Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

17 hours ago, Dragan Mićić said:

2-0 je bilo za Hajduk a ne 2-1. 
 

Ja mislim da ima velike razlike da li je 16 ili 10 ekipa u ligi. To oko budzeta i rezlike u budzetu nase druge i trece ekipe si u pravu.

Ali nije isto da li svaki vikend igras sa prvih 8-9 ekipa ili imas 8-9 vikenda Kolubare, Proletere i Surdulice.

 

Tacno, bilo je 2:0, hvala na ispravci.

 

Vec smo imali tu raspravu - ne vidim da Partizan ili Crvena zvezda gube bodove kad igraju protiv Cukarickog, Vozdovca, Spartaka, Vojvodine, TSC ili Radnickog iz Nisa. Cak je Crvena zvezda ove sezone izgubila bodove u Surdulici protiv ekipe koja ne spada po kvalitetu u TOP 8.

 

Prosto, Hrvati imaju jos 2 izuzetno kvalitetne ekipe, uz to jos 3-4 vrlo nezgodne ekipe (Sibenik je osvojio 7 bodova protiv Dinama prosle sezone), cak i da imaju 16 ekipa to bi i dalje bilo nebo i zemlja u odnosu na nas. Manje ekipa samo pomaze da se najkvalitetniiji igraci koncentrisu u 10 umesto da se rasipaju u 18 ekipa i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Sto ne znaci da ne bi poceli da gube bodove ako se skoncentrise kvalitet na tih osam ekipa. 
 

Cuka, Vosa, Tsc i na primer Radnicki bi skoncentrisali kvalitet koliko toliko u odnosu na sad.

 

Na sve to dodaj i ovo glupo pravilo sa mladim igracom 90 minuta. Gde na vec jednu jedva skrpljenu Indjiju dodas mladog igraca. U ostalom najbolje se videlo kad prosle sezone FKP i CZ u derbiju na poluvremenu izbace bonuse onda se vidi razlika u timu. A zamisli tek razlika u nekom manjem klubu sa i bez bonusa.

Link to comment
Share on other sites

Mora da liga bude totalno profi. Da se nađe sponzor koji ce uz savez davati određena sredstva za svaki bod i za konačni plasman. Ako se vec država upliće u fudbal a svi vidimo da se upliće onda da odredi 10-12-16 firmi koje ce podjednako da finansiraju klubove( neka se i postavi njihov finansijski stručnjak da vodi finansije kluba). Sudije da budu profi sa javnim primanjima pa da se krene u ozbiljan fudbal. Međutim to nece biti u narednih 10 godina sigurno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hajde opet da se vrtimo u krug ...

Ne može država,sponzor ili bilo ko treći da da toliko para klubovima koliko zaslužni fudbalski radEnici istih tih para mogu da izvuku iz njega ...

Dokle god rukovodstvo klubova ima benefite na čelu istih,a nema nikakvu odgovornost  stvari će biti kakve su danas ...

A za neku promenu u načinu funkcionisanja klubova nema ni volje ni želje,naprotiv ...

 

Link to comment
Share on other sites

Rijeka radi dobro već godinama, jedina je i prekinula Dinamovu dominaciju. Dovode igrače ili na posudbe ili potpišu manje poznate low risk high reward igrače, ili igrače kojima je zapela karijera. Trenutno im blistaju Murić i Drmić prije svih ostalih. 

U Osijek je ušao mađarski kapital, grade novi stadion, doveli su Bjelicu za trenera, potpisali Nejašmića i Fiolića, imaju vjerojatno najboljeg golmana lige Ivušića, te su zadržali sve glavne igrače od prošle godine kad su bili drugi.

Hajduk je doveo najboljeg sportskog direktora u Hr Nikoličiusa, ovaj odradio fenomenalan prijelazni rok (Livaja, Krovinović, Lovrencics, Katić...), imaju naprijed Biuka i Ljubičića koji su mladi reprezentativci. Promašili su s trenerom prvo ali su to ispravili dovođenjem Dambrauskasa. Nakon dugo godina su vukli smislene poteze i evo ih u vrhu.

Dinamo prodao najbolje igrače iz svake linije (Gvardiol, Jakić, Majer, Gavranović), promašio s ulaznim transferima (ili prinove ne dobijaju priliku), stožerni igrači nisu imali skoro nikakav odmor, a Krznar nikako nije uspjevao podići formu momčadi. Od početka sezone Dinamo je odigrao možda 4-5 dobrih utakmica. Nakon ostavke Krznara, doveden HNL trener Kopić koji je katastrofalno odradio derbi. Ako se ne nađe kvalitetno rješenje na mjestu trenera, Dinamo će 99% ostati bez naslova prvaka. Jedino pozitivno je što je najlošiji Dinamo u zadnjih 5 godina još uvijek u 2-3 boda sa ostalim kandidatima za naslov.

Da borba za ostanak nije već odlučena, ovo bi možda bila i najzanimljivija HNL sezona ikad.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sve 5, samo bih rekao da, premda nisam gledao derbi, Kopića ne smatram neznalicom, samo je svakako pitanje može li se snaći u klubu Dinamovog ranga (u Hajduku nije uspio) ako se na njega ne gleda kao na privremeno rješenje. Ne znam ni s kojim imenima se licitira što se novog trenera tiče (ako je to slučaj).

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, svi pjevaju said:

Sve 5, samo bih rekao da, premda nisam gledao derbi, Kopića ne smatram neznalicom, samo je svakako pitanje može li se snaći u klubu Dinamovog ranga (u Hajduku nije uspio) ako se na njega ne gleda kao na privremeno rješenje. Ne znam ni s kojim imenima se licitira što se novog trenera tiče (ako je to slučaj).

Nije neznalica ali očito nije kalibar za Dinamo. Privremeno je rješenje. Od ostalih imena znam da su s Kekom baš ozbiljno pregovarali. Iskreno, mislim da za Dinamo to ne bi smio biti problem, naći kvalitetnog trenera. Ali, kao što znamo, Dinamo nije normalna sredina, i u upravi mu ne sjede normalni ljudi, pa smo se nagledali raznih Čačića, Jurčića, Cvitanovića, Krznara i sličnih. Mislim da bi Bišćan bio dobar izbor. Vjerujem da ni on ne bi imao ništa protiv. Pogotovo što je Dalić danas produžio do 2024. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobili Dinamo i Osijek, Hajduk se okliznuo protiv Lokomotive (3:3, uz dva autogola svojih igraca :lol_2:), Rijeka porazena od Gorice na svom terenu.

 

Na tabeli vodi Osijek sa 39 bodova, Rijeka je druga sa 37, Hajduk i Dinamo imaju po 34, ali Dinamo treba da odigra jos mec sa Istrom i ostao je medjusobni susret dva najtrofejnija hrvatska kluba.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Kako bi volio da im ga Osijek stavi iz neke kontre ili prekida negdje u 93.


I ja, za konačnih 2-1 za domaćine 😁

 

Navijam za Dinamo ali i za jak Hajduk, previše ih se (zasluženo) sprdalo zadnjih 15 godina.
 

Neki feeling mi kaže da će Hajduk dobit, mada mislim da je kvota na njihovu pobjedu možda premala. A što se eventualne titule Majstora sa mora tiče, teško mi je povjerovati da će je osvojiti. Možda kup 😁

Link to comment
Share on other sites

Tu su Osijek i Rijeka, mogli bi konacno i oni da osvoje trofej, nije da im je trofejna sala prepuna istih.

 

Hajduk je stara i ispricana prica iz vremena SFRJ i njihova titula bi verovatno znacila nastavak starog poretka "Dinamo i Hajduk daleko ispred svih". Drugim recima, bolje i Dinamo da osvoji nego Hajduk.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

I ja sam sjutra(danas) za Osijek, ali Hajduk je čudo od kluba. Oni imaju takav mentalitet kao da su klub iz Južne Amerike. Temperament, atmosfera na stadionu, euforija, itd.  To su glavne poveznice sa Hajdukom.


Zato ih ja i gotivim, premda su Splićani stvarno opičeni malo i previše. Balun i samo balun.

 

Jedan sada već stari:

- zašto ljudi u Dalmaciji idu nedjeljom na misu?

- To im je jedinstvena prilika da vide čovika u bilom kako diže pehar 😁

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Betolingar Misdongard said:

I ja sam sjutra(danas) za Osijek, ali Hajduk je čudo od kluba. Oni imaju takav mentalitet kao da su klub iz Južne Amerike. Temperament, atmosfera na stadionu, euforija, itd.  To su glavne poveznice sa Hajdukom. Dinamo nema taj kult, mislim da nikad nije ni imao. 

A dobro, imaju taj mentalitet jednom u 10 godina. Pamtim ja dobro Hajduk-Dinamo utakmice pred 6-7 tisuća ljudi. Zadnjih sezona definitivno imaju daleko najveću posjetu u HR, ali nije da je to stalno tako. 

Link to comment
Share on other sites

Ja se sjećam derbija kad je Ibričić zabio golčinu, tada je isto bio krcat Poljud. Ne pratim je redovno vašu ligu, ali znao sam se povremeno ložiti na te derbije. Ove sezone je liga vjerovatno najjača u novijem periodu. Ne samo ova top4 tima, tu je i Gorica sa Lovrićem, Šibenik sa grupom talentovanih igrača. Vidim da i Lokomotiva redovno nekoga zakine. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Betolingar Misdongard said:

Ja se sjećam derbija kad je Ibričić zabio golčinu, tada je isto bio krcat Poljud. Ne pratim je redovno vašu ligu, ali znao sam se povremeno ložiti na te derbije. Ove sezone je liga vjerovatno najjača u novijem periodu. Ne samo ova top4 tima, tu je i Gorica sa Lovrićem, Šibenik sa grupom talentovanih igrača. Vidim da i Lokomotiva redovno nekoga zakine. 

Je, liga je baš zanimljiva. Nema unaprijed upisanih bodova (osim protiv HD). Hajduk pobjedi Dinamo na Maksimiru, onda sve prospe protiv Lokomotive, izgubi od Osijeka na Poljudu, Osijek pukne od Istre, Rijeka od Gorice, Dinamo od Slavena, Lokomotive...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

A dobro, imaju taj mentalitet jednom u 10 godina. Pamtim ja dobro Hajduk-Dinamo utakmice pred 6-7 tisuća ljudi. Zadnjih sezona definitivno imaju daleko najveću posjetu u HR, ali nije da je to stalno tako. 


Pa normalno da nema euforije kad u zadnjih 15 godina prosječno zaostaju za Dinamom 25 bodova 😁 Čim se približe na 5 odmah - titula, titula, slavit će se titula.

 

Ali definitivno je to taj latino mentalitet na neki mediteranski način. Vidi se to na svakom koraku kada dođeš dolje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...