Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Laki21 said:

Lazić se oporavlja od povrede mišića, šta je sad pa sa Dobrićem???

https://www.google.com/amp/s/informer.rs/amp/sport/c-zvezda/700105/sport-kosarka-crvena-zvezda-branko-lazic-ognjen-dobric

 

Ovo sam citao u stampanom Zurnalu a izgleda da je jedino Informer od portala preneo pa sam morao njihov link.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

Ako bude netko dolazio u Ljubljanu može preko inboxa dogovor za eventualno zajednički ulazak u dvoranu. Verovatno će se igrati u Stožicama. Ipak Tivoli

Edited by bodo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, 1945 said:

 

"Bio je dogovor da ne krenemo sa pričama o evropskoj Zvezdi, nego krećemo polako, da gradimo sve polako. Bila je ideja da se dovede veliko trenersko ime što je Svetislav Pešić i da tako napravimo iskorak napred. Uspeli smo u tome. Dosta toga je urađeno te prve sezone, ali na kraju godine je otišao Kari. Posle toga smo krenuli malo ambicioznije što se rostera tiče. Doveli smo tri stranca, bio je Demarkus Nelson, Elton Braun, a posle je došao i Majkl Skot. Imali smo dobru ekipu. Međutim, Partizan je bio mnogo jak tada. Mi smo pokušavali nešto pored terena, ali suština je bila da su oni jači na terenu. Oni su kontrolisali stvari na terenu, mi smo pokušali pored terena, ali kada dođeš da igraš pet na pet, teren ne laže. Razumeo sam to kasnije kada smo ih pobedili u sezoni 14/15, ključ svega je teren"

 

Ne mogu da provalim jel ovo neka osvetica Coksu gde covek otvoreno priznaje da su muljali nesto van terena, ili se samo nespretno izrazio.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

  Ne mogu da provalim jel ovo neka osvetica Coksu gde covek otvoreno priznaje da su muljali nesto van terena, ili se samo nespretno izrazio.  

 

 Kakvi nespretno izrazio...šta to može da se pokušava ,,van terena" ? Ulaganje u marketing? U nastavku potvrdjuje da je bilo uzaludno jer ,,teren ne laže". Šta god da je motiv da ovo izjavi to je sramotan i klošarski potez bivšeg direktora kluba. Ne sumnjam da je tako bilo ali da top funkcioner sa svim beneficijama i statusom, koji jede taj lebac u najtrofejnijim godinama da sada ovako zapišava klub posebno iz ugla što ovo neće ništa ni pokrenuti ni razrešiti. Kod nas u šveckoj bi se već pokrenula istraga...pa ti Lazare pojasni organima na šta si tačno mislio. 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fradler said:

 

Ne mogu da provalim jel ovo neka osvetica Coksu gde covek otvoreno priznaje da su muljali nesto van terena, ili se samo nespretno izrazio.

Ako sam  dobro skapirao verovatno mu se nisu dopadali tada ratovi saopstenjima i pritisak u tom smislu.

 

Jedino sta moze biti muljanje je to kao ovo sto radi Partizan sada nakon ovog neuspeha. Pomislio sam mozda nesto oko sudija al i to spada u sam teren kad bolje razmislim.

 

Svakako beznacajna recenica u sustini svega sto je rekao.

Link to comment
Share on other sites

kakav je tim imao alimpije?

 

izgubili smo sezonu sa njim, a sa dejom nismo izgubili od raspale cibone sa dva igraca usred beograda

 

deji se tad progledalo kroz prste, a alimpije je oteran ko poslednje pseto

 

deji svaka cast na svemu ali on ce uvek biti ziheras i robotizovan trener koji nije u stanju da promeni tok utakmice

 

titule smo osvajali jer smo uvek imali 30% bar jaci tim od ostatka lige. u el uvek kanta za punjenje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vepar said:

kakav je tim imao alimpije?

 

izgubili smo sezonu sa njim, a sa dejom nismo izgubili od raspale cibone sa dva igraca usred beograda

 

deji se tad progledalo kroz prste, a alimpije je oteran ko poslednje pseto

 

deji svaka cast na svemu ali on ce uvek biti ziheras i robotizovan trener koji nije u stanju da promeni tok utakmice

 

titule smo osvajali jer smo uvek imali 30% bar jaci tim od ostatka lige. u el uvek kanta za punjenje

kako da ne.. 

pogledaj u poslednjih 5 godina, sa kojim sastovom smo igrali i protiv kakvih sastava..:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

sto se tice trenerova, po meni je tomic imao veci plafon od radonje..

al ta njegoiva zaslepljenost oko filipa i toga kako ima dobar sinergy, ga je kostala trenerskog posla..

mada sada vidim da je nakon pauze od 2 godine, preuzeo peristeri..:default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da je vecina ljudi prevrnula ocima ili nema zivaca da odgovara na ovako nesto ali evo ja cu, posto mislim da nisi imao losu nameru.

 

Ali gotovo sve sto si napisao nije istina, bukvalno sve. I zato cu da ti odgovorim na svaku recenicu jer mozda neko drugi ko (ne)razmislja kao ti pomisli nekad ubuduce da napise nesto slicno, pa mozda nece nakon ovoga.

 

2 hours ago, vepar said:

kakav je tim imao alimpije?

 

izgubili smo sezonu sa njim, a sa dejom nismo izgubili od raspale cibone sa dva igraca usred beograda

Cibona nije imala 2 igraca, cak sta vise bila je dosta iskusnija usudicu se da kazem i skuplji tim ili tu negde i jednom mora da se razbije taj mit, evo upravo sad.

 

Evropsko iskustvo igraca Cibone pre sezone 2013/14:

-Davor Kus (9 Evroliga, 4 Evrokupa)

-Marin Rozic (6 Evroliga,3 Evrokupa)

-Andrija Zizic (5 Evroliga,3Evrokupa)

-Jerel Blassingame (2 Evrolige)

-Dario Saric (1 Evroliga, 1 Evrokup)

-Matt Janning (1 Evroliga)

-Darko Planinic(1 Evroliga)

-Filip Kruslin (1 Evroliga)

-D.J. Strawberry (3 Evrokupa)

-Jagodzic Kuridza (1 Evrokup)

 

Osim ovih koji su vec bili tu svi ostali igraci su im dosli iz Evrolige/Evrokup takmicenja. Prosek godina tog tima je bio 28,5.

 

Ono sto mogu da ti kazem za nas bez da pisem sve podatke je da smo imali svega par igraca sa po jednom do dve evroligaske sezone, da smo bili i daleko neiskusniji u tom pogledu i mladji po godinama pa i broju trofeja kroz igrace, sto je jako vazno i sto se odrazilo na to da su osvojilii osim nas pobedili dobru Cedevitu koja je pobedila dobrog Partizana cega se svi secamo.

 

Mi smo jedino Dzenkinsa doveli kao neko ozbiljnije pojacanje i to on nije imao nikakvog evropskog iskustva. Jaka stigao iz Olimpije to je bio pogodak, kao i Bobi iz Mege, proveri odakle su oni tada dovodili igrace. Lipovij i Silb bili silbovani, ostale nije vredno pominjati. Igraci koji su vec bili tu su Rasko Katic, Radenovic, Simon i tada klinci Lazic i Mitrovic.

 

2 hours ago, vepar said:

deji se tad progledalo kroz prste, a alimpije je oteran ko poslednje pseto

Nije oteran kao pseto, ostao je u dobrim odnosima sa svima u klubu a i on je bio svestan da osim Rocestog maltene nije ni imao osnovu za narednu sezonu. Dobric i Deda su tek nadolazili. Pero otiso u penziju, Feldin dosta oscilirao. J and J i Keselj teski promasaji, Lesor tada takodje. Moralo bi sve jovo nanovo a titula je izgubljena.

 

Dejo je ostavio 3 titule za redom i zato je Alimpijevicu bilo teze. Mi smo pre Deje mnoogo godina navikli da ne osvajamo titule i zato se ta titula nije dozivela toliko porazna kao Alimpijeviceva, prosto, malo nepravedno ali je tako.

 

Dejo je u Evroligi imao pristojnih 4-6 u veoma teskoj grupi sto je bilo zadovoljavajuce. Dzenkins, Jaka, Mitar, Bobi...Dobra osnova za gradjenje tima i iz danasnje perspektive dobro je sto je ostao, da nije Dejo ostao ne bi naredne sezone gledali Markusa najveceg madjioncara u istoriji kkcz i na tome mu hvala izmedju ostalog, Jovicu, Kalinicu, Cirbesu i celoj narednoj sezoni a vrlo je moguce da ko zna kad bi videli narednu titulu da "ziheras" nije pogodio igrace iz Radnickog iz Kragujevca i G lige. Sve sami provereni El i njegovi bivsi igraci kako mnogi vole da kazu da samo to zna da dovodi.

 

Poslednja 2 pasusa me je sramota da komentarisem koliko su netacni, mozda cak nijedna rec nije tacna pa ih necu ni kvoutovati.

Edited by 1945
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, 1945 said:

Pretpostavljam da je vecina ljudi prevrnula ocima ili nema zivaca da odgovara na ovako nesto ali evo ja cu, posto mislim da nisi imao losu nameru.

 

Ali gotovo sve sto si napisao nije istina, bukvalno sve. I zato cu da ti odgovorim na svaku recenicu jer mozda neko drugi ko (ne)razmislja kao ti pomisli nekad ubuduce da napise nesto slicno, pa mozda nece nakon ovoga.

 

Cibona nije imala 2 igraca, cak sta vise bila je dosta iskusnija usudicu se da kazem i skuplji tim ili tu negde i jednom mora da se razbije taj mit, evo upravo sad.

 

Evropsko iskustvo igraca Cibone pre sezone 2013/14:

-Davor Kus (9 Evroliga, 4 Evrokupa)

-Marin Rozic (6 Evroliga,3 Evrokupa)

-Andrija Zizic (5 Evroliga,3Evrokupa)

-Jerel Blassingame (2 Evrolige)

-Dario Saric (1 Evroliga, 1 Evrokup)

-Matt Janning (1 Evroliga)

-Darko Planinic(1 Evroliga)

-Filip Kruslin (1 Evroliga)

-D.J. Strawberry (3 Evrokupa)

-Jagodzic Kuridza (1 Evrokup)

 

Osim ovih koji su vec bili tu svi ostali igraci su im dosli iz Evrolige/Evrokup takmicenja. Prosek godina tog tima je bio 28,5.

 

Ono sto mogu da ti kazem za nas bez da pisem sve podatke je da smo imali svega par igraca sa po jednom do dve evroligaske sezone, da smo bili i daleko neiskusniji u tom pogledu i mladji po godinama pa i broju trofeja kroz igrace, sto je jako vazno i sto se odrazilo na to da su osvojilii osim nas pobedili dobru Cedevitu koja je pobedila dobrog Partizana cega se svi secamo.

 

Mi smo jedino Dzenkinsa doveli kao neko ozbiljnije pojacanje i to on nije imao nikakvog evropskog iskustva. Jaka stigao iz Olimpije to je bio pogodak, kao i Bobi iz Mege, proveri odakle su oni tada dovodili igrace. Lipovij i Silb bili silbovani, ostale nije vredno pominjati. Igraci koji su vec bili tu su Rasko Katic, Radenovic, Simon i tada klinci Lazic i Mitrovic.

 

Nije oteran kao pseto, ostao je u dobrim odnosima sa svima u klubu a i on je bio svestan da osim Rocestog maltene nije ni imao osnovu za narednu sezonu. Dobric i Deda su tek nadolazili. Pero otiso u penziju, Feldin dosta oscilirao. J and J i Keselj teski promasaji, Lesor tada takodje. Moralo bi sve jovo nanovo a titula je izgubljena.

 

Dejo je ostavio 3 titule za redom i zato je Alimpijevicu bilo teze. Mi smo pre Deje mnoogo godina navikli da ne osvajamo titule i zato se ta titula nije dozivela toliko porazna kao Alimpijeviceva, prosto, malo nepravedno ali je tako.

 

Dejo je u Evroligi imao pristojnih 4-6 u veoma teskoj grupi sto je bilo zadovoljavajuce. Dzenkins, Jaka, Mitar, Bobi...Dobra osnova za gradjenje tima i iz danasnje perspektive dobro je sto je ostao, da nije Dejo ostao ne bi naredne sezone gledali Markusa najveceg madjioncara u istoriji kkcz i na tome mu hvala izmedju ostalog, Jovicu, Kalinicu, Cirbesu i celoj narednoj sezoni a vrlo je moguce da ko zna kad bi videli narednu titulu da "ziheras" nije pogodio igrace iz Radnickog iz Kragujevca i G lige. Sve sami provereni El i njegovi bivsi igraci kako mnogi vole da kazu da samo to zna da dovodi.

 

Poslednja 2 pasusa me je sramota da komentarisem koliko su netacni, mozda cak nijedna rec nije tacna pa ih necu ni kvoutovati.

Jedina sezona gde nismo imali jaci budzet i kvalitetniji tim za 30 % je bila u Tomic sezoni. 

 

Sve ostale sezone smo bili daleko iznad svih. Nemoj mi reci samo da je Mega bila egal sa nama u onoj finalnoj seriji?

 

Sa KKP se ne mozemo uporedjivati jer do istog finala nisu ni dosli od kako smo uzeli prvi trofej u ABA ligi. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Jedina sezona gde nismo imali jaci budzet i kvalitetniji tim za 30 % je bila u Tomic sezoni. 

 

Sve ostale sezone smo bili daleko iznad svih. Nemoj mi reci samo da je Mega bila egal sa nama u onoj finalnoj seriji?

 

Sa KKP se ne mozemo uporedjivati jer do istog finala nisu ni dosli od kako smo uzeli prvi trofej u ABA ligi. 

Ja sam pisao iskljucivo o Ciboni i sezoni 2013/14 posto je covek napisao "raspala Cibona sa 2 igraca" i godinama se provlaci ta teza da smo izgubili od neke tamo Cibone a oni bili redovni ucesnici Evrolige prethodnih godina.

 

Ja sam napisao "usudicu se da kazem i skuplji tim ili tu negde", ako smo imali veci cvrsto stojim da su to bili veoma slicni budzeti. Cvrsto stojim iza toga da smo imali slican budzet kao Cibona sa ne vise od 10-15% razlike a namece se i da su oni imali veci budzet.

 

Andrija Zizic tada najbolji igrac njihov preiskusni Evroligas igrao u Olimpijakosu i Panatinaikosu dok su tamo Jasikevicius, Diamantidis, Spanulis, Batiste... I onda 2 godine nakon Pao u Ciboni a nije bio ni premator 33 godine.

 

Blassingame stigao im direkt iz Evrolige u Ek Cibonu.

 

D.J. Strawberry je stigao u Cibonu kao jedan od najboljih igraca Evrokupa a igrao je i Evroligu pre toga.

 

Met Dzening stize direkt iz Evrolige Montepaskija u Ek Cibonu.

 

Davor Kus tad sa 35 godina je imao 9 Evroliga iza sebe al nije imao ulogu kao Simon kod nas vec je igrao u kontinuitetu i bio znacajan za tim, cak je imao i najbolje procente u karijeri te sezone.

 

Darko Planinic stize iz EL giganta Makabija direkt u ek Cibonu te sezone pritom je tamo igrao nije bio 12ti igrac.

 

Zvezda dovela sada isto igraca iz El ove sezone kao oni tada jos su oni tada igrali Evrokup...

 

Marin Rozic covek bio 10 godina u Ciboni naigrao se i Evroliga i nekoliko Aba finala pre toga kod nas je pitanje dal smo imali vise od 3 igraca da su uopste igrali i plejf of Aba odnosno polufinale dok je kod njih jedno 7-8 igraca minimum mrzi me sad da guglam al ne pricam na pamet znam da ne mogu puno da omanem.

 

Plus su po 2 godine vec imali u timu mladjanog Kuridzu koji je bio solidan tad i tada mladjanog Sarica koji je bio drugi najbolji strelac tu godinu i nakon toga imao ozbiljnu evroligasku sezonu pa zavrsio u Nba.

 

Sa ovim cu staviti tacku da smo mi izgubili od tamo neke leve Cibone a pre te sezone neracunajuci polufinale protiv Radnickog iz Kragujevca mi nismo ni usli ni jednom u Aba finale i nismo izgubili od nekog levog tima "koji ima 2 igraca" vec od osvajaca te godine koji je dovodio pojacanja iz Evrolige i imao jedno 8 odlicnih igraca tada.

 

Taj poraz od Cibone se ne moze smatrati kiksom kakvim ga ljudi predstavljaju godinama jer mi nismo bili ovo sto smo sada, sada bi se smatralo kiksem izgubljeno polufinale od Cedevite ili finale od Partizana jer godine za nama nam daju za pravo da tako gledamo ali da se Radonjicu to zamera kao neka epska katastrofa jednostavno nije realan nacin gledanja na stvari uzimajuci sve okolnosti.

 

Ne bi sad o Partizanu i ostalima to je nasiroka tema a i o Ciboni sam rekao sve sto sam imao, pa i vise nego sto sam trebao.

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Karakondzula! said:

Koliko se ja secam Dzening i Stroberi nisu zavrsili sezonu u Ciboni tada.

Igrali su jedno mesec pre toga, pred kraj regularnog, u Pioniru, ocetkali smo ih 30 razlike, vec na F4 ih nije bilo. Ili sam izlapeo? A mislim da nisam.

Stroberi jeste otisao negde na polu sezoni a za Dzeninga se i ne secam svakako su im pomogli da ostvare poziciju koju su ostvarili. To samo jos vise pokazuje njihovu snagu tj. da su bili dobar tim i ovih par drugih a ujedno i glavnih nosioca Blasingejm-Zizic-Saric da jednostavno u tom trenutku je to minimum u ravni sa Admiral-Dzenkins-Blazic-Katic a ne da smo izgubili od nekih levata a mi bili ne znam sta kako se predstavlja.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

Stroberi jeste otisao negde na polu sezoni a za Dzeninga se i ne secam svakako su im pomogli da ostvare poziciju koju su ostvarili. To samo jos vise pokazuje njihovu snagu tj. da su bili dobar tim i ovih par drugih a ujedno i glavnih nosioca Blasingejm-Zizic-Saric da jednostavno u tom trenutku je to minimum u ravni sa Admiral-Dzenkins-Blazic-Katic a ne da smo izgubili od nekih levata a mi bili ne znam sta kako se predstavlja.

Ajde budi ozbiljan.Kakva bre snaga Cibone[emoji20]

 

Potpuni raspad i na terenu i na klupi...

 

Mislim na kkcz

 

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Setite se 2011 said:

Ajde budi ozbiljan.Kakva bre snaga Ciboneemoji20.png

Potpuni raspad i na terenu i na klupi...



Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Ne mislim da su oni nesto posebno jaki bili tad ali sigurno nisu bili duplo slabiji od nas sto kaze Sarac da smo bili daleko iznad svih i nije realno da se to smatra nekim kiksem kao kada bi izgubili od sadasnje Cibone na primer.

 

Potpuni raspad je recimo Partizan prosle sezone prestrog ti je taj komentar cak i nerealan. Aj da kazem i da ih je usralo protiv nas al da to ponove i protiv Cedevite u finalu koja je dobila solidnog Partizana, jednostavno previse bi tu bilo slucajnosti. Jos ih dobili 13 razlike. Blesingejm-Zizic-Saric ozbiljna osovina tada uz jos mix bas iskusnih i talentovanih mladjih igraca.

 

Da smi mogli bolje mogli smo, da je Radonjic trebao dobiti to s obzirom gde se igralo trebao je ali jednostavno zamerati mu to i 8 godina kasnije je preterivanje, narocito sta nam je sve doneo nakon toga.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da su oni nesto posebno jaki bili tad ali sigurno nisu bili duplo slabiji od nas sto kaze Sarac da smo bili daleko iznad svih i nije realno da se to smatra nekim kiksem kao kada bi izgubili od sadasnje Cibone na primer.
 
Potpuni raspad je recimo Partizan prosle sezone prestrog ti je taj komentar cak i nerealan. Aj da kazem i da ih je usralo protiv nas al da to ponove i protiv Cedevite u finalu koja je dobila solidnog Partizana, jednostavno previse bi tu bilo slucajnosti. Jos ih dobili 13 razlike. Blesingejm-Zizic-Saric ozbiljna osovina tada uz jos mix bas iskusnih i talentovanih mladjih igraca.
 
Da smi mogli bolje mogli smo, da je Radonjic trebao dobiti to s obzirom gde se igralo trebao je ali jednostavno zamerati mu to i 8 godina kasnije je preterivanje, narocito sta nam je sve doneo nakon toga.
To je davno prošlo vreme .I Radonjić bi ti sa ove distance rekao,da je bio potpuno izgubljen u prostoru i vremenu.

Tada bi ga 99,99% cigana oteralo u 3lpm

Srećom , ostao je i tek posle one serije sa kkp 14/15 , postao onaj pravi

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Setite se 2011 said:

Srećom , ostao je i tek posle one serije sa kkp 14/15 , postao onaj pravi

Upravo tako. 

 

Pritom te 14/15 je Radonjic u Evroligi imao 10 pobeda i 14 poraza a Alimpijevic 11-19 sto nije mala razlika i jos jedan bitan faktor ako se sve uporedjuje.

 

Ne sme se zaboraviti vazna cinjenica dokle smo dogurali 13/14 sezone u Evrokupu sto je verovatno bio faktor da se da nova sansa Radonjicu.

 

To je sustinska razlika izmedju njega i Alimpijevica od cega je i krenula ova prica da se jednom gledalo kroz prste a drugom ne. Alimpijevic je i izgubio titulu i imao slab rezultat u El plus i daleko losiji kostur tima za narednu sezonu, kod Radonjica se nazirala perspektiva i zbog rezultata u Evrokupu i u igrackom kadru, sto i bi tako u narednoj sezoni pa su Dzenkins, Blazic i Bobi koji su ostali bili vazan faktor u narednoj sezoni. Dok su iz 17-18 sezeone svi igraci zavrsili korak nize, nijedan igrac nije igrao negde u El naredne sezone osim Dangubica kog je uzeo Radonjic inace ne bi ni on. Rocesti je realno mogao al je otisao u Kinu.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...