Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Pod lockdownom ne podrazumevam samo policijski cas.nego zatvaranje svega osim apoteka i prehrambenih radnji. U Francuskoj to traje od jeseni, jos imaju i travel ban. 

Tako su i Kurca napali kad je popustio mere, prvi cuveni Lauterbach, kako zrtvuje ljudske zivote, pa ne vidim neku exploziju u Austriji. Brojevi su im u padu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites




Jel` ono beše Jeremy Clarkson dobio nogu sa BBC i ubili su jednu od najboljih emisija zbog sprdačeni sa onim autom iz Indije kad je rekao da se "pravi u Indiji jer bi samo u Indiji i mogao da se prodaje i samo tamo bi neko hteo da ga kupi".
Šta da ti kažem volem tvrđi humor, i na svoj račun.


Ne.
Dobio je otkaz jer je udario producenta T.G. jer mu nije doneo nešto da jede posle X sati snimanja.


Sent from my phone using their app

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dr. Anthony Fauci says the US government will soon update guidance on wearing face masks in public, and that relaxing some rules is 'common sense.' 

The nation’s top infectious disease expert said that the Centers for Disease Control will update its guidance.

‘I mean, if you are a vaccinated person, wearing a mask outdoors, I mean, obviously, the risk is minuscule.’

'Obviously the risk is really very low, particularly if you're vaccinated,' Fauci said of people conducting outdoor activities during ABC’s This Week.

When asked if the country was ‘heading towards normal,’ Fauci said that ‘in some respects, we are.’

Fauci added: ‘It really is a challenge. We have vaccines now.

....

However, there are still restrictions in place for Pennsylvania, New York and Michigan, which for the last few weeks led the daily increase in COVID-19 cases. 

According to data from the Centers for Disease Control (CDC), Michigan reported 390.2 cases of the virus per 100,000 in the last seven days. 

In Pennsylvania, health officials have reported 221.4 cases per 100,000 in the last seven days.

New York City alone has recorded 206.1 cases per 100,000 in the last seven days with the remainder of the state reported 176.4 cases per 100,000 in the last week. 

However in states where there aren't any restrictions, it appears that cases are lower. 

 

Rizik i za ne vakcinisane napolju je mali, ali to je Fauci "dve maske jos godinu dana".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Clash-e, ne znam šta da radim sa ovom informacijom, baš sam se zaprepastio, možda ćeš ti znati da objasniš ovu anomaliju. Naime, pričam sinoć sa dobrom prijateljicom, znači baš dobra, ono osoba od poverenja, nikakav lićimur, kaže vakcinisala se, naravno Sputnikom, I uradila antitela, ne zna ni ona zašto, ali eto uradila, kad ono - rezultat 44. Četrdeset četiri. Ne stotina, ne hiljada, samo - 44.

Wtf?!

[emoji16][emoji12]

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Milenko Puzigaca said:

To nema veze sa samom vakcinacijom, nego sa nerazumnim ponašanjem. Te rodbinske veze su prisilne, niko ih nije birao, i može neko da bude sto puta brat, otac, majka, bilo šta, ako se ponaša kao totalni nerazumnik...ćao. Pandemija je samo dala priliku i izgovor da se konačno umesto "diskusije" o kakvoći pečenog pileta koja traje decenijama obavi jedan stvaran razgovor.

 

Pita jednom dete od 7, 8 godina, zašto se braća i sestre više svađaju međusobno, nego sa drugima. I sad ovaj odgovara "pa zato što su bliži". Ne mešam se ja u te stvari, ali mislim u sebi "ala ga opravio, svaka mu čast; lepu je poruku poslao - koji su bliži, više se svađaju; pa to kao kad zlostavljane žene nalaze opravdanja za ovoga koji ih tuče, da to radi zato što ih voli".

 

Zvrrrrrrr! Nije tačno. U stvari je istina da se braća i sestre (skoro svi) svađaju zato što imaju prisilne međusobne veze, a da su birali, nikada se ne bi družili, zato što nemaju ništa zajedničko. Osim tih rodbinskih veza. A za sve dugotrajne veze je osnovni uslov međusobna kompatibilnost, tj zajednička interesovanja. Kakva mogu zajednička interesovanja da imaju iracionalni "slobodni mislioci" koji su još na nivou magijskog mišljenja, i ljudi koji ovako... preferiraju da saslušaju šta kažu nauka, činjenice i dokazi, i onda postupaju na osnovu toga?

 

Uzgred, možda i ne bi bio loš taj i takav zamišljeni obračun te konkretne dve strane, zato što bi takav rat bar imao smisla, za razliku od svih ostalih ratova koji su ikada vođeni, a koji su u suštini bili samo iracionalna zverska teritorijalnost, i otimanje za kosku.

Izvini ali moram da napisem da bas stvarno lupetas. Verujem da si mogao da biras da bi izabrao da si se rodio u epruveti, sam si sebi dovoljan.  :classic_biggrin:

 

Uopste me ne interesuje pandemija niti korona virus kad su mi najbolji prijatelji upitanju, ili brat brat i sestra. Pa da su 100 puta antivaxeri, ravnozemljasi, pa cak i da su gusteri, ne interesuju me pandemije, niti vakcine, niti bilo sta, jaci su od bilo cega, tj vazniji su mi.

 

Ali bas ako cemo po tvom, ne vidim onda ni razlog da se radjaju deca, zasto bi neko zeleo da ima decu da budu tj oduzmu najbolji deo zivota da potrose na njihovo odrastanje. 

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ciao said:

Mi u Francuskoj nazalost imamo poprilicno stroge mere ne u celoj Francuskoj ali naprimer u Parizu koji je crvena zona vec poduze. Nazalost nismo uspeli da snizimo cifre, cifre stagniraju, sada i vakcinacija ide bitno brze jer ima vise vakcina ali cifre ne padaju. Plan je da se u maju otvorimo koliko sam shvatila Makrona (on to otvoreno sam odlucuje tako kaze, nema kriznog staba i slicno tj kao ima on se konsultuje sa raznim ljudima ali on donosi odluke i vrlo je ponosan zbog toga koliko vidim) i rekao je da ce krenuti otvaranje bez obzira da li ce cifre pasti ili nece jer treba da se otvara. Kao razlog zbog cega cifre ne padaju se navode varijante, i najavljuje se za buducnost treca doza Fajzera (mi smo skoro iskljucivo vakcinisani Fajzerom) sest meseci posle druge a kasnije vakcinisanje jednom godisnje sa vakcinom adaptiranom varijantama, kao grip.

 

Edit : da dodam i da se ljudi pridrzavaju mera - kafane ne rade i u kafane se ne ide jer ne moze, imamo policjski cas 19h-6 ujutro, zive duse nema na ulici u to doba, radnje rade samo ako su samiske ili apoteke otprilike tj neophodne potrepstine, na ulici cak i ako si sam mora da se nosi maska i ljudi nose maske.

jako mnogo ljudi radi kod kuce na distanci jer se preporucuje iz sve snage, skole takoreci ne rade uzivo, tj malo rade a vise ne rade; tokom dana kada nema policijskog casa moze slobodno da se seta (sa maskom naravno) ali ne moze distanca veca od 10 km od kuce izuzev ako ides na posao ili lekarski pregled sve sa papirom naravno

 

Ovde kod mene u FR, nedaleko u jednom gradicu bilo slobodno vakcinisanje ceo dan, moglo se bez prijave otici i vakcinisat. Troje ih je doslo i vakcinisalo. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tomiprunet said:

Uopste me ne interesuje pandemija niti korona virus kad su mi najbolji prijatelji upitanju, ili brat brat i sestra. Pa da su 100 puta antivaxeri, ravnozemljasi, pa cak i da su gusteri, ne interesuju me pandemije, niti vakcine, niti bilo sta, jaci su od bilo cega, tj vazniji su mi. 

 

Zasto? Kada ulazis u brak, ulazis sa osobom koju si birao na osnovu necega sto vam je zajednicko. Neka to budu interesovanja (ne moraju biti sva ista), stavovi, vrednosti. Ali verujem da povlacis negde granicu, na primer da ti je neprihvatljiva osoba koja negira Holokaust. Ne bi sa nekim takvim proziveo zivot (ni dva dana posto saznas za takav stav)? I to ne samo zbog tog jednog stava. Ono sto mislimo o nekoj temi refleksija je onoga ko smo. Osoba koja negira Holokaust pokazuje manjak interesovanja za istoriju, plitko razmisljanje, povodljivost, diskriminativne predrasude, intelektualnu lenjost, manjak empatije, generalnu povrsnost u emocijama.

 

Ako biras da se ne druzis sa ljudima koji veruju u takve stvari, da ne delis svoje resurse (emotivne, fizicke, itd) sa takvim osobama, zasto bi porodica bila izuzeta iz toga? Ekstremni primeri toga da porodica ne treba da ima povlascen polozaj svakako su slucajevi nasilja. Ako vidis da tvoj otac tuce tvoju majku, da li je to dobar ili moralan covek? I ako nije, zasto zasluzuje tvoje emocije i vreme? Zbog slucajne okolnosti da te je proizveo? Sta mu to tacno dopusta?

 

Mozda ne smatras da su antivakserstvo ili slicno te crvene linije. To je skroz ok. Ali samo razmisli da li postoje crvene linije iza kojih bi ti prestao da imas kontakt sa clanovima porodice. Verujem da ces ih lako naci, kao sto ces ih naci i kada je rec o prijateljima, poznanicima, drustvenom sistemu, itd.

Ukratko, ako ista hocu da kazem kao neku opstu poentu, to je da nema bezuslovne ljubavi. Samo je pitanje koliko blago ili ostro postavljamo uslove (bilo da to radimo implicitno, bilo eksplicitno, mi prema drugima i drugi prema nama).

Edited by handys
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@fancy Ja sam moje prijatelje vec odabrao , jos pre 35 godina, i ako smo sve ove godine najbolji prijatelji ne vidim jedan razlog da mi vise ne budu jer ne zele da prime vakcinu.

 

Pazi komparacije, dete nije biralo brata ili sestru pa se zato tuku. Pa zasto on misli da su njegovi roditelji njega birali? 

I ja i sestra smo se tukli dok smo bili deca, do neke 10e godine, i sta sad to znaci da je ona losa ili sam ja los jer smo se tukli i nismo mogli izabrati bolje?

Pa eno studija koliko hoces da deca do 3 godine su na nivou razmisljanja jednog majmuna ( cast deci izuzecima) . 

 

Edit: ili Pletiljin post, zna da je momak dobar, ali eto on je antivaxer, jer ne zeli jos da se vakcinise , pa se zato gledaju kao preko nisana. E sad ko je koga gledao preko nisana? 

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

Tebi nije problem što su ti prijatelji antivakseri, pošto si i ti antivakser, ili bar poluantivakser. Meni je problem, pošto antivakser = ne baš inteligentan, a ja nemam vremena ni nerava za ne baš inteligentne ljude.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

@Clash-e, ne znam šta da radim sa ovom informacijom, baš sam se zaprepastio, možda ćeš ti znati da objasniš ovu anomaliju. Naime, pričam sinoć sa dobrom prijateljicom, znači baš dobra, ono osoba od poverenja, nikakav lićimur, kaže vakcinisala se, naravno Sputnikom, I uradila antitela, ne zna ni ona zašto, ali eto uradila, kad ono - rezultat 44. Četrdeset četiri. Ne stotina, ne hiljada, samo - 44.

Wtf?!

emoji16.pngemoji12.png

Western spy, not true slav girl

 

aE2Mr1O_460swp.webp

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Wookie said:

Tebi nije problem što su ti prijatelji antivakseri, pošto si i ti antivakser, ili bar poluantivakser. Meni je problem, pošto antivakser = ne baš inteligentan, a ja nemam vremena ni nerava za ne baš inteligentne ljude.

Ne lupetaj molim te. Ti znas ko je inteligentan a ko nije. Glupost. Samo kad si ti inteligentan :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

@Clash-e, ne znam šta da radim sa ovom informacijom, baš sam se zaprepastio, možda ćeš ti znati da objasniš ovu anomaliju. Naime, pričam sinoć sa dobrom prijateljicom, znači baš dobra, ono osoba od poverenja, nikakav lićimur, kaže vakcinisala se, naravno Sputnikom, I uradila antitela, ne zna ni ona zašto, ali eto uradila, kad ono - rezultat 44. Četrdeset četiri. Ne stotina, ne hiljada, samo - 44.

Wtf?!

emoji16.pngemoji12.png

Pa to je test gde je referenta vrednost 1, tako da rezultat 44 nije uopste los, tu je negde u proseku malo  bolji od Fajzera.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites



[mention=230]fancy[/mention] Ja sam moje prijatelje vec odabrao , jos pre 35 godina ...


Šta te je tačno navelo na pomisao da bih želeo sa _tobom_ da diskutujem o _tvojim_ prijateljima?
Nađi drugu crkvu da se moliš / žališ / hvališ.
Shoo.

Sent from my phone using their app

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:


 

 


Šta te je tačno navelo na pomisao da bih želeo sa _tobom_ da diskutujem o _tvojim_ prijateljima?
Nađi drugu crkvu da se moliš / žališ / hvališ.
Shoo.

Sent from my phone using their app
 

 

Ne znam da li si primetio ti celo vreme diskutujes sa mnom. Ne diskutujem ja sa tobom.

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, wwww said:

jer mediji ne prikazuju kvazieksperte koji nose aluminijumske folije na glavi da se zastite od 5G zracenja i cipovanja. :classic_rolleyes: Zaboga, treba cuti i drugu stranu! Nije nego! Sad cemo jos da slusamo i "eksperte" koji tvrde da je Zemlja ravna!

Sta si rekla?
 

Ravnoljub Zaverovic,istinolog :Hail::roflmao:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Sunshine State said:

 

Hajd'mo odseliti Evropu na neko pusto ostrvo na kraj sveta, imacemo i mi samo 6 zarazenih nakon godinu dana

Teško. Suviše Evropljana.

 

edit. to je ona priča. Francuska je divno mesto, samo ima previše Francuza 🙂

Edited by Don Juan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Juan said:

Teško. Suviše Evropljana.

 

edit. to je ona priča. Francuska je divno mesto, samo ima previše Francuza 🙂

 

Ma ne mozemo se uporedjivati s ostrvima, tamo svako ko dolece moze biti iskontrolisan. To je nemoguce uraditi s kopnenim granicana, bez hermetickog zatvaranja granica. A zabraniti ti ne mogu da putujes, ako imas pravo da zivis i radis u nekoj drzavi.

Ne znam zasto se svako malo poztezu NZ i AUS.

 

Mnogo mi je zanimljiviji Izrael, jer je vakcinacijom uspeo da dodje do ovog:

 

April 26 (GMT)

60 new cases in Israel [source]

 

April 25 

50 new cases and 2 new deaths in Israel [source]

 

April 24 

82 new cases and 4 new deaths in Israel [source]

 

April 23 

85 new cases in Israel [source]

 

April 22 

315 new cases in Israel [source]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...