Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

19 hours ago, 1945 said:

Mogu se izblamirati kad se osetim tako, sada se ne osecam tako i hvala ti ali ne moras se brinuti za mene i moliti me da se ne blamiram.

 

Bas i napisah da ima dvojno drzavljanstvo ali da je vise crnogorski trener nego srpski i stojim iza toga bez obzira sto ima i srpsko drzavljanstvo i sto zivi ovde. Glavni razlog je zato sto mu je otac Crnogorac plus se i rodio tamo. Sigurno znas ili si cuo za nekog stranca ko zivi ovde dugo i ima i nase drzavljanstvo, to ne znaci da je on Srbin vec je ono odakle vuce korene. Naravno moze se osecati kako god i ovo je sve knjigovodstveno a realno je ko se kako oseca. 

 

U krajnoj liniji napisah 2 puta da nije ni vazno i da je za mene to jedan narod i da mozemo racunati i Duska Vujosevica i nemam nikakav problem sa tim, akcenat je bio na Alimpijevicu.

I meni je otac Crnogorac, a ja Srbin, cak se i otac izjasnjavao kao Srbin, brat moj zivi u Cg, nazovi ga Crnogorcem neces se lepo provesti...

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2022 at 11:36 PM, 1945 said:

Kuzmic nema ugovor za narednu sezonu on je pocetkom sezone 2020/21 potpisao dvogodisnji ugovor. Nadam se da ga nece produziti cak ni kao treceg centra ga ostaviti jer je bolje za treceg centra dovesti Ristica koji ima odlicnu sezonu u Spaniji koja je najjaca liga posle Evrolige ili dati sansu mladjanom Pavicevicu iz Fmp-a. Mozda i vratimo Mitra na 4 jer vidimo da ne moze da cuva evroligaske centre cak ni neke abaligaske pa mozda dovedemo i 3 centra ne bi me cudilo. Imamo i Davidovca za krizne situacije ali covek je odlicno igrao na 5 moze da siri igru, ima sut iz pick and popa sto Kuzmic i Mitar nemaju, odlicno je branio manje vise svakog koga je cuvao. Neko je ovde bese pre par nedelja ko ima naprednu statistiku kacio Davidovcevu odbranu na low post-u pa bi ga zamolio da okaci sad opet. Kazem Davidovac za eventualne krizne situacije a svakako moramo dovesti prvog centra i drugog odnosno treceg pa nek deli minutazu sa Mitrovicem, a kao sto rekoh mozda dovesti i 3 centra a Mitra na 4. Ako je problem sirenja igre i nemanja suta za 3 na  pozicijama 4 i 5 u istoj petorci, upariti ga sa centrom koji sutira za 3 kog se nadam da cemo dovesti ala Bjelica/Petrusev ili cak sa Davidovcem gde Mitrovic u napadu igra 5 a u odbrani 4 jer Davidovac ocigledno bolje brani snaznije centre, to mozda nije losa ideja i za plej of sada.

Dobro ti je ovo, jos bolje je dovesti 15 igraca, odnosno na svih 5 pozicija po trojicu, a ne samo na centru.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, krzna said:

Dobro ti je ovo, jos bolje je dovesti 15 igraca, odnosno na svih 5 pozicija po trojicu, a ne samo na centru.

Nije iskljuceno da cemo dovesti dva centra naredne sezone ukoliko se raskine Kuzmic, jedan umesto njega i jedan umesto Cirbesa. Treceg sam naveo da su sanse veoma male i sta treba da se desi da bi doveli 3 centra, sumnjam u to, samo sam naveo sve moguce opcije. Inace Kuzmic ima ugovor i za narednu sezonu, ispravio sam se posle nakon ovog upisa sam imao jos nekoliko na tu temu.

 

Ako je ironicno napisano da imamo 15 igraca na 5 pozicija po 3 ta ironija pada u vodu, pa imali smo ove sezone na 4 pozicije po 3 igraca i jedino na poziciji 2-2 igraca a odsustvu Holinsa/Dobrica smo igrali sa 2 pleja.  Ako nije ironicno onda izvini, tako mi se ucinilo zbog recenice jos bolje je dovesti 15 igraca.

 

Naredne sezone ces imati takodje 14 ili 15 igraca u rosteru sto mu dodje po 3 na svakoj, a i puni smo igraca koji mogu na vise pozicija pa to nije toliko ni bitno.

 

Ocekujem da zadrzimo vecinu igraca i dovedemo 3 pojacanja ukupno(na svim pozicijama), maksimum 4.

Link to comment
Share on other sites

Treba imati 15 igraca, odnosno po tri na svakoj poziciji, narocito ako budemo igrali EL. Drugi je par cipela da nije bas izgledno kupiti ceo tim. Ostace minimalno 6 igraca iz ove sezone.

Edited by krzna
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, 1945 said:

Nije iskljuceno da cemo dovesti dva centra naredne sezone ukoliko se raskine Kuzmic, jedan umesto njega i jedan umesto Cirbesa. Treceg sam naveo da su sanse veoma male i sta treba da se desi da bi doveli 3 centra, sumnjam u to, samo sam naveo sve moguce opcije. Inace Kuzmic ima ugovor i za narednu sezonu, ispravio sam se posle nakon ovog upisa sam imao jos nekoliko na tu temu.

 

Ako je ironicno napisano da imamo 15 igraca na 5 pozicija po 3 ta ironija pada u vodu, pa imali smo ove sezone na 4 pozicije po 3 igraca i jedino na poziciji 2-2 igraca a odsustvu Holinsa/Dobrica smo igrali sa 2 pleja.  Ako nije ironicno onda izvini, tako mi se ucinilo zbog recenice jos bolje je dovesti 15 igraca.

 

Naredne sezone ces imati takodje 14 ili 15 igraca u rosteru sto mu dodje po 3 na svakoj, a i puni smo igraca koji mogu na vise pozicija pa to nije toliko ni bitno.

 

Ocekujem da zadrzimo vecinu igraca i dovedemo 3 pojacanja ukupno(na svim pozicijama), maksimum 4.

Pratim te vec duze koliko se bavis prelaznim rokom za sledecu sezonu. Ocigledno da te to zabavlja ali mislim da ti se vise bavis sa kombinacijama nego u samom klubu. Ti si uspeo cak u jednom postu da napises 15 razlicitih kombinacija tima u slucaju odlaska/dolaska igraca.

 

Jedino si pogodio oko Lazica kome istice ugovor. On ima dozivotni ugovor i ukoliko zeli da ostane i sledece sezone ostace. Nikada klub mu nece reci da na njega ne racunaju za sledecu sezonu. To je tako svidelo se to nekome ili ne.

 

Svi ostali imaju srecan put i zelimo ti sve najbolje u daljoj karijeri i od nas ces dobiti cestitku na twiteru za svaki rodjendan.

 

Ukoliko DR nadje hemijsku i produzi ugovor, bice zamena tri do 4 igraca iz sadasnjeg sastava.

Ukoliko i dalje ocekuje  od top 4 ekipe iz EL da ga angazuju onda mnogo "njegovih" igraca ce pakovati torbe.

 

Tako , ostavi prelazni rok za dan posle ABA lige. Dzabe krecis. 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Šarac Pa logicno da u klubu svako ima svoja zaduzenja i da je akcenat na plej ofu. Ja nemam nikakva zaduzenja oko toga pa eto navijacki razmisljam i o sledecoj sezoni jer je logicno da osvojimo Abu, pritom retko sam pisao i imena igraca koja bi zeleo bas zbog te El/Ek nesigurnosti. Najvise pisem zbog toga zato sto je 10 drugih timova vec napravilo promene i vidi se da uveliko rade na tome da budu bolji u Evroligi sledece sezone. Ovo pisem samo u cilju da ljudi shvate koliko je tesko uci u 8(cak i bez Rusa), koliko ima bogatijih od nas, koliko njih sa licencama koji vec mesec dana unazad rade na sledecoj sezoni i ne gori im domace prvenstvo da bi uopste igrali Evroligu. I oni spremaju utakmice kao i nas strucni stab i oni zele da pobede koliko i ti, samo sa boljim uslovima nego mi.

 

Citajuci forum unazad sticem utisak da ljudi misle da na terenu postojimo samo mi i Radonjic i da sve zavisi od njih, kad uradimo nesto lose samo smo mi krivi kad odigramo odlicno savrseni smo i upadamo u euforiju a to je samo 50% realnosti ostatak je da je i protivnik isto tako bio dobar/los, kao da ne postoje drugi klubovi i to 90% njih sa vecim ulaganjima od nas, kvalitetnijim rosterima, vise carter letova i nemanja pritisaka da pobede u domacim prvenstvima. Samo pogledajte tabele domacih liga El klubova, koliko imaju poraza.

 

Ovo pisem da probudim malo svest ljudi koji sad ne razmisljaju o narednoj sezoni, mozda ih cak i boli uvo generalno, ali ih nece boleti uvo da u Decembru/Januaru nakon neka dva vezana poraza pisu kako odustajemo od top8 svake sezone pre nove godine, kako ne zelimo da igramo top8, kako smo palanacki mentalitet, kako mazgizma interesuje samo Aba i slicne stvari. Krajnje je vreme da se pogleda u realnost, ali sa druge da se spremi roster na vreme(kao sto svi vec rade) da ne bude posle falio nam igrac a ti imao Jun/Jul(a vecina u El to rade u Aprilu i Maju kao sto vidimo) da dovedes igrace, pa posle kud koji mili moji uradili smo sve sto je do nas, udjemo u 8 bicemo srecni, ne udjemo bicemo tuzni. Kao i svaki pravi navijac svakog kluba na svetu.

 

Poslusacu savet pa cu o rosteru nakon Aba. 👍🏻

 

P.s. Osim Lazica siguran sam da produzuje i Davidovac, ostao Dejo ili ne. To sam vec napisao i isto sto i ti da ocekujem 3 do 4 pojacanja. Onih 15 izgleda rostera mi je vise cilj bio da pitam ljude sa kime su nezadovoljni u dosadasnjem delu sezone koga bi produzili koga bi raskinuli, al dobro, prihvatio sam da ne zeli niko o tome da diskutuje na topiku o kom se pise o kkcz u ovoj sezoni tako da sacekacu kraj Aba.

Edited by 1945
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vepar said:

dosao sam samo da pozdravim strucnjake koji su me prozivali kad sam pisao pozitivno o alimpijevicu

 

evo vam strucnjaci ziheras dejo i 15o mesto u el

Dejo je poslednje 3 sezone sa Zvezdom kada je selektirao tim 2015/16 igrao top8, 2016/17 bio 9.(isto pobeda kao i 8.), 2021/22 bio  11.(isto pobeda kao i 9.).

 

Ne znam o kakvom 15. mestu pricas, mozda si mislio na Alimpijevicevo 14. mesto?

 

Pride smo izgubili titulu sa Alimpijevicem.

 

U svakom slucaju prestrogo se ocenjivao Alimpijevic ali je cinjenica da Dejo "ziheras" poslednje 3 sezone u kkcz kada je selektirao tim jednom igrali top8 i 2 puta za malo, a sa Alimpijevicem nismo bili ni blizu ni u jednom trenutku i to su takodje cinjenice.

Edited by 1945
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Radonjic se pokazao kao najbolje resenje za KKCZ koja zeli da stalno osvaja trofeje i bude konkurentna svima u EL.

 

Alimpijevic se pokazao kao dobro resenje za underdog ekipe koje nemaju sta da izgube. Isti taj Alimpijevic je bio sedmi u grupi, ali je iskoristio sistem takmicenja i napravio odlicne rezultate. Praticemo sta ce uraditi sa Frutti Extra Bursasporom u EL (ja sam uveren da ce oni igrati sledece sezone ako to budu zeleli).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2022 at 3:25 PM, Crni said:

I meni je otac Crnogorac, a ja Srbin, cak se i otac izjasnjavao kao Srbin, brat moj zivi u Cg, nazovi ga Crnogorcem neces se lepo provesti...

Pre 30-40 godina to se pitanje nije ni postavljalo, svi Crnogorci su bili ujedno i Srbi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...