Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

Slazem se da je rec o potencijalnom krivicnom delu, ali to je posledica polozaja Overmarsa u odnosu na zene/devojke kojima je slao slike.

 

Slicno bi bilo i da je neki profesor na fakultetu uznemiravao studentkinje. Potpuno je nebitno da li je slao neke ogavne slike ili cvece i poljupce.

 

Dakle, reagovao sam na post u kojem se doticni kritikuje zbog "nacina na koji muva". Da je u pitanju neki Jupp koji ima porodicu i dvoje dece i da je on slao ogavnosti nekim devojkama, meni u toj prici uopste ne bi smetao nacin na koji je on pokusao da vara zenu, nego cinjenica da je varao zenu.

Link to comment
Share on other sites

Aman, ne treba se mešati u njihov krevet. Možda imaju otvoren brak ili su još uvek samo formalno u braku zbog dece, javnosti ili šta već. Poenta priče je da to nije naša stvar, niti bilo čija osim njihova. Odnos prema trećim ljudima je već nešto sasvim drugo. Isto kao što bi bio problem i da npr. bije ženu ili tako nešto. Preljube i slične stvari su njihova stvar, ne moja, tvoja, klupska ili državna.

Link to comment
Share on other sites

Ja se slazem sa tobom da se ne treba mesati u tudj privatni zivot, ako je krivicno delo treba da odgovara i to je to.

 

Samo sam hteo da naglasim da je (meni licno, razumem ako nije nekom drugom) mnogo vise odbojno ako neko rastura svoju porodicu tim cinom nego da li je taj cin jadan ili ne.

 

Konkretno, da znam da je Overmars razveden ili da su okolnosti onakve kao sto si pretpostavio i da nema zloupotrebe polozaja i nastupanja sa pozicije moci, ja tu ne bih video nikakav problem. Kako god, previse se otegla ova rasprava oko Overmarsa, zasluzuje zestoku kaznu ako se ispostavi da je kriv i to je to.

 

Kad smo kod fudbala, Osijek je u jednom od derbija HNL dobio Rijeku i sad je trenutni poredak Dinamo 49, Osijek 46, Hajduk 44 i Rijeka 43. Veoma vazan derbi u Splitu jer ako Dinamo pobedi ide na +6, ako Hajduk pobedi razlika izmedju prvog i treceg bice samo tri boda.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

 

Kad smo kod fudbala, Osijek je u jednom od derbija HNL dobio Rijeku i sad je trenutni poredak Dinamo 49, Osijek 46, Hajduk 44 i Rijeka 43. Veoma vazan derbi u Splitu jer ako Dinamo pobedi ide na +6, ako Hajduk pobedi razlika izmedju prvog i treceg bice samo tri boda.

Gledao sam sve tri utakmice za vikend. I Dinamo je najsrecnije prosao. Golom Orsica u 90tom minutu protiv Gorice kod kuce. To je mogao biti ozbiljan kiks.

Po meni Dinamo ako dobije tu zaostalu u Splitu prvenstvo je reseno.

 

@Bugl Khan kada je termin ove zaostale Hajduk-Dinamo ne mogu da nadjem na netu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan Mićić said:

Gledao sam sve tri utakmice za vikend. I Dinamo je najsrecnije prosao. Golom Orsica u 90tom minutu protiv Gorice kod kuce. To je mogao biti ozbiljan kiks.

Po meni Dinamo ako dobije tu zaostalu u Splitu prvenstvo je reseno.

 

@Bugl Khan kada je termin ove zaostale Hajduk-Dinamo ne mogu da nadjem na netu.

Ja sam gledao Hajduk uz pastrmku iz Neretve (na žaru) i bevandu (domaće vino). Možda je do vremena, možda je do pastrmke, možda je do bevande, možda je do Hajduka. Za mene potpun doživljaj 😄 igrali su jako agresivno, vidi se da je tu potrebno još uigravanja, ali ako ovako nastave mogu barem do jednog trofeja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledajuci trenutnu formu i neki opsti momentum, dao bih prednost Hajduku u borbi za titulu. Dalmacija je citava na nogama, stigao je Kalinić, Livaja igra u formi zivota, deluje da je poslozio kockice u glavi. Plus je Litvanac ozbiljan trener. Osijek ima svoj trenutak istine u sledecem kolu, da li je kupovina od preko 2 miliona dovoljna da se srusi šampion. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Po kladionicama je Dinamo i dalje prvi favorit, iako ne znam na čemu to baziraju. Dinamo igra očajno i ima najlošijeg trenera od četvorke. Vidjet ćemo za vikend. Ako Dinamo izgubi u Osijeku, bit će jako teško. 

Operativno i dalje klub bez premca na području Hrvatske. Ne ide vam u prilog utakmica sa Seviljom, verujem da će se ekipa dodatno umoriti, a ne možete to pustiti niz vodu obzirom da Dinamo i dalje ima aktivan rezultat.

 

Osijek skuplja bodove, ali to vizuelno izgleda jaaako jaaako loše, protiv Istre su ih vile nosale, a i ovi iz Istre su upropastili 3 mrtve prilike u zadnjih 5 minuta. Moraju biti mnogo bolji od ovoga ako žele titulu! Hajduk sa druge strane i igra i izgleda dobro, utegli su odbranu i doveli dodatan kvalitet u svim delovima terena. Ne treba zanemariti ni element euforije, bukvalno su domaćini na svakoj utakmici. Dinamo je uljuljao prošlogodišnji uspeh, kao i zamor materijala. Slična priča kao sa Zvezdom, sigurno su i dalje najkvalitetnija ekipa, ali to prosto ne pokazju na terenu. Potrebna je nova krv!

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Dragan Mićić said:

Pa mozda zato sto Dinamo igra u nekoj rutini. Imaju najvise iskustva i manji pritisak od ove tri ekipe. Zato su favoriti po kladionicama. 
 

Ono sto sam ja primetio da Dinamo mnogo losije igra kod kuce nego u gostima. Sad 0-0 kolo pre toga pobeda u nadoknadi vremena.

Kako Dinamo ima manji pritisak? Mislim da čak ima i veći nego ostali jer su prvi favorit. Nitko u Rijeci ili Osijeku neće proglasiti sezonu neuspješnom ako se ne uzme naslov, plus oni imaju šanse uzeti kup. Istina da imaju iskustvo osvajanja naslova, ali nisu bili u situaciji da će se prvenstvo rješavati u zadnjem kolu, što je ovdje vrlo izgledno. 

Al složio bi se da je igra u gostima jak Dinamov adut.  Ove sezone Dinamo doma ima skor 7-4-2, a u gostima 8-1-1. Činjenica je da su u stanju doći u Osijek ili Rijeku i rutinirati domaćina. Primjer je prva utakmica protiv Osijeka ove sezone. Osijek je prije toga dobio Hajduk na Poljudu, Rijeku kod kuće, dolazi im Dinamo u slaboj formi, bez nekoliko bitnih prvotimaca, 3 dana ranije ispao od Sheriffa.... I rutinskih 0:2. Osijek nije šansu stvorio 90 min. S Hajdukom je malo drugačije, tamo nikad ne znaš na koju će stranu utakmica. 

20 minutes ago, Liska Manjina said:

Operativno i dalje klub bez premca na području Hrvatske. Ne ide vam u prilog utakmica sa Seviljom, verujem da će se ekipa dodatno umoriti, a ne možete to pustiti niz vodu obzirom da Dinamo i dalje ima aktivan rezultat.

 

Osijek skuplja bodove, ali to vizuelno izgleda jaaako jaaako loše, protiv Istre su ih vile nosale, a i ovi iz Istre su upropastili 3 mrtve prilike u zadnjih 5 minuta. Moraju biti mnogo bolji od ovoga ako žele titulu! Hajduk sa druge strane i igra i izgleda dobro, utegli su odbranu i doveli dodatan kvalitet u svim delovima terena. Ne treba zanemariti ni element euforije, bukvalno su domaćini na svakoj utakmici. Dinamo je uljuljao prošlogodišnji uspeh, kao i zamor materijala. Slična priča kao sa Zvezdom, sigurno su i dalje najkvalitetnija ekipa, ali to prosto ne pokazju na terenu. Potrebna je nova krv!

Osijek je 6 utakmica ove sezone dobio u zadnjim minutama. Nemoguće koliko sreće imaju. 

Link to comment
Share on other sites

Nevezano za HNL, upravo čitam da o novom skandalu u Ajaxu. Izgleda da Overmars nije jedini. Winston Bogarde je talođer slao poruke. Samo je Winston imao jednu žrtvu kojoj je poslao na stotine poruka, i koja sada ima ozbiljne psihološke posljedice i dijagnosticiran PTSP jer je Winston postao neugodan i agresivan kada ga je upozorila da se smiri.

Link to comment
Share on other sites

Bravo za Rijeku - opet su nadigrali Hajduk na Poljudu i uzeli bitne bodove za prikljucak u trci za titulu.

 

Sutra Osijek - Dinamo, trenutno je poredak: Dinamo 50, Osijek 49, Rijeka 49 i Hajduk 47. Znaci, ukoliko Dinamo ne pobedi sve cetiri ekipe ce biti skoro pa izjednacene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, n4l1m said:

ma dinamo osvaja lagano, ovi ce se sami izmedju sebe izrokati..

A svi će se međusobno krljat. Dinamo još ide 2x u Split, ide u Rijeku i čeka Hajduk i Osijek doma. 

Derbiji su stvarno nepredvidivi ove sezone i svak dobija svakog. Dinamo po jednom tukao Osijek (vani) i Rijeku (doma), Hajduk po jednom tukao Rijeku i Dinamo (obje vani), Rijeka tukla Hajduk dva puta (oba puta na Poljudu), Osijek tukao sve po jednom (Rijeka i Dinamo doma, Hajduk vani). Hajduk iz 4 derbija na Poljudu uzeo sve skupa 1 bod. Osijek najbolje stoji u tim međusobnim tekmama (najviše su ih i odigrali). Čvrsti su, strpljivi, primaju najmanje golova, imaju najboljeg trenera, imaju i sreće jer su na 6 utakmica golove za pobjedu zabili u 85+ minuti. Odradili su i dobar prijelazni rok dovevši Lovrića i Caktaša. Znači sve što treba za naslov imaju. 

Dinamova prednost je što ipak ima najbolju momčad još uvijek (na papiru) i što znaju kako se osvajaju naslovi i igraju velike utakmice. Sad smo ispali iz Europe i koncentracija je samo na HNL. Minus je što momčad još dosta oscilira i što nije korištena duga klupa koju Dinamo ima, tako da neki igrač šansu dobijaju tek sad kad se lomi prvenstvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...