Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

36 minutes ago, ras kass said:

50 glumaca iz Nemacke i Austrije je snimilo kratke video snimke u kojima su se na satirican nacin sprdali sa vladinim merama, nacinom vodjenja krize. 

 

Kampanja je time i postigla cilj, pokazala tendencije vlastodrzaca da forsiraju jednoumlje. Ili si sa nama ili si simpatizer afda i slicnih?! 

 

Kampanja je razoblicila infantilnu egocentricnu bulumentu koja se samozivo obrce oko svoje ose dok personal po bolnicama pada s nogu da ublazi tekucu ljudsku patnju. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Povukli su bas zato sto su ih strpali medju antivaxere i slicne, jer moz misliti afdu se svideo. 

Inace ko pogleda neki video, jasno se vidi da tu nikakve antivax kampanje nema, nego satire prema vlastodrscima i jednoumlju koji forsiraju. Kako je jedan Nemac prokomentarisao, sad bar znate kako je izgledao zivot u DDRu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cyber said:

 

Kampanja je razoblicila infantilnu egocentricnu bulumentu koja se samozivo obrce oko svoje ose dok personal po bolnicama pada s nogu da ublazi tekucu ljudsku patnju. 

 

A za to su krivi glumci, jer su na sekundu iskocili iz sablona?? Idu okolo i sire zarazu namerno?!! Krivi su za pomor po domovima starih?! 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

kinezi su vakcinisali mnogo manje od nas ili madjara, mislim da im je postotak vakcinisanih tu oko evropskog proseka. ovim tempom ce vakcinisati svoju populaciju za 2-3 godine.

Pa ja sam okačio zvaničnu statistiku po državama. Po broju vakcinacija ide USA, pa Kina, pa Indija. Kinezi i Indijci su kasno startovali, ali sad dnevno vakcinišu od 3 do 5 miliona. Procentualno to deluje da je malo, ali to je zato što ih ima po milijardu ipo i jednih i drugih. U svakom slučaju, ovim tempom, pre će oni doći do kolektivnog imuniteta, nego EU.

Link to comment
Share on other sites

Nisam odgledao video, ali kako piše @ras kass u pitanju je satirični video čije je meta vlast.
A vlast se oprobanom metodom zamene teza obrušila na satiru.


 

9 minutes ago, Cyber said:

 

Kampanja je razoblicila infantilnu egocentricnu bulumentu koja se samozivo obrce oko svoje ose dok personal po bolnicama pada s nogu da ublazi tekucu ljudsku patnju. 

Gotovo bih mogao da se kladim da je i pre videa personal po bolnicama padao sa nogu. Ispravi me ako grešim, ali siguran sam da video kakv god da je nema nikakvog uticaja na padanje sa nogu, popunjenosti bolnica ma nema veze nikakve. Jedina je veza da se vlast našla da etički presuđuje koja je kritika i satira dopuštena a koja nije, koja je primerena a koja nije, i ko koga pita za trafiku dok Hilandar gori...

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Povukli su bas zato sto su ih strpali medju antivaxere i slicne, jer moz misliti afdu se svideo. 

Inace ko pogleda neki video, jasno se vidi da tu nikakve antivax kampanje nema, nego satire prema vlastodrscima i jednoumlju koji forsiraju. Kako je jedan Nemac prokomentarisao, sad bar znate kako je izgledao zivot u DDRu. 

Sami su se strpali u tu grupaciju kad su, izmedju ostalog, krenuli da pljuju nacin izvestavanja o pandemiji i optuzili medije da dizu bezrazlozno paniku (bas to je rekao jedan "uvazeni" glumac). Taj isti glumac je potom u udarnom dnevniku WDR-a sinoc na pitanje novinara da to prokomentarise upravo rekao kako se u medijima samo cuje jedna strana, jedno misljenje strucnjaka, kako se ne cuje alternativno misljenje (citaj: misljenje raznih skeptika i ostale bulumente "najsmesniji virus na svetu" tipa "strucnjaka").

 

A inace, u medijima se regularno cuju razlicita misljenja (koja nisu identicna onima od Drostena i Lauterbacha) brojnih strucnjaka: virusologa, epidemiologa, matematicara/onih koji se bave modelovanjem, statisticara, eticara, sefova intenzivne i kovid odeljenja, onih koji organizuju vakcinaciju, pa sve do politicara svih parlamentarnih partija (ukljucujuci i neonaciste AFD-a).

 

A te sto porede danasnju Nemacku s DDR-om bih ja sve deportovala u Turkmenistan da uzivaju u ondasnjim "slobodama":

 

 

 

1 hour ago, urosg3 said:

Nisam odgledao video, ali kako piše @ras kass u pitanju je satirični video čije je meta vlast.
A vlast se oprobanom metodom zamene teza obrušila na satiru.


 

Gotovo bih mogao da se kladim da je i pre videa personal po bolnicama padao sa nogu. Ispravi me ako grešim, ali siguran sam da video kakv god da je nema nikakvog uticaja na padanje sa nogu, popunjenosti bolnica ma nema veze nikakve. Jedina je veza da se vlast našla da etički presuđuje koja je kritika i satira dopuštena a koja nije, koja je primerena a koja nije, i ko koga pita za trafiku dok Hilandar gori...

nisi gledao videa ali ZNAS! :classic_rolleyes:

 

i to znas kakva je vlast u Nemackoj i da li zasluzuje doticne komentare. A na doticna video "ostvarenja" su reagovali drugu glumci, reditelji, obicni ljudi, a ne vlast (cak je savezni ministra zdravlja bio vrlo uzdrzan u komentarima, a i Lauterbach npr.). Nije ti Nemacka Srbija (ovo stalno zaboravljas). NIje VLAST presudila da je doticna "satira" neeticna, vec narod u komentarima ispod video snimaka.

 

Edited by wwww
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam primetio da je javnost tako "burno" reagovala, a cak i da jeste, gde su to oni sirili antivax propagandu ili govorili o smesnom virusu?! Klasicna satira na racun medija i vlasti, ali kako se usudjuju da nesto van jednoumlja kazu?! 

Jedna glumica satiricno kaze da se oslobodila sopstvenog misljenja, jer sopstveno misljenje vodi vecem broju zarazenih, tek kad se oslobodimo sopstvenog misljenja tada ce drustvo postati solidarnije. 

 

Da zaista, sramota da su satiricni. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AgroLaki said:

 

To je što je, očekujem da se za 6-12 meseci obistini da su pored čipa ugradili i deo genoma HIV virusa, i da ce Srbi dobiti zelju da priznaju Kosovo. 😄

To je valjda bila priča za Sputnik, da postoji povećan rizik od HIVa 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ras kass said:

Nisam primetio da je javnost tako "burno" reagovala, a cak i da jeste, gde su to oni sirili antivax propagandu ili govorili o smesnom virusu?! Klasicna satira na racun medija i vlasti, ali kako se usudjuju da nesto van jednoumlja kazu?! 

Jedna glumica satiricno kaze da se oslobodila sopstvenog misljenja, jer sopstveno misljenje vodi vecem broju zarazenih, tek kad se oslobodimo sopstvenog misljenja tada ce drustvo postati solidarnije. 

 

Da zaista, sramota da su satiricni. 

uh, jadna, neko joj brani u Nemackoj da ima svoje misljenje i vlast joj namece jedno jedino kao apsolutno ispravno!

i onda kao: "mi ne propagiramo ideje neonacista, querdenkera, antivaxera  i ostalih "naprednih i slobodnih mislilaca"! bas smo iznenadjeni (i uvredjeni) sto nas oni podrzavaju!"

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

Saradnik, 60 godina, vakcinisan i revakcinisan Sputnjikom pre mesec i po, obostrana upala pluća + svi ostali simptomi. PCR negativan. Za sada kućno lečenje...

Zar nisu u Slovačkoj vratili Sputnik vakcine zato što nisu imali iste sastojke kao što su očekivali?

 

https://mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN2BV2GP

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

uh, jadna, neko joj brani u Nemackoj da ima svoje misljenje i vlast joj namece jedno jedino kao apsolutno ispravno!

i onda kao: "mi ne propagiramo ideje neonacista, querdenkera, antivaxera  i ostalih "naprednih i slobodnih mislilaca"! bas smo iznenadjeni (i uvredjeni) sto nas oni podrzavaju!"

 

 

Ako vlasti, a ovo se odnosi na ceo svet, ne znam specificno nemacku, slobodno misljenje i ne slaganje, proglase za jeres i automatski svrstavaju u propagandi u anti-vaxere, desnicare, iliti nesposobne da misle .... nije ni cudo da su sve ove grupacije zauzele poziciju odbrane slobodnog misljenja, i slobode govora.

 

To i dalje te slobode ne cini pogresnim, zaostalim ili anti-bilo sta.

 

Mislim da je izuzetno opasno sto smo tako olako dozvolili da nase osnovne slobode postanu neka mentalna bolest kod jednog dela javnosti. Cim se nesto ne slaze sa "zvanicnim" narativom, odma se napada na emotivnoj bazi.

 

Dajte pustite me sa pateticnim "oni se zale na mere dok zdravstveni radnici padaju s nogu i ljudi umiru"....pa da oni se zale na mere jer misle da nisu dobre i da zato zdravstveni radnici padaju s nogu i ljudi umiru. Niko nije ismejavao zdravstvene radnike i umrle.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

Saradnik, 60 godina, vakcinisan i revakcinisan Sputnjikom pre mesec i po, obostrana upala pluća + svi ostali simptomi. PCR negativan. Za sada kućno lečenje...

Ne mora da znaci da ima COVID, posto i druge stvari mogu da izazovu upalu pluca. Moj sin trenutno lezi sa 39 temperaturom, upala grla i opsta malaksalost.  Vakcinisan je fajzerom i zena mu za svaki slucaj uradila test, naravno bio je negativan. Za sada mu je dijagnoza alergijska upala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Ostacu slobodan, necu se vezati, vazno je samo dobro se zezati...", Riblja Corba iz tamo neke godine..

A neko pomene, pozove se na slobodu misljenja, moja prva asocijacija je ovaj Corbin stih, sa naglaskom na "dobro se zezati"...da ne kazem - ziveti normalno,  kao pre pandemije. Ako je to "pre" bilo normalno, kako kome, meni ni to pre nije bilo normalno, vise mi je, nekako, bilo dekadentno, malo mi je "vuklo"  na sunvrat slobode, pravde, proklamovane jednakosti, izdaju humanosti, solidarnosti...marim ja, moje vreme je proslo, ideali moje generacije su razmenjeni za sitnis, za blagoutroblje "grok - elite" u koje bi da se udenu i Kurta i Murta. 

Dosao mi je u posetu jedan od prijatelja moje dece, 42 godine, muzicar, fino dete finih rodielja, fin je on i danas. Pitam zasto se niko u porodici nije vakcinisao, obara pogled, osmeh mu se malo krivi, vuce na ironiju, kaze - vakcinisace se kad to bude obavezno, pre toga nece, sve te vakcine su "smuckane" prebrzo, sta ako se kroz 10 godina ispostavi da izazivaju rak, HIV.....ja dodajem: lepru, kugu, koleru...odrzim jedno predavanje o decenijskoj porazi za vakcinom protiv SARSA, MERCA, da je to dovoljno vremena a i da nije, sta je alternativa osim da nam se raspadne civilizacija, da bankrotiramo, da pocnemo da ratujemo? Cuti, neprijatno mu je...shvatim da smo  to fino dete, taj odani prijatelj moje dece, koji mi je rastao pred ocima - svako u svom rovu, primirje na delu ali, kao da se gledamo preko nisana, oboje skriveni iza svog grudobrana slobode misljenja. A virus, virus radi svoje, ubja u Indiji, Brazilu, Srbiji, slika sveta se menja iz dana u dan,  rec "pandemija" se izlizala, ispraznila od znacenja, sklonjena u najmracnije kutke infantilnih umova koji, da se ne bi plasili mraka - zatvore oci. 

  • Like 8
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, wwww said:

uh, jadna, neko joj brani u Nemackoj da ima svoje misljenje i vlast joj namece jedno jedino kao apsolutno ispravno!

 

Imam utisak da se ljudi previse olako hvataju za termine kao sto su 'misljenje' i 'sloboda'. Tu su tipicne fraze 'neka se cuje i druga strana', 'svako ima pravo na svoje misljenje', 'hocu slobodu da radim kako ja mislim'. 

Jedan filozof ima sledecu opasku (pisao je pre 70 godina na neke desete teme pa samo primenjujem): 'ovde bismo mogli reci "naravno", ali isto tako i "besmislica"'. Naravno da svako ima pravo na svoje misljenje. Ali, isto tako je besmisleno insistirati na misljenju da je u zoni skole ok voziti 130. I tu je zbrka, sto misljenje nije jednako postupanju. To sto neko ima pravo da misli da u zoni skole treba voziti 130 ne daje mu za pravo da to radi, niti da to propagira, niti da obesmisljava zako koji kaze da se u zoni skole vozi 30, te ni da time podstrekuje druge da voze 130.

Kao sto je jedan jos stariji mislilac rekao, sloboda nije proizvoljnost.

I tako, cudi me da glumci nisu seli da uce medicinu, biologiju, da specijalizuju virologiju, epidemiologiju, pa da naprave istrazivanja i u koautorskom radu za Lancet pokazu gde konkretno grese oni koji predlazu aktuelne mere. To znaci cuti i drugu stranu. Posto, kao sto znamo, prava i duznosti koreliraju (imam pravo da vozim auto, a duznost da polozim voznju, vozim bezbedno; imam pravo da putujem, a duznost da izvadim pasos itd), neka njihovo pravo na misljenje prati duznost da ga potkrepe i objave onako kao sto to cine strucnjaci zaduzeni za trenutne mere. Valjda smo tako svi na ravnoj nozi.

 

 

 

 

  • Like 13
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, wwww said:

Sami su se strpali u tu grupaciju kad su, izmedju ostalog, krenuli da pljuju nacin izvestavanja o pandemiji i optuzili medije da dizu bezrazlozno paniku (bas to je rekao jedan "uvazeni" glumac). Taj isti glumac je potom u udarnom dnevniku WDR-a sinoc na pitanje novinara da to prokomentarise upravo rekao kako se u medijima samo cuje jedna strana, jedno misljenje strucnjaka, kako se ne cuje alternativno misljenje (citaj: misljenje raznih skeptika i ostale bulumente "najsmesniji virus na svetu" tipa "strucnjaka").

 

A inace, u medijima se regularno cuju razlicita misljenja (koja nisu identicna onima od Drostena i Lauterbacha) brojnih strucnjaka: virusologa, epidemiologa, matematicara/onih koji se bave modelovanjem, statisticara, eticara, sefova intenzivne i kovid odeljenja, onih koji organizuju vakcinaciju, pa sve do politicara svih parlamentarnih partija (ukljucujuci i neonaciste AFD-a).

 

A te sto porede danasnju Nemacku s DDR-om bih ja sve deportovala u Turkmenistan da uzivaju u ondasnjim "slobodama":

 

 

 

nisi gledao videa ali ZNAS! :classic_rolleyes:

 

i to znas kakva je vlast u Nemackoj i da li zasluzuje doticne komentare. A na doticna video "ostvarenja" su reagovali drugu glumci, reditelji, obicni ljudi, a ne vlast (cak je savezni ministra zdravlja bio vrlo uzdrzan u komentarima, a i Lauterbach npr.). Nije ti Nemacka Srbija (ovo stalno zaboravljas). NIje VLAST presudila da je doticna "satira" neeticna, vec narod u komentarima ispod video snimaka.

 

Pa zar ne dizu mediji paniku? Eno Angelin post o Amisima, nema interneta, nema ni pandemije vise. Stekli su kolektivni imunitet, i to je to. A ovde u Evropi, csvaki mesec dana novi soj gori od onog prethodnog, samo paniku sire, a politicari jos gori nisu nista bolji od nacista.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

"Ostacu slobodan, necu se vezati, vazno je samo dobro se zezati...", Riblja Corba iz tamo neke godine..

A neko pomene, pozove se na slobodu misljenja, moja prva asocijacija je ovaj Corbin stih, sa naglaskom na "dobro se zezati"...da ne kazem - ziveti normalno,  kao pre pandemije. Ako je to "pre" bilo normalno, kako kome, meni ni to pre nije bilo normalno, vise mi je, nekako, bilo dekadentno, malo mi je "vuklo"  na sunvrat slobode, pravde, proklamovane jednakosti, izdaju humanosti, solidarnosti...marim ja, moje vreme je proslo, ideali moje generacije su razmenjeni za sitnis, za blagoutroblje "grok - elite" u koje bi da se udenu i Kurta i Murta. 

Dosao mi je u posetu jedan od prijatelja moje dece, 42 godine, muzicar, fino dete finih rodielja, fin je on i danas. Pitam zasto se niko u porodici nije vakcinisao, obara pogled, osmeh mu se malo krivi, vuce na ironiju, kaze - vakcinisace se kad to bude obavezno, pre toga nece, sve te vakcine su "smuckane" prebrzo, sta ako se kroz 10 godina ispostavi da izazivaju rak, HIV.....ja dodajem: lepru, kugu, koleru...odrzim jedno predavanje o decenijskoj porazi za vakcinom protiv SARSA, MERCA, da je to dovoljno vremena a i da nije, sta je alternativa osim da nam se raspadne civilizacija, da bankrotiramo, da pocnemo da ratujemo? Cuti, neprijatno mu je...shvatim da smo  to fino dete, taj odani prijatelj moje dece, koji mi je rastao pred ocima - svako u svom rovu, primirje na delu ali, kao da se gledamo preko nisana, oboje skriveni iza svog grudobrana slobode misljenja. A virus, virus radi svoje, ubja u Indiji, Brazilu, Srbiji, slika sveta se menja iz dana u dan,  rec "pandemija" se izlizala, ispraznila od znacenja, sklonjena u najmracnije kutke infantilnih umova koji, da se ne bi plasili mraka - zatvore oci. 

 

Zamislite da je vas sa vase strane bilo 50 i sa njegove strane 50, pa potukli bi se 100% , tako nastaju ratovi. Prijatelji dok vas neko ne zavadi ( ili dok nas neko ne zavadi ).

 

Kao i onaj clan juce sto je pisao da nije hteo da primi brata u stan da prenoci jer nece da se vakcinise. 

O boze, i jos se hvali sa tim na forumu, pa mene bi bilo sramota tako nesto napisati. 

Edited by Tomiprunet
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

"Ostacu slobodan, necu se vezati, vazno je samo dobro se zezati...", Riblja Corba iz tamo neke godine..

A neko pomene, pozove se na slobodu misljenja, moja prva asocijacija je ovaj Corbin stih, sa naglaskom na "dobro se zezati"...da ne kazem - ziveti normalno,  kao pre pandemije. Ako je to "pre" bilo normalno, kako kome, meni ni to pre nije bilo normalno, vise mi je, nekako, bilo dekadentno, malo mi je "vuklo"  na sunvrat slobode, pravde, proklamovane jednakosti, izdaju humanosti, solidarnosti...marim ja, moje vreme je proslo, ideali moje generacije su razmenjeni za sitnis, za blagoutroblje "grok - elite" u koje bi da se udenu i Kurta i Murta. 

Dosao mi je u posetu jedan od prijatelja moje dece, 42 godine, muzicar, fino dete finih rodielja, fin je on i danas. Pitam zasto se niko u porodici nije vakcinisao, obara pogled, osmeh mu se malo krivi, vuce na ironiju, kaze - vakcinisace se kad to bude obavezno, pre toga nece, sve te vakcine su "smuckane" prebrzo, sta ako se kroz 10 godina ispostavi da izazivaju rak, HIV.....ja dodajem: lepru, kugu, koleru...odrzim jedno predavanje o decenijskoj porazi za vakcinom protiv SARSA, MERCA, da je to dovoljno vremena a i da nije, sta je alternativa osim da nam se raspadne civilizacija, da bankrotiramo, da pocnemo da ratujemo? Cuti, neprijatno mu je...shvatim da smo  to fino dete, taj odani prijatelj moje dece, koji mi je rastao pred ocima - svako u svom rovu, primirje na delu ali, kao da se gledamo preko nisana, oboje skriveni iza svog grudobrana slobode misljenja. A virus, virus radi svoje, ubja u Indiji, Brazilu, Srbiji, slika sveta se menja iz dana u dan,  rec "pandemija" se izlizala, ispraznila od znacenja, sklonjena u najmracnije kutke infantilnih umova koji, da se ne bi plasili mraka - zatvore oci. 

 

Meni je prva asocijacija na pominjanje slobode onaj stih prevelikog Branka Miljkovica, uklesan na sad vec (tako cujem) devastiranom spomeniku na Tjentistu - Da li ce sloboda umeti da peva kao sto su suznji pevali o njoj?

Ako sam ista naucila za sve ove godine, to je da svaka osvojena sloboda radja hiljadu malih neslobodica. Toj prici nema kraja, a sve ovo s maskama i merama je samo prasina na putu, nidje veze sa slobodom.

Link to comment
Share on other sites



Dajte pustite me sa pateticnim "oni se zale na mere dok zdravstveni radnici padaju s nogu i ljudi umiru"....pa da oni se zale na mere jer misle da nisu dobre i da zato zdravstveni radnici padaju s nogu i ljudi umiru. Niko nije ismejavao zdravstvene radnike i umrle.


Dočim niko ne daje ni jedan naučno utemeljen dokaz za godinu dana, da bi bez tih loših mera bilo bolje i da ne bi padali sa nogu. Anđo, nemoj da zajebavaš, po ovome što pišeš, ispade da su mere uzrok toga što ima toliki broj zaraženih i umrlih.

Da te preduhitrim, znam da si par postova iznad kačila istraživanje MIT o distanci, eto to je prvi naučni rad koji govori na tu temu u tom pravcu, no lepota nauke je u ponovljivosti, ako je zaista tako biće i drugih koji će da pokažu isto, pa ćemo onda lepo utemeljeno da pričamo o (ne)svrsishodnosti distance.

Da ponovim svoj stav još jednom, mere (možda ne sve pojedinačno u jednakoj meri) rade, i bez njih, da je sve dozvoljeno i otvoreno bio bi blagi pomor. To što mnogi očekuju da bi mere trebalo da zaustave i završe pandemiju, well jbg i virus se pita, pa neće baš tako lako da ode u noć i nije pitanje da li mere rade, već kakva bi situacija bila bez njih, te dve stvari treba porediti, a ne trenutnu situaciju i neralna očekivanja. Da ima mera koje su čista glupost, dajem ti za pravo, iako nemam nijedan naučno utemeljen dokaz za to, već zdrav razum. Nemaš pojma koliko je teško džogirati napolju na svežem vazduhu, na dovoljnoj distanci, sa oznojanom maskom preko usta i nosa... Ali, eto, neko je odlučio da na zemljištu klinike mora da se nosi maska i jbg. Naravno da je i ja skinem jer je budalaština. Ali to ne znači da je svako nošenje maske besmisleno.
  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 

On 3/19/2021 at 2:51 PM, McLeod said:

Ja sam i napisao da je 60% moja pretpostavka. Verovatno sam bio darezljiv. Uostalom, videcemo za mesec dana.

 

Mesec dana kasnije, Mekova teorija o Sinofarmovom smeću oborila krivu. Hvala brt. :s_d:

 

image.png

 

Reci koju reč i za Indiju, da pomognemo ljudima, vidiš koje je sranje tamo.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, wwww said:

Sami su se strpali u tu grupaciju kad su, izmedju ostalog, krenuli da pljuju nacin izvestavanja o pandemiji i optuzili medije da dizu bezrazlozno paniku (bas to je rekao jedan "uvazeni" glumac). Taj isti glumac je potom u udarnom dnevniku WDR-a sinoc na pitanje novinara da to prokomentarise upravo rekao kako se u medijima samo cuje jedna strana, jedno misljenje strucnjaka, kako se ne cuje alternativno misljenje (citaj: misljenje raznih skeptika i ostale bulumente "najsmesniji virus na svetu" tipa "strucnjaka").

 

A inace, u medijima se regularno cuju razlicita misljenja (koja nisu identicna onima od Drostena i Lauterbacha) brojnih strucnjaka: virusologa, epidemiologa, matematicara/onih koji se bave modelovanjem, statisticara, eticara, sefova intenzivne i kovid odeljenja, onih koji organizuju vakcinaciju, pa sve do politicara svih parlamentarnih partija (ukljucujuci i neonaciste AFD-a).

 

A te sto porede danasnju Nemacku s DDR-om bih ja sve deportovala u Turkmenistan da uzivaju u ondasnjim "slobodama":

 

 

 

nisi gledao videa ali ZNAS! :classic_rolleyes:

 

i to znas kakva je vlast u Nemackoj i da li zasluzuje doticne komentare. A na doticna video "ostvarenja" su reagovali drugu glumci, reditelji, obicni ljudi, a ne vlast (cak je savezni ministra zdravlja bio vrlo uzdrzan u komentarima, a i Lauterbach npr.). Nije ti Nemacka Srbija (ovo stalno zaboravljas). NIje VLAST presudila da je doticna "satira" neeticna, vec narod u komentarima ispod video snimaka.

 

Pa vidi lepo piše gore, ovako:
 

Quote

Nisam odgledao video, ali kako piše @ras kass u pitanju je satirični video čije je meta vlast.

Satira je legitimna na bilo koju temu, pa i na ovu.  A Nemačka nije Srbija istina, i da projektujem - verovatno, izvinjavam se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...