Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

Osvoji Celje na kraju titulu, iskoristise raspad Olimpije nakon pauze.

 

Ovo svakako nije prvi put da titulu ne osvoje ni Maribor ni Olimpija (koja se gasila, pa opet vracala u prvu ligu). Od 29 sezona samostalne slovenacke Prve lige, 15 puta je titulu osvojio Maribor, samo 6 puta Olimpija, 4 puta Gorica, 2 puta Domzale i po jedan put Celje i Koper.

 

Cak 20 od 29 prvenstava je neko od dva najveca kluba zavrsavao ispod 2. mesta.

 

U Hrvatskoj je situacija mnogo drasticnija, 21 titulu osvojio Dinamo, 6 Hajduk i po jednu Rijeka i Zagreb. Od 29 prvenstava u 15 je neko od dva najveca tima zavrsavao ispod 2. mesta na tabeli (sa tim da Hajduk ne uspeva da bude 2. od 2012. godine).

 

U Srbiji je u poslednjih 29 godina najuspesniji Partizan sa 16 titula, Crvena zvezda ima 12 i Obilic 1 (i to u proslom veku). Od 29 prvenstava u samo 4 su ovi klubovi zavrsavali ispod 2. mesta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Istra 1961 je neunistiva.

 

Ne znam da li je iko toliko godina zaredom igrao doigravanje za prvu ligu i uvek ostajao u ligi. Uvek nekako budu 9. (pretposlednji) i uvek izbegnu ispadanje.

 

Ove sezone su izbacili Orijent 1919 sa ukupnim rezultatom 3:1, sezone 2018-19 Sibenik sa 3:1, 2017-18 Varazdin sa 3:2, 2015-16 Sibenik na penale (nakon 1-1 i 1-1), 2014-15 Sesvete nije igralo protiv njih zbog problema sa stadionom. To je 5 od poslednjih 6 sezona.

Link to comment
Share on other sites

Orijent je bio prezaljen i pre dvomeca. Mislim da sam negde procitao da su zbog finansijske situacije izgubili dosta igraca,tako da bi svaki drugi scenario predstavljao senzaciju.
A za Istru kao bogatu i razvijenu regiju/zupaniju je sramota da joj najjaci klub tavori pri dnu prvenstvene tablice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Quote

 

Belgijski fudbalski klubovi, ukupno 25, na generalnoj skupštini jednoglasno je izglasalo spajanje svog državnog šampionata sa prvenstvom Holandije, navodi se na zvaničnom sajtu belgijske profesionalne lige.

„Ta se želja temelji se na poštivanju sportskih ambicija najvećih klubova i na potrebi da se osigura finansijska stabilnosti za sve ekipe,“ dodaje se u saopštenju.

Kombinirano prvenstvo nosiće ime Beneleague, a detalji takmičenja nisu objavljeni.

Lider prvenstva Belgije je Klub Briž sa 70 bodova, ispred Antverpena (51) i Genka (49).

Ajaks je sa 63 boda posle 25 kola prvi u šampionatu Holandije. PSV ima 55, a AZ Alkmar 52.

 

 

Sta cekaju ex-Yu lige.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, nlavrnja said:

Rekao Terza madjija (a vrv i ovi nasi zlotvori) da ne da mrska Uefa, inace bi oni bas pohitali tamo... Da i tu ponove ove vanserijske 15+ serije pobeda...

 

Ako je ovo za Benelux ligu tačno, onda im je propao taj izgovor. Mada če oni brzo pronači drugi. Previše im je fino u domačem prvenstvu, gde pobjedničkim serijama kriju destrukciju kluba. Pa ih još ukenja da Deki i ekipa premaše očekivanja u evropi, i eto ti...

 

Isto mislim da kad bi več gledali za neku regionalnu ligu, da bi pre išli na neku kombinaciju sa mađarima, rumunima i bugarima, nego ex-yu varianta. Poraz od Debrecena i Steaue manje uznemirava javnost, nego kad dođe Dinamo pa ti metne tri komada na Marakani.

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, L' Imperatore said:

Isto mislim da kad bi več gledali za neku regionalnu ligu, da bi pre išli na neku kombinaciju sa mađarima, rumunima i bugarima, nego ex-yu varianta. Poraz od Debrecena i Steaue manje uznemirava javnost, nego kad dođe Dinamo pa ti metne tri komada na Marakani.

 

Ma daj šta daš samo da više ne gledamo ovu nebulozu sa 20 klubova...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, mare80 said:

 

Ma daj šta daš samo da više ne gledamo ovu nebulozu sa 20 klubova...

 

10 klubova četverokružno je kod nas ispalo odlično. 

Može i 12 trokružno. Ali 20 klubova nema veze s mozgom. Bundesliga ima 18.  Pa nije ni čudo da se rade serije od 15 pobjeda kad pola lige nema šta tražiti u istom rangu za Zvezdom i Partizanom. 11 kola prije kraja Zvezda ima 40 bodova više od 10. na tablici. 35 bodova više od petoplasiranog. Fenjerašu bježi preko 60 bodova. Koja logika je bila iza odluke o ligi sa 20 klubova, kako su to objasnili?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To za BeNe ligu se vec pisalo i na ovom forumu.
Bice zanimljivo cuti protivnike ovakvih liga,ako zaista i zazivi (citaj:nadje neki kompromis/postigne dogovor sa UEFA) jer smo se naslusali prica lokalnih fudbalskih mocnika kako to UEFA nece dozvoliti..mislim na neku lokalnu,regionalnu ligu.

Kad smo vec kod mocnika.
Hrvatski sud potvrdio presude protiv brace Mamic,tako da su one postale pravosnazne. Zoran Mamic je vec podneo ostavku na mesto predsednika GNK Dinamo i nakon urucenja presude treba da se preseli na drugu adresu radi izdrzavanja cetvorogodisnje kazne zatvora. Njegov brat,Zdravko,iz neke hercegovacke vukojebine optuzuje hrvatsko pravosudje i priznaje da je sa sumama preko milio evra podmicivao pojedine hrvatske sudije,posebno se obrusivsi na sudije Zupanijskog suda u Osijeku. Zbog toga se trazi i sednica Saveta za nacionalnu sigurnost. On bi trebao u zatvor na 6 godina. No,videcemo hoce li ga BiH (ciji je takodje drzavljanin) izruciti organima R.Hrvatske.

Zdravko Mamic je,da podsetim,jedan veliki uzor nasem Zvezdanu Terzicu. Obojica notorne lopovcine i kriminalci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam pristalica da najjaca domaca liga broji 12 ili najvise 14 timova, da prva faza bude dvokruzna (22 ili 26 utakmica) i da se posle toga igra dvokruzni plejof i plejaut (10 ili 12 utakmica), bez ikakvih podela bodova. Ono sto je po meni kljucno je da se predje na norveski i svedski tajming. Liga da nam krene u martu i da se do kraja juna odigra ta prva dvokruzna faza. Onda bi isla pauza, prelazni rok i kvale za evropska takmicenja za koja bi bili maksimalno spremni. Druga faza bi mogla da pocne u septembru i da se sve zavrsi do sredine novembra. Ionako su nam tereni jos uvek nikakvi i igrati po njima u zimskom periodu je nemoguce.

Link to comment
Share on other sites

Skraćenje lige sa 20 na 10 klubova je samo preduslov za podizanje hvaliteta...

Gomila stvari se tu još mora rešavati, od infrastrukture do načina finansiranja klubova ....

Pa nama je već prošlo dve trećne lige,a još se ni ne zna ni koliko klubova ispada na kraju ...

Nama sledeće sezone u najvišem rangu može igrati klubova u rasponu od 16 do 22 ... 😄

Znači,opšte rasulo ...

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Bugl Khan said:

Koja logika je bila iza odluke o ligi sa 20 klubova, kako su to objasnili?

Da niko ne ispadne zbog haosa u koji je upala liga usled pandemije, samo su pridodali vodeće klubove drugog ranga (Prve lige).

 

14 minutes ago, Alek The Great said:

Ja sam pristalica da najjaca domaca liga broji 12 ili najvise 14 timova, da prva faza bude dvokruzna (22 ili 26 utakmica) i da se posle toga igra dvokruzni plejof i plejaut (10 ili 12 utakmica), bez ikakvih podela bodova. Ono sto je po meni kljucno je da se predje na norveski i svedski tajming. Liga da nam krene u martu i da se do kraja juna odigra ta prva dvokruzna faza. Onda bi isla pauza, prelazni rok i kvale za evropska takmicenja za koja bi bili maksimalno spremni. Druga faza bi mogla da pocne u septembru i da se sve zavrsi do sredine novembra. Ionako su nam tereni jos uvek nikakvi i igrati po njima u zimskom periodu je nemoguce.

Što se tiče koncepta lige, slažem se (12 trokružno, uz plej-of i plej-aut, ali bez podele bodova), ali ne i sa predlogom kalendara. Imali bismo predugačku pauzu, što bi štetilo tiomvima koji se bore za proleće u Evropi ili se umuvaju u isto. Zatim, glavni prelazni rok je letnji, prilično bi bili istumbani sastavi u dva dela prvenstva, više nego u sadašnjoj situaciji.

 

Inače, dug je put do realizacije ovog dogovora BEL i HOL, ovo što su belgijski klubovi izglasali još uvek ništa ne znači.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da treba da budemo realni i da nas cilj treba trenutno da bude da bar 2 kluba igraju grupna evro takmicenja. Kad se to ostvari onda da budu 3 kluba pa cemo onda, nadam se, imati i 2 predstavnika u kvalama za LS, pa onda 2 u LS i 1 u LE. Jesmo mi sad blizu tome, ali opet smo i daleko. Ali daleko smo od toga da treba stalno da docekujemo prolece. Ok, CZv je sad dosla do proleca, ali nece se to tako cesto ponavljati.
Mozda je trebalo mnogo ranije nesto uraditi i ne dozvoliti da nemamo predstavnika u LE sledece sezone, ali tako je kako je.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Crni Bombarder said:

To za BeNe ligu se vec pisalo i na ovom forumu.
Bice zanimljivo cuti protivnike ovakvih liga,ako zaista i zazivi (citaj:nadje neki kompromis/postigne dogovor sa UEFA) jer smo se naslusali prica lokalnih fudbalskih mocnika kako to UEFA nece dozvoliti..mislim na neku lokalnu,regionalnu ligu.

Kad smo vec kod mocnika.
Hrvatski sud potvrdio presude protiv brace Mamic,tako da su one postale pravosnazne. Zoran Mamic je vec podneo ostavku na mesto predsednika GNK Dinamo i nakon urucenja presude treba da se preseli na drugu adresu radi izdrzavanja cetvorogodisnje kazne zatvora. Njegov brat,Zdravko,iz neke hercegovacke vukojebine optuzuje hrvatsko pravosudje i priznaje da je sa sumama preko milio evra podmicivao pojedine hrvatske sudije,posebno se obrusivsi na sudije Zupanijskog suda u Osijeku. Zbog toga se trazi i sednica Saveta za nacionalnu sigurnost. On bi trebao u zatvor na 6 godina. No,videcemo hoce li ga BiH (ciji je takodje drzavljanin) izruciti organima R.Hrvatske.

Zdravko Mamic je,da podsetim,jedan veliki uzor nasem Zvezdanu Terzicu. Obojica notorne lopovcine i kriminalci.

Bold 1: Na mjesto trenera i sportskog direktora.
Bold 2: Kolika god je ZM seljačina, ne može Mostar pretvoriti u vukojebinu

Bold 3: Zdravko je puno sposobniji i živopisniji lik. To ne mislim kao kompliment.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Alek The Great said:

Ja sam pristalica da najjaca domaca liga broji 12 ili najvise 14 timova, da prva faza bude dvokruzna (22 ili 26 utakmica) i da se posle toga igra dvokruzni plejof i plejaut (10 ili 12 utakmica), bez ikakvih podela bodova. Ono sto je po meni kljucno je da se predje na norveski i svedski tajming. Liga da nam krene u martu i da se do kraja juna odigra ta prva dvokruzna faza. Onda bi isla pauza, prelazni rok i kvale za evropska takmicenja za koja bi bili maksimalno spremni. Druga faza bi mogla da pocne u septembru i da se sve zavrsi do sredine novembra. Ionako su nam tereni jos uvek nikakvi i igrati po njima u zimskom periodu je nemoguce.

Ovo je i kod nas bio veliki problem. Od 11 do 2. mjeseca se nije moglo igrati jer su tereni bili njive. To je na sreću riješeno umjetnim travnjacima, hibridima, ili čime već. Sad se igra bez problema kakvo god vrijeme bilo vani. Također su obavezni reflektori da se ne bi moralo igrati na 40 stupnjeva ljeti, ili u podne zimi.

Btw, 2 predstavnika za CL smo mi imali ove sezone, najgore moguće vrijeme i najgori mogući scenarij. Lokomotiva bila druga, prodala gotovo cijelu momčad i ispali odma na prvoj stepenici. Onda LE na 1 utakmicu u goste u Malmo, neki od ovih igrača koji su ostali su popušili koronu, petarda i doviđenja. Ove sezone vjerojatno ispadaju iz lige. Da smo bar to ostvarili za sljedeću sezonu, da ide Osijek. Al jbg.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...