga doveo u Zvezdu.

 

Klub na koji treba obratiti pažnju u budučnost je Bravo. Jedna od retko zdravih sportskih priči na ovim prostorima. Radi se jako dobro, pre svega sa mlađim uzrastima, dok se financijski ponašaju jako odgovorno i pružaju samo toliko koliko su dugački. Klub postoji manje od 15 godina. prvo su imali samo omladinski pogon. Za par godina postali konkurent za titule u svim kategorijama. Posle napravili seniorsku ekipu da bi njihovi produkti imali jednu zdravu sredinu za taj prelazak iz omladinskog u seniorski fudbal. I tako iz godine u godinu napredovali iz ranga u rang i sad drže sredinu tabele, posle strašne post-korona serije u kojoj mislim da su izgubili samo jednom (Celje), a nakantali Olimpiju u Stožicama 0-5.

Ne kažem da če napasti titulu u dogledno vreme, baš zbog toga što im rezultat nije na prvom mestu i neče ga juriti po cenu financijske nestabilnosti i nedavanja šanse mladim igračima. Ali da bi mogli onako iz drugog plana da se uguraju u evropu, mogli bi.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mada, zalbeni proces je u toku. Odluku treba ocekivati do kraja ovog meseca.

 

Od zanimljivosti u drugim ligama, Celje preuzelo vrh tabele u Sloveniji, dovoljan im je i bod u poslednjem kolu protiv Olimpije, na domacem terenu.

 

U Hrvatskoj Osijek porazom u Varazdinu propustio prvu mec loptu za CL qualification. U poslednjem kolu docekuju Lokomotivu i pobednik tog meca ce biti drugoplasirani. U slucaju remija, sansu ceka Rijeka koja je sinoc "prezivela" Poljud u dodatnom vremenu.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Contador54 said:

Mada, zalbeni proces je u toku. Odluku treba ocekivati do kraja ovog meseca.

 

Od zanimljivosti u drugim ligama, Celje preuzelo vrh tabele u Sloveniji, dovoljan im je i bod u poslednjem kolu protiv Olimpije, na domacem terenu.

 

U Hrvatskoj Osijek porazom u Varazdinu propustio prvu mec loptu za CL qualification. U poslednjem kolu docekuju Lokomotivu i pobednik tog meca ce biti drugoplasirani. U slucaju remija, sansu ceka Rijeka koja je sinoc "prezivela" Poljud u dodatnom vremenu.

 

Ne samo da ga je preživela, nego je  neverovatno kako su izvukli tri boda. Hajduk je bio dosta bolji celu utakmicu.

 

Olimpija igra grozno. Šteta što uopšte još uvek imaju priliku da se domognu titule. Veliki je pritisak sad na Celju da im to spreče. Nadam se da se neče slomiti pod tim pritiskom.

 

U ostalim vjestima, ko voli fudbal neka pogleda koju utakmicu Bodo/Glimta. po meni igraju jednog od atraktivnijih fudbala u evropi trenutno

Link to comment
Share on other sites

Inače Malatja protiv koje je Partizan igrao u kvalifikacijama za  LE, ove godine ispala u drugi rang takmičenja. Očajno igraju, navukli su gomilu iskusnih i isluženih igrača koji su tu došli samo da pokupe keš. Rize je ispadanja spasao Milan Škoda koji je dao 10-ak golova u drugom delu sezone, bukvalno sam im je doneo opstanak.

Link to comment
Share on other sites

Sviđa mi se što je Bašakšehir osvojio, mada bi mi se više sviđalo da je Trabzon uspeo. Trabzon baš igra gledljiv, napadački fudbal. Sorloth je igračina, kakav je majstorski gol zavukao na ovoj poslednjoj, koju su pukli 4-3 kući.  Kod Bašakšehira, VIšća je vrlo zajeban igrač.

U stvari, drago mi je što nije uzeo niko iz trojca Galata, Fener, Bešiktaš.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...