Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Sad kad krene pauza od skoro mesec dana tesko da iko moze da pretpostavi u kakvoj formi ce ko biti..Cak ce ekipe koje igraju cetvrtfinale poput KKB i Cedevite biti u prednosti, jer ostaju u takmicarskom ritmu..

Sve to po meni utice na regularnost, ali u Abi je to normalnost.

Link to comment
Share on other sites

Samo da izjavim za dnevnik da mi je ove godine Vaskrs prvi čestitao bratina Nikola Ivanović. 

Samo je na sekund uhvatio moj pogled ka njemu kad sam bio na 2 metra i odmah je prišao da se pozdravi, čestita praznik i upita za zdravlje. 

 

Mislim, valjda je prepoznao forumskog selebritija. 

 

Baš prijatan mlad čovek. 

  • Like 37
  • Love 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Sada je već transparentno i za Radonju priličan frust što se ispostavilo da je za našu igru Ivanović samo preskupi ,,one trick ponny" i da će nam i sledeće sezone biti ozbiljnan luksuz obzirom na njegov odnos plata - efektiva. Pored svim nedostataka on je i veoma spor sa loptom i pored tog laganog frejma koji mu sa druge strane otežava i demarkaciju. Taj problem frejm-demarkacija ima i Holins. Obojica prečesto šlepaju čuvara za sobom i na svakom uručenju lopte su uvek pokriveni. Džoni za razliku od Holinsa, koji samo teško hasluje taj polazak, i jako široko prolazi blokove. One njegove jeftine prekršaje sa fejk prodorom koje iznudi na perimetru uvek odradi iz mesta u pozicionom napadu čekajući da čuvara uhvati nekoncentrisanog ili dok ovaj čekira nazad da li mu ide blok. To je i početak i kraj te ,,akcije". Verovatno je tokom sezone ne više od par puta tako probio prvu liniju jer uvek krene prvim korakom ,,ispod ruke" a imam osećaj da mu je i prvi korak namenski spor baš zato što je iznudjeni faul jedini cilj tog navežbanog manevra. Čist tajming bez trošenja energije na hasl prodornost za koju nema krtine. Ozbiljno nam je tanka vajda od te njegove veštine jer to radi i kada protivnik nije izašao iz bonusa. Naravno gleda da proda to što ima ali za doprinos igri tima nema tu gram plejmejkinga, on nema plan ,,a šta ako prodjem", usporava protok lopte i tempo igre jer mu treba nekoliko sekundi za ripremu i cimanje čivara, visoki nam badava troše energiju u borbi za poziciju...a njemu se doda nešto statsa u onoj zadnjoj rubrici. Sa Igokeom je iznudio dva takva faula dok je Kuz nosio svog igrača na plećkama da bi mu napravio livadu sa te strane, jer i golubovi u Pioniru znaju koja je strana u pitanju...samo Kalina kao najiskusniji na krilu nije ni mrdnuo znajući šta sledi.

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Martin Mystere said:

Šta zna Pullen kako se igra i šta znači odbrana - ko da je nekad probao da je igra...

 

Možda baš zbog toga što ne zna šta je odbrana, misli da je Lazić dobio nagradu već dve godine zaredom za najboljeg poentera pa mu krivo. 🙃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da nam ne zamre tema pa ako ima voljnih za diskusiju.

 

I da se ohrabrimo da osvajamo Aba sa pretpostavkom da cemo igrati Evroligu(ovo vazi i za Ek, daleko bilo) i naredne sezone pa sto da ne vec sad  o izgleda rostera, koga bi produzili, koga bi raskinuli i zasto...

 

Okvirno kako bi ste voleli da nam izgleda tim za narednu sezonu bez nekog detaljnog skautinga igraca odnosno pojacanja cak ne bi ni o imenima sad s obzirom da je kraj sezone odnosne Aba za oko 2 meseca i nadam se da se greske nece ponavljati i da Radonjic produzava ugovor i da se samim tim i potencijalna pojacanja planiraju vec sada u ovoj pauzi sto sledi jer ce biti vremena i za to i za pripremu za plej of, zasto da ne da kontaktiramo neka potencijalna pojacanja vec sad i potpisemo ih odma nakon zavrsetka ove sezone. Tako ozbiljni klubovi rade kao sto vidim vec su neki El timovi menjali trenere ili produzivali postojece ili raskidali igrace pre isteka ugovora, gotovo polovina timova u El. Mislim da je to recept za iskorak naredne sezone. Na stranu to sad.

 

Uzmite i to da cemo mozda imati malo veci budzet ako hronoloski poslednje 4 sezone svake izdvajamo vise novca nego za prethodnu, tj. povecavamo budzet za plate. Ne mora da znaci ali je tako za sada u kontinuitetu. Mada i to na stranu sada.

 

Znaci samo izgled tima koga bi da ostane koga bi raskinuli, na kojim pozicijama bi doveli pojacanja. Imacete sve primere pa me zanima u kom pravcu najvise ljudi razmisljaju.

 

Ugovori za narednu sezonu: Ivanovic, Markovic, Dobric, Vajt, Kuzmic, Mitrovic.

Lazarevic? Ne pise na sajtu na koliko je pretpostavljam da je potpisao na 2 ako zna ko neka napise.

Kalinic 1+1.

 

Ono sto bi trebalo da je sigurno je da ukoliko Radonjic ostane ugovore produze Holins, Lazic, Davidovac i Kalinic ukoliko sam bude hteo. Moguce i Volters. Realno je da Lazic i Davidovac produze i ukoliko Radonjic ne produzi svoj ugovor pa cu ih racunati u svakoj kombinaciji a i Lazarevica.

 

Vajt ukoliko ne odigra u plej ofu kao sto je igrao na pripremama izvestan je raskid po meni. Kuzmic moguc raskid takodje s obzirom koliko igra i na sta lici u tih 5 minuta dok igra pa cak i da proigra u plej ofu nije garancija za neki kontinuitet u narednoj sezoni, eventualno moze kao treci centar po meni. Ukoliko Radonjic ostane znajuci ga tesko da raskidamo Markovica ili Ivanovica mada nikad se ne zna.

 

Za sad je samo 100% sigurno da dovodimo jednog centra, ja se nadam i dva a sve ostalo ce zavisiti od ostanaka odnosno ko ce produziti tako da se ne frljamo imenima pojacanja kad ne znamo ni za jednu poziciju gde necemo produzivati igrace ili raskidati, osim centra.

 

Potencijalni izgled tima, mislim da sam naveo sve moguce, ako sam zaboravio jos koju kombinaciju dopunjujte:

 

1.  Samo jedno pojacanje na centru, svi produzuju.

 

Volters, Ivanovic, Markovic
Holins, Dobric
Kalinic, Lazarevic, Lazic
Vajt, Davidovac
Pojacanje, Mitrovic, Kuzmic

 

 

2. Isto kao pod 1 samo raskidamo Vajta

 

Volters, Ivanovic, Markovic
Holins, Dobric
Kalinic, Lazarevic, Lazic
Pojacanje, Davidovac
Pojacanje, Mitrovic, Kuzmic

 

 

3. Isto kao pod 2+raskidamo Markovica, dovodimo jeftinog treceg pleja Vujicic/Topic.

 

Znaci rizikujemo da ako Volters ili Ivanovic propuste neki mec da ce morati neko od 2 klinca da igra barem 10minuta, a prva seniorska kosarka u karijeri, odnosno Vujicicu druga. Ali tim redukovanjem seleri kepa dovodimo ozbiljno pojacanje na 4 ili 5 ili na obe pozicije.

 

Volters, Ivanovic, Vujicic/Topic
Holins, Dobric
Kalinic, Lazarevic, Lazic
Pojacanje, Davidovac
Pojacanje, Mitrovic, Kuzmic

 

 

4. Raskidamo Ivanovica. Dovodimo boljeg pleja da deli minutazu sa Voltersom ili 4a isto to samo Vujicic/Topic umesto Markovica.

 

Pojacanje, Volters, Markovic
Holins, Dobric
Kalinic, Lazarevic, Lazic
Vajt/pojacanje, Davidovac
Pojacanje, Mitrovic, Kuzmic

 

4a
Pojacanje, Volters, Vujic/Topic
-II-

 

 

5. Ne produzavamo Holinsa dovodimo beka sutera umesto njega sve isto kao i pod 4 ili 4a.
 
Volters, pojacanje, Markovic
Pojacanje, Dobric
Kalinic, Lazarevic, Lazic
Vajt/pojacanje, Davidovac
Pojacanje, Mitrovic, Kuzmic

 

5b
5+Vujicic/Topic umesto Markovica

 

*Znamo da ukoliko ostane Radonjic ostaje i Holins, navodim sve opcije mozda necije zelje od vas.

 

 

6. Vracamo Dobrica na 3, Kalinica na 4, dovodimo beka sutera u paru sa Holinsom, raskidamo Vajta.

 

6a
Volters, Ivanovic, Markovic
Holins, pojacanje
Dobric, Lazarevic, Lazic
Kalinic, Davidovac
Pojacanje, Mitrovic, Kuzmic

 

ili 6b opcija bez Markovica rizik sa klincima na 1 i povecanje seleri kepa za ozbiljnog beka

 

6b
Volters, Ivanovic, Vujicic/Topic
Holins, pojacanje
Dobric, Lazarevic, Lazic
Kalinic, Davidovac
Pojacanje, Mitrovic, Kuzmic

 

 

7. Selimo Ivanovica na 2 pod uslovom da celo leto radi na istrcavanju iz blokova i sutu za tri poena, svojim iso akcijama sutem sa polu distance i step bek trojkama a da je lisen organizacije igre i vise skoncetrisan na navedeno uz nadu da bi lisenosti organizacije igre imao bolje procente. Raskidamo Vajta, pomeramo Dobrica i Kalinica za poziciju.

 

Volters, pojacanje, Markovic
Holins, Ivanovic
Dobric, Lazarevic, Lazic
Kalinic, Davidovac
Pojacanje, Mitrovic, Kuzmic

 

ili opcija raskidamo Markovica rizikujemo 1 klinca ali i dovodimo ozbiljnog pleja. Tipa Lorenco Braun, Lundberg, Boldvin, Vilijams Gos, Ertel to ce biti slobodno cega sam se setio od El plejeva. Ne bi sad o igracima i ko se kome svidja, razumeli ste na sta mislim na ozbiljnog pleja.

 

7b
Ozbiljno pojacanje, Volters, Vujicic/Top
Holins, Ivanovic
Dobric, Lazarevic, Lazic
Kalinic, Davidovac
Pojacanje, Mitrovic, Kuzmic

 

 

8. Bilo koja kombinacija od 1-7 na pozicijama od pleja do kc+ dovodimo dva centra
8a raskidamo Kuzmica
8b raskidamo Mitrovica

 

Primer:
2+8a
Volters, Ivanovic, Markovic
Holins, Dobric
Kalinic, Lazarevic, Lazic
Pojacanje, Davidovac
Pojacanje, pojacanje, Mitrovic

 

2+8b
2 -II-
Pojacanje, pojacanje, Kuzmic

 

6a+8a

Volters, Ivanovic, Markovic
Holins, pojacanje
Dobric, Lazarevic, Lazic
Kalinic, Davidovac
Pojacanje, pojacanje, Mitrovic

 

 

9. Bilo koja kombinacija 1-7 na pozicijama od pleja do niskog krila, spustamo Mitrovica na 4 pod uslovom da dovedemo jednog centra koji sutira za 3 poena i kompatibilan je sa Mitrovicem u napadu zbog spejsinga.

 

9a dovodimo 2 centra
9b raskidamo Kuzmica dovodimo 3 centra(treci centar domaci naravno tipa Ristic/Pavicevic)

 

Primer:
3+9b
Volters, Ivanovic, Vujicic/Topic
Holins, Dobric
Kalinic, Lazarevic, Lazic
Mitrovic, Davidovac
Pojacanje, pojacanje, pojacanje

 

9a kao 9b samo ostaje Kuzmic treci centar

 

10. Ne produzujemo nikoga osim Holinsa. Raskidamo Markovica, Vajta, Kuzmica.

 

10a dovodimo trojku umesto Kalinica tipa Jaka Blazic

10b selimo Dobrica na 3 dovodimo beka
10c Mitra na 4
10c+ostaje Kuzmic
10c+ostaje Holins
10c+ostaje Markovic

 

10a
Pojacanje, Ivanovic, Vujicic/Topic
Pojacanje, Dobric
Pojacanje, Lazarevic, Lazic
Pojacanje, Davidovac
Pojacanje, pojacanje, Mitrovic

 

10b
Pojacanje, Ivanovic, Vujicic/Topic
Pojacanje, pojacanje
Dobric, Lazarevic, Lazic
Pojacanje, Davidovac
Pojacanje, pojacanje, Mitrovic

 

10c
Kao i pod 10b samo Mitar na 4 a dovodimo 3 centra.

 

10c+ostaje Kuzmic
Pojacanje, Ivanovic, Vujicic/Topic
Pojacanje, pojacanje
Dobric, Lazarevic, Lazic
Mitrovic, Davidovac
Pojacanje, pojacanje, Kuzmic

 

10c+ ostaje Holins/Markovic bilo koja kombinacija  od prethodnih pod 10.

 

11. Ostaju samo Kalinic i Holins.
Raskidamo Kuzmica, Markovica, Vajta.

 

11a
Pojacanje, Ivanovic, Vujicic/Topic
Holins, Dobric
Kalinic, Lazarevic, Lazic
Pojacanje, Davidovac
Pojacanje, pojacanje, Mitrovic

 

11b selimo Dobrica i Kalinica za poziciju i dovodimo beka sutera

 

Pojacanje, Ivanovic, Vujicic/Topic
Holins, pojacanje
Dobric, Lazarevic, Lazic
Kalinic, Davidovac
Pojacanje, pojacanje, Mitrovic

 

11c kao 11b selimo Ivanovica na poziciju beka sutera, dovodimo 2 pleja

 

Pojacanje, pojacanje, Vujicic/Topic
Holins, Ivanovic
Dobric, Lazarevic, Lazic
Kalinic, Davidovac
Pojacanje, pojacanje, Mitrovic

 

11d kao 11c samo Markovic umesto klinca na pozicji pleja

 

11e
11a/11b, Markovic umesto klinaca +ostaje Kuzmic dovodimo jednog centra

 

Pojacanje, pojacanje, Markovic
Holins, Ivanovic
Dobric, Lazarevic, Lazic
Kalinic, Davidovac
Pojacanje, Mitrovic, Kuzmic

 

11f kao 11e samo Vujicic/Topic umesto Markovica

 

12. Moje neke 3 zelje:

 

12a
Pojacanje, Volters, Markovic
Holins, Ivanovic
Dobric, Lazarevic, Lazic
Kalinic, Davidovac
Mitar po potrebi 4/5
Pojacanje, pojacanje

 

12b skuplja varijanta
Pojacanje, Volters
Ivanovic 1/2
Holins
Dobric 2/3
Kalinic, Lazarevic, Lazic
Pojacanje, Davidovac
Pojacanje, pojacanje, Mitar/Kuzmic

 

12c jeftinija varijanta
Pojacanje, Volters
Ivanovic 1/2
Holins
Dobric 2/3
Kalinic, Lazarevic, Lazic
Mitrovic, Davidovac
Pojacanje, pojacanje, Kuzmic

 

Ima jos nekoliko kombinacija u smislu tumbanja igraca po pozicijama, znam da nije igrica i da smo ove sezone gledali i Markovica na 2 i Dobrica i na 2 i na 3 i Lazarevica i Kalinica na 3 i 4 i Davidovca na 5 mozda Davidovac bude bek ap na pozicji centra naredne sezone ni to me ne bi cudilo ali mislim na pozicije na kojima ih vidite da ce provesti najveci deo minutaze.

 

Za koje ste vi opcije i zasto?

Edited by 1945
  • Like 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, prolup said:

Probaj malo da obrazložiš mišljenje da ti ne bude svaki post ovako šturo napisan.

Ovaj upis nije misljenje vec sam naveo sve moguce opcije izgleda rostera za narednu sezonu i nisam mogao krace od ovoga, barem nisam sposoban da ovako nesto napisem sazetije a da ne zaboravim sve opcije i sve sto je relevantno da se kaze u vezi ove teme.

 

Da si procitao upis shvatio bi da nije misljenje, ovako si mi odgovorio na upis u ironicnom fazonu a nisi ga ni procitao, sto nije u redu po meni.

 

Ako si za inace to napisao onda u redu.

 

Pa ko hoce da cita nek cita, a jos bolje da se ukljuci u diskusiju da nam ne zvrji prazna tema do plej ofa.

 

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Gudura said:

45-ta druze, jesi na odmoru, ili nesto slicno?😀

Ne, sa posla. 

 

Vracah se sa posla i citam Zeljko trener sezone pa se zamislio i shvatio da ce Dejo morati da ostane i naredne i poceo da mislim i o narednoj i opet da mu uzme sve trofeje i zavrsi prvi na kraju regularnog dela sezone a Zeljka nek ponovo proglasavaju trenerom sezone jer ce i naredne i dalje biti najvece trenersko ima u Aba iako opet nece nista osvojiti, posto vidim da je kriterijum bio po velicina imena a ne velicini rezultata.

 

Tako da cim sam dosao kuci ispisao ovo kroz nekih pola sata i to je to. 😄

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...