Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

6 minutes ago, Clash said:

Pita  frizer musteriju:

-Koliko je u NL friziranje?

-100 evra

-Pih, isto kao kod nas u Sremskoj Mitrovici.

 

Ma mrsh, sama se farbala i sisala 4 meseca, sve nadajuci se da ce proraditi saloni...dosta sam plasila ljude!

3 minutes ago, Eddard said:

Moja supruga se sad kad je bila U Srbiji krajem marta osećala kao prase u Teheranu... U mnogim situacijama bila jedina koja nosi masku...

Priča mi majka, popriča tako sa komšijama kad prođe u šetnji pored njih, svi je u čudu pitaju - jesi se ti to vakcinisala?! A ona kaže, jesam naravno i svakom preporučujem (ruku na srce, dok je ja nisam prijavio i naredio da ide, nije ni ona baš bila happy, ali uspešno sam je preobratio u vakcinalnu sektu), pa pita ona njih a što vi niste - svi odgovaraju - pa ne znam, čekam... Šta čekaju koju p.m.?

 

Svi koje ja znam ovde su se vakcinisali, ja u neverici! Ostalo par neke klincadije ispod 20-ak godina

 

Btw, vidim da vas opet stavljaju pod kljuc! Vracam se sledeci vikend, zbog policijskog casa moram prespavati u Nürnbergu, ne rade hoteli, nadjoh neki airbnb

Edited by Sunshine State
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

Ma mrsh, sama se farbala i sisala 4 meseca, sve nadajuci se da ce proraditi saloni...dosta sam plasila ljude!

Ma kako je nakon vakcine? Meni jos stoji mala modrica oko uboda i malo crveno ispod...svrbucka.

Evo me planiram put na Floridu :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Eto, i ceca s evakcinsala, samo ovaj sto se lozi an drvece nece..ne znam da li se Cola vakcinisao, on je jedini koji vazi za veliku zvezdu kod nas,a da ga ja cenim, iskreno..obzirom na godine, trebalo bi..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sunshine State said:

 

Modrica? Pa jesu vas tukli ili bockali?

Proslo me sve nakon 24 h!

Skokni do Tampe, ako si na FL posle 8. maja 🙂

Dugacka igla bila :classic_biggrin: 

Tishina sa tribina!

 

Pokusavam da planiram sad kada. Imam visak rasporeda da uzmem u obzir...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Sunshine State said:

Evo me kod frizera - 2 frizera, 3 musterije, samo ja nosim masku! Osecam se blesavo... i da nisam sama sebi gadna, otisla bih, ali moram se urediti, frizeri u NL ne rade od decembra!

A zato ove žene sa kojima radim iz Holandije ne pale kamere na callu poslednja 2-3 meseca :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

Ko bre koga stavlja pod ključ? Ja sam u ovoj banji ko od sveta odsečen, pojma nemam šta se dešava...

 

usvojen savezni zakon o ujednacenim merama u celoj zemlji. koji ukljucuje i "policijski cas". nema vise proizvoljnog tumacenja dogovora pokrajina.

no s tim su vec poceli i ranije, proslog vikenda uvedeno u Kelnu, ovog se uvodi u Dizeldorfu: posle 10 uvece pa do 5 ujutro nema izlazenja iz kuce/dvorista (osim u hitnom slucaju ili da se ide na posao). doduse, dozvoljeno je da se do ponoci dzogira, ali sam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

usvojen savezni zakon o ujednacenim merama u celoj zemlji. koji ukljucuje i "policijski cas". nema vise proizvoljnog tumacenja dogovora pokrajina.

no s tim su vec poceli i ranije, proslog vikenda uvedeno u Kelnu, ovog se uvodi u Dizeldorfu: posle 10 uvece pa do 5 ujutro nema izlazenja iz kuce/dvorista (osim u hitnom slucaju ili da se ide na posao). doduse, dozvoljeno je da se do ponoci dzogira, ali sam.

 

Aha, die Notbremse. 

 

Reče mi juče jedan sapatnik iz HH, da je i kod njih zabrana izlaska od 21h valjda. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Ridji said:

A zato ove žene sa kojima radim iz Holandije ne pale kamere na callu poslednja 2-3 meseca :classic_biggrin:

Imam ja tako neke pametnjakovice, koji malo malo hoce zoom call... iako mi smo ovde ok, moj frizer radi vec neko vreme.

1 minute ago, Clash said:

👀

Kako sam iskusno ocekivala reakciju :lol_2:

Ali stvarno - ne znam kako kod vas, ali ovo jeste neka dugacka igla, e sad ja ne pamtim ostale vakcine, ali primam neku terapiju redovno, i to uopste nije bilo isto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

 

Aha, die Notbremse. 

 

Reče mi juče jedan sapatnik iz HH, da je i kod njih zabrana izlaska od 21h valjda. 

hm, mozda je i od 21h, meni se cini da sinoc cuh da su pominjali 22h. :smiley33:

uglavnom, sad su postavili granice sta se radi od incidence 100, sta od 150, a cini mi se da je od 165 da se i skole vracaju na ucenje na distancu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, wwww said:

hm, mozda je i od 21h, meni se cini da sinoc cuh da su pominjali 22h. :smiley33:

uglavnom, sad su postavili granice sta se radi od incidence 100, sta od 150, a cini mi se da je od 165 da se i skole vracaju na ucenje na distancu.

Vidis @urosg3sta se radi u civilizaciji a ti dizes frku kad ti dr Pedja Kon kaze da peres ruke i nosis masku.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Imam ja tako neke pametnjakovice, koji malo malo hoce zoom call... iako mi smo ovde ok, moj frizer radi vec neko vreme.

 

Ma zezam se, cesce oni pale kameru nego ja :classic_smile:

Na poslednjih nekoliko stranica smo imali price o antivakserima, frizerima, pa onog lika sto vozi limuzine i raskrinkava kako rade mRNK vackcine i teoriju zavere kako ce da nas pobiju karcinomom preko vakcine... Pa se setih price mog kuma, a na temu sta su sve ljudi u stanju da poveruju.

Pominjao sam da je morao decembra da plati 400$ za test jer je dolazio iz Cikaga za Srbiju. 
Nakon sto je odradio testiranje 2-3 dana pre leta jedna od poslednjih stvari koju je ima da uradi je bila da svrati kod frizera, naravno nasi ljudi drze salon. 
Da napomenen da nisam upoznao osobu koja ume bolje da zeza i ubacuje nekog a da pritom bude konstantno mrtav ozbiljan. 


I tako dok se sisao prica sa tim ljudima (mislim da su mladji bracni par) pa se doslo na temu testiranja, koliko je platio i tako to.
Naravno kakav je klikne njemu u glavi i u momentu dobije ideju pa im kaze: "Ma ja sam se ovo testirao samo zato sto mora zbog ulaska u zemlju, inace vakcinisan sam ja jos odavno (a trenutak radnje je nesto pre Bozica, znaci 20 i neki decembar, tad je vakcina bila jos retkost a kamoli "odavno").

Oni ga pitaju zbunjeni: "Pa kako?"
Kaze: "Prijavio sam se jos letos za ekspreimentalno vakcinisanje, pa su me eto zvali... I platili mi (pomenuo je neku cifru cini mi se nekoliko hiljada $ to sam zaboravio ali nije ni bitno)".
Oni zbunjeni, gledaju ga izbezumljeno i pitaju ga: "Pa kako si? Je l si dobro? Izgledas cudno..."
Kaze: "Ma da, sve ok, samo mi nesto trne leva noga i koci se, ali to je jer sam se ugojio (inace je nekih 198cm i vec dugo 130ak kg)" 
Sagovornici vec uplaseni, u cudu ga pitaju: "A gde si se vakcinisao?"
Kum kaze, mislim se kad sve upijaju da dodajem jos, pa odgovara: "U (pa deo grada koji je geto, gde prakticno belci uopste ne zalaze)".
Pitaju: "Pa gde tamo?" 
On u neverici da su i to poverovali pa nastavlja: "Razvili veliki sator u parku, vojni sator".
Poplasili se frizeri ali idalje veruju pa ovaj resio da jos zabiberi te kaze: "Sve bilo ok, nego jedino mi cudno ono Fajzer... Pise na cirilici..."
Oni: "Kako bre na cirilici? Auuu ko zna sta su tebi dali..." 
I on kaze nisam vise mogao i rekoh im: "Aman dokle cete da idete, ja dodajem sve neverovatnije stvari a vi se lozite"

Na kraju sto je najsmesnije/najtuznije, kaze da nije ubedjen da su poverovali da se zezao i da ih je ubacivao, i da nisu nastavili da prepricavaju i sire njegov "slucaj"

  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Clash said:

http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2021&mm=04&dd=23&nav_id=1847679

Superiska Nole, bas cool

 

  Hide contents

Jebem te tako advokatski i tebe i slobodu izbora

 

kazem, debilcina teska, uvek mi je bio antpatican..ceca ispade car u odnosu na njega, ej, ceca...vazno da je pravio kovid okupljanje onomad..

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Harmonika said:

kazem, debilcina teska, uvek mi je bio antpatican..ceca ispade car u odnosu na njega, ej, ceca

Ja imam reapekt za sve Noletove sportske rezultatw do neba. Mislim da se nece dugo pojaviti takav sportista ne samo kod nas nego u celom svetu.

Ali mi ide na kurac ovo jajarenje.

Naravno da je antivakser, da nije lepo bi se vakcinisao i gotova prica. Ovako prospia suplju pricu o slobodi izbora.

Ajd i to da progutam, sloboda izbora, neces da promovises ni jednu stranu.

Sta onda koji kurac na sva uata hvalis onu zamlatu iz Visockih piramida i smucas se sa njim po onim pecinama? Pozitvne vibracije i jonizirajuce zracenje lece i koronu u Visockim piramidama, tako kaze onaj Indijana Dzons.

Ma daj jebote.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Hugo Punch said:

A bre ova brojka umrlih stvarno nije logična. Nikad 20 i nikad 50. Od 34 do 38.

2 hours ago, Sunshine State said:

Evo me kod frizera - 2 frizera, 3 musterije, samo ja nosim masku! Osecam se blesavo... i da nisam sama sebi gadna, otisla bih, ali moram se urediti, frizeri u NL ne rade od decembra!

41 minutes ago, Clash said:

Upravo trazim ovaj giff.:thumbup:

Izvol`te

 

Ayd8xGB.gif

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...