Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

51 minutes ago, svi pjevaju said:


Pa normalno da nema euforije kad u zadnjih 15 godina prosječno zaostaju za Dinamom 25 bodova 😁 Čim se približe na 5 odmah - titula, titula, slavit će se titula.

 

Ali definitivno je to taj latino mentalitet na neki mediteranski način. Vidi se to na svakom koraku kada dođeš dolje.

Pa to i kažem. Mentalitet i ludilo kad se bore za vrh. 

Iskreno, ja im želim da uđu u neke skupine na ljeto, jer ako ne uzmu naslov i onda ne uđu u grupe, bit će u nikad goroj situaciji.

Link to comment
Share on other sites

Na kraju vjerovatno najpošteniji rezultat. Osijek je generalno bolja ekipa, Bjelica je ubjedljivo najbolji trener u ligi. Očekujem veliku borbu za titulu između Dinama i Osijeka. Rijeka igra dosta atraktivno, ali nemaju dovoljno čvrstine. Hajduk definitivno ne može do titule, prosto se vidi da nijesu šampionska ekipa. 

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niko nije cestitao Gremiu ispadanje u drugu ligu 😄

Dobro drustvo ce imati tamo, Kruzeiro i Vasko de Gama ce igrati trecu, odnosno drugu uzastopnu sezonu u tom rangu 😄

Steta sto je Botafogo ove godine izborio povratak u Seriu A. Da nije, Seria B bi, istorijski i reputaciono gledano, bila jaka kao Seria A 😄

Jebote, a najavljivali su lov na sve moguce trofeje od anganzmana Daglasa Koste i Rafinje.


I Santos je bio zreo za ispadanje ove godine, ali su imali srece u poslednjim kolima kada su im na noge dolazili klubovi koji su rotirali tim zbog obaveza u drugim takmicenjima, a rastereceni imperativom osvajanja bodova u prvenstvu. Svaku takvu priliku su zgrabili u uzimali po 3 boda. Lako bi mogli sledece godine da ispadnu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, mare80 said:

Legija iz Varšave opet izgubila,ovaj put kod kuće 0:3 ...

Na polusezoni nalaze se na 17. predposlednjem mestu,u zoni ispadanja ...

Kakav sunovrat,zna li neko šta se dešava tamo ?

Navijaci su im nedavno demolirali klupski autobus..sta vise..upali unutra i krenuli da biju igrace..najdeblji kraj izvukla dva Brazilca..navodno jer su sedela najblize vratima.. Pala su obecanja da "ce se sresti ponovo" ako se igraci ne uozbilje i ne pocnu da igraju u skladu sa renomemom kluba.

Trener je podneo ostavku,uprava je odbila,pa ipak na kraju prihvatila.

Na njegovo mesto,po cetvrti put u klubu (a drugi put kao glavni trener),dosao je nas trener..neki Vukovic. Moram da priznam da mi nije poznat. Startovao je pobedom,a onda doziveo ovaj poraz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
8 hours ago, goldberg said:

Da, trenutno je Dinamo na 46, Osijek i Rijeka imaju po 43 i Hajduk je cetvrti sa 41 bodom.

 

Ostaje da se odigra derbi u Splitu, ako to Dinamo pobedi ide na +6, ako Hajduk izvuce bar bod gledacemo jako zanimljiv nastavak prvenstva.

Ima Dinamo gostovati i Osijeku i Rijeci. Nije tu samo gostovanje na Poljudu, ali isto tako dočekuju Osijek i Hajduk.

 

Meni tu Hajduk deluje kao najveća opasnost za Dinamo. Osijek je tvrda ekipa, ali su po pitanju kreacije očajni, dok na drugoj strani Rijeka pleše, ali im svako može dati 3 komada. Tazbina navija za Hajduk, pa shodno tome i ja ih podržavam, a red je da nakon xy godina uzmu titulu, veliki je to klup. Naprid bili 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bugl Khan said:

Hajduk doveo i Nikolu Kalinića. Kakva bombica od lige će HNL bit ovo proljeće. 

Znaci,ovo je zvanicno?

Veliko pojacanje..iskusan,dobar strelac i sto je najbitnije - rasteretice Livaju koji je maltene sam vukao Hajduk do sada.. Ferro iz Benfike je dobar igrac i mislim da ce i on biti znacajan dodatak..po meni Hajduk sad postaje jedini pravi takmac Dinamu.

A Dinamovo najvece pojacanje je ostanak Orsica..momak je furiozno usao u nastavak sezone.

Edit: Hajduk ce biti u trci za titulu ukoliko finansijski izdrzi sva pojacanja..deluje kao dosta skup tim,ne znam koliko im finansije to realno mogu ispratiti..

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Drug Crni said:

Znaci,ovo je zvanicno?
 

Edit: Hajduk ce biti u trci za titulu ukoliko finansijski izdrzi sva pojacanja..deluje kao dosta skup tim,ne znam koliko im finansije to realno mogu ispratiti..

Da, izbacio Hajduk video već s Kalinićem u dresu.

 

Hajduk ako ne uđe u neke skupine na jesen, bit će u problemu. A naravno da je to puno lakše kad si prvak.

1 hour ago, Liska Manjina said:

Ima Dinamo gostovati i Osijeku i Rijeci. Nije tu samo gostovanje na Poljudu, ali isto tako dočekuju Osijek i Hajduk.

 

Meni tu Hajduk deluje kao najveća opasnost za Dinamo. Osijek je tvrda ekipa, ali su po pitanju kreacije očajni, dok na drugoj strani Rijeka pleše, ali im svako može dati 3 komada. Tazbina navija za Hajduk, pa shodno tome i ja ih podržavam, a red je da nakon xy godina uzmu titulu, veliki je to klup. Naprid bili 😄

Ali ovaj derbi na Poljudu je zaostala utakmica. S tom pobjedom Hajduka su svi u 2-3 boda.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Perkos2 said:

Na kraju će Rijeka biti šampion !  

Kakvu oni navalu imaju! Drmić je majstorčina, a tu je sjajni Murić (zavali momak gol iz kornera ala Piksi), a meni je zanimljiv i Vučkić koji je svojevremeno važio za jednog od najvećih talenata. Na sve to dodati Abasa i Prinsa na krila,a pokupili su i Solana za dž (Atletiko Madrid). Solano je brz kao vetar, baš će imati opako brzu tranziciju, nerealno. Zagorčaće oni mnogima život!

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drug Crni said:

Koliko je samo HNL iznad LLL..

Rijeka je zasebna priča, ove godine je prvenstvo neizvesnije zbog pada Dinama. I ostali su se malo podigli, pre svega Osijek i Hajduk finansijski, ali nikako da se bilo ko probije na Euro sceni. Kvalitet fudbala se podigao sa dolaskom bolje infrastrukture, nema oranica kao kod nas. Čak i oni slabiji klubovi (Dragovoljac, Istra, Šibenik) imaju odličan teren. Pre svega treba smanjiti broj klubova kako bi se povećao broj kvalitetnih utakmica

 

I kod nas bi kvalitet fudbala bio daleko veći da nije čuvenog "zatvaranja utakmica", gubili bi se bodovi na svakom ćošku.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

HNL je jedina ozbiljna u regionu. 

 

Hajduk je oduvijek imao mozda cak i najvecu bazu u kompletnom regionu obzirom da citava Dalmacija bukvalno zivi za taj klub ali ih je nesposobnost sprjecavala da ista ozbiljno naprave. Sad imaju vrhunskog sportskog direktora i trenera koji su sastavili vjerovatno najjacu ekipu Hajduka u zadnjih 15 godina. Livaja je strasan igrac ali oduvijek se i znalo da se radi o ogromnom talentu koji ima probleme s glavom. Spominje se vec da bi se i Perisic na ljeto mogao vratiti u Split ali ne znam bas koliko je to realno jer covjek igra odlicnu sezonu u Interu. Strah me i zamislit kako bi Split gorio da Hajduk uzme i kup i prvenstvo pa onda jos dodje Perisic. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

HNL je jedina ozbiljna u regionu. 

 

Hajduk je oduvijek imao mozda cak i najvecu bazu u kompletnom regionu obzirom da citava Dalmacija bukvalno zivi za taj klub ali ih je nesposobnost sprjecavala da ista ozbiljno naprave. Sad imaju vrhunskog sportskog direktora i trenera koji su sastavili vjerovatno najjacu ekipu Hajduka u zadnjih 15 godina. Livaja je strasan igrac ali oduvijek se i znalo da se radi o ogromnom talentu koji ima probleme s glavom. Spominje se vec da bi se i Perisic na ljeto mogao vratiti u Split ali ne znam bas koliko je to realno jer covjek igra odlicnu sezonu u Interu. Strah me i zamislit kako bi Split gorio da Hajduk uzme i kup i prvenstvo pa onda jos dodje Perisic. 

Osijek ispao od CSKA iz Sofije x2!

Hajduk ispao od kazahstanskog Tobola!

Rijeka ispala od PAOK-a!

 

Puno je to za jednu ozbiljnu ligu. Ulaganja u infrastrukturu će se isplatiti, ali trenutno ceo koeficijent im drži Dinama uz malu podršku Rijeke. Ako se Dinamo trgne ode to opet na dvocifrenu razliku u bodovima. Manji broj klubova u takmičenju i veći broj direktnih susreta konkurenata za gornji dio tabele, e to je pun pogodak. Dodajte na postojeće takmičenje HNL-a ekipe poput: Orijenta, Varaždina, Rudeša, Dubrave, Zmijavci (? :O),Jarun i Dugopolje i imate jednak broj klubova kao u SL Srbije. Pa vi vidite! Nemam Srbija dovoljno kvaliteta za 16 klubova, to se mora promjeniti.

 

Treba reći da je Hajduk pogodio sa trenerom, Dambrauskas je fudbalski fanatik. Za ralziku od prethodnika, nije totalni dunster! Dobro je vodio Ludogorec, ali je dobio otkaz zbog nakon drugog poraza od Zvezde.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa HNL je do prije koji godinu bio privatna liga jednog lica. Ovaj sadasnji HNL je itekako ozbiljan sto ce vjerujem potvrditi i rezultati u Europi dogodine. Manja je razlika, ako je uopce ima, izmedju Rijeke, Hajduka i Osijeka s jedne strane i Partizana i Zvezde s druge, nego izmedju Dinama i beogradskih klubova. Cak i takav Dinamo je evo uspio dobiti ekipe koje ga mogu ugroziti dok u Srbiji Zvezda i Partizan nece nikad dobiti protivnike koji ce ih ugroziti. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...