Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Dobrivoju ako nešto ne možeš oduzeti to je najbrutalniji ,,not on my shift" u našem dresu...ikad. Ne sećam se da su mu više od par puta svirali faul kada ih ovako targetira i ,,odbije zahtev".

I pored svih okolnosti pod kojima je odigrana ova serija...koje je to useravanje u profesiju bez ručne kočnice do zadnje sekunde...Tomićeva kruna debitantske karijere. Gledam celu tekmu danas posle roštilja...kum donosi Grolsch i projektor kao i kada smo gledali premijeru, skidam slike sa zida i dislociram filadendron da Boriša sin može kad dobije loptu kod prozora da mi po osnovnoj liniji projuri kroz celu dnevnu sobu i zakuca tamo kod kuhinje...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ko što neko reče na live topiku.

 

Kalini je forma u usponu.

Cela ekipa deluje malo letargično. Odnos broja skokova je skandalozan (tipa 20 : 37). To nije samo zbog centra (tačnije nemanja centra), nego i do cele ekipe.

Na kraju, razlika je ipak velika u kvalitetu, pa je i razlika u koševima ista. 

 

Nadajmo se dosta boljim partijama u plej-ofu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih pohvalio Džonija, pre svega zbog zalaganja u odbrani, kao i Pefija i Holinsa zbog borbenosti.

Sa druge strane, ako Kuz i Luka nešto ne promene u odnosu bojim se da će nam se to jajarenje sa (ne)dovođenjem prave, krštene petice obiti o glavu baš kada nam to najmanje bude trebalo.

Neko iz komšiluka kritikuje Balšu zbog svoje igre u odbrani ali je dečko bar imao 10 skokova od čega 7 u napadu! Kuz kada bi ostvario bar upola takav učinak na meču ja bih se lupao u dupe od sreće pošto je njegov učinak na obe strane terena mizeran. A Luka je bliži Kuzu nego onom učinku sa početka sezone i potrebno je značajno dizanje forme sa njegove strane pred najbitnije mečeve u sezoni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Martin Mystere said:

Neko iz komšiluka kritikuje Balšu zbog svoje igre u odbrani ali je dečko bar imao 10 skokova od čega 7 u napadu! Kuz kada bi ostvario bar upola takav učinak na meču ja bih se lupao u dupe od sreće pošto je njegov učinak na obe strane terena mizeran.

 

Kuzmićev rebound percentage je 20.4% u ABA, po čemu je najbolji u ligi, a u EL 20.0% po čemu je 6. u takmičenju... Zamerati Kuzmiću skok i odbranu baš nema smisla, to što je u napadu izuzetno limitiran je druga priča.

 

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

Prespavao sam tekmu
ali sad vidim...ukrali smo Igosima 11 lopti a oni su izgubili dvadeset i dve.... ?

Šta se to desilo...igrali smo sa tri Holinsa i dva Davidovca...?

Zato nas izuseravali na skoku...mora da nam nije igrao jedini i najbolji ABA centar? Ili baš zato što je igrao pa nije mogao Deda da pokupi svojih standardnih 6-7 komada.

Link to comment
Share on other sites

Nadovezao bi se i da je Kuzmic imao 6 puta preko 10 skokova ove sezone. 4 puta u Aba i 2 puta u El. S obzirom na minutazu odlican je u skoku, ali sveukupno sto se tice regularnog dela Aba i El prvu trecinu sezone je bio dobar kasnije bas lose generalno ocena je dovoljan 2 zbog skoka i nekih segmenata odbrane ali ja ne vidim Kuza u narednoj sezoni u Zvezdi ako zaista budemo zeleli da napadnemo top8, eventualno kao treceg centra, iako mi je ovako drag.

 

Mitar u Aba sasvim zadovoljavajuce 4.6 skokova za 17 minuta, problem je El gde su vecinom atletski mocniji centri od njega pa je na 4.3 za 20 minuta sto nije katastrofa ali je lose.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  Kuzmićev rebound percentage je 20.4% u ABA, po čemu je najbolji u ligi, a u EL 20.0% po čemu je 6. u takmičenju... Zamerati Kuzmiću skok i odbranu baš nema smisla, to što je u napadu izuzetno limitiran je druga priča.  

 

 

 

U teoriji super statistika, u praksi 36:19 u skokovima za Igokeu i masa lakih poena iz drugog napada za njih ...  

 

E sad, dobili smo uprkos napred navedenog deficita u skoku, zbog nekih drugih kvaliteta ekipe i sve je super, ali prvi poraz u nekoj bitnoj utakmici gde ekipa odbranom neće moći da zamaskira ovakav skok i biće drvlja i kamenja po našim centrima...

 

Inače lepo je što Davidovac pokriva ulogu centra, cenim da je to bila inicijalna zamisao Čovića i Radonjića (redosled nebitan) kada su formirali ovakvu centarsku liniju sa Lukom, Kuzom i Cirbesom - da DeDa bude prvi centar ekipe.

 

I jeste Kuz četiri puta u ABA imao po 10+ skokova ali je isto tako i devet puta imao i po tri skoka ili manje...

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mi smo prvi u Aba ligi, ne razumem ovoliko zamerki, sta vise hocete od tima? Da svaku zavrsavaju sa 60 razlike? Da protvnik ne postize dvocifren broj poena po cetvrtini, da budemo bolji od svakog u svim segmentina? Da naguramo mikrocipove u momke pa da ih vi kontrolisete dzojsticima?

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko zamerki - moja jedina zamerka je bila izrazita skakačka nadmoć centarske linije Igokee protiv našeg centarskog dvojca. Ako sam pogrešno percipirao odnos u skokovima - praštajte.

 

Sa druge strane sam pohvalio pre svega našu bekovsku liniju na agresivnoj i požrtvovanoj odbrani odakle je došlo puno lakih poena.

 

Drugim rečima - sve po zasluzi.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Martin Mystere said:

jeste Kuz četiri puta u ABA imao po 10+ skokova ali je isto tako i devet puta imao i po tri skoka ili manje...

Gotovo 4.8 skokova za 15.5minuta u Aba je vrlo dobro kao i u El gde je imao 5.1.

 

Nije samo da su nas centri Igokee nadskocili pisao sam o tome skoro bio a to su bili i centri Mege, Mornara, Cedevite, Partizana mozda jos nekog zaboravio sam.

 

Sustinski prva najbitnija stvar je da budes prvi na kraju regluranog dela sezone sto smo i bili a druga najvaznija stvar sad sledi a to je da uzmemo Aba titulu cemu se svi nadamo. Sve drugo nije ni vazno da li nas je neko nadskocio da li je Davidovac centar ili Pefi ako ce nam to doneti titulu.

 

Primera radi Cedevita u Aba je imala 5 skokova okruglo vise od nas prosecno po utakmici. Kada pomnozis 26 kola sa 5 skokova dodjes do vrtoglavih 130 skokova vise u tih 26 kola, mi tu razliku od 130 skokova imamo na citave 4 utakmice i jednu cetvrtinu otprilike prosecno. 

ALI, Cedevita ima 6 pobeda manje od nas u Aba. Cedevita ima oba centra bolja nego sto mi imamo i mozda ce nas i polu finalu nadskociti al zna se da ako smo u Aprilu pili Tuti Fruti sokice da u Maju prelazimo na na malo jace Cedevita sokice a pocetkom Juna palimo tompuse u stilu Bilija i pijemo neke ljubicasto-crvene koktele.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je lepo što smo i pored svega toga bili prvi, samo sam rekao da se nadam da nam se tako nešto ne obije o glavu kada nam najmanje bude trebalo (nadam se da neće) a što je posledica nečega o čemu su mnogi pričali mnogo ranije a tiče se toga da smo ipak mogli da dovedemo centra a ne neupotrebljivog Cirbesa.

Link to comment
Share on other sites

Deki Davidovac samo jos nije bio ekonom i tetkica u klubu.

 

Cak je na neki nacin fascinantno kako se adaptirao kretnjama na toj poziciji.

 

Sigurno to nije bila zamisao Radonjica, ali ako ti niko ne odgovara od igraca s trzista koji su ponudjeni, ili se nesto izjalovilo, morao je nesto da izmisli.

 

Nama bi Hejs iz Burse bio addition s obzirom na sta lici Kuz poslednja 2 meseca, ali mazgizam je bio nikad jaci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kuz ga slomio za sve pare, i dalje deluje kao 12-godisnjak koji jutros kad se probudio je izrastao 100 cm preko noci, pa mu treba vremena da apdajtuje koordinaciju na tu promenu..

no i pored toga, i dalje verujem da moze da bude faktor u plej ofu abe, kao sto je bio u slucaj prosle godine kad je prespavao celu sezonu, pa onda u plej ofu pokazao znake zivota..

sto se tice raare, sta reci, sa ovakvim kuzom i mitrom na centru, ostvariti ove rezultate koji su do sada ostvareni su za rubriku curious and unkown :default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Losmi17 said:

Deki Davidovac samo jos nije bio ekonom i tetkica u klubu.

 

Cak je na neki nacin fascinantno kako se adaptirao kretnjama na toj poziciji.

Jedno pitanje za sve:

 

Da li znate igraca ne samo kkcz vec uopsteno ikada od kad je kosarke da je neko igrao svih 5 pozicija? Nesto mi se mota po glavi da je Davidovac kod Alimpija proban par utakmica i na dvojci prinudno. Moze i igraca na 4 pozicije? Eto tu mi pada na pamet Bjelica igrao 1,3,4,5. Na 3 pozicije vec znam mnogo igraca znaci samo 4 ili svih 5 sto ne znam slucaj osim Davidovca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je zanimljiva ova aktuelna zamerka oko toga što Davidovac igra centra. A do juče je Radonja bio tvrdoglava mazga, čiju košarku sa teškim centrima je pregazilo vreme.

 

Na stranu to što Deda igra odlično i da je zaslužio svaki minut.

Edited by L' Imperatore
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

Meni je zanimljiva ova aktuelna zamerka oko toga što Davidovac igra centra. A do juče je Radonja bio tvrdoglava mazga, čiju košarku sa teškim centrima je pregazilo vreme.

 

Na stranu to što Deda igra odlično i da je zaslužio svaki minut.

Nije zamerka sto je Davidovac centar, vec sto je tvrdoglavo hteo da izgura s kuzom i mitrom (da dodam i produzenje cirbesa), pa je sad pojeo ono sto se ne jede i prvog centra maltene stavio na dno klupe.

Ja sam prilicno siguran da mu je ponudjen pun kofer igraca.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Losmi17 said:

Nije zamerka sto je Davidovac centar, vec sto je tvrdoglavo hteo da izgura s kuzom i mitrom (da dodam i produzenje cirbesa), pa je sad pojeo ono sto se ne jede i prvog centra maltene stavio na dno klupe.

Ja sam prilicno siguran da mu je ponudjen pun kofer igraca.

 

 

Po mom mišljenju, nebitno je ko je prvi centar po nekim preseason projekcijama. Jedino bitno je dal imaš il nemaš igrača koji daje doprinos na nivou startnog centra. Mi to u Davidovcu imamo. (mada iskreno, ne igra samo na 5)

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Martin Mystere said:

 

U teoriji super statistika, u praksi 36:19 u skokovima za Igokeu i masa lakih poena iz drugog napada za njih ...  

 

E sad, dobili smo uprkos napred navedenog deficita u skoku, zbog nekih drugih kvaliteta ekipe i sve je super, ali prvi poraz u nekoj bitnoj utakmici gde ekipa odbranom neće moći da zamaskira ovakav skok i biće drvlja i kamenja po našim centrima...

 

Inače lepo je što Davidovac pokriva ulogu centra, cenim da je to bila inicijalna zamisao Čovića i Radonjića (redosled nebitan) kada su formirali ovakvu centarsku liniju sa Lukom, Kuzom i Cirbesom - da DeDa bude prvi centar ekipe.

 

I jeste Kuz četiri puta u ABA imao po 10+ skokova ali je isto tako i devet puta imao i po tri skoka ili manje...

 

 

 

Nebitan meč koji smo dobili 19 razlike. Mi smo probleme sa skokom imali u Evroligi - i to rekao bih velike, al' smo sa Evroligom završili (nadam se samo za ovu sezonu 🙃). U ABA pak imamo najbolji rebound percentage: 53.6%... Od 7 utakmica koje smo do sada odigrali protiv najvećih konkurenata - Partizana, Cedevita Olimpije i Budućnosti (6 u ABA + finale KRK-a), šest puta smo mi imali više skokova od protivnika, jedino nas je Cedevita Olimpija nadskakala u Ljubljani. Videćemo kako će to izgledati u plejofu, al' zaista nisam stekao utisak da smo skakački inferiorni u odnosu na ABA konkurente, naprotiv.

 

A što se tiče Davidovca - ne znam šta je bila inicijalna zamisao, al' znam da on defanzivno nikada nije bolje izgledao, a i ofanzivno mu ova uloga svakako mnogo više leži od onih bezuspešnih pokušaja da se od njega napravi neka ball handling trojka ili šta već. Da ne vadim sada advanced statse iz EL kako je funkcionisala petorka Wolters, Hollins, Dobrić, Kalinić, Davidovac i to na obe strane terena... Poenta je da to što sve češće gledamo small ball nije samo zato što eto jadni mi nemamo centra pa mora nesrećni Davidovac da krpi, nego zato što to zapravo daje rezultate i sve dok je tako to treba što više eksploatisati.

 

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Losmi17 said:

Ja sam prilicno siguran da mu je ponudjen pun kofer igraca

Vec krajem Avgusta ne da nije bio pun kofer centara vec poluprazna torbica. Vec tad je ostao maltene samo Lesor i matori Aleksi Tajusi, Koste Kufosi i Timofejevi Mozgovi.

 

Kuzmic i Mitrovic su odigrali iznad ocekivanja na pripremama i tih prvih par meseci i nije se hteo dovesti centar po svaku cenu jer ih gotovo nije ni bilo. Mazgizam bi bio da nismo ni pokusali pregovarati sa Lesorom ili par ostalih centara u Januaru, ovako mazgizam je nerealna kritika u tom pogledu.

 

U igri su bili Lesor kog sa ove distance mozda i bolje sto nismo doveli. U Januaru Petruseva nismo uspeli da dovedemo a HTEO GA JE "mazgizam" kako si napisao kao i Noka je hteo takodje. Znate price kako nismo uspeli da ih dovedemo da se ne ponavljamo. Ostalih jos par koje je "mazgizam" hteo trazena su previsoka obestecenja.

 

Tvrdoglava mazga bi znacilo necu centra po svaku cenu, a on se raspitivao za 7-8 centara izmedju Septembra i Januara. Nesto se tu ne uklapa, a to je neosnovana kritika.

 

Svakako ne amenstiram kritika Radonjica po meni centra smo morali dovesti jos u Julu pa nam nista ne bi falilo da sva trojica igraju odlicno rotirali bi se ali to treba napisati na ovakav nacin, sa barem malo postovanja prema najtrofejnijem treneru u istoriji kkcz.

 

Mazgizam je uvredljiva rec jer je kada nekom zelis da porucis da je glup kazes glup je kao mazga. Radonjic nije glup cak naprotiv visoko inteligentan covek iako zasluzuje kritike nekad ne da nije zasluzio da mu neko pise da je mazga s obzirom da je najtrofejniji trener kluba u istoriji pride i dobar covek nego jednostavno je skandalozno da jedan iskreni navijac Zvezde, ako si, napises mazgizam alaudirajuci na Radonjica.

1 hour ago, Losmi17 said:

ali mazgizam je bio nikad jaci.

Radonjizam je rekao na pocetku sezone da je cilj vise pobeda u Evroligi nego prosle sezone i osvajanje trofeja. Prvi cilj je ostvaren, jedan trofej vec osvojen a uskoro ce biti i ostala dva. 

 

Ta obecanja ce biti ispunjena sa centrom ili bez nije ni vazno.

 

Ziveo mazgizam i dace Bog da sledece sezone ostane pa da osvojimo opet sva tri trofeja i imamo vise pobeda u Evroligi nego ove sezone.

Edited by 1945
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...